Reading Time: 8 minutes

Kodi için ücretsiz VPN’ler, Kodi’deki tüm coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve erişmenize yardımcı olabilir, ancak Kodi için en iyi ücretsiz VPN’i bulmak zor olabilir. Çünkü çoğu günlüklerinizi saklarken diğerleri verilerinizi satar. Parasız birçok VPN olmasınarağmen, doğru olanı bulmak çok fazla araştırma, ter ve hatta gözyaşı gerektirir.

Bu nedenle, sizin için daha kolay hale getirmek için, 45’den fazla ücretsiz VPN’i test ettim ve Kodi için akış geçmişinizi takip etmeyen, iyi hızlar ve güçlü şifreleme sunan en iyi ücretsiz VPN’den 7’sine kısa listeye aldım.

Ücretsiz VPN’ler Kodi’niz için kötü bir seçenek olmasa da, kodi’de premium bir VPN’in size sunabileceği şeyin yakınında değiller. Kodi öncelikle akış için olduğundan ve ücretsiz VPN’lerin sınırlı sunucular ve bant genişliği sunduğunu göz önünde bulundurarak, Kodi’niz için premium bir VPN sağlayıcısı seçmemenin nasıl bir hata olacağını anlayabilirsiniz.

ExpressVPN gibi birinci sınıf bir VPN sağlayıcısı, dünya çapında 3.000’den fazla sunucudan oluşan bir ağı kontrol ettiği için Kodi’deki akış ihtiyaçlarınız için sınırsız bant genişliği ve sunucu sağlayabilir. Ayrıca, yıllık planında 3 aylık ücretsiz abonelik ile 30 günlük para İade garantisi ile birlikte gelir.

Ücretsiz VPN’ler Kodi için neden yetersiz?

Kodi öncelikle dünyanın her yerinden farklı akış içeriğine erişmek için kullanılırken, ücretsiz bir VPN bu amaca ulaşmak için ciddi şekilde başarısız olacaktır. Ücretsiz bir VPN’in Kodi için neden kötü bir fikir olduğuna dair birkaç neden sıraladık:

 1. Ücretsiz VPN’lerin hesaplarında sınırlı bant genişliği sunduğu bilinmektedir. Akış yaparken, bant genişliğindeki herhangi bir kısıtlama akış deneyiminize ciddi şekilde zarar verebilir.
 2. Ücretsiz VPN sağlayıcılarının kişisel verilerinizi ve internet etkinliklerinizi farklı üçüncü taraf kuruluşlara sattığı bilinmektedir.
 3. Ücretsiz VPN sağlayıcılarının çoğu yalnızca bir avuç sunucu konumu sunar. Bu konumlar akış gereksinimlerinizi karşılamak için yetersizdir.
 4. Sadece birkaç sunucu ve onlara bağlanan çok sayıda kullanıcı ile, düzenli olarak yavaş hız sorunlarıyla karşılaşmanız muhtemeldir.

Kodi için Ücretsiz VPN’lerimize girmeden önce, ücretsiz bir VPN’in sunabileceğinden daha iyi güvenlik, gizlilik ve performans sunan premium VPN sağlayıcıları olduğunu bilmek önemlidir.

Ücretsiz VPN’ler asla premium VPN’lerden daha iyi olamaz. Premium VPN’ler, birçok büyük ülkede veri merkezlerine sahip muazzam bir sunucu ağı sunar. Ayrıca akış, torrent ve oyun amaçları için sınırsız bant genişliği sunarlar. Hizmetlerini AES-256 şifrelemesi ve kayıt tutmama politikası gibi en üst düzey güvenlik özellikleriyle desteklerler.

Şimdi, Kodi için en iyi VPN’lere ve sunduklarına bakalım:

ExpressVPN – Kodi için en çok önerilen VPN

Sınırsız akış için 94 ülkedeki yüksek hızlı 3.000’den fazla sunucusu nedeniyle Kodi için en iyi VPN’i tavsiye eder. ExpressVPN, Kodi’de kullanmak isteyen kullanıcılarına son teknoloji güvenlik, özellikler, erişilebilirlik ve performans sunmasıyla on yılı aşkın süredir biliniyor. Ayrıca, yıllık planında 3 aylık ücretsiz abonelik ile soru soru sormadan 30 günlük para İade garantisi ile birlikte gelir.

Kodi 2021 için En İyi 6 Ücretsiz VPN

Aşağıdaki listede belirtilen VPN’lerin tümü ücretsiz hizmetlerdir, ancak uzun vadede uygun olmayan bazı sınırlamalara sahiptirler. Herhangi bir uyarı olmadan Kodi ile çalışan VPN hizmetleri arıyorsanız, ücretli bir Kodi VPNile çok daha iyi olursunuz.

2021’de Kodi akışı için en iyi Ücretsiz VPN’ler:

 • ProtonVPN – Kodi akışı için sınırsız bant genişliği.
 • Windscribe – Kodi’de (XMBC) en sevdiğiniz programları izlemek için sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Hide.me – Kodi, Netflix ve Amazon Prime Video için engellemeyi kaldırma özelliklerine sahip kompakt ücretsiz VPN.
 • TunnelBear – 500MB/ mo veri ile 5 eşzamanlı bağlantı ile Kodi için popüler ücretsiz seçim.
 • Hotspot Shield – Kodi’de 500MB / gün ücretsiz verilerle Amerikan şovlarını izlemek için harika ücretsiz VPN.
 • Speedify – Kodi akışı için 2GB / mo veri sınırı ile oturum açmayı gerektirmeyen zengin özellikli ücretsiz VPN.

Ancak lafı daha fazla uzatmadan, 2021’de Kodi için ücretsiz olan en yüksek puanlı VPN’leri görelim:

1. Windscribe – Kodi için En İyi Ücretsiz VPN

Windscribe-free-vpn-for-kodi-xbmc

 • 10 GB ücretsiz veri / ay
 • 256 bit AES şifreleme
 • 110’dan fazla konumdaki sunucular
 • Onbeperkte gelijktijdige verbindingen
 • Sıkı kayıt tutma politikası

Windscribe en iyi ücretsiz Kodi VPN’dir. o ücretsiz olarak 10 sunucu konumu sunar. Özel bir Kodi eklentisi olmamasına rağmen, Kodi’de coğrafi olarak kısıtlanmış içerik akışlarının keyfini çıkarırken arka planda Windscribe’ı kullanırsınız.

Bu VPN’in dezavantajı, ayda 10 GB bant genişliği sınırı sunmasıdır. Sonuç olarak, çok fazla Kodi akışı yaparsanız ve Exodus Kodi için VPN kullanırsanız bant genişliğiniz oldukça hızlı bir şekilde tükenebilir. Stargirl’ü geniş gecikmelerle karşılaşmadan kaliteli bir şekilde yayınlayabildim. Sadece yüklemesi biraz zaman aldığı için derenin başında beklemek zorunda kaldım, akış sırasında herhangi bir arabelleğe alma yaşamadım.

Windscribe-on-Kodi

Bununla birlikte, TunnelBear ve Hotspot Shield gibilere kıyasla hala daha fazla bant genişliği sunuyor. Güvenlik için, SHA512 ile en güçlü şifrelemeyi yani AES şifresini kullanır. Chrome ve Firefox uzantıları da dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemi için kullanılabilir.

Verileri, IP adresinizi, VPN oturumlarınızı veya ziyaret ettiğiniz siteleri günlüğe kaydetmez. Kodi’de, hiç kimse hangi filmi veya TV Şovunu yayınlayacağınızı bilmeyecek. Ayrıca, bağlantı sorunları durumunda sizi koruyan bir güvenlik duvarı adı altında bir kill switch özelliği sunar.

Bu VPN aynı zamanda Fire Stick üzerinde de çalışır, bu nedenle Fire Stick’te oldukça iyi bir ücretsiz Kodi VPN olduğunu söylemek uygundur. Windscribe ayrıca İngiltere içinen iyi ücretsiz VPN ‘ dir.

Bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgiyi Windscribe VPN incelememizdebulabilirsiniz.

Windscribe engelini kaldırabilir:

 • Kodi, DAZN, BBC iPlayer, Comedy Central, YouTube, vb.

Windscribe torrent desteği:

 • Torrent için P2P için optimize edilmiş sunucular mevcuttur.

Windscribe şulerle uyumludur:

 • Android, iOS, Mac, Windows, Linux, Tarayıcılar (Chrome, Firefox)

2. ProtonVPN – Kodi için güvenli ücretsiz Seçenek

Kodi için ProtonVPN

 • Sınırsız ücretsiz veri
 • 256 bit AES şifreleme
 • 54’den fazla konumda 1.225’den fazla yüksek hızlı sunucu
 • 5 eşzamanlı bağlantı
 • Kill switch ve DNS sızıntı koruması

ProtonVPN başka bir güçlü ücretsiz Kodi VPN’ dir. Ücretsiz VPN’ler arasında nadir bir cinstir ve herhangi bir ek maliyet olmadan sınırsız bant genişliği sunar ve bu gerçekten dikkat çekicidir. ProtonVPN’i, bant genişliğinizin tükenmesi konusunda endişelenmeden bazı resmi olmayan akış eklentilerinin engelini kaldırmak için kullanabilirsiniz.

Ancak, bu VPN’i kullanmak için, Uygulamayı Windows veya Android için almanız ve Kodi’yi kullanırken arka planda bağlı bırakmanız gerekir, çünkü Kodi için yerel bir ProtonVPN eklentisi yoktur. Ancak uygulamaların kullanımı oldukça kolaydır. Kodi’deki Küçük Şeyler’i arabelleğe almak için duraklamak zorunda kalmadan yayınlayabildim.

ProtonVPN-ile-Kodi

Hizmet yalnızca Ücretsiz sürümde 3 sunucu, ABD, Japonya ve Hollanda. Gizlilik ve güvenlik açısından da oldukça iyidir ve AES-256 bit şifreleme ve iyi bir günlüğe kaydetmema politikası. ProtonVPN ayrıca Güvenliğindeki her zaman açık bir özellik, akış yaparken asla savunmasız kalmayacağınızı sağlamak için bir kill switch olarak çalışan cephaneliğe sahiptir. Ayrıca iPhone’lar için en iyi tamamen ücretsiz VPN’lerden biridir.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizdebulabilirsiniz.

ProtonVPN engelini kaldırabilir:

 • Sling TV, Kodi, BBC iPlayer, Spotify, Netflix, YouTube ve daha fazlası.

ProtonVPN torrent desteği:

 • Sadece premium abonelik planı ile.

ProtonVPN şulerle uyumludur:

 • Windows, Mac, iOS, Android.

3. Hide.Me – Kompakt Ücretsiz Kodi VPN

Beni Gizle-Kodi

 • 2 GB ücretsiz veri / mo
 • 256 bit şifreleme
 • dünya çapında 57 konumdaki sunucular
 • Hesap başına tek bağlantı
 • 7/24 müşteri desteği

Hide.Me, Kodi 17 Krypton ve Kodi’nin diğer tüm sürümleri için en iyi ücretsiz VPN’dir. En sevdiğiniz Kodi eklentilerinde ve akış hizmetlerinde yayınların keyfini çıkarırken bu ücretsiz VPN’i arka planda çalıştırabilirsiniz. Ne yazık ki, Kodi’de şov akışı yapıyorsanız oldukça hızlı bir şekilde tükenebilecek ayda 2GB bant genişliği sınırı vardır.

Bununla birlikte, bu Kodi ücretsiz VPN, web’de daha fazla gizlilik isteyen ve kullanıcı gizliliğini tehlikeye atabilecek çevrimiçi tehditlere karşı güvende kalan kullanıcılar için iyi bir seçimdir. Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı dahil olmak üzere 5 farklı sunucu konumu arasından seçim yapabilirsiniz. Bu VPN hizmeti, Kodi eklentileriyle birlikte Netflix, HBO, YouTube vb. Akışın keyfini çıkarmak için cihazınıza Kodi için bu ücretsiz VPN uygulamasını yükleyin.

Ayrıca, kullanıcılara ve torrent için P2P optimize edilmiş sunuculara etkili 7/24 müşteri sohbet desteği sunma eğilimindedir.

Hide.Me ile Kodi’de Bölüm 5: The Gunslinger’ıyayınladım ve bağlantı sorunları veya kapsamlı arabelleğe alma yoktu.

Beni Gizle-Kodi

Daha fazla şey öğrenmek için şu Hide.Me incelemeyegöz atın.

Hide.Me engellemeyi kaldırabilir:

 • Sling TV, Comedy Central, National Geographic, YouTube, NBC Sports ve daha fazlası.

Hide.Me torrent desteği:

 • P2P için optimize edilmiş sunucular mevcuttur.

Hide.Me ile uyumludur:

 • Windows, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV, PlayStation

4. TunnelBear – Kodi için Popüler Ücretsiz Seçim

Kodi için Tünel Çağrısı

 • Popüler Kodi ücretsiz VPN
 • Ayda 500 MB ücretsiz veri
 • 256 bit AES şifreleme
 • 26’dan fazla konumdaki sunucular
 • 5 eşzamanlı bağlantı
 • Kesin kayıt tutma ilkesi

TunnelBear, ücretsiz bir planla birlikte gelen başka bir Kanada VPN hizmetidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 26’dan fazla farklı sunucu konumu sunar, bu da ücretsiz VPN’lerin genel olarak sunduklarından daha yüksektir. Ayrıca, süper güvenli hale getirmek için endüstri standardı AES-256 bit şifreleme sunar.

Ancak bu VPN’in tek faydası bu. ayda 500 MB’lık çok kısıtlayıcı bir bant genişliği sınırına sahiptir. Ama sen. bu VPN hakkında basit tweet atarak her zaman 1GB veriden yararlanabilir. Söylemeye gerek yok, TunnelBear ile Kodi’yi izlemeye çalışıyorsanız, verileriniz oldukça hızlı bir şekilde tükenebilir. Bununla birlikte, bu Kodi ücretsiz VPN, kullanıcıların gizliliğini korumak için iyi bir günlük politikasına ve şifrelemeye sahiptir. TunnelBear’ın ABD sunucularında, SD kalitesinde
Staten Island’ın Kralları’nın
tadını çıkarabildim. Kapsamlı bir arabelleğe alma yoktu, ancak video kalitesi daha iyi olabilirdi.

tünel-ayı-kodi

TunnelBear günlük tutmayan bir ilke izler, ancak cihazınızın işletim sistemi, bant genişliği kullanımı ve zaman damgaları gibi bir miktar kullanıcı verisini günlüğe kaydeder. Tüm bu veriler tanımlanamaz, bu nedenle gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Maksimum anonimlik isteyen gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için endişe verici olabilir. Bu VPN Kodi eklentilerinin engelini kaldırabilir, ancak Netflix için aynı şeyi yapmaz. Bu VPN, kullanıcılara ücretsiz deneme veya para İade garantisi sunmaz.

Daha fazla bilgi için, bu TunnelBear incelemesine bakın.

Tunnelbear engelini kaldırabilir:

 • Sling TV, YouTube, NBC Sports, BBC iPlayer ve daha fazlası.

Tunnelbear torrent desteği:

 • ja.

Tunnelbear ile uyumludur:

 • Windows, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox.

5. Hotspot Shield – Amerikan şovlarını izlemek için harika bir seçim

Hotspot Kalkanı

 • Günde 500 MB ücretsiz veri
 • 256 bit AES şifreleme
 • Ücretsiz kullanıcılar için ABD’de 1 sunucu
 • 1 cihaz bağlantısı
 • günlük ilkesi yok

Hotspot Shield, Kodi için içeriği yüksek kalitede yayınlamak için kullanabileceğiniz başka bir en iyi ücretsiz VPN’dir. Abd’de ücretsiz kullanıcılarına sadece 1 sunucu konumu sunar, ancak hız hiç de yavaş değildi, yani yüksek kalitede tamponsuz akışın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, günde sadece 500 MB’lık küçük bir veri sınırı ile birlikte gelir, bu çok azdır. Günlük limitinizi aşmadan önce Kodi’de yalnızca bir saat yayın yapabilirsiniz.

Yukarıda açıklanmış olduğu gibi, ABD’de yalnızca bir sunucu konumu sunar, bu nedenle diğer uluslararası akış platformları erişemezsiniz. Bir Amerikan IP adresiyle, yalnızca Amerikan içeriğiyle sınırlıdır. Ne yazık ki, bu VPN’in ücretsiz sürümü reklam desteklidir. Ücretsiz kullanırken sık sık reklam görebilirsiniz, bu da biraz sinir bozucu olabilir. The Gentlemen’i

yayınlayabildim ve video kalitesi hiç de fena değildi.

Hotspot-Shield-Kodi

Ayrıca kill switch, 256 bit şifreleme ve kayıt tutmama gibi bazı iyi güvenlik özellikleri sunar. Birden fazla cihazla uyumlu olsa da, Android TV’nizde veya başka bir cihazda Kodi için bu ücretsiz VPN’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Ancak, isterseniz, ayda yaklaşık 7,99 $ maliyeti olan ve farklı konumlarda 3.200’den fazla sunucuya sahip premium sürümüne abone olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, okuyabilirsiniz Hotspot Shield inceleme.

Hotspot Shield engelini kaldırabilir:

 • Sling TV, YouTube, NBC Sports ve daha fazlası.

Hotspot Shield torrent desteği:

 • Hayır, kullanıcılara P2P için optimize edilmiş sunucular sunmaz.

Hotspot Shield şulerle uyumludur:

 • Windows, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox, Yönlendiriciler.

6. Speedify – Oturum açma gerekmez

Hızlandır

 • Ayda 2 GB ücretsiz veri
 • 128 GCM şifreleme
 • Hesap gerekmez
 • Akış Modu

Speedify, Kodi’yi destekleyen başka bir ücretsiz VPN hizmetidir. Teknik yapılandırma veya kurulum olmadan kullanımı kolay bir uygulamaya sahip olduğu için yeni başlayanlar için harika bir seçenektir. Endüstri standardının altında olan 128 GCM şifreleme kullanır, ancak verilerinizi hala güvende tutar. IP adreslerini, kişisel bilgileri veya çevrimiçi geçmişi günlüğe kaydetmez,ancak zaman damgaları, bağlantının uzunluğu ve iletişim bilgileri gibi bilgileri toplar.

Bununla birlikte, Hulu, Netflix, Amazon Prime Video ve daha fazlasının engelini kaldırabilecek bir akış özelliği sunar. Bunlar, çoğu ücretsiz VPN’in engelini kaldıramadığı popüler akış siteleridir. Ayrıca, Kodi’de arabelleksiz akış için daha yüksek bağlantı hızlarının keyfini çıkarabilmeniz için kanal yapıştırma sunar. Bazı kullanıcılar kanal bağlama ile daha yavaş bağlantı hızlarıyla da karşı karşıya kaldı, böylece hangisinin daha hızlı olduğunu görmek için hem normal sunucuların hem de kanal bağlama hızlarını test edebilirsiniz.

Speedify-kodi akışı

Bununla birlikte, ayda sadece 2GB veri sunar, bu nedenle video kalitenize bağlı olarak Kodi’de yalnızca 90 – 130 dakika yayın yapabilirsiniz. The Mandalorian’ıSD kalitesinde yayınlayabildim ve hala çok fazla verim kalmıştı. Ayrıca$ 2.99 / mo maliyetle sınırsız veri içeren premium bir plan sunar.

Bu Kodi VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için derinlemesine Speedify incelememiziokuyun.

Speedify engelini kaldırabilir:

 • YouTube, Netflix, Hulu, Sling TV ve daha fazlası.

Speedify torrent desteği:

 • P2P dostu sunucularda torrent desteği.

Speedify şulerle uyumludur:

 • Windows, Mac, iOS, Android.

Kodi için en iyi ücretsiz VPN’i seçmek için kriterler

 1. Üst düzey şifrelemeli VPN’i seçin: Kodi için güçlü şifrelemeye sahip ücretsiz bir VPN seçtiğinizden emin olun, çünkü zayıf şifreleme IP adresine ve DNS sızıntılarına yol açarak sizi bilgisayar korsanlarına, meraklı ISS’lere ve devlet kurumlarına karşı savunmasız bırakacaktır. Ayrıca gerçek konumunuzu sızdıracak ve telif hakkıyla korunan içeriği torrentlemeniz durumunda yasal sonuçlara yol açacaktır. Bu nedenle, VPN’in AES 256-bit şifrelemekullandığından emin olun , IP / DNS sızıntı korumasınasahiptir , OpenVPNgibi güçlü protokoller .
 2. Katı sıfır günlük ilkesi: Tüm VPN’ler kayıt tutmama ilkesini izlediklerini iddia eder – ancak bu her zaman böyle değildir. Bu nedenle, Kodi için ücretsiz bir VPN seçerken, herhangi bir günlük tutup tutmadıklarını görmek için gizlilik politikasını incelediğinden ve iyice okuduğunuzdan emin olun. Tercihen, kayıt tutmama iddialarının doğru olduğunu kanıtlamak için güvenlik denetiminden geçmiş bir VPN seçin.
 3. Büyük sunucu ağı: Coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere erişmek için, istediğiniz içeriği izleyebilmeniz için büyük bir sunucu ağına sahip ücretsiz bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, dünya çapında çeşitli konumlarda sunucular sunan ücretsiz bir VPN seçin.
 4. Adblocker gibi ekstra özellikler arayın: Kodi için bir VPN seçerken, reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleyiciler gibi ekstra güvenlik özellikleri sunduğundan emin olun. Çünkü çoğu üçüncü taraf eklenti, genellikle kimlik hırsızlığına yol açan kullanıcı verilerini çalar. Ücretsiz bir VPN bir reklam/kötü amaçlı yazılım engelleyici sunmuyorsa, reklamla birlikte kullanabileceğiniz premium bir hizmetle uyumlu olduğundan emin olun.
 5. Bant genişliği ve veri sınırlamaları: Tüm ücretsiz VPN’ler veri kullanımını, sunucu seçeneklerini, güvenliği, eşzamanlı bağlantıları ve hızı sınırlar. Bu nedenle, Kodi’de akışın keyfini çıkarabilmeniz için bol miktarda veri kullanımına ve iyi hızlara sahip ücretsiz bir VPN seçtiğinizden emin olun.
Kodi için ExpressVPN'i deneyin30 Days Risk Free Trial

Kodi Çalışmıyor için en iyi Ücretsiz VPN? Bu düzeltmeleri deneyin

Ücretsiz VPN Kodi’nizle çalışmıyorsa, şu hızlı düzeltmeleri deneyebilirsiniz:

 • Yönlendiricinizi yeniden başlatmayıdeneyin ve VPN’iniz şimdi iyi çalışıyor olmalıdır.
 • Sisteminizi yeniden başlatın,kapatın ve yeniden başlatın.
 • Farklı bir bölgedeki farklı bir VPN sunucusuna bağlanmayı deneyin.
 • Protokolleri değiştirmeyi deneyin, yani TCP ve UDP arasında bir OpenVPN anahtarı kullanıyorsunuz. Veya IPSec veya IKEv2 gibi diğer protokollere geçebilirsiniz.
 • Bazı VPN’ler güvenlik duvarları tarafından engellendiğinden güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın.
 • Kodi’nin uygulaması için ücretsiz VPN’i yeniden yükleyin.
 • Hiçbir şey işe yaramazsa, müşteri desteğine başvurabilir veya farklı bir VPN sağlayıcısı deneyebilirsiniz.

Güvenlik için Kodi’deki Bu VPN’lerden Kaçının

Dışarıdaki tüm ücretsiz VPN’ler Kodi için güvenli değildir. Bu nedenle, Kodi’de akış yaparken güvende kalmak için şu ücretsiz VPN’lerden kaçının:

 • Hola VPN – Güvenlik, gizlilik ve şifreleme sunmaz. Kullanıcı bilgilerini ve kullanıcı bant genişliğini üçüncü taraflara satarken yakalandı.
 • SaferVPN – Genel olarak iyi bir VPN hizmeti, ancak Kodi için Real-Debrid tarafından engellendi.
 • Betternet – Kullanıcıların cihazlarına izleyici ve kötü amaçlı yazılım yüklemekle ünlüdür ve ayrıca kullanıcı verilerini üçüncü taraflara satar.
 • TouchVPN – Kullanıcının çevrimiçi geçmişini, kişisel bilgilerini, cihaz bilgilerini ve IP adresini kaydeder. Sizi siber suçlulara, ISS’lere ve devlet gözetimine maruz bırakır.

Kodi’de Neden Ücretsiz VPN Önermiyoruz?

Kodi için tamamen ücretsiz VPN’ler kullanmak istiyorsanız, son derece dikkatli olmalısınız, çünkü bu ücretsiz hizmetlerin çoğunda doğal tehlikeler vardır. Yukarıda belirtilen sağlayıcıların tümü güvenle kullanabileceğiniz tanınmış sağlayıcılardır. Ancak genel olarak, Kodi’deki ücretsiz VPN’lerin genellikle sahip olduğu birkaç yaygın sorun vardır:

Ücretsiz VPN Kullanmanın Tehlikeleri

 • Gölgeli günlük uygulamaları: Birçok ücretsiz VPN hizmeti daha önce kullanıcı verilerinin satışına dahilolduğunu buldu. Bu ücretsiz sağlayıcıların operasyonlarını bir şekilde finanse etmeleri gerektiğinden, kullanıcı bilgilerini reklam ajanslarına ve diğer taraflara kar için satma uygulamasına başvururlar. Bu yüzden ücretsiz bir hizmet seçerken çok dikkatli olmalısınız.
 • Gizlilik Sorunları: Çoğu ücretsiz VPN, kullanıcının gizliliğini tehlikeye atarak onları siber suçlara ve devlet gözetimine karşı savunmasız bırakma eğilimindedir. Ücretsiz VPN’ler güçlü güvenlik şifrelemesine sahip olduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte durum böyle değil. Yüksek şifrelemeye sahip olmamak IP ve DNS sızıntılarına yol açarak çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi tehlikeye atacaktır.
 • Kötü amaçlı yazılım riskleri: Yukarıda belirtildiği gibi, ücretsiz VPN’ler güçlü şifreleme sunmaz ve kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı saldırılarına açık bırakır. Ama bu o değil! Ücretsiz VPN’ler ayrıca, kullanıcı için birçok soruna yol açan kodlarına gömülü çok sayıda kötü amaçlı yazılım ve izleme ile birlikte gelir.
 • Yavaş hız: Kodi’nin Yüksek Tanımlı kalitede yayın yapması için premium bir VPN’inİz olması daha iyi olur. Ücretsiz bir tane genellikle çok küçük bir bant genişliği ödeneğine sahiptir ve sunucu yükü nedeniyle yalnızca internet hızınızı düşürür, böylece Kodi arabelleğe alma sorunları oluşturur.
 • Birkaç sunucu: Ücretsiz VPN’ler destekleyecek kaynaklara ve geniş bir ağa sahip olmadığından, genellikle sunabilecekleri birkaç sunucu konumuna sahiptirler. Bu doğal olarak, çok sayıda kullanıcı aynı sunucuları işgal ettiği için sunucunun aşırı kalabalık yapmasına neden eder.
Şimdi Premium VPN Deneyin!30 Days Risk Free Trial

Neden ücretsiz bir Kodi VPN’e ihtiyacınız var?

Kodi, bazı resmi ve bazıları resmi olmayan eklentilere sahip açık kaynaklı bir akış platformudur. Ancak, bu eklentilerin çoğu yalnızca belirli bölgelerde kullanılabilir ve başka yerlerde Coğrafi olarak engellenir.

Bu soruna karşı koymanın en kolay yolu, sunucu konumunuzu değiştirmek ve kısıtlı eklentilere erişmek için ücretsiz bir Kodi VPN kullanmaktır. Ne yazık ki, VPN almak Kodi için ücretsiz bant genişliği ve sunucu sınırlamaları şeklinde dezavantajları vardır. Bu nedenle, ücretsiz bir hizmetle başarınız en iyi ihtimalle sınırlı olacaktır.

Bu nedenle ExpressVPN gibi premium bir seçenek, özellikle bu zaman dilimi içinde aboneliği iptal ederseniz geri alabileceğiniz 30 günlük para İade garantisi ile oldukça değerli olabilir.

Kodi Reddit için ücretsiz VPN

Reddit, kullanıcıların bir ürün veya hizmet hakkında gerçekte ne söylediklerini görmek için çok kullanışlı bir platformdur. Reddit’teki çoğu kullanıcı, bant genişliği sınırlamalarıyla birlikte geldikleri için Kodi için ücretsiz VPN’ler önermez. Ücretsiz VPN’ler ayrıca güçlü şifreleme yöntemleri kullanmaz, bu nedenle Kodi’deki coğrafi olarak kısıtlanmış ve sansürlenmiş içeriğe güvenli bir şekilde erişemezsiniz. Yasal sonuçlara veya ISS’nizin bant genişliğinizi azaltmasına neden olabilir.

kodi-free-vpn-reddit

SSS

🤗 Kodi için VPN gerçekten nedir?

Sanal Özel Ağ (VPN) temel olarak kimliğinizi maskeler ve Kodi veya Netflix gibi hizmetleri kullandığınızda sizi internet üzerinden tamamen anonim tutar. Kodi için bir VPN, IP adresinizi değiştirir ve tüm coğrafi olarak kısıtlanmış Kodi eklentilerine erişmenizi sağlar, böylece içerik kitaplığının keyfini kolayca çıkarabilirsiniz.

😄 Kodi’de nasıl VPN kurabilirim?

Üç yöntemden herhangi birini kullanarak Kodi’de bir VPN ayarlayabilirsiniz. VPN’i yönlendiricinize yükleyebilir ve tüm cihazlarda hizmetlerinin tadını çıkarabilir, uygulamasını kullanarak PC veya Smart TV’de Kodi için ücretsiz VPN’inizi ayarlayabilir veya sadece OpenVPN veya Kodi VPN Yöneticisi için VPN Yöneticisi’ni kurabilirsiniz.

🤩 Kodi için en iyi VPN olarak adlandırdığımız VPN nedir?

ExpressVPN, şüphesiz. Bu VPN, dünyanın en iyi güvenlik özelliklerini, en yüksek hızını ve 3000’den fazla sunucusunu sunar. Ayrıca Kodi eklentileri de dahil olmak üzere tüm coğrafi olarak kısıtlanmış hizmetlerin engelini kaldırabilir ve filmleri gecikme olmadan izlemenize izin verebilir.

Kodi için bir VPN diğer akış hizmetlerinin engelini 🤗 kaldırır?

Evet, premium vpn sadece Kodi’nin engelini kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda Netflix, Hulu, Amazon Prime, BBc iPlayer vb.

Son Düşünceler

Kodi ücretsiz bir medya akış oynatıcısıdır, ancak coğrafi kısıtlamalar ve gizlilik ihlalleri tehdidiyle başa çıkmalısınız.

Bunun için PC ücretsiz,Android, Firestick ve diğer büyük platformlar için bir VPN’e ihtiyacınız vardır. Kodi için en iyi ücretsiz VPN ExpressVPN, 30 günlük bir süre için neredeyse ücretsiz olarakkullanılabilir.

Bu nedenle, Kodi gibi ücretsiz akış uygulamalarının hayranıysanız ve biraz paradan tasarruf etmek istiyorsanız, çevrimiçi gizliliği anında iyileştirmek ve Coğrafi kısıtlamaları atlamak için yukarıda belirtilen ücretsiz Kodi VPN’lerini deneyebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: