Reading Time: 6 minutes

Amazon Prime VPN

Amazon Prime’da en sevdiğiniz programları izleyemiyor musunuz? Prime Video size şu hatayı da gösterecektir:

“Bu video coğrafi lisans kısıtlamaları nedeniyle kullanılamıyor.”

amazon-prime-video-kısıtlama-hata-vpn olmadan

Bu sorunla yüzleşen tek kişi sen değilsin. Gördüğünüz gibi Amazon Prime Video, içerik kitaplığını kullanıcının yaşadığı ülkeye göre kısıtlar. Bu nedenle, İngiltere’deyseniz, ABD’de mevcut olan birden fazla şovu yayınlayamazsınız.

Bu can sıkıcı bir sorun gibi görünse de, bu sorunun basit bir çözümü vardır. Bir Amazon Prime VPN yardımıyla, tüm coğrafi blokları atlayabilir ve Prime Video’da bulunan tüm filmlere ve şovlara erişebilirsiniz.

Bunu kolaylaştırmak için, bu makalede Amazon Prime Video için sorunsuz ve sınırsız bir akış deneyimi sağlayabilen en iyi VPN’lerin bir listesini derledim.

Ancak VPN listesine bakmadan önce, önce bir VPN yardımıyla Amazon Prime’ın engelini kaldırmanın ne kadar kolay olduğunu göstereyim.

Amazon Prime Video’nun kilidini her yerde nasıl açabilirim?

Prime Video’da bulunan tüm içeriğin kilidini açmak çok kolaydır. Amazon Prime Video’nun dünyanın herhangi bir yerinden engelini kaldırmak için vpn’i şu şekilde kullanabilirsiniz:

Adım 1: ABD veya İngiltere sunucuları sunan bir VPN hizmetineabone olun(ExpressVPN önerilir).

ExpressVPN Maliyeti

Adım 2: ABD veya İngiltere’deki bir sunucuya bağlanın.

Adım 3: Son olarak, Prime Video’ya tarayıcınız veya uygulaması üzerinden erişin ve en sevdiğiniz içeriğin tadını çıkarın.

amazon-prime-video-web sitesi

2021’deki En İyi 6 Amazon Prime VPN’i

VPN, temel konumunuzu sızdırmanıza ve coğrafi blokları atlamanıza yardımcı olabilecek harika bir düşük maliyetli araçtır. İşte ucuz olan ve amazon prime’ın kilidini her yerde açan bazı güvenilir VPN’ler:

 • ExpressVPN Akış için en iyi VPN. Tüm HD Amazon Prime içeriğini yayınlayabilir.
 • Surfshark – Süper hızlı bir servis. Amazon Prime’ın coğrafi engellerini atlamak için 3.200’den fazla sunucu sağlar.
 • NordVPN – 5.000’den fazla güçlü sunucu sunar. HD akış için SmartPlay işlevi sağlar.
 • PureVPN – En uygun fiyatlı VPN. 6.500’den fazla sunucu ve güçlü kilit açma özellikleri sunar.
 • Özel İnternet Erişimi Sınırsız bant genişliğine sahip 23.500’den fazla VPN sunucusu sağlar.
 • CyberGhost – Optimize edilmiş akış modu ile bütçe VPN. Dünya çapında 6.700’den fazla sunucu sunar.

1. ExpressVPN:ExpressVPN Amazon Prime ile çalışıyor mu?

ExpressVPN Amazon Prime için en iyi video

ExpressVPN, birçok nedenden dolayı Amazon Prime ile kullanılabilen harika bir VPN hizmetidir. Her şeyden önce, ExpressVPN sektördeki en hızlılardan biridir ve engelini kaldırma özelliği ikinci plandadır.

ABD sunucularıyla, yalnızca Amazon’un inanılmaz derecede zengin dizi kataloğuna erişmekle kalmaz, aynı zamanda Hulu, BBC iPlayer ve Netflix gibi diğer yayın platformlarının engelini de kaldırabilirsiniz. 3.000’den fazla küresel sunucu ile Amazon Prime’da hayal edebileceğiniz herhangi bir diziyi yayınlayabilirsiniz.

En iyi sunuculara gelince, ExpressVPN “ABD – New York” ve “ABD – Dallas” sunucuları benim için en iyi şekilde çalıştı. Amazon Prime Video’da Undone adlı bir program oynatmayı denedim ve HD video oynatmadan gerçekten etkilendim.

