Reading Time: 10 minutes

 

Çin için En İyi VPN

Çevrimiçi sansür sistemi ‘Büyük Güvenlik Duvarı’ tarafından engellenen bir Çin web sitesine rastlarsanız, bu web sitelerine erişmek için Çin için en iyi VPN’e ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Vpn’lerin çoğu Çin’de çalışmıyor, ancak çalışan uzun süreli.

Çinli eski pats ve yerli kullanıcılar genellikle Facebook, Twitter, Instagram, WhatsAppve VPNRanks.com gibi web sitelerinin ve uygulamaların engelini kaldırmak için bir VPN uygulaması kullanır.

Çin’de çalışan en iyi VPN’i bulmak için, Çin’in Güvenlik Duvarı kısıtlamalarını atlayıp atlamadıklarını görmek için toplam 23 VPN’i test ettim.

Önemlİ: Bu kılavuzda listelemiş olduğum VPN uygulamaları Çin’de çalışsa da, web siteleri bölgede engelleniyor. Çin’i ziyaret etmeden önce bu VPN’lere kaydolmak en iyisidir.

Her türlü kısıtlamayı atlayan ve HD içerik akışı için yeterince hızlı olan Çin için en iyi 5 VPN’i bulduk.

Çin için En İyi 5 VPN Hizmeti

İşte hala Çin’de çalışan en iyi VPN’lerin bir özeti ve neden:


 1. ExpressVPN
  – Birden fazla hızlı sunucu ile Çin için genel olarak en iyi VPN.
 2. Surfhaai– Sınırsız cihaz bağlantısı ile son derece uygun fiyatlı Çin VPN
 3. NordVPN– Çin’deki tüm web sitelerinin engelini kaldıran karartılmış sunucular

 4. IPVanish
  Çin için güçlü ve güvenli VPN ABD Netflix ile çalışıyor

 5. PIA
  Çin’de 12 sunuculu güvenilir bir VPN ve para için iyi bir değer sunuyor

1. ExpressVPN – Genel Olarak En İyi VPN Çin

Based in British Virgin Island
Price $6.67/mo
Servers 3,000+
Logs No Logs
Multi-login 5 Devices
Refund 30 Days
Website ExpressVPN.com

ExpressVPN’in Çin’de bir sunucusu yok, ancak İngiliz Virgin Adaları merkezli olduğu için Çin’de kullanmak en iyi tercihim. ExpressVPN’i kişisel olarak test ettikten sonra, bu VPN’i hızlı ve güvenli buldum. Amerikan Netflix, Hulu, HBOve Şu anda Çin’de engellenen diğer yayın hizmetlerine erişebilirsiniz. ExpressVPN ile Çin’deki BBC iPlayer’a erişebilirve en son İngiliz dizilerini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.
ExpressVPN ayrıca, akış için en iyiVPN’lerden biri haline getiren inanılmaz hızlı hız sunar. 100Mbps’lik bir internet bağlantısında, ExpressVPN ABD-New York sunucusunda 85.84 Mbpssundu , bu oldukça etkileyiciydi.
expressvpn-speed-çin

ExpressVPN ile, seçtiğiniz herhangi bir yabancı içeriği izlemek için 3.000’den fazla sunucu listesinden uluslararası sunuculara erişebilirsiniz. Günlüğe kaydedilmedi ilkesini izler ve internet trafiğinizi 256 bit şifreleme ile şifreler. ExpressVPN’in kurulumu da çok kolaydır ve yönlendiriciler, Akıllı TV’ler, Apple TV, Linux ,Oyun Konsolları, PlayStation ve daha fazlası ile uyumlu olduğu için Çin’de çeşitli cihazlarda kullanabilirsiniz.

ExpressVPN’in Çin’de bir VPN sunucusu olmamasına rağmen, CCTV, CHC Televisionve CNC dünyası gibi popüler Çin akış içeriğine Hong Kong sunucusundan erişilebilirdi. Yine de, bu bizim için işe yaradığı takdirde mutlaka sizin için de çalışacağı anlamına gelmez.

Her ne kadar yüksek bir fiyata gelse de EUR6.13/mo (US$ 6.67/mo) (Black Friday Deal: Grab 3 Free Months + 49% OFF 12-Month Plan) 30 günlük geri ödeme politikası.

Şu an itibariyle, Çin’deki resmi sitesine erişemezsiniz, ancak ülkede VPN bağlantısı kullanmadan ExpressVPN ayna sitesini açabilirsiniz. ExpressVPN ayrıca Vietnam içinen iyi VPN . Ayrıca, ExpressVPN’in Çin’deki ExpressVPN Works’teki performans incelemesinde Çin’deki ExpressVPNperformansı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

ExpressVPN hakkında daha fazla bilgi için özel ExpressVPN incelememizegöz atın.

Pros
 • 94’den fazla ülkede 3.000’den fazla sunucu
 • Mükemmel 7/24 müşteri desteği sunar
 • 5 çoklu oturum açma sağlar
 • Yüksek hızlar
 • Hulu, Netflix, BBC iPlayer ve daha fazlasının engelini kaldırır

Cons
 • Diğer sağlayıcılardan biraz daha pahalı

Best Deal Available
Avail 49% Discount

ExpressVPN Alıp Alın30 Days Money Back Guarantee

2. Surfshark – Büyük Güvenlik Duvarı’nı atlayan uygun fiyatlı VPN

Based in BVI [SAFE]
Price $2.49/mo
Servers 3,200+
Logs No Logs
Multi-login Unlimited Devices
Refund 30 Days
Website Surfshark.com

Surfshark, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nı kolayca aşma yeteneğine sahip en hızlı ve yine de en uygun fiyatlı VPN’dir. Çin’i ziyaret etmeyi planlıyorsanız, muhtemelen Anakara’da kullanmak için en güvenli VPN seçeneğidir.

