Reading Time: 5 minutes

Ömür boyu VPN aboneliği fikri şüphesiz çekicidir. Birkaç dolar tasarruf etmek isteyen tutumlu tüketicilerin merakını gideriyor. Sonuçta, herhangi bir VPN hizmetine ne kadar uzun süre bağlı kalırsanız, o kadar çok tasarruf edersiniz.

Ancak ömür boyu aboneliklerle ilgili sorun, periyodik yenileme gerektiren bir aboneliğin ömür boyu kullanılabilir olabileceği fikrine dayanır. Bu ömür boyu fırsatlar birkaç yıl öncesine kadar oldukça yaygındı, ancak PureVPN gibi her saygın sağlayıcı şimdi bu ömür boyu anlaşmaları düşürdü.

Ömür boyu üyeliklerin bir bütün olarak VPN endüstrisinde lehine düşmesinin birkaç iyi nedeni vardır ve günümüz dünyasında büyük ölçüde geçmişin bir kalıntısıdır.

Ömür Boyu VPN Planlarının Muhtemelen Dolandırıcılık Olmasının Nedenleri

Ömür Boyu VPN-Abonelikler-Vur veya-dolandırıcı

VPN iş dünyasındaki herhangi bir sağlayıcı için, sonsuza kadar geçerli kalacak tek bir plan sunmak sürdürülebilir değildir. VPN sağlayıcıları, sunucu ağlarını yönetmek ve sürdürmek ve kullanıcılarına kaliteli hizmet sunmak için işletme maliyetlerine sahiptir. Herhangi bir VPN’in yalnızca küçük bir kerelik ücret alarak bir kullanıcıya süresiz olarak premium hizmet sunmaya devam etmesi mümkün değildir.

Özellikle, ömür boyu VPN planının sizin için gerçekten kötü bir fikir olmasının nedenlerinden bazıları şunlardır:

1. Standart altı hizmet

Kendinize şunu sorun, bir VPN ömür boyu abonelik için servislerini çok uygun fiyatlarla satıyor. Bunun meşru bir anlaşma olma ihtimali nedir? Böyle bir anlaşmaya kanmak için son derece saf olman gerekir.

Sağlayıcı hizmetlerini saf hayırseverlik olarak sunmak istemediği sürece, herhangi bir işletmenin yalnızca ömür boyu üyeliklere güvenmeleri durumunda hayatta kalmalarının bir yolu yoktur. Böyle bir iş modelinde, maliyetler yakında karı aşacak ve VPN sağlayıcısı için tüm çabayı sonuçsuz hale getirecektir.

Bu nedenle, bazı sağlayıcılar ömür boyu üyelik sunsa bile, muhtemelen düşük kaliteli ve standart altı hizmet alacaksınız. Sağlayıcı, tek seferlik üyelik satın alanlar yerine ödeme yapan müşterileri tekrarlamak için hizmet sunumuna öncelik verecektir. Bu sadece hangi müşteri segmentinin işletme için daha karlı olduğu bir oyundur. Ömür boyu VPN aboneleri bu listenin en altında yer alıyor.

2. Teknolojik değişiklikler

Teknoloji sürekli gelişiyor. Yeni ve yenilikçi ürünler gelir ve gider, onlardan öncekileri destekler. VPN protokollerinin, sunucularının ve diğer yönlerin arkasındaki teknoloji geliştikçe, ömür boyu abone olduğunuz VPN’in bu değişiklikleri benimseyeceğinin garantisi yoktur.

Vpn’ler, teknolojik gelişmelerin yanı sıra, hükümet politikalarının ve mevzuatının herhangi bir VPN’in uygunluğunu ve güvenliğini anında değiştirebileceği son derece değişken bir ortamda faaliyet göstermektedir.

Bu durumları bilerek, bir VPN’e ömür boyu abone olmak akıllıca olmaz. Vpn’inizin başa çıkamayacağı kadar büyük olabilecek bir sonraki büyük endüstri genelindeki değişimin ne zaman ortaya çıkabileceğini asla bilemezsiniz.

3. Ömür boyu hizmetin olasılığı

Yıllar boyunca, birçok VPN sağlayıcısı işletmelerini kapattı ve bu kimsenin kontrol ettiği bir gerçek. Hiç kimse abone oldukları VPN’in önümüzdeki yıla kadar, tüm hayatınız için çok daha az, hala iş başında olup olmayacağını garanti edilemez.

Aslında, sahte şirketler, yeterince “ömür boyu” abonelik sattıkları anda işlerini kapattıkları, daha sonra işletmenin ömrünü kesmek ve müşterilerinin parasıyla kaçmak için fişi çektikleri bu numarayı çok rahat oynayabilirler.

Ömür Boyu VPN’lere En İyi Alternatifler

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı, VPN endüstrisindeki ömür boyu fırsatlar dolandırıcılıklarla eşanlamlı hale gelmiştir ve bu yüzden artık hiçbir saygın sağlayıcı ömür boyu üyelik sunmamaktadır.

Bununla birlikte, bütçenizi çok ciddi şekilde etkilemeden en az bir yıl veya daha fazla sürecek oldukça iyi, sınırlı süreli fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle, bir VPN ile uzun vadeli bir taahhütte girmek istiyorsanız, sahte ömür boyu üyelikler sunan bir dolandırıcı sağlayıcı yerine bir yıllık abonelikler sunan saygın bir sağlayıcı seçmek çok daha iyidir.

Ömür boyu VPN’lere alternatif olarak en iyi VPN fırsatları şunlardır:

1. PureVPN

PureVPN

Başlangıç olarak, PureVPN dünya çapında 6500’den fazla sunucuya sahiptir. Bu, Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve daha fazlası gibi her türlü engellenen sitenin engelini kaldırmak için 300.000’den fazla farklı IP’ye erişmenizi sağlar.

Bunun dışında, PureVPN güçlü şifreleme, endüstri kıyaslama protokolleri ve WebRTC, DNS ve IP adresine karşı nihai sızıntı koruması sunar, hepsi sadece $2.08/mo en uzun abonelik planına geçerseniz.

Daha fazla bilgi için PureVPN incelemesiniokuyun.

PureVPN Haline Gel31 Days Money Back Guarantee

2. Surfshark

Başlangıç olarak Surfshark, veri saklama yasaları olmayan İngiliz Virgin Adaları’nda yer almaktadır. Güvenlik özellikleri hakkında konuşursak, Surfshark 3200′den fazla sunucu , hat şifrelemesinin üstünde, protokollerve uyumluluk tüm büyük işletim sistemleri . Ayrıca, aynı zamanda sektördeki en hızlı VPN hizmetlerinden biridir.

Sadece bu değil, Surfshark hala Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve benzeri diğer yayın hizmetleriyle çalışan çok az VPN arasında yer alıyor. Hepsinden iyisi, Surfshark sınırsız eşzamanlı bağlantı ve% 81 indirimli 24 aylık plan maliyeti ile 7 günlük ücretsiz deneme $2.30/mo (Get 84% + 2 Months FREE on 2-Year Plan) sunuyor. İlgileniyorsanız, Surfshark incelememiziokuduğunuzdan emin olun.

Surfshark'ı alıp alın30 Days Money Back Guarantee

3. NordVPN

NordVPN muhtemelen VPN endüstrisindeki en büyük isimdir. Yani, güvenilir VPN’ler için hızlı bir Google aramasının size ilk üç sonuçta NordVPN sunması o kadar ünlüdür ki.

Neden olmasın ki? Sonuçta, piyasadaki en büyük sunucu ağlarından birine (5500 +) sahipler. Bunun yanı sıra, NordVPN muhtemelen hala Netflix’in engelini kaldırmayı destekleyen birkaç sağlayıcı arasındadır. NordVPN ömür boyu aboneliğini durdurmuş olsa da, uzun vadeli 2 yıllık plan + 3 Ay Ücretsiz, şu anda fiyatlandırılırsa NordVPN ömür boyu anlaşmasına yakın bir şekilde yaklaşabilirsiniz. $3.99/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan)

Bu VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu NordVPN incelemesine bakın.

