Reading Time: 4 minutes

Torrent, kullanıcılar arasında dosya alışverişi yapmayı inanılmaz derecede kolay ve hızlı hale getirir. Filmlerden video oyunlarına kadar, bir torrent aracılığıyla hemen hemen her şeyi elde edebilirsiniz. Ne yazık ki, telif hakkıyla korunan materyal almak için torrentlerin yaygın kullanımı, torrent web sitelerinin sıkı bir şekilde izlenmesine ve düzenlenmesine yol açmıştır, bu nedenle yasal olarak erişilebilir dosyaları indiren kullanıcılar bile yetkililerle ilgili sorunları bulabilir.

Peki, kimliğinizi çevrimiçi olarak açıklamadan anonimliği nasıl koruyabilir ve torrent indirebilirsiniz? Torrent için ücretsiz bir VPN kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ücretsiz VPN’ler genellikle boş olan ve bir VPN’den yararlanan muazzam sınırlamalarla birlikte gelir.

Bu uygun fiyatlı VPN hizmetleri listesine ve maksimum koruma ve güvenlik elde etmek için torrent için en iyi VPN kılavuzumuza bakabilirsiniz.

Yine de, P2P üzerinden dosya indirmeniz gerekiyorsadenemeye değer bazı güvenli ücretsiz VPN’ler vardır.

Önemli:Telif hakkı ihlali de dahil olmak üzere yasa dışı faaliyetler için VPN’lerin kullanılmasını önermiyoruz.

Torrent için En İyi Ücretsiz VPN

Aşağıda, 2021’de torrentleri güvenli bir şekilde indirmenize izin verecek 5 ücretsiz VPN listesi bulunmaktadır:

1. Ivacy – 30 Günlük Para İade Garantisi

Torrentsiz Ivacy

Ivacy, torrentlerle çalışan en iyi ücretsiz VPN’dir. Tam olarak ücretsiz bir VPN değil. Ancak, bu süre içinde geri ödeme talep ederseniz, 30 günlük ücretsiz sürüm olarak etkili bir şekilde hizmet veren 30 günlük para iade garantisi sunar. Bu sağlayıcının 100’den fazla ülkede 2.000’den fazla sunucusu vardır. Bu sunucuların çoğu torrent ile uyumludur, böylece en sevdiğiniz torrent web sitesinin kilidini Ivacy ile dünyanın herhangi bir yerinde açabilirsiniz.

Ancak daha da önemlisi, bu VPN kill switch, DNS Secure, IPv6 sızıntı koruması gibi gelişmiş koruma özellikleriyle gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlar. Bu mekanizmalar, torrent oturumları sırasında kimliğinizin gizli kalmasını ve gizliliğinizin korunmasını sağlar.

Ivacy, en popüler torrent dosyalarını hızlı bir şekilde indirmenize yardımcı olabilecek yüksek hızlar sunar. Buna ek olarak, ABD Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve daha fazlası gibi en popüler yayın hizmetleriyle de çalışır. Bu nedenle, çevrimiçi olarak düzenli olarak torrent ve akış gösterileri kullanan kullanıcılar, gizliliklerini de koruyan güvenilir bir kilit açma aracı olarak Ivacy’ye güvenebilirler.

Ivacy aboneliğinize 30 günlük ilk süreden sonra, yalnızca sizi geri attığı için geri ödeme istemeden devam $1/mo edebilirsiniz, bu da önemli ölçüde daha ucuzdur. Sonuç olarak, Ivacy, 30 günlük geri ödeme süresini akıllıca kullanırsanız torrent için en iyi ücretsiz VPN’dir.

Daha fazla bilgi için bu Ivacy VPN incelemesini okuyun.

2. Windscribe – 10 GB/ay

Windscribe

Windscribe, Kanada merkezli bittorrent istemcileri ile uyumlu ve torrent web sitelerinin engelini ücretsiz olarak kaldıran bir VPN’dir. Ücretli abonelikleri daha fazla özellik ve sunucu sunsa da, ücretsiz sürümleri de oldukça güçlüdür ve sunucu konumlarından en az ikisinde torrent oluşturmayı destekler: İsviçre ve Hollanda’da.