Dünyaçapında 65 ülkede 3.200’den fazla sunucunun yardımıyla Netflix , iPlayer, YouTube, Amazon Prime Video

, Hulu ve diğerleri dahil olmak üzere en sevdiğiniz yabancı TV şovlarını izlemek istiyorsanız Surfshark’ın ilginç bir seçenek olduğu ortaya çıkıyor. Aynı zamanda sektördeki en hızlı VPN hizmetlerinden biridir.

ExpressVPN’in Hong Kong sunucusu gibi, Surfshark’ın Hong Kong sunucusu da CCTV, JXTVSve Çin Sağlık TVdahil olmak üzere bazı Çin merkezli kanalların engelini kaldırmayı başardı. Pekin veya Şanghay’da bulunuyorsanız, Surfshark Çin’de kullanmak için en iyi VPN’dir.

Ayrıca, hizmet esas olarak ExpressVPN gibi İngiliz Virgin Adası olan kullanıcı dostu yargı bölgesinden selamlar. Bu, Çinli yetkililerin mükemmel kayıt tutma özelliği nedeniyle kullanıcılarının verilerine erişemediği anlamına gelir. Surfshark ayrıca Çin’de dışarıdan bağlanmak isteyen kullanıcılar için bir sunucuya sahip değildir. Ancak Surfshark Filipinler’deki en iyi VPN ve Kamboçya için en iyi VPN.

Surfshark resmi web sitesine erişemiyorsanız, Çin Aynası Web Sitesini sunan birkaç VPN’den biridir.

Daha fazla bilgi için özel Surfshark incelememizegöz atın.

Pros
 • 64 ülkede 3.200’den fazla sunucu
 • Sınırsız eşzamanlı oturum açma sağlar
 • Düşük fiyatlı VPN

Cons
 • Sunucu ağ kapsamı diğer VPN’lerin çoğundan daha küçük
 • Bazı yavaş indirme hızları

Best Deal Available
Avail 81% Discount

Surfshark'ı alıp alın30 Days Money Back Guarantee

3. NordVPN – Karartılmış sunucularla süper güvenli

Based in Panama
Price $3.71/mo
Servers 5,200+
Logs No Logs
Multi Login 6 Devices
Refund 30 Days Money Back
Website NordVPN.com

Panama merkezli bu sağlayıcı, Çin 2021’deki en iyi VPN’i kullanırken de en iyi önerimizdir. Karartılmış sunucular sunan birkaç VPN hizmetinden biridir. Bu sunucular, Çin, Rusyave BAEgibi hükümet tarafından uygulanan sıkı sansür için popüler bölgelerdeki kısıtlamaların atlatır.

Hizmet, kullanıcıların günlüklerini depolamaz ve Çinli kullanıcılarına kapsamlı bir tünel protokolü listesi sağlar. Ayrıca, verilerinizi bir değil iki kez şifreleyen çift VPN şifrelemesini yaşayabilirsiniz. Ayrıca, bu kadar gelişmiş özellik nedeniyle NordVPN, her gün Çince gibi sıkı hükümet gözetiminden sürekli olarak geçen Sri Lankalılar için sürekli olarak güvenilir bir arkadaş olmuştur. Zaten sri lanka için en iyi VPNhaline geldiğini söylemek güvenlidir.

Çin’debir sunucu sunmasa da, NordVPN , Hulu, BBC iPlayer, Amazon veya Çin’de ikamet eden diğer uluslararası medya hizmetleriyle ABD Netflix’eerişmenizi sağlayan küresel olarak 5.400’den fazla sunucu sunar. NordVPN, Çin ve İran gibi zorlu ve katı ortamlarda VPN kullanmanızı sağlayan “Gizleme teknolojisi” adı verilen bir özellik sunar. NordVPN’in neden İran için en iyi VPNolarak kabul edildiğine şüphe yok.

ExpressVPN ve Surfshark’ın aksine, NordVPN’in Hong Kong sunucusu testlerimiz sırasında Çin tabanlı herhangi bir içeriğin engelini kaldıramadı. Yine de, Çin’deki insanların başka türlü olmadıkları birçok farklı web sitesinin engelini kaldırmaları için harika çalıştığı için Çin için en iyi VPN’lerden biridir. Hem NordVPN hem de Surfshark, Çin’deki kullanıcılar için harika seçeneklerdir.

Uygulamasını indirirken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, NordVPN Mirror Website’den indirmeyi deneyebilirsiniz. EUR3.67/mo (US$ 3.99/mo) (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan) 30 günlük NordVPN geri ödeme politikası ve 7 günlük ücretsiz NordVPN denemesiile iyi bir fiyata gelir.

Ayrıca, NordVPN’in Çin’deki performans incelemesinde Çin’deki NordVPN performansı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için özel NordVPN incelememizegöz atın.

Pros
 • 59 ülkede 5.500’den fazla sunucu
 • Güçlü şifreleme ve kullanıcı kaydı olmaması en iyi güvenlik ve gizlilik sağlar
 • 6 çoklu oturum açma sağlar
 • Uygulamalarda kullanıcı etkileşimli sunucu seçimi

Cons
 • P2P/Dosya Paylaşımı yalnızca bazı sunucularda desteklenir
 • Durgun uygulama ve sunucu bağlantıları
 • OpenVPN yapılandırması kullanıcı dostu değildir

Best Deal Available
Avail 68% Discount

NordVPN'i alıp alın30 Days Money Back Guarantee

not: Çin hükümeti sürekli olarak VPN hizmetlerini çökertiyor. Çin’deyken herhangi bir sorundan kaçınmak için, yukarıda sağladığım bağlantıdan indirmek ve Çin yargı alanına girmeden önce Çin için en iyi VPN uygulamanızı kurmak daha iyidir.