NordVPN'i alıp alın30 Days Money Back Guarantee

4. ExpressVPN

Surfshark’a benzer şekilde, ExpressVPN’in merkezi de İngiliz Virgin Adaları’ndadır ve sıfır günlük garanti eder. Sadece bu değil, Aynı zamanda ExpressVPN belki de karşılaşacağınız en hızlı VPN.

Tüm dünyada 3.000’den fazla güvenli sunucu ile ExpressVPN, inanılmaz yüksek hızlar ve güçlü güvenliksunar. Buna ek olarak, ExpressVPN Sıfır bilgi DNS, güçlü şifreleme, Bölünmüş tünelleme, süper hızlı torrentve çok daha fazlası gibi özellikler sunar.

ExpressVPN, müşterileri için hizmet kalitesinden ödün vermeyi gerektirdiğinden, ExpressVPN’in müşteri memnuniyetine olan bağlılığıyla çelişen bir olasılık olduğu için asla ömür boyu bir paket sunmayacaklarını açıkça belirtir.

ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost ve diğerleri gibi daha uzun planlar sunmaz. ExpressVPN ömür boyu anlaşmasına en yakın 15 aylık plan maliyeti $6.67/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) .

Satın almadan önce bu özellikleri kendiniz test etmek istiyorsanız, hizmetten memnun olana kadar ExpressVPN’in ücretsiz deneme sürümünü tercih edin. VPN’in kendisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ExpressVPN incelememizegöz atın.

ExpressVPN Alıp Alın30 Days Money Back Guarantee

5. Özel İnternet Erişimi

Private Internet Access (PIA), son birkaç ay içinde katlanarak genişleyen tanınmış bir VPN markasıdır. Merkezi ABD’de bulunan sağlayıcının ağında şu anda 75’in üzerinde ülkede dağıtılmış 12.000’den fazla sunucu bulunuyor.

VPN, 10 eşzamanlı bağlantı, yerleşik bir kill switch, kayıt tutmama politikasıve maceolarak bilinen reklam engelleyici şeklinde birçok avantaj sunar. Hızlar harika, ancak PIA Hulu gibi yayın hizmetlerinin engelini kaldırmak için çok güvenilir değil, ancak ABD Netflix için oldukça iyi çalışıyor.

Şu anda PIA, $2.11/mo , sektördeki en uygun fiyatlı VPN sağlayıcılarından biri haline getirir.

VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için PIA incelememize bakın.

PIA'yı alıp alın30 Days Money Back Guarantee

6. CyberGhost

CyberGhost, sektörde oldukça tanınmış bir başka sağlayıcıdır. 85’denfazla ülkede 6.600’den fazla sunucu ile, diğer sağlayıcıların sunucu sayısı açısından karşılaması için yüksek bir kriter belirleyen başka bir VPN’dir.

CyberGhost, yayın için kullanıcıların Netflix de dahil olmak üzere bazı popüler hizmetlerin engelini kaldırmasına izin veren özel sunucular sunar. Buna ek olarak, VPN’in koruması altında güvenli bir şekilde torrentlerin engelini kaldırmak ve indirmek istiyorsanız yüzlerce p2p optimize edilmiş sunucu bulabilirsiniz.

Diğer sağlayıcılar gibi CyberGhost da ömür boyu üyeliğini durdurdu. CyberGhost ile elde edebilirsiniz en iyi fırsat 3 Yıl – 3 Ay Ücretsiz,maliyet $2.11/mo . Bu, 7 eşzamanlı bağlantı ve 45 günlük para İade garantisiile birlikte gelir.

VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için CyberGhost incelememize bakın.

Cyberghost Alıp Alın45 Days Money Back Guarantee

Neden bazı VPN’ler Ömür Boyu abonelik planları sunuyor?

Neden-bazı-VPN-sağlayıcılar-teklif-Ömür boyu abonelik-planları

Küçük vpn şirketlerinin ilk yıllarında çok az veya hiç para kazanmaları çok az şey ifade ediyor.