Güvenlik hakkında konuştuğumuzda ExpressVPN, siz boş zamanlarınızda şov yayını yaparken kullanıcının çevrimiçi gizliliğini artırmak için bölünmüş tünel oluşturma, sıfır bilgi DNS ve diğer güçlü özellikler sunar.

ExpressVPN oldukça pahalı olmasına rağmen, bu sağlayıcının yasal bir kayıt tutma politikası ve kapsamlı bir 30 günlük para geri ödeme garantisi sunması kesinlikle almaya değer.

ExpressVPN hakkındaki tam incelememizi okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Surfshark:Surfshark Amazon Prime ile çalışıyor mu?

surfshark VPN Amazon Prime videosu

Surfshark, Amazon Prime için kullanabileceğiniz en ucuz VPN’lerden biridir. Ucuz fiyat etiketine rağmen Surfshark, Ultra HD akış için olağanüstü yüksek hızlar sunar.

Surfshark, Amazon Prime’da dünyanın her yerinden mevcut olan geniş bir içerik yelpazesinin kilidini açmanıza yardımcı olabilecek dünya çapında 3.200’den fazla sunucu sunar. Surfshark’ın birçok kullanıcı tarafından akış için tercih olmasının nedeni tam olarak budur.

Bunun dışında Surfshark, web’de tamamen anonim kalmanıza yardımcı olabilecek birinci sınıf özellikler sunar. Bu arada, güçlü şifreleme, kıyaslama protokolleri ve diğer güçlü özellikler herhangi bir Surfshark abonelik planıyla standart olarak gelir.

En iyi sunucusuna gelince, San Francisco sunucusuyla iyi yüksek hızlara ulaşabildim. A Very English Scandal’ı HD kalitesinde sorunsuz bir şekilde yayınlayabildim.

Hepsinden iyisi, Surfshark tam 30 günlük para İade garantisi ve nihai eğlence için sınırsız eşzamanlı bağlantı sunar.

Surfshark hakkındaki tam incelememizi okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. NordVPN:NordVPN Amazon Prime ile çalışıyor mu?

Nordvpn-VPN-for-Amazon-Prime

Ardından, Amazon Prime için NordVPN’imiz var. Bu güçlü VPN güçlü şifreleme kullanır, meşru bir sıfır kayıt politikası izler ve her şeyi HD olarak yayınlamanıza yardımcı olan yüksek hızlar sunar.

NordVPN, 5000’den fazla sunucuyla Amazon Prime UK veya ABD’nin engelini dünyanın her yerinden kaldırmanıza yardımcı olmak için binlerce IP sunar. Ayrıca BBC iPlayer, Netflix ve HBO Max için de iyi çalışır.

Amazon Prime NordVPN’i engellemiş olsa da, Reddit’e göre, coğrafi blokları kolayca atlayabilen bazı sunucular hala var.

Bunu doğrulamak için NordVPN’in destek ekibiyle iletişime geçtim ve NordVPN’in şu anda Amazon Prime ile iyi çalıştığını söylediler. Hatta NordVPN’in Miami ve Chicago’daki sunucularıyla Transparent adlı bir program yayınlayarak kendim test ettim.

Güvenlik özellikleri açısından, Amazon Prime için NordVPN DDoS koruması, DoubleVPN, Kill Switch ve daha fazlası ile önceden donatılmıştır.

NordVPN incelememizin tamamını okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

4. PureVPN:PureVPN Amazon Prime ile çalışıyor mu?

purevpn-best-VPN-for-Amazon-Prime-video
PureVPN, dünya çapında 140’ın üzerinde ülkede kapsama alanı sunan birkaç VPN hizmetidir. Aklınıza gelen hemen hemen her akış hizmetinin kilidini açabilen 6500’den fazla sunucu sunar. Bu kadar çok sunucu ile Amazon Prime’a dünyanın her yerinden kolayca erişebilirsiniz.

PureVPN’i Amazon Prime’ın engelini kaldırmak için mükemmel kılan bir başka özellik de yerleşik bir akış modudur. Akış hizmetleri listesinden Amazon Prime’ı seçebilirsiniz ve PureVPN sizi otomatik olarak en optimize edilmiş sunucuya bağlar. Hanna, The Boysve diğer dizileri HD kalitesinde yayınlayabildim.

Amazon Prime ABD kütüphanesine erişmenizi sağlarken, BBC iPlayer, Almanya’daki Hulu ve Netflix ile takdire şayan bir şekilde iyi çalışır.

Güvenlik özellikleri hakkında konuştuğumuzda, PureVPN meşru bir sıfır protokol politikası sunar ve Amazon Prime Video coğrafi kısıtlamalarıyla uğraşmak zorunda kalmadan en sevdiğiniz şovları izlemenize yardımcı olmak için kill switch, güçlü şifreleme ve binlerce IP gibi özelliklerle birlikte gelir.

Hepsinden iyisi, her PureVPN aboneliği 31 günlük kapsamlı para İade garantisi ve 10 eşzamanlı bağlantı ile birlikte gelir.

PureVPN hakkındaki tam incelememizi okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. Özel İnternet Erişimi:PIA Amazon Prime ile çalışıyor mu?

Amazon-Prime için özel-internet erişimi

Daha sonra, Özel İnternet Erişimimiz var. Bu VPN hizmeti bir sınıf ayrıdır. Şu anda sektördeki herhangi bir VPN sağlayıcısından daha fazla olan 23.500’den fazla VPN sunucusu sunar.

Bu kadar çok sunucu ile PIA VPN oldukça hızlıdır. Yeni nesil sunucuları Amazon Prime ile şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. PIA VPN’in ABD Yeni Jersy sunucu konumunu kullanarak The Expanse’i HD kalitesinde yayınlayabildim.

Özellikler hakkında konuştuğumuzda, PIA VPN Wireguard, Kill Switch, Reklam ve Kötü Amaçlı Yazılım Engelleyici, Sıfır Günlük Politikası ve çok daha fazlası gibi en iyi protokollerle birlikte gelir.

Fiyat açısından, Özel İnternet Erişimi çok uygun. Bunun dışında, PIA VPN cömert bir 30 günlük para İade garantisi ve hesap başına 10 bağlantı sunar.

Özel İnternet Erişimi (PIA) incelememizin tamamını okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

6. CyberGhost:CyberGhost Amazon Prime ile çalışıyor mu?

siberghost Amazon Prime VPN

Son olarak, CyberGhost’umuz var. CyberGhost, 6700’den fazla VPN sunucusuyla Amazon Prime’ın bölgesel olarak engellenen tüm kütüphanelerinin engelini kaldırmak için mükemmeldir.

CyberGhost ile ilgili en havalı şeylerden biri, her türlü akış hizmeti için optimize edilmiş akış sunucuları sunmasıdır. CyberGhost’un Amazon Prime için optimize edilmiş ABD sunucusuyla Tick’i kolayca yayınlamayı başardım.

CyberGhost sadece güçlü kilit açma özellikleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda endüstri kıyaslama protokolleri, AES 256 bit, kill switch ve daha fazlası gibi güvenlik özellikleri de sunar.

Bu listedeki diğer Amazon Prime VPN’lere benzer şekilde CyberGhost, süper cömert bir 45 günlük para geri ödeme garantisi ve 7 eşzamanlı bağlantı da sunuyor.

CyberGhost incelememizin tamamını okuyarak bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Amazon Prime’ın Engelini Kaldırmak için Neden VPN’e İhtiyacınız Var?

Amazon Prime Video dünyanın tüm ülkelerinde kullanılabilir. Ancak, içerik üreticileriyle yapılan lisans anlaşmaları, şirketi her bölge için farklı başlıklar sunmaya zorlar. Bölgenizdeki bazı içerikler engellenirse görüntülenen hata iletisini görürsünüz:

amazon-prime-video-kısıtlama-hatası

Bu, bir bölgede kullanılabilen gösterilerin ve filmlerin kullanılamayabilir. Özellikle ABD’de, en çok puan alan içeriklerden bazılarına sahip çok sayıda başlık vardır.

Seçtiğiniz Amazon bölgesine erişmek ve en sevdiğiniz programları izlemek için konumunuzu bulmanız gerekir. Bu, Amazon’un algılama mekanizmalarını atlayabildiği bilinen bir VPN ile en etkili şekilde yapılabilir.

Amazon’u gerçekten olmadığınızı düşünerek başarılı bir şekilde kandırabilirsiniz, bu bölge için dünyanın her yerinden mevcut içeriği yayınlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, yukarıda belirtilen gibi güçlü bir VPN’e ihtiyacınız vardır.

Amazon Prime Instant Video için nasıl VPN seçersiniz?

Amazon Prime Video için doğru VPN’i seçmenin kolay bir yolu yoktur. Bunun nedeni, Amazon Prime ile gerçekten çalışıp çalışmadığından emin olmak için kendiniz için bir hizmet denemeniz gerektiğidir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, araştırmanızı yapmak ve Amazon Prime Video için diğer kullanıcıların deneyimlerini ve önerilerini web’de aramaktır. Güvenebileceğinizi seçin ve deneyin.

Para iade garantisi sunuyorsa VPN denemek kolaydır, bu nedenle çalışmasa bile geri ödeme talep edebilirsiniz. Yukarıdaki listede belirtilen tüm VPN’lerin geri ödeme politikaları vardır, böylece bunları güvenle deneyebilirsiniz.

Amazon Prime VPN engellendi mi?

Evet, o kadar güçlü olmayan VPN hizmetlerini engeller. Amazon Prime Video yaygınlaştığından beri, popüler VoD hizmeti VPN hizmetlerini engellemede oldukça akıllı hale geldi.

Amazon Prime’ın güçlü algoritması, VPN trafiğini algılayarak VPN sunucularından GELEN IP adreslerini algılayabilir ve engelleyebilir.

Ancak VPN’ler de akıllı hale geldi ve rekabete ayak uydurıyor. Yukarıda bahsettiğim VPN’ler Amazon Prime VPN bloğunu kolayca atlayabilir ve kısıtlama olmadan her yerden erişmenize yardımcı olabilir.

Amazon Prime için ücretsiz VPN’ler

Amazon Prime için çevrimiçi olarak çok sayıda ücretsiz VPN vardır, ancak Amazon Prime VPN Bloğunu atlamanıza yardımcı olacaklarının garantisi yoktur. Bunun nedeni, ücretsiz VPN’lerin Amazon Prime Konum Algılama Sistemi’ni alt edebilecek birçok sunucu veya IP adresi sunmamasıdır.

Ayrıca, ücretsiz VPN’ler verilerinizi para iadeleri karşılığında üçüncü taraf şirketlere satmakla ilişkilidir. Bunun dışında, ücretsiz VPN’ler veri kısıtlamalarıyla birlikte gelir ve çok fazla bant genişliği tüketmenize izin vermez.

Bu nedenlerden dolayı, Amazon Prime izlemek için ücretsiz bir VPN kullanmanızı önermiyorum. Bunun yerine, bu blogda tartışılanlar gibi ücretli bir VPN hizmeti kullanmak çok daha iyidir.

Amazon Prime HTTP Proxy Hatası Nasıl Atlar?

Birçok VPN sağlayıcısı Amazon Prime’ın engelini kaldırdığını iddia etse de, gerçek şu ki birçoğu Amazon Prime tarafından kolayca tanınıyor. Bu durumda, şuna benzeyen bir hata iletisi istenir:

Cihazınızın internet bağlantısı, videonuzun oynatlanmasını engelleyen bir HTTP proxy’si kullanır. Tüm proxy programlarını kapatın veya devre dışı bırakın ve yeniden deneyin..”

Gerçekten şanssızsanız bu hatayla da karşılaşabilirsiniz:

“Cihazınız bir VPN veya proxy hizmeti aracılığıyla İnternet’e bağlı. Devre dışı bırakın ve yeniden deneyin. daha fazla yardım için primevideo.com/vpn gidin.’

Amazon Prime HTTP Proxy hatasını atlamak çok kolaydır. Sadece 4 basit adımda proxy hatasından hızlı bir şekilde nasıl kurtulacağınız aşağıda aşağıda yer alır:

Adım 1: Daha önce bahsettiğim listeden bir VPN hizmetine abone olun.

Adım 2: VPN sağlayıcısının uygulamasını indirin ve cihazlarınıza yükleyin.

Adım 3: Uygulamayı açın ve Amazon Prime’ın bulunduğu ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlanın.

Adım 4: Amazon Prime Video’ya ziyaret edin ve sınırsız içerik izlemenin keyfini çıkarın.

Proxy hatasından hala kurtulamıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini silmeyi deneyin veya VPN sağlayıcınızın müşteri desteğine başvurun.

Amazon Prime Video ve Amazon Instant Video Arasındaki Fark

Amazon Prime Video ve Amazon Instant Video arasındaki temel fark, birinin bir abonelik hizmeti, diğerinin ise izleme başına ödeme hizmeti olmasıdır.

Amazon Prime Video sınırsız isteğe bağlı bir akış hizmeti olsa da, Amazon Instant Video yalnızca kullanıcıların TV şovları ve filmler gibi TV içeriklerini satın almasına veya kiralamasına izin verir.

Akılda tutulması gereken bir şey, dünyanın herhangi bir yerinden bir film veya TV şovu satın alabileceğiniz veya kiraladığınız için Amazon Instant Video için mutlaka bir VPN’e ihtiyacınız olmadığıdır. Öte yandan Amazon Prime Video için vpn’e ihtiyacınız olacak çünkü bazı ülkelerde bazı içerikler coğrafi olarak kısıtlanmış durumda.

Amazon Prime’ı hangi cihazlarda izleyebilirim?

Amazon Prime, bir dizi farklı işletim sistemi ve cihazla uyumludur. Amazon Prime’a erişmek için kullanabileceğiniz tüm cihazlar ve işletim sistemleri şunlardır:

 • ramen
 • Mac
 • androïde
 • Ios
 • Yangın TV Çubuğu/Cihazları
 • Konsol
 • Akıllı TV’ler
 • Alıcı kutuları (Roku, TiVo, Google TV ve diğerleri)

Bir Amazon hesabı üzerinden aynı anda en fazla üç (3) video yayınlayabilirsiniz. Aynı videoyu aynı anda en fazla iki (2) cihaza aktarabilirsiniz.

Amazon Prime VPN Reddit

Farklı VPN hizmetleri hakkında tarafsız yorumları keşfetmeye gelince, hiçbir şey Reddit’e yaklaşamamaktadır.

Bir Reddit kullanıcısının yanıtına göre, Amazon Prime Video’ya erişmek için NordVPN’i kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, diğer Reddit kullanıcıları ExpressVPN ve hatta Astrill’i önerdi.

Reddit-ekran görüntüsü-en iyi-VPN-for-amazon-prime-video

SSS

İnsanların Genel olarak Amazon Prime Video ve VPN’ler hakkında sık sorulan bazı soruları aşağıda bulabilirsiniz.

Amazon Prime VPN’leri nasıl algılar?

Amazon Prime’ın desteklenmeyen bir bölgeden belirli içeriğe erişebildiğinizi algılama yolu IP adresinizdir. IP adresi ev adresiniz gibidir. Bu nedenle, Amazon Prime ülkenizde bulunmayan bir şova erişdiğinizi algılarsa, bu sadece ona erişmenizi engeller. Bununla birlikte, bir VPN kullanmak bu sorunu kolayca aşmanıza yardımcı olabilir.

VPN Amazon Prime ile çalışıyor mu?

Evet, bu makalede bizzat test ettiğim ve bahsettiğim VPN’ler Amazon Prime ile güvenilir bir şekilde çalışıyor. Ancak, amazon prime ile çalışmayan çevrimiçi birkaç VPN var.

Amazon Prime ile hangi VPN çalışır?

Testlerime göre, Amazon Prime ile çalışan VPN’ler – ExpressVPN, Surfshark, NordVPN, PureVPN, PIA VPN ve CyberGhost. Ancak altı VPN’in tümü arasında ExpressVPN şiddetle tavsiye edilir.

Amazon Prime’ı neden VPN ile izleyemiyorum?

Amazon Prime’ı VPN ile izleyememenizin nedeni, IP’nin VPN sağlayıcınızın size sunduğu adreslerin kara listeye alınması (IP’ler) olabilir. Saygın bir VPN sağlayıcısına abone olduysanız, ağlarını sürekli yeni IP’lerle güncelledikleri için bu tür sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Amazon Prime Video coğrafi olarak kısıtlanmış mı?

Evet, Amazon Prime yalnızca ülkenizde veya bölgenizde kullanılabilen içeriği görüntülemenize izin verir. Örneğin, İngiltere’deyseniz, ABD kütüphanesinden değil, yalnızca İngiltere’de bulunan içerikleri izleyebilirsiniz.

Het einde

Bu makalede ele aldığım VPN’lerinkapsamlı testlerinden sonra, bunların Amazon Prime için en iyi VPN’ler olduğunu söylemek güvenlidir. Önerdiğim VPN’lerin yardımıyla Amazon Prime ve Amazon Prime Instant Video’u anonim olarak istediğiniz yerden izleyebilirsiniz.

Ayrıca, temel IP adresinizi ve konumunuzu maskeleyebilir ve dünyanın her yerinden güvenli bir akış deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, tüm büyük platformlarla uyumlu farklı VPN hizmetleri hakkında bilgi edinmek için en iyi VPN hizmetleri kılavuzumuzu okuyabilirsiniz.