4. IPVanish – En Hızlı ve Güvenli Çin VPN’i

Based in United States [UNSAFE]
Price $3.33/mo
Servers 1,600+ (75+ Countries)
Logs No Logs
Multi-login Unlimited Devices
Refund 30 Days
Recommended YES
Website IPVanish.com

IPVanish Çin için harika bir VPN abd merkezli olduğu için. Ayrıca IPVanish’in kullanıcılarının herhangi bir günlüğünü hiçbir şekilde tutmadığını araştırdım. Hizmet şu anda Çin’de herhangi bir sunucu sunmuyor.

Çin’de yaşayan insanlar için, 75’den fazla ülkede 1600’den fazla sunucuyaerişebilirsiniz. Bu şekilde, Çin’de yaşarken ABD Netflix Hotstar, BBC iPlayer, ITV, Sony Liv ve diğerleri gibi en sevdiğiniz medya akış hizmetlerine erişebilirsiniz.

Sadece iQiyi ve CCTV, IPVanish’in Hong Kong sunucusunda eksik akış kalitesiyle çalışıyordu.

Ayrıca, trafiğinizi 443 numaralı bağlantı noktasından aktarmak için bağlantı noktası iletme özelliğini kullanabilirsiniz. Düşük maliyetli fiyatlandırma planları nedeniyle, Çinli kullanıcılar için en ucuz VPN’den biridir. En İyi Kodi VPN ve En İyi FirestickVPN hakkında konuşursak bile listenin başındadır. Uzaktan kumandalı cihazlar için en iyisi olan sezgisel uygulaması nedeniyle Kodi kullanıcıları arasında popüler bir seçimdir.

Daha fazla bilgi için, özel IPVanish incelememizegöz atın.

Pros
 • 75’den fazla ülkede 1600’den fazla sunucu
 • Kodi ile en iyi şekilde çalışır
 • 256-AES şifreleme
 • Tek bir hesapta sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin verir

Cons
 • Düzensiz ve orta hızlar
 • Abd merkezli

Best Deal Available
Avail 73% Discount

IPVanish Alıp Bul30 Days Money Back Guarantee

5. PIA VPN – Çin’de Para için En İyi Değer

Based in USA
Price $2.69/mo
Servers 35,500+
Logs No Logs
Multi Login 10 Devices
Refund 30 Days Money Back
Website privateinternetaccess.com

PIA VPN ABD merkezlidir ve 35.000’den fazla sunucusuylaÇin, Facebook, WhatsApp veya herhangi bir sosyal medya uygulamasından herhangi bir web sitesinin engelini kaldırmayı başarır. iPlayer, Hulu, Amazon, Youtube TV US, Disney+ gibi popüler uluslararası akış içeriğine geniş sunucu ağı ile kolayca erişilebilir.
Ayrıca Cctv, Şanghay Oriental Television, ZhejiangTelevision , Anhui TV, TOPV , iQiyi, Youku, Tencent Video, Taobao Live, vb. Çin’de bir VPN sunucusu sunan listemizdeki tek VPN’dir.

Bu VPN’i diğer hizmetlerden öne çıkan şey, yalnızca EUR1.94/mo (US$ 2.11/mo) 30 günlük geri ödeme politikası.PIA ayrıca ABD Netflix ve diğer web sitelerinin engelini kaldırabilir. Bu VPN hızlı ve güvenlidir, yani

Makalemizde PIA ve Çin’deki performansı hakkında daha fazla bilgi edinin, PIA Çin’de çalışıyor mu?

Pros
 • 77 ülkede 35.000’den fazla sunucu
 • En büyük VPN sunucu ağı
 • 10 çoklu oturum açma sağlar
 • Torrent için en iyi şekilde optimize edilmiştir

Cons
 • Merkezi ABD’de
 • Yetersiz İstemci Desteği

Best Deal Available
Avail 77% Discount

Neem pia en neem het30 Days Money Back Guarantee

İşte 2021’de en iyi 3 Çin çalışan VPN’imizin ayrıntılı video kılavuzu.

VPN’ler Çin’de yasal mı?

Evet, VPN’ler Çin’de yasaldır. Teknolojinin kendisi yasa dışı değildir, ancak VPN kullanmak için hükümet tarafından verilen resmi bir lisansa ihtiyacınız vardır. VPN’ler genellikle farklı çok uluslu şirketler, kuruluşlar ve ajanslar tarafından farklı amaçlarla uluslararası web sitelerine erişmek için kullanılır.

Yukarıda bahsettiğimiz resmi lisansa sahip değilseniz ve bir VPN kullanmaya çalışıyorsanız, kendinizi sıcak sulara indirebilirsiniz, örneğin para cezası ödeyerek cezalandırılabilir. Potansiyel bir risk var, bunu inkar etmek yok, bu yüzden orada bir VPN kullanmadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapmak daha iyidir. Çünkü, eğer son zamanlarda bir şey değiştiyse, bunun farkında olmalısınız.

Çin’de 23 VPN test ettik ve işte Sonuçlar

VPNRanks Çin temsilcimiz ‘Weili Wong’, Windows dizüstü bilgisayarında 23 VPN test etti. Bu VPN uygulamaları Çin’i ziyaret edene kadar zaten indirilmişti. Eldeki görev, bu VPN’lerin Anakara’da çalışıp çalışmadığını ve YouTube, ABD Netflix, Hulu, Facebookve WhatsApp‘ın engelini kaldırıp kaldıramadıklarını bilmekti.