Aksine, gerçek olamayacak kadar iyi bir anlaşma teklif etselerdi, örneğin… Ömür boyu abonelik planı sadece 20 dolar, satışlar fırlamalı, değil mi? Küçük VPN şirketleri tam olarak bunu yapar.

Müşterileri tek seferlik büyük bir abonelik ücreti ödemeye çekmek için cazip teklifler ve süslü pazarlama kullanırlar. Gelir elde etmek için aylarca beklemek yerine, bir kez peşin abonelik ücreti çok az veya hiç zaman içinde büyük miktarda gelir elde edebilir.

Bu tür bir iş modeli harikadır ve bu tür işletmelerin hızla büyümesini sağlar.

Ancak, bir uyarı var…

Böyle bir iş modelini sürdürmek için VPN şirketlerinin planlarını finanse etmek için sonsuz bir yeni abone akışına ihtiyacı vardır.

Yeni abonelerin girişi durduğunda, gelir üretimi durur ve mevcut müşteriler şirket için bir sülükten başka bir şey değildir.

Reddit’e göre ömür boyu VPN aboneliği

İşte Reddit kullanıcılarının ömür boyu VPN abonelikleri sorunuyla ilgili olarak tam kafasına çiviyi vuran birkaç yorumu:

Lifetime VPN reddit yorumu

Aşağıdaki yorum, “ömür boyu” teriminin şirketin ömrüne nasıl atıfta bulunduğunu doğru bir şekilde açıklar:

Ömür boyu VPN reddit yorum 2

SSS

VPN ömrü nedir?

VPN ömrü, sonsuza kadar sürmesi gereken tek seferlik bir aboneliktir. Bu, her aboneliğin son kullanma tarihinin olduğu standart abonelik modelinin tam tersidir.

Ömür boyu VPN aboneliği gerçekten ömür boyu anlamına mı geliyor?

Bu makalede belirttiğimiz gibi, ömür boyu VPN aboneliği nadiren sizin için bir ömür boyu süresiz olarak çalışacağı anlamına gelir. Genellikle, sağlayıcılar genellikle birkaç veya daha fazla yıl boyunca geçerli kalan en büyük abonelik planlarını “ömür boyu” olarak adlandırırlar.

Lifetime VPN buna değer mi?

Hayır, ömür boyu VPN fırsatları neredeyse her zaman aldatmacadır. En iyi ihtimalle, paranız için herhangi bir değer bekleyemezsiniz, çünkü bu tür sağlayıcıların yalnızca tek seferlik abonelik yapmış bir kullanıcıya en iyi hizmet kalitesini sağlamak için parasal teşviki yoktur.

En iyi ömür boyu VPN hizmeti nedir?

Öyle bir şey yok. Ömür boyu abonelik sunan herhangi bir VPN muhtemelen ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken bir aldatmacadır.

Kim ömür boyu abonelik VPN’i sunar?

Tuzuna değecek hiçbir VPN artık ömür boyu abonelik sunmuyor. Aslında, ömür boyu aboneliğin kullanılabilirliğini bir VPN sağlayıcısının meşruiyetinin turnusol testi olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir VPN sağlayıcısı gerçekten ömür boyu üyelik sunuyorsa, bunun bir sahtekarlık olması çok muhtemeldir.

Toparlanıyoruz!

Ömür boyu VPN abonelik teklifleri her zaman caziptir, ancak “ömür boyu” abonelik iş modelinin imkansızlığı, bu tür tekliflerin gayrimeşruluğuna ihanet eder. Bu nedenle kullanıcılar bu tür planlardan kaçınmalıdır.

Uzun vadeli taahhütleri tercih eden biriyseniz, yukarıda açıkladığım gibi en sevdiğiniz VPN sağlayıcısının en uzun süreli aboneliğini almak çok daha iyi bir anlaşmadır. Bu fırsatlar son derece mantıklıdır ve sağlayıcılar tekrar müşteri olarak sizin aracılığınıza para kazanacaklarından, yüksek bir performans standardı belirleyerek sizi korumak için her zaman çok çalışmak için bir teşvikleri olacaktır.