Reading Time: 9 minutes
Temel olarak Verenigde Staten [UNSAFE]
prijs $2.69/mo
Sunucu 35525 (77 Ülke)
Günlük Trafik Günlüğü Yok
Çoklu oturum açma 10 Cihaz
Iade 30 Gün
Önerilen evet
Web Sitesi PrivateInternetAccess.com
Özel İnternet Erişim Fırsatları

**COVID-19 Güncellemesi**
COVID-19 ile ilişkili ihlal ve hack’lerin siber güvenlik risklerindeki son artış nedeniyle, VPNRanks olarak VPN sağlayıcılarının bu yeni zorluklara nasıl yanıt verdiğini yakından takip ediyoruz. Özelliklerdeki son yükseltmeler ve güncellemeler VPN incelemelerimize derhal yansıtılır.

Private Internet Access (PIA), hizmetlerini 77 ülkede 35.525 sunucu aracılığıyla sunan ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. PIA VPN, Windows, Mac, iOSve Android için özel uygulamalar ve tarayıcı uzantıları.

Özellikler açısından, PIA Kill Switch, Adblocker, Port Forwarding işlevselliğive SOCKS5 proxy, çevrimiçi gizliliği artırmak için değerli araçlardır.

Ancak, bu Özel İnternet Erişim İncelemesi için yapılan test, sağlayıcının Netflix, BBC iPlayerve Amazon Prime Video gibi popüler akış kanallarının engelini kaldırma yeteneğinden yoksunolduğunu ortaya koydu.

10 eşzamanlı bağlantı ve $ 2.69 / ayiçin 30 günlük para geri ödeme garantisi sunan orta derecede uygun fiyatlı bir VPN’ dir.

Yukarıda açıklanan özelliklere dayanarak, PIA VPN’i öneririm PureVPN ve ExpressVPNgibi büyük bir sunucu ağı sunduğu için , ancak yukarıda belirtilen VPN markalarının altında bir kesim yapan bazı kusurları vardır.

Genel olarak, sağlayıcı test kriterlerimize göre 3.8/5.0 derece kazanmıştır.

Derecelendirme Ölçütlerim

Özel İnternet Erişimi’ni dokuz (9) adım derecelendirme kriterim aracılığıyla test ettim. Bu adımlar şunlardır:

 1. Yargı Yetkisi – PIA VPN nerede?
 2. Güvenlik – Özel internet erişimi güvenli mi?
 3. Sızıntılar – PIA VPN IP, DNS ve WebRTC sızdırıyor mu?
 4. Sunucular – Özel İnternet Erişimi Çin’de çalışıyor mu?
 5. Hız – PIA VPN ne kadar hızlı?
 6. Akış – Özel İnternet Erişimi Netflix ile çalışıyor mu?
 7. Uyumluluk – PIA VPN kaç cihazı destekler?
 8. Fiyatlandırma – Özel İnternet Erişimi ne kadardır?
 9. Güvenilirlik – Özel İnternet Erişimi Güvenilir mi?

Yargı Yetkisi – PIA VPN nerede?

Ne yazık ki, PIA VPN ABD’den geliyor. Bu kötü bir şey çünkü ülke dünyanın en gizlilik istilacı gözetim programlarından bazılarına katıldı.

ABD’de VPN’lerin kullanıcılarının etkinlik kayıtlarını tutmasını gerektiren bir yasa olmamasına rağmen, yasalar NSA gibi ajansların Amerikan vatandaşlarının gizliliğini rastgele ihlal etmesini hiçbir zaman durdurmamıştır. Dahası, ABD Beş Göz olarak bilinen istihbarat toplama grubunun önemli bir üyesidir.

Bu nedenle, ABD merkezli bir VPN, kullanıcılarını garantili gizlilik.

Güvenlik – Özel internet erişimi güvenli mi?

Private Internet Access çok güvenli bir VPN hizmetidir ve birden fazla tünel protokolü ve güçlü şifreleme standartları içerir.

Bu VPN’in güvenlik özelliklerini inceledim ve sağlayıcının bir proxy protokolü de dahil olmak üzere üç VPN tünel protokolü sunduğunu öğrendim:

 • PPTP (Noktadan Noktaya Tünel İletişim Kuralı)
 • L2TP (Katman 2 Tünel İletişim Kuralı)
 • OpenVPN
 • SOCKS5 Proxy Tüneli

SOCKS5 proxy ilginç bir ektir. Bu protokol, OpenVPN’e kıyasla iyi hız ancak daha az güvenlik sağladığı için akış amacıyla kullanılabilir.