VPN'ler çin içinde test edildi

Karışık sonuçlar vardı. Toplam 23 VPN’densadece 8’i Çin’de çalışıyordu, ancak sadece 5’i HD yayın yapmak için yeterince hızlıydı. İşte aşağıdaki tabloya bir göz atın:

VPN Sağlayıcıları durum
Ivacy çalışma
ExpressVPN çalışma
NordVPN çalışma
VyprVPN Çalışma (ama çok yavaş)
Surfhaai çalışma
IPVanish çalışma
Özel internet erişimi çalışma
Windschrijver Çalışma (ama çok yavaş)

Çin’de çalışmayan popüler VPN’ler mi? Değerli paralarınızı boşa harcamayın

Test ettiğimiz 23 VPN’den 15’i Çin’de çalışmıyordu. Çin’den kullanmayı planlıyorsanız bunları satın almamanızı öneririz. İsimlerini ve durumlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

VPN Sağlayıcıları durum
Seed4.Me Çalışmıyor
VPN.ht Çalışmıyor
IPVanish Çalışmıyor
Tunnelbear Çalışmıyor
ShadeYou VPN Çalışmıyor
VPNOne Tıkla Çalışmıyor
TigerVPN Çalışmıyor
ZPN Bağlantısı Çalışmıyor
ZenMate Çalışmıyor
CyberGhost VPN Çalışmıyor
OpenVPN Çalışmıyor
StrongVPN Çalışmıyor
ÖzelVPN Çalışmıyor
BulletVPN Çalışmıyor
Avast SecureLine VPN Çalışmıyor

 

Çin Reddit için en iyi VPN

Gönderilerini ve yorumlarını okuyarak Çin Reddit için en iyi VPN’i duymanın zamanı geldi.

ExpressVPN, Astrill VPN ve NordVPN, Redditors’a göre, Çin’deki web sitelerinin engelini kaldırmak söz konusu olduğunda ünlüdür. Bir kullanıcı Çin’de çok fazla VPN’in çalışmadığını doğruladı, ancak bunlardan 5’i oldukça iyi çalışıyor:

NordVPN-expressvpn-vyper-astrill-surfshark-Reddit

Bir Reddit kullanıcısı Astrill VPN’i Çin’de kullanırken sorun yaşamadığı için önerdi, ancak ExpressVPN’i kullanarak süper rahatsız oldu.

Astrill-Best-VPN-Çin

Çin’in en iyi VPN çalışma listesini bağlamak için, gerçekten bağlanmadan önce birkaç kez denemeniz gerekir. Bu kullanıcı yerel bir sim kart kullanmayı denedi ve daha sonra ExpressVPN’e bağlandı ve işe yaradı.

expressvpn-best-vpn-for-china

ExpressVPN Çin’de bu kullanıcı için çalıştı, ancak VPN’lerin kötü şekilde rahatsız edildiği bazı resmi olaylara da dikkat çekti.

expressvpn-çin için en iyisi

Çin için en iyi Çalışan VPN’i seçmek için kriterler

Büyük Güvenlik Duvarı’nın etkilerini göz önünde bulundurarak, aşağıda belirttiğim kriterlere dayanarak Çin içinde veya dışında kullanabileceğiniz
2021 için en iyi VPN uygulamalarından
bazılarını seçtim:

 1. Karartılmış sunucular
 2. Bağlantı noktası iletme (443 numaralı bağlantı noktasındaki trafiğinizi aktarmak için)
 3. Tünel iletişim kurallarının geniş bir listesi
 4. Internet Kill Switch
 5. Günlük tutmaz
 6. Çin de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki sunucular
 7. Çin’deyken indirilebilir.

Çin VPN üzerinden bir Çin sunucusuna bağlandığınızda, IP’nizi şifreli bir bağlantıyla değiştirebilir ve Büyük Güvenlik Duvarı kısıtlamalarını atlamanızı sağlayabilirsiniz.

Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı nedir?

Çin Büyük Güvenlik Duvarı (GFW), Çin Hükümeti tarafından interneti yurtiçinde düzenlemek için uygulanan hukuki eylemlerin ve teknolojilerin birleştirilmesidir. Çin’deki internet sansüründeki rolü, seçilen uluslararası web sitelerine erişimi önlemek ve sınır ötesi internet trafiğini yavaşlatmaktır.

Etki şunları içerir: yabancı bilgi kaynaklarına erişimi sınırlamak, yabancı internet araçlarını engellemek, örneğin Google araması, Facebook, Twitter, Vikipedi ve birden fazla mobil uygulama.

Altın Kalkan Projesi olarak adlandırıldı ve SIIO tarafından işletildi. 2013 yılından bu yana, güvenlik duvarı teknik olarak Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) tarafından işletilmektedir.

Güvenlik duvarı ve VPN’ler arasındaki hakimiyet savaşı uzun bir süredir devam ediyor. VPN sağlayıcıları, Çin’deki insanların karşı karşıya olduğu sansürün üstesinden gelmeye yardımcı olacak yöntemler geliştirmek zorunda. İyi ve kötü günler gördüler, ama çaba devam ediyor.

Çin, Büyük Güvenlik Duvarı ile VPN’leri nasıl engeller?

Büyük güvenlik duvarı engelleme VPN'leri

Çin’de bir avuç VPN sağlayıcısı çalışıyor. Nedeni ‘Büyük Güvenlik Duvarı.’ Bu kötü şöhretli Büyük Güvenlik Duvarı, VPN hizmetlerini engellemek için birçok yöntem kullanır. Deze omvatten:

 • IP Engelleme: Büyük Güvenlik Duvarı, kullanıcıların Facebook, YouTube gibi web sitelerine erişmesini durdurmak için birkaç IP adresini engeller.
 • DNS Filtreleme: Tarayıcınıza bir web sitesi (URL) yazdıktan sonra cihazlarınız DNS sunucularıyla iletişime geçer ve IP adreslerini kontrol eder. DNS’nin adres vermesine izin verilmemesi durumunda, web sitesine erişemezsiniz.
 • Derin Paket İncelemesi: GFW şifrelenmemiş bir veri paketini inceler ve bu paketlerde hassas anahtar sözcükler arar. Anahtar sözcükler kara listeye alınmışsa, içerik kullanıcı için engellenir veya kısıtlanır.
 • URL filtreleme: Çin hükümeti farklı URL’leri kara listeye aldı. Bu nedenle, web sitelerindeki belirli sayfalara erişemeyebilirsiniz.

VPN’ler Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nı nasıl atlar?

Şimdiye kadar bir VPN’in Çin Büyük Güvenlik Duvarı’nın kurduğu ağ kısıtlamalarını nasıl atladığını merak ediyor olmalısınız?

Bunu iki şey yaparak yapıyorlar.

 1. Verilerinizi gizleme
 2. Hedefinizi gizleme

Güvenlik duvarı neye erişmeye çalıştığınızı ve erişmeye çalıştığınız yerden bilmiyorsa, engellemez.

Web sitesi adı, akış içeriği, mesajlar, sohbetler, videolar veya internet üzerinden göndermeye çalıştığınız herhangi bir şey gibi bilgileri içeren gerçek veriler, cihazınızdan ayrılmadan önce bir VPN kullanılarak şifrelenir. Büyük Güvenlik Duvarı bu bilgileri gördüğünde, karıştırılmış veriler (şifrelenmiş veriler) dışında hiçbir şey görmez, bu nedenle erişmeye çalıştığınız şeyin ne olduğunu belirleyemez.

Benzer şekilde, alma anında, hedef tarafından gönderilen veriler de, trafiği göndermek için daha önce kullandığınız VPN sunucusunun izniyle karıştırılır. Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı bu gelen trafiği görüyor, ancak şifrelendiğinden hiçbir anlam veremiyor.

Verileri bilinmeyen bir konumdan veya sunucudan alıyor gibi görüneceğinden, verilerin ve hedef kimliğin kendisi gizlenir. Hedefin burada gizlenen kimliği, VPN’in en önemli yönlerinden ve avantajlarından biridir. Kimlik açığa çıkarsa, güvenlik duvarı iletimi hemen engeller.

Bununla birlikte, Çin vpn sunucularını tıpkı farklı web sitelerini engellediği gibi engelleyebilir, bu yüzden ExpressVPN , Çin’deki optimize edilmiş uygulamalarıyla Çin için en iyi VPN olan ExpressVPN’i

 

alıp almanın.

VPN kullanmadan Çin’deki web sitelerinin engeli nasıl kaldırılır?

vpn olmadan web sitelerinin engelini kaldırma

VPN’lerle ilgili değilseniz, Çin’den web sitelerinin engelini kaldırmak için başka çözümler önerebiliriz:

 • Gölgelikler: Çin’de çalışan ancak korkunç hız sunan bir proxy uygulamasıdır. Shadowsockshakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Fenerveya Kentsel: Bunlar aslında internetin engelini kaldırmak için kullanıcılarının ağ kaynaklarını kullanan eşler arası VPN’lerdir. Sisteminiz, insanların web sitelerinin engelini kaldırmalarına yardımcı etmenin bir parçası haline geldiğinden, bu biraz risklidir. Bu nedenle, IP adresiniz herkese açık olacaktır.
 • Tor: Bu aynı zamanda VPN’ler için iyi bir alternatiftir, ancak şifrelemeleri Çin Güvenlik Duvarı tarafından kolayca tespit edilebilir, bu nedenle kendi riskinize göre kullanın.
 • Sanal Özel Sunucu: Kendi VPS’nizi ayarlamak, yalnızca konsepte yeni değilseniz ve düzenli olarak sunucu yükseltmeleri ve bakımı yapmak için kullanılabilirseniz bir seçenektir.

VPN’den Çin’e: Çin’e seyahatinizden önce bunu bilin

Çin'e seyahat etmeden önce

Geçmişte çalışan VPN’ler bile artık Çin’de çalışmıyor. Ülkede sadece bir avuç VPN çalışıyor. Ayrıca, yetkisiz olan VPN uygulamalarını iTunes Store’dan kaldırdı.

Bu nedenle, Çin’e seyahat etmeden önce bilmeniz gereken bir şey var dizüstü bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bir VPN yüklemek. Aksi takdirde, VPN web sitelerini ülkede engellendiklerinden açamazsınız. Benzer şekilde, VPN destek makalelerine vpn olmadan erişmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, seyahat etmeden önce gerekli belgeleri cihazınıza kaydettiğinizden emin olun.

Çin’in internet yasalarını ciddiye almanız en iyisi olacaktır. Çin’i ziyaret ettiğinizde yükleyip kurabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Çin’de engellenen Popüler Web Siteleri ve Uygulamalar ve Bunlara Nasıl Erişilir?

Çin’de engellenen bazı popüler sosyal medya uygulamalarını ve diğer uluslararası web sitelerini listeledik. Ardından, Çin için En İyi VPN’i kullanarak onlara nasıl erişeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

Sosyal Medya Uygulamaları

 • Facebook
 • heyecan
 • Instagram
 • Pinterest
 • Tumblr
 • Snapchat
 • Titreme
 • Hangouts
 • Diskalifiye
 • kav

Akış Uygulamaları ve Web Siteleri

 • Youtube
 • Netflix
 • Vimeo
 • Dailymotion
 • seğirme
 • Vevo
 • Pandora
 • Spotify
 • Hulu
 • SoundCloud
 • Hbo
 • PlayStation
 • vos
 • Nbc

Yukarıda belirtilen popüler web sitelerine ve akış uygulamalarına erişmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir.

 1. ExpressVPN Satın Alın
 2. ExpressVPN uygulamasını cihazınıza indirme ve yükleme
 3. Bir ExpressVPN hesabıkullanarak uygulamaya giriş yapın.
 4. Erişmek istediğiniz içeriğebağlı olarak uygulamadaki sunuculardan birine bağlanın.
 5. İşte bu kadar. Artık sosyal medya uygulamaları ve diğer şeyler gibi engellenen içeriğeerişebilmelisiniz.

ABD bölgesiyle ilgili içeriğe erişmek için, ABD merkezli sunucu. Benzer şekil -de, İngiltere bölgesiyle ilgili içeriğe erişmek için, İngiltere merkezli sunucuyabağlanacaksınız.