Toplamda, sağlayıcı ücretsiz sürümde 10 sunucu konumu sunar, bu oldukça güzeldir, çünkü ücretsiz sağlayıcılar sunucu seçenekleri söz konusu olduğunda genellikle cimridir. En büyük dezavantajı, 10 GB / ay bant genişliği sınırıdır, bu da etkili bir şekilde her ay 10 GB değerinde torrent dosyası indirebileceğiniz anlamına gelir. Sağlayıcı AES-256 şifreleme kullanır ve torrentleme amacıyla dikkate gelen herhangi bir VPN için önemli bir özellik olan sıfır günlüğe kaydetme politikasına sahiptir.

Windscribe uygulaması, aynı zamanda çok kullanışlı olan yerleşik bir reklam engelleyici ile birlikte gelir. Genel olarak, bu VPN’in performansı sadece ücretsiz bir hizmet olduğu düşünüldüğünde oldukça tatmin edici. Ücretli sürüm beklediğiniz gibi çok daha iyi çalışır.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi Windscribe VPN incelememizden öğrenebilirsiniz.

3. Hide.Me – 10 GB/ay

Hide.me VPN Torrent için Ücretsiz

Hide.Me, torrentlerin engelini kaldırmak için etkileyici bir yeteeğe sahip nispeten hızlı bir VPN’dir. Ancak, sağlayıcı ayda yalnızca 10 GB veri sağlar,bu da torrent için kullanmak istiyorsanız muhafazakar kullanım gerektirir.

Ayrıca 5 sunucu konumu (Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı) sunar. Muhafazakar özellikler makul derecede kabul edilebilir olsa da, gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için OpenVPN desteğinin olmaması büyük bir kapatmadır.

Bununla birlikte, gizliliğinizi korumaktan daha fazlasını yapabilen IKEv2 ve diğer şifreleme protokollerini destekler. AES-256 şifreleme, tüm torrent faaliyetlerinizin güçlü güvenliğini sağlayan ve sizi dış etkilerden koruyan mükemmel bir özelliktir.

Genel olarak, 10GB / ay sınırını göz ardı edebilirseniz, ücretsiz kullanıcılar için kullanabileceğiniz yetenekli bir torrent VPN’dir.

4. SurfEasy – 500 MB/ay

Surfeasy Torrent VPN Ücretsiz

SurfEasy, P2Pdosya paylaşımına izin veren başka bir KanadaVPN’idir. Ücretsiz sürümde 16 sunucudan oluşan iyi bir ağ sunar.

Ayrıca hız açısından, SurfEasy oldukça etkileyici ve torrentleri hızlı bir şekilde indirmenizi sağlar. Şifreleme için AES-256 kullanır ve varsayılan olarak OpenVPN tünel protokolünü kullanır.

Bu VPN’in dezavantajı, bir süre toplu kullanıcı günlüklerini tutmasıdır, bu da gizlilik konusunda endişe duyan kullanıcılar için çok çekici değildir. Ancak, en büyük sınırlama 500 MB / ay bant genişliğidir. Tabii ki, çok fazla torrent indirirseniz bu mümkün değildir, ancak torrent kullanımı için nispeten düşük aylık gereksinimleriniz varsa, surfEasy torrent için çok güçlü bir ücretsiz VPN’dir.

Ücretsiz VPN’ler Neden Risklidir?

Çevrimiçi olarak birçok ücretsiz torrent VPN hizmeti bulabilseniz de, anlamanız gerekir, bu dünyada hiçbir şey ücretsiz gelmez, her zaman bir yakalama vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, sunucu alanı barındırmak, bant genişliği sağlamak ve müşteri desteği önemli miktarda bütçe gerektirir. Mağazalarında bir şey yoksa, bazı sağlayıcılar neden servislerini ücretsiz olarak sunsun?

Bir VPN sağlayıcısının ücretsiz bir sürüm sunmasının nedeni…

  • Reklam yoluyla gelir elde etmek istiyorlar.
  • Premium planlarına geçmeni istiyorlar.
  • Özel verilerinizi satmak istiyorsunuz.

Bunlar, elbette, ücretsiz VPN’lerden vazgeçmek istemenin nedenlerinden bazılarıdır. Ancak, ucuz bir VPN satın almadan önce her zaman ücretsiz deneme çalıştırması yapmalısınız.

Ücretsiz torrent VPN’leri ve sınırlamaları

Ücretsiz torrent VPN’lerinin her zaman sınırlamaları olacaktır, çünkü sağlayıcılar size bir prim talep edebilecekken neden tüm özelliklerini