Bu protokollerle birlikte, PIA askeri sınıf 256 bit şifreleme. Bu şifreleme seviyesi son derece güçlüdür ve kaba kuvvet türü saldırı olasılığını dışlar.

Ayrıca, SHA-1 veya SHA-256 şifrelemeile donatılmıştır. El sıkışma ve kimlik doğrulama için, kullanır RSA-2048 ortak anahtar şifrelemesi, kendisi de oldukça güçlüdür.

Kullanılan şifreleme standartları ve VPN protokolleri göz önüne alındığında, PIA’nın kullanımı oldukça güvenlidir ve sizi web’deki bilgisayar korsanlarından ve siber suçlulardan korumak için güvenilir olabilir. Pia tüm cihazlarda tüm bu güvenlik özelliklerini sunduğu ve TunnelBear özellikleri yalnızca Android ile sınırlı olduğu için TunnelBear vs PIA karşılaştırmasında da geçerlidir.

Özel Internet Erişimi günlük tutuyor mu?

PIA VPN, gerçek harf ve ruhta
kayıt tutmama politikası
izler.

Her VPN hiç kayıt saklamayı vaat eder. Yine de, hepsi bu sözü yerine getirmez. Aslında, aksine, birçok VPN müşteri verilerini üçüncü taraflara teslim etti.

PIA, VPN servislerini kullanırken gerçekleştirilen kullanıcı etkinliklerinin günlüğünü tutmadıklarını açıkça belirtmektedir. Pia tarafından yalnızca aşağıdaki kullanıcıyla ilgili günlükler toplanır:

PIA-VPN-Günlüğe Kaydetme Yok politikası

Bu, herhangi bir sağlayıcının kullanıcılara hizmet sunmak için toplaması gereken en düşük bilgidir. Bu nedenle, PIA’nın ABD’de bulunmasına rağmen, kullanıcıların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini saklamadığı için kullanıcılara iyi bir gizlilik düzeyi sunabilir.

PIA VPN Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

Çekirdek şifreleme ve tünel protokollerinin yanı sıra
PIA,
güvenliklerini kazara hatalardan daha da sıkı hale getirmek zorunda olan kullanıcılar için bazı ek özellikler de sunar.

PIA’nın temel ek özelliklerinden bazıları şunlardır:

PIA VPN Kill Switch

PIA VPN Kill Switch, VPN bağlantınızı şu veya bu nedenle kaybederseniz internetinizin bağlantısını keser. Bu, gerçek IP adresinizin yerel ISS’nize veya ziyaret ettiğiniz siteye maruz kalmamasını önler.

Özellikle çevrimiçi korsanlığa karşı katı yasalara sahip bir ülkede torrent indirmek gibi hassas görevleri yerine getirirken, kullanıcılara Kill Switch’i her zaman etkin tutmalarını öneririm.

Kill Switch, ani bağlantı kesintileri durumunda bile gerçek kimliğinizin gizli kalmasını sağlayacaktır.

Şifreli Wi-Fi

PIA’yı rakiplerinden öne çıkan bir VPN hizmeti haline getiren şey şifreli Wi-Fi özelliğidir. Wi-Fi’nizde Özel İnternet Erişimi kullandığınızda, önce WPA protokolü aracılığıyla cihazı korur. Bu nedenle, VPN’i Wi-Fi cihazlarında kullanmadan önce bir kimlik doğrulama anahtarı sağlamanız gerekir, bu da bağlantı oturumlarınızı daha güvenli hale getirir.

PIA SOCKS5 Proxy

PIA SOCKS5 proxy, yalnızca sunuculara erişim söz konusu olduğunda yetkili kullanıcılara izin verdiği için ek bir
kimlik doğrulama katmanı
sunar. Buna ek olarak, diğer protokollere kıyasla kayda değer bir bağlantı hızı sağlar.

Bu, SOCKS5’i indirme ve akış gibi amaçlar için iyi hale getirir. Protokolün popüler kullanımı, genellikle daha yüksek hızlarla sonuçlandığı için torrentlerin indirilmesini içerir.