Ayrıca Bkz: Kısıtlı sitelerin engelini kaldırmak için Kazakistan’daki en iyi VPN

Çin’de Google Play nasıl kullanılır?

Google Play Store Çin ‘de engellendi. VPN sağlayıcısının Android Telefon uygulamasını indirmek istiyorsanız, Google Play Store’da bulamama ihtimaliniz yüksektir. Çin’e inmeden önce Google Play Store uygulamasını indirip yüklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Çin’in Çinliler için kendi Uygulama Mağazaları olmasına rağmen, VPN uygulamalarını bulamazsınız. Çin’deki insanlar için ve VPN uygulamasını kullanmak isteyen insanlar için, APK dosyasını kullanarak indirmeniz ve yüklemeniz önerilir.

APK dosyası, uygulamanın kurulum dosyasıdır. VPN sağlayıcısının resmi web sitesinden kolayca edinilebilir. Kötü amaçlı yazılım içerebileceğinden rastgele bir üçüncü taraftan değil, resmi bir kaynaktan edinildiklerinden emin olun.

Ayrıca APK dosyasını bilgisayarınıza indirebilir, bir USB veri aktarımı kullanarak telefona aktarabilir ve ardından uygulamayı telefondaki dosyadan yükleyebilirsiniz. Cihazınızın ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların bir APK kullanarak yüklenmesine izin vermeniz gerekir. Ayrıca, bir APK dosyası yüklerseniz, uygulamanın otomatik olarak güncellenmeyeceğini unutmayın.

Çin’de iOS App Store nasıl kullanılır?

Apple’ın Çin’de faaliyet göstermesine izin verildi, ancak bir şartla Çin yasa ve yönetmeliklerine uyması gerekiyor. Çinli yetkililer bir uygulamanın App Store’dan kaldırılmasını talep etse, Apple Çin’deki faaliyetlerine devam etmek istiyorsa uygulamayı kaldırmak zorundadır.

2017’de Apple, resmi bir lisans olmadan çalıştıkları tespit edildikten sonra App Store’unun Çin sürümünden
birkaç VPN uygulamasını kaldırdı.
`

iCloud ve/veya iTunes Connect’inizi başka bir ülkede ayarlarsanız VPN uygulamalarını bulmaya, indirmeye ve güncellemeye devam edebilirsiniz. Çin’in içinde olsanız bile çalışmaya devam etmeliler. Ancak, cihazınızı Çin içinden ayarladıysanız ve Çin App Store’a bağlıysanız, VPN uygulamasını indirmezsiniz.

Bunun çözümü Apple hesaplarınızın konumunu değiştirmektir. Ancak bunu yapmak için başka bir ülkeye özgü bir ödeme şekline ihtiyacınız olacaktır. Buna sahip değilseniz, başka bir ülkeden iTunes hediye kartı satın alıp bunu bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çin’de Youtube’a nasıl erişin?

Güvenilir bir VPN ile Çin’de Youtube’a erişmek bir sorun olmamalıdır. İhtiyacınız olan tek şey, Çin’de kullanmak için en iyi VPN olan ExpressVPN’ dir. Cihazınızdaki Youtube’a VPN üzerinden erişmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

 1. ExpressVPN Satın Alın
 2. ExpressVPN uygulamasını cihazınıza indirme ve yükleme
 3. ExpressVPN hesabı kullanarak uygulamaya giriş yapın.
 4. Uygulamadan ABD merkezli bir sunucuya bağlanma
 5. İşte bu kadar. Youtube’a erişebilmelisiniz.

VPN’e bağlanmadan önce tarayıcı önbelleğinizin, çerezlerinizin ve geçmişinizin temizlendiğini unutmayın. Elde tutulan bir cihaz kullanıyorsanız, cihazın konum hizmeti de devre dışı bırakılmalıdır.

Ayrıca, sosyal medya uygulamalarının ve popüler akış web sitelerinin çoğu ABD merkezli bir IP adresi gerektirirken, VPN sağlayıcınızın Çin’de kullanabileceğiniz çok sayıda güvenilir ABD sunucusuna sahip olduğundan emin olun. Kendiniz için daha iyi bir karar vermek için, ABD’de bir IP almak için en uygun VPN’lerin hangi VPN’ler olduğunu bilmek için ABD için en iyi VPN sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Çin’de Çalışan En İyi Ücretsiz Çin VPN’leri

Okuyucularımızın bu noktada ne düşündüğünü biliyoruz, “Çin’deki en iyi ücretsiz VPN hangisidir?”. Size anlatalım; tüm ücretsiz VPN’ler Çin’de çalışmaz. Bunun nedeni, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nı atlayabilen güçlü bir şifrelemeye sahip olmalarıdır. Çin’de çalışan ücretsiz VPN’lerin

bu listesini derlemek çok zaman aldı:

Ücretsiz bir VPN kullanma fikri çok cazip olsa da, hükümetin sürekli olarak kitlesel gözetime dahil olduğu Çin veya Pakistan gibi ülkelerde buna karşı şiddetle tavsiye ederiz. Hükümet veya din hakkında yapılan herhangi bir söz sizi çubuğun kısa ucuna getirebilir. Özellikle Pakistan’da tam ve güvenli çevrimiçi gizliliğinizi ve korumanızı sağlamanın tek yolu, Pakistan için En İyi VPN‘i kullanmaktır.

Çin’de Ücretsiz VPN’lerin kullanımını neden caydırıyoruz?

Çin’de ücretsiz bir VPN’den kaçınmak için birden fazla neden vardır. Okuyucularımızın Çin’de ücretsiz bir VPN’e güvenmenin neden tehlikeli olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için birkaç aşağı listeledik.

Sınırlı Sunucular: Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı ile, sunuculardan herhangi biri engellenirse farklı bir VPN sunucusu seçmenize izin veren bir VPN istersiniz. Ücretsiz bir VPN ile şanslıysanız en fazla 5 sunucu alırsınız. Bu nedenle, bağlantıyı her zaman garanti edemeyen ücretsiz bir VPN sağlayıcısını tercih etmek iyi bir fikir değildir.

Bant Genişliği: Bu kadar düşük sayıda sunucu ve bunları tek seferde bağlayan yüksek sayıda kullanıcı nedeniyle, önemli miktarda VPN hızı almayı beklemeyin. Bu VPN’lerin yoğun saatlerinde bir web sitesi açmanıza zar zor izin verdiği görülmüştür.

Güvenlik: Şifreleme ve güvenlik mekanizmasını geliştirmek için sunucu bakımı veya yetenekleri olmadan, bu sağlayıcıların gerçek kimliğinizi gizli tutup tutmadığını bilmek şaşırıp şaşırmayın. Ayrıca, kullanıcı kişisel verilerini farklı devlet kuruluşlarına sattıkları bilinmektedir. Bu neden tek başına Sizi Singapur gibi birçok ülkede premium bir VPN sağlayıcısı kullanmaya zorlamak için yeterlidir; torrent indirirken veya hükümet hakkında kötü konuşurken yakalanırsanız para cezasına çarptırılabilir veya hapse gönderilebilirsiniz. Singapur’daki en iyi VPNsayesinde, internet kullanıcıları tam internet özgürlüğünün tadını çıkarırken çevrimiçi etkinliklerini ve kimliklerini korurlar.

Çin’de bir VPN sağlayıcısı için bir reklam görseniz bile, bunu kullanmayın. Bu sağlayıcı resmi olarak lisanslanacağından, kullanıcısının kişisel verilerini ve bilgilerini Çin Hükümeti ile paylaşma şansı vardır. Geçmişte, bir VPN sağlayıcısının kullanıcı verilerini ve kişisel bilgilerini sızdırdığı böyle bir olay olmuştur.

Kullanıcının güveninin önemini bilen güvenilir bir VPN sağlayıcısı kullanmak Çin’deki en iyi seçenektir. Bu nedenle, ExpressVPN’i Çin’de bağlanmak için en iyi VPN olduğu için kullanmanızı öneririz.

Çin’deki iPhone Kullanıcıları için En İyi VPN’ler

Çin’de birden fazla VPN’e sahip olmanızı öneririz. Birincil VPN’in bir süre için aşağı inme durumunda, yine de kullanmak için bir yedeğiniz olacaktır. Ayrıca, testlerimizden sonra, Çin’deki iPhone kullanıcıları için en iyi VPN’i bulabildik.

 1. ExpressVPN– 94 ülkede 3000’den fazla sunucu, Kayıt tutma politikası, süper hızlı bağlantı hızı, tüm cihazlarla uyumluluk ve 30 günlük para İadesi garanti programı.
 2. NordVPN– 59 ülkede 5500’den fazla sunucu, Kayıt tutmama politikası, en son teknoloji güvenlik ve şifreleme 30 günlük para İadesi garanti programına sahiptir.
 3. Surfshark– 65’den fazla ülkede 3200’den fazla sunucu, tek bir abonelikte sınırsız eşzamanlı bağlantı.

Çin’deki Android Kullanıcıları için En İyi VPN’ler

Android cihazlarla arkadaşlarımızı unutamayız. Ayrıca Çin’deki Android kullanıcıları için en iyi VPN’leri bulabildik.

 1. ExpressVPN– 94 ülkede 3000’den fazla sunucu, Kayıt tutma politikası, süper hızlı bağlantı hızı, tüm cihazlarla uyumluluk ve 30 günlük para İadesi garanti programı.
 2. Surfshark– 65 ülkede 3200’den fazla sunucu, 15 farklı bölgede Netflix sınırsız eşzamanlı bağlantı ve 30 günlük para İadesi garanti programını destekledi.

 3. PIA
  – 89’dan fazla ülkede 6.600’den fazla sunucu, kurulumu kolay uygulamalar, 45 günlük para İade garantisi ile güvenilir sunucu hızları.

Çin dışında Çin IP Adresleri nasıl elde edilir? VPN ile ÇinCe Akış kanallarını izleyin

Çin dışında bir Çin IP Adresi almak için, Çin’de bulunan bir sunucuya sahip bir VPN sağlayıcısına ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki, listemizdeki VPN sağlayıcılarından sadece birinin Çin’de bir VPN sunucusu var. Çince IP’nin Çince akış içeriğinin ve diğer web sitelerinin engelini kaldırmasını sağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Özel internet erişimi satın alma
 2. PIA uygulamasını indirme ve yükleme
 3. PIA hesabını kullanarak uygulamada oturum açın.
 4. PIA uygulamasında Çin sunucusuna bağlanma
 5. Bağlandıktan sonra, Çince akış içeriğine ve diğer web sitelerineerişebilirsiniz.

VPN’e bağlanmadan önce tarayıcı önbelleğinizin, çerezlerinizin ve geçmişinizin temizlendiğini unutmayın. Elde tutulan bir cihaz kullanıyorsanız, cihazın konum hizmeti de devre dışı bırakılmalıdır.

Ayrıca, soruşturmamızda, birçok büyük Çin web sitesine ExpressVPN’in Hong Kong sunucusu. Bu nedenle, PIA ile ilgilenmiyorsanız, Çin için daha güvenilir, verimli ve daha iyi bir VPN olan ExpressVPN’e gidebilirsiniz.

Popüler Çince akış içeriğinden birkaçı bilgileriniz için aşağıda listelenmiştir.

Youku

Resmi adı Youku Olan Youku Tudou, genellikle Çin’in YouTube’u olarak adlandırılır. Aylık 580 milyon tekil ziyaretçiye sahip bir kullanıcı tabanına sahiptir. Çin’in en önemli ve baskın teknoloji ve e-ticaret şirketi Alibaba tarafından 4,8 milyar ABD doları karşılığında satın alındı. Youku daha doğrusu bir internet televizyon şirketidir. Aylık abonelik hizmeti ile içerik için ödeme yapar ve üretir ve para kazanır.

iQiyi

Çinli teknoloji devi Baidu’nun sahibi olduğu bu platform, yaklaşık yarım milyar kullanıcı ve her ay 5,5 milyar saatten fazla içerik akışı olduğunu iddia ediyor. Çin’de özel Netflix içeriği yayınlamak için 2016’da Netflix ile ortaklık yaptı (ancak bu anlaşmanın süresi doldu). Ayrıca popüler Güney Kore şovu My Love From the Star’ı satın aldı. Bu şov öyle bir hit ki, Aralık 2013’ten bu yana iQiyi’de 14,5 milyardan fazla kez yayınlandı.

Tencent Video

Günlük ortalama kullanıcılar tarafından en büyük Çin çevrimiçi video platformu. 2018 yılında yaklaşık 89 milyon ödeme yapan aboneye ulaşmıştı. Tencent Video, abonelerin tüketmesi için kendi içeriğini tanıtıyor ve üretiyor. Tencent Video’nun mobil uygulaması, Çin’in en büyük çevrimiçi video platformu olmasının yanı sıra rakipleri arasında da ilk sırada yer alıyor. Bu gerçeklik, Taobao live, Douyin ve Kuaishou gibi e-ticaret entegrasyonuna sahip dev canlı akışlı video platformlarının doğuşunu sağladı.

Taobao Canlı

Diğer büyük Çinli şirketler gibi Alibaba da Taobao Live’ı yıllardır stratejilerinin odak noktası haline getirdi. Taobao Live’ın önümüzdeki üç yıl içinde 500 milyardan fazla satış işlemi oluşturması bekleniyor. Taobao Live, canlı yayın için açık ara en popüler platformdur: Çin’deki tüm e-ticaret canlı yayın işlemlerinin yüzde 79’u platformunda gerçekleşti. Daha yakın zamanda, neredeyse 10 milyon kişi onu Auckland, Yeni Zelanda’dan canlı yayınını izledi ve yaklaşık 30 milyon $NZD harcadı.

Sık Sorulan Sorular

Çin tüm VPN’leri engelleyecek mi?

Çin sadece yasadışı iş yapan yetkisiz VPN’leri engelledi. Çinli yetkililerin tüm VPN’leri engelleyeceği haberi çıktığında, Çinli yetkililer haberin sahte olduğunu iddia ettiler.

 

Çin VPN’in fiyatı ne kadardır?

Çeşitli özelliklere ve fiyatlandırma planlarına bağlıdır. En iyi Çin VPN için ödemeniz gereken en az fiyat, 30 günlük para iade garantisi ile $ 2.49 / mo’dur.

VPN’im Neden Çin’de yavaş?

Sunucu mesafesi nedeniyle VPN bağlantınızın Çin’de yavaş olmasının en iyi nedeni. 11.640 Km uzaklıktaki bir ABD sunucusuna bağlanırsanız, büyük olasılıkla yavaş bir hız ile karşı karşıya kalacaksınız.

Hong Kong ve Tayvan’da bir VPN’e ihtiyacımız olacak mı?

Hayır, Hong Kong ve Tayvan’ın Çin’in karşılaştığı benzer internet sansürü sorunları yok. Gizliliğinize ekstra bir güvenlik katmanı eklemek ve elbette Netflix, BBC, Hulu gibi coğrafi olarak engellenen akış içeriğine erişmek için tayvan ve Hong Kong için en iyi VPN’i hala alabilirsiniz.

Reddit Çin’de Yasaklandı mı?

Evet, Reddit Çin’de ve Facebook, Instagram, WhatsApp, YouTube ve daha fazlası gibi diğer sosyal medya web sitelerinde yasaklanmıştır. Engellerini kaldırmak için, Büyük Güvenlik Duvarı’nı atlamak için Çin dışındaki sunuculara sunan güvenilir bir VPN kullandığınızdan emin olun.

VPN’imi Çin’de her zaman açık bırakmalı mıyım?

Hayır, ara sıra kullanmak istersen hayır. Ama mümkün olduğunca açık bırakmak kötü bir fikir olmaz. Güvenliğinizi ve gizliliğinizi sağlamanın en iyi yolu olan çok dikkatli olamazsınız.

VPN’inizi açık bırakmak, herkese açık bir WiFi ağı kullandığınızda olduğu gibi daha savunmasız koşullarda açma riskini de azaltır.

Son Düşünceler

Çin’deki yetkililerin, netizenlerinin çevrimiçi özgürlüğünü engellemek için mümkün olan her türlü adımı attığına inanıyorum. Neyse ki Çin için en iyi VPN ile, güvenliyken Çin’deki veya Çin dışındaki sitelere ve platformlara erişebilirsiniz.

China ExpressVPN için önerilen en iyi VPN’imiz gizliliğinizi sağlam tutmanıza yardımcı olacak ve ayrıca dünyanın her yerinden çok çeşitli içeriğe erişmenizi sağlayacaktır. Bu
ExpressVPN
almak için mükemmel bir an . Sadece 12 + 3 aylık ücretsiz planlarını alabilirsiniz EUR 6.13/mo (US$ 6.67/mo) (Black Friday Deal: Grab 3 Free Months + 49% OFF 12-Month Plan).

Son olarak, güvenli tarafta, Çin’e gelmeden önce istediğiniz cihazlara Çin için VPN uygulamasını indirmek ve yüklemek için ayna sitelerini kullanmayı unutmayın.

Güvende Kalın ve bu kılavuzda sunulan seçtiğiniz VPN hizmetlerini kullanmaya devam edin!