Bununla birlikte, torrente karşı katı yasaları olan bir ülkedeyseniz, daha akıllıca kararın biraz daha yavaş hızlarla sonuçlansa bile OpenVPN gibi daha güvenli protokollere bağlı kalmak olacağı unutulmamalıdır. Bunun nedeni SOCKS5’in diğer VPN protokollerine kıyasla daha zayıf güvenliğe sahip olmasıdır.

WireGuard (Beta)

WireGuard, son birkaç yıldır geliştirilmekte olan modern bir protokol olarak VPN teknolojisindeki bir sonraki büyük şey olarak lanse edildi. PIA, şu anda beta istemcilerinde WireGuard sunan birkaç VPN’den biridir.

WireGuard’ın, sonlandırıldığında ve başlatıldığında VPN performansını ve güvenliğini önemli ölçüde artırması bekleniyor. PIA’nın WireGuard’ı beta sürümünde zaten test ettiğini görmek harika, bu yüzden protokolün geliştirilmesi son aşamasına gelir gelmez tam lansmanını görmeyi umabiliriz.

Özel İnternet Erişimi Engelleme Reklamları ve Kötü Amaçlı Yazılımlar

Private Internet Access, MACEadlı bir mülkiyet reklamına ve kötü amaçlı yazılım engelleme teknolojisine sahiptir. Hizmet, sizi çevrimiçi olarak izleyen sinir bozucu reklam izleyicilerini engeller ve gizliliğinizi tehlikeye atarak. Bu, çekirdek VPN koruma işlevlerinin yanı sıra sahip olmak için mükemmel bir ek özelliktir.

PIA VPN Bağlantı Noktası İletme

PIA VPN ayrıca ek ücret
ödemeden bağlantı noktası iletme özelliği
sunar. Bağlantı noktası iletme temel olarak cihazınızdaki/bilgisayarınızdaki belirli uygulamaların ayrılmış bağlantı noktaları üzerinden iletişim kurmasını sağlar. Bu esasen bir ağın belirli bölümlerine erişimi oyun gibi belirli bir uygulamayla sınırlar.

Birçok oyun sunucusuna yalnızca belirli bağlantı noktalarından erişilebilir. Bu nedenle, bir VPN’de bağlantı noktası iletme işlevine ihtiyaç duyan bir oyuncuysanız, PIA çok iyi bir seçimdir.

El Sıkışma Adlandırma Sistemi (HNS)

ABD merkezli VPN hizmeti, kapağına bir tüy daha ekledi. Cephaneliğinde “Tokalaşma Adlandırma Sistemi” teknolojisi. Bu nedenle, seçili Ad Sunucusu’nu PIA DNS (Etki Alanı Adı Sistemi) sunucularından herhangi bir Mac, Linux veya Windows aygıtları kullanıyorsanız, Ad Sistemi (HNS) sunucularını el sıkışma.

Ayarları değiştirdikten sonra, web’de güvenli ve anonim bir şekilde istediğiniz yerden gezinebilirsiniz. PIA ayarlarınızda HNS’yi etkinleştirmek için şunları yapabilirsiniz:

 • Özel Internet Erişimi ayarları pencerenizden PIA sistem tepsisi simgesini sağ tıklatmanız gerekir
 • Ayarlara sol tıklamanız gerekir, ayarlar penceresi ekranda açılır
 • Ağ sekmesine gidin, açılan menüden PIA “DNS” öğesini “El Sıkışma” olarak değiştirin
 • Ad sunucusu değişikliğini etkili bir şekilde zorlamak için PIA sunucusuna bağlanma

Sızıntılar – PIA VPN IP, DNS ve WebRTC sızdırıyor mu?


PIA VPN IP, DNS ve WebRTC bilgilerinizi sızdırmaz.
Sızıntıları test etmek için ipleak.net kullandım ve VPN’i herhangi bir sızıntıdan tamamen arınmış buldum.

pia-vpn-ip-dns-webrtc-leak-sınamalar

Sunucular – PIA kaç sunucu sunuyor?

PIA VPN’in ağı 77 ülkede 35.525 sunucudan oluşmaktadır. Tüm sunucular fizikseldir, bu da iyi kararlılık sağlar ve sunucunun aşırı kalabalık olmasını önler.

PIA sunucuları

 

PIA’lar kadar büyük bir ağa sahip çok az sağlayıcı vardır ve bu VPN’in USP’lerinden biridir. VPN sunucuları ve varlıklarının coğrafi konumu, kullanıcıların çok çeşitli coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmelerini sağlar.

PIA, sanal konumları kullanarak sunucu ağını genişletiyor (PIA’nın uygulamalarında bir dünya sembolüyle işaretlenmiştir). Şimdi ABD, Kanada, İngiltere, İsviçre, Hollanda, İsveç, Fransa, Almanya, Romanya, İsrail, Japonya, Meksika, Singapur ve Hong Kong ve diğerlerineek olarak daha geniş bir ülke yelpazesini kapsayacak 35.525 VPN sunucusu sunuyor.

PIA, ağındaki önemli konumların büyük bir kısmını kapsamasına rağmen, bu aralık hala NordVPN ve PureVPNgibilerden daha küçüktür.

Bununla birlikte, sunucuların çoğu çevrimiçi sansür ve düzenlemenin büyük sorun olmadığı konumlarda olduğundan, kullanıcıların PIA’nın ağında daha büyük bir konum havuzuna erişme ihtiyacı hissetmeleri olası değildir.

PIA ile ilgili sorun yaşıyorsanız PIA’da kılavuzları bağlamayan bazı yararlı ipuçları bulabilirsiniz.

PIA Çin’de çalışıyor mu?

PIA VPN Çin’de çalışır, ancak yalnızca manuel olarak doğru şekilde yapılandırırsanız bazı alanlarda. Ancak, hizmetin GFW nedeniyle Çin’de güvenilir bir şekilde çalışacağının garantisi yoktur.

Bu nedenle, günümüzde çoğu VPN hizmeti Çin içinde düzgün çalışamıyor ve PIA da farklı değil. İşte Çin VPN’lerinin çalışma listesi.

PIA VPN torrent için iyi mi?

Evet, PIA torrent için iyi bir VPN’dir. Tüm PIA sunucuları torrent ve p2p etkinliklerini destekler. Ancak, sağlayıcı veri paketlerinizi İsviçre ve Hollandagibi torrentlemenin güvenli bir şekilde yapılabileceği sunuculara yönlendiriyor.

Bu nedenle, İsviçre veya Hollanda’ya geri dönmek için birden fazla konumdan geçmek yerine doğrudan bu sunuculara bağlanırsanız daha iyi performans elde edersiniz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için, torrentler için PIAkullanma hakkındaki makalemize göz atın.

Hız – PIA VPN ne kadar hızlı?

PIA VPN etkileyici yüksek bağlantı hızlarısunar. Özel İnternet Erişimi’nin gerçekte ne kadar hızlı olduğunu ayrıntılı olarak açıklayan uygun bir hız testi kılavuzumuz var.

Her neyse, PIA’nın ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçmek için 9 farklı sunucuda hız testleri yaptım. PIA VPN hız testi sonuçlarım şöyle oldu:

Sunucu konumu İndirme hızı Yükleme hızı ping
Avustralya 85,5 Mbps 94,09 Mbps 310 ms
Canada 53,17 Mbps 95,92 Mbps 288 ms
Hong Kong 55,59 Mbps 90,09 Mbps 470 ms
İsrail 91,84 Mbps 93,09 Mbps 210 ms
Singapur 89,67 Mbps 93,5 Mbps 121 ms
Zuid-Afrika 59,5 Mbps 90,84 Mbps 303 ms
Birleşik Arap Emirlikleri 78,42 Mbps 93,17 Mbps 242 ms
Verenigd Koninkrijk 86,09 Mbps 90 Mbps 150 ms
Verenigde Staten 91,09 Mbps 92 Mbps 279 ms

VPN hızlarının son derece öznel olduğu ve temel internet hızınız, ISS’niz, seçilen sunucuya yakınlığınız, bir sunucudaki genel yük ve daha fazlası dahil olmak üzere sayısız faktöre bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, bu hız testleri her kullanım örneği için PIA performansını temsil etmez.

Özellikle hızlı hız ile bilinen bir VPN arıyorsanız, bu en hızlı VPN hizmetlerilistesine bakın.

Akış – Özel İnternet Erişimi Netflix ile çalışıyor mu?

Evet, PIA VPN Netflix ile çalışır. VPN geçmişte bir süredir Netflix’in engelini kaldırmakta zorlansa da, son zamanlarda bu VPN artık Japonya, Almanya ve ABD’de Netflix’in engelini kaldırabiliyor.

pia netflix engelimizi kaldırdı

Daha fazla bilgi edinmek için Netflix ile PIA VPNrehberimize bakın.

Diğer Akış Hizmetleri

PIA VPN, Hulu, Sky Go ve CBSgibi bazı VPN akış hizmetleriyle çalışır. Bu web sitelerindeki coğrafi kısıtlama güvenlik duvarları, Netflix ve BBC iPlayer tarafından kullanılanlara kıyasla daha zayıftır. Bu nedenle PIA, Hulu, CBS vb.

Uyumluluk – PIA VPN kaç cihazı destekler?

PIA VPN, tek bir hesaptan 10 eşzamanlı bağlantıyı destekler. Windows, macOS , Linux, Androidve iOSdahil olmak üzere tüm yaygın işletim sistemlerini ve cihazlarının yanı sıra Chrome ve Firefoxiçin tarayıcı uzantılarını destekler.

Hepsi bu kadar değil. PIA VPN resmi olarak Amazon uygulama mağazasında mevcut olduğuna göre, PIA VPN’i herhangi bir FireStick cihazında kolayca kurabilir ve Kodigibi platformlarla kullanabilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcılar bir yönlendirici kullanarak Roku’da PIA’yı manuel olarak kurabilir. Ancak, en iyi işlevselliği ve kullanıcı deneyimini sunan masaüstü bilgisayarlar ve cep telefonları için PIA’nın özel uygulamalarıdır.

PIA VPN voor Windows


PIA VPN,
doğal yaşam alanı görev çubuğunda olan Windows için çok basit bir uygulamaya sahiptir. Uygulama çekici bir görsel tasarıma sahiptir ve ayrıca oldukça havalı olan hem Açık hem de Koyu sürümlerde gelir.

Ana ekrandan bağlanmak için tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçebilirsiniz. Aslında, uygulamanın tam arayüzünü açmanıza bile gerek kalmadan görev çubuğundaki PIA VPN simgesine sağ tıklayarak bağlanmayı ve bağlantıyı kesmeyi yapabilirsiniz. Bence bu oldukça uygun.

pencereler için pia-vpn

Ayarlar sekmesinden VPN protokolleri, şifreleme düzeyleri, reklam engelleyici ve Kill Switch gibi bazı ayarları yapılandırabilirsiniz. Bir sunucuya bağlanmak birkaç saniye sürer ve işlem genellikle neredeyse hiç bağlantı damlası olmadan kararlıdır.

Genel olarak, PIA Windows uygulaması oldukça kullanılabilir.

macOS için PIA VPN

macOS için PIA VPN uygulaması, Windows uygulamasının hemen hemen tam kopyasıdır. Windows’ta elde ettiğiniz tüm özellikler mac uygulamasında da mevcuttur. Bağlantı ve performans da etkileyici, tıpkı Windows örneğinde olduğu gibi.

pia-vpn-for-mac

Linux için PIA VPN

PIA, Windows ve macOS için diğer masaüstü uygulamalarına çok benzeyen Linux sistemleri için eksiksiz bir GUI tabanlı uygulama sunan tek birkaç sağlayıcıdan biridir.

pia-vpn-linux-uygulaması

Bu son derece övgüye şakşaldır ve PIA, hem masaüstü bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için temiz, soyulmuş, ancak son derece yapılandırılabilir VPN uygulamaları için
10/10’u hak
eder.

Android için PIA VPN

Android uygulaması son derece basit ve son derece sezgisel bir tasarıma sahiptir. Ana ekran çoğunlukla bir dokunuşla değiştirebileceğiniz büyük bir açma kapayın düğmesine sahip beyaz alandan oluşur. Altta şu anda seçili sunucu konumunuzdan ve IP adresinizden bahsedilir.

pia-vpn-for-android

Sunucu bölgesini değiştirmek için, ekranın altında görüntülenen ve kullanılabilir sunucu konumlarının tam listesini açacak olan bölgeye dokunmanız yeterlidir.

Uygulama, UDP ve TCP bağlantıları, bağlantı noktası iletme, şifreleme standartları, bilinmeyen Wi-Fi etkin noktalarına bağlanma durumunda otomatik koruma ve hatta esasen bölünmüş tünelleme işlevselliği sunan Uygulama Başına Ayarlardahil olmak üzere birçok yapılandırılabilir ayar sağlar.

Söylemek yeterli, sağlayıcı kesinlikle kullanımı süper kolay kalırken çılgın miktarda seçenek sunan Android uygulamasını geliştirmek için çok fazla zaman ve enerji yatırdı.

iOS için PIA VPN

iOS uygulaması, PIA’nın Android sürümüyle aynı şekilde görünür ve davranır. Ancak, iOS’un herhangi bir uygulamada düşük seviyeli ince ayara izin vermemesi nedeniyle yapılandırılabilir değildir.

Bununla birlikte, VPN protokolleri, Kill Switch, Adblocker (MACE) ve daha fazlasıgibi değiştirilebilen etkileyici bir ayar yelpazesi sağlar.

pia-vpn-for-ios

Genel olarak, çok aerodinamik ve kullanılabilir bir uygulamadır.

Fiyatlandırma – Özel İnternet Erişimi ne kadardır?

PIA VPN 2 yıllık planında $ 2.69 / aymaliyeti . Şu anda sağlayıcı, mevcut ve yeni kullanıcıları için üç (3) uygun fiyatlı fiyatlandırma planı sunmaktadır. Mevcut fiyatlandırma şöyle görünür:

PIA fiyatlandırması

 

Tüm PIA VPN paketleri 30 günlük para iade garantisi sunar, böylece kullanıcılar PIA VPN’i iptal edebilir ve hizmetten memnun değillerse satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde geri ödeme talep edebilir. PIA ayrıca 10 eşzamanlı bağlantı sunar, böylece tek bir Özel İnternet Erişimi hesabına 10 farklı cihaz bağlayabilirsiniz. Geri ödeme politikası da pia ücretsiz denemeolarak iki katına .

Ödeme Yöntemleri: Bitcoin ve Çok Daha Fazlası

VPN şu anda Kredi Kartları, Bitcoin, Bitcoin Cash, PayPal, Amazon, Ripple, Amazon Pay ve Mint üzerinden ödeme kabul etmektedir. Çoğu VPN sağlayıcısı kripto para birimlerini kabul etme konusunda yüksek yolu alsa da, bu VPN her şeyi alır.

Ayrıca, anonim ödeme için PIA hediye kartı seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu, sağlayıcıların kullanıcıların gizliliğine olan bağlılıkları konusunda ciddi olduklarını göstermektedir.

pia-vpn-ödeme yöntemleri

Güvenilirlik – Özel İnternet Erişimi Güvenilir mi?

PIA daha önce London Trust Media’ya aitti, ancak şimdi Kape Technologies ,
CyberGhost
ve
Zenmate
gibi tanınmış VPN’lerin de arkasında olan bir şirket .

Şirket, geçmişte şüpheli uygulamalara girişme konusunda gölgeli bir üne sahiptir (reklam araçlarında kötü amaçlı yazılımları gizlemek gibi).

Bu nedenle, yargı yetkisi ve şirket geçmişi PIA lehine gitmeyen faktörlerdir.

Özel Internet Erişimi Trustpilot Derecelendirmesi

PIA, Trustpilot’ta iyi bir üne sahiptir.

Sağlayıcı 5.400 kullanıcı incelemesi ile 4.0/5.0 derecesine sahiptir. Kullanıcıların% 63’ü hizmeti mükemmel olarak değerlendirdi.

pia-vpn-trustpilot-derecelendirmeleri

Reddit PIA hakkında ne düşünüyor?

PIA iyi mi? Trustpilot derecelendirmelerini ve kişisel incelememi göz önünde bulundurursak, VPN kesinlikle piyasadaki en iyilerden biri. Yine de, Reddit’teki diğer kullanıcıların hizmet hakkında ne söylediklerini görmek için ödeme yapıyor.

Reddit’teki yorumların çoğu PIA VPN’den olumlu bahsediyor, bu iyi bir işaret:

pozitif yorumlar-hakkında-pia-vpn-on-Reddit

pia-vpn ile tek kullanıcı-asla yüz yüze-herhangi bir sorun-

Doğal olarak, hizmet hakkında da bazı olumsuz yorumlar vardır.

Ve sonra VPN’in bazı yönlerini eleştiren bazı yorumlar var:

negatif yorum-on-reddit-about-pia-vpn

iphone'unda tek kullanıcıya yönelik bağlantı kesme ve yeniden bağlanma sorunu

GDPR ile uyumlu

Özel Internet Erişimi, GDPR uyumlu VPN’ler listesine dahil edilir. PIA kullanıcıları, GDPR’nin gereksinimlerine göre, sağlayıcıdan verilerinin hizmet tarafından nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermesini talep edebilir.

GDPR’nin tüm yönergelerine doğru şekilde uyduktan sonra PIA, mevcut ve potansiyel kullanıcılarının zihnindeki itibarını yeni bir düzleme yükseltti.

GDPR’yi takip eden diğer VPN’lerhakkında bilgi edinmek için bu ayrıntılı kılavuzu okuyun.

Müşteri Hizmetleri

PIA VPN artık 7/24 canlı sohbet desteği sunuyor. Geçmişte canlı sohbet müşteri desteği eksikliği nedeniyle PIA’da hayal kırıklığına uğradığımızı ifade ettik, çünkü PIA müşteri desteğine ulaşılabilmesinin tek yolu e-postalardı.

PIA’nın e-posta desteği her zaman oldukça duyarlı ve yararlı olsa da, canlı sohbet destek yeteneklerine yepyeni bir boyut katarken aynı zamanda müşterileri çok kolaylayacaktır.

Bunun dışında, PIA hala bilgilendirici bilgi tabanı, Kılavuzlar ve bir Blog. Bunlar oldukça.

pia-vpn-müşteri desteği

Bu hizmetlerin yardımıyla, bu VPN’i tercih ettiğiniz cihazlardan herhangi birine kurabilirsiniz. Bununla birlikte, hızlı çözümlere ihtiyacınız olduğunda Canlı Sohbet gibi bir seçenek yoktur. Hızlı çözümlerden bahsetmişken, herhangi bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsanız, kesinlikle Özel İnternet Erişimi çalışmıyor kılavuzumuzagöz atın .

PureVPN vs Özel İnternet Erişimi

PureVPN ve Private Internet Access arasında karşılaştırma yapmak istiyorsanız, aşağıda belirtilen tabloyu keşfedebilirsiniz:

Özellik PureVPN PIA VPN
prijs EUR1.95/mo (US$ 2.08/mo) $2.69/mo
Sunucu 140 Ülkede 2.000+ 77 Ülkede 35.525
compatibiliteit Tüm Cihazlar Tüm Cihazlar
Yargı Hong Kong Verenigde Staten
Registratiebeleid Nullogboek Günlükleri tutmaz
Müşteri Desteği Canlı sohbet ve e-posta desteği Canlı sohbet ve e-posta desteği
Trustpilot-score 4.8 4.2
Web Sitesi PUREVPN PIA VPN

PIA VPN için alternatifler

PIA tarafından sunulan özelliklerden memnun değilseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz bir ton en iyi VPN’e sahipsiniz:

Kanada’da en iyi çalışan en iyi VPN’egöz atın.

Özel internet erişimi önerir misiniz?


Evet, özel internet erişimi öneririm
.

Oldukça uygun fiyatlı olduğu, çok sayıda sunucuya, iyi bir günlük politikasına ve son derece pürüzsüz VPN uygulamalarına sahip olduğu göz önüne alındığında, PIA kesinlikle tuza değer bir VPN’dir.

Aslında, VPN artık Netflix JP, ABD ve DE dahil olmak üzere çeşitli Netflix bölgelerinin de etkili bir engelini kaldırmaktadır.

Bununla birlikte, sağlayıcının bu Özel İnternet Erişimi incelemesinde bulduğum bazı kusurları var. Örneğin, Çin için güvenilir değildir, ancak bu, sağlayıcıların çoğunluğu tarafından paylaşılan bir sorundur. Ancak, en hızlı VPN Hong Kong.

Genel olarak, gizlilik ana endişenizse ve netflix gibi bazı yayın hizmetlerinin engelini bonus olarak kaldırmak istiyorsanız, sahip olmak iyi bir VPN’dir. Gerçekten de, PIA yukarıda açıklandığı gibi torrent için de oldukça iyidir.

Bu nedenle, incelememde PIA’ya 3.8/5.0 veriyorum.

Alternatif mi arıyorsunuz? Diğer 150’den fazla sağlayıcının ayrıntılı bir değerlendirmesi için VPN incelemeleri 2021 sayfasına bakın.

Ayrıca, daha ucuz fiyatlarla daha fazla premium VPN arıyorsanız, 2021 için muhteşem VPN fırsatlarımızagöz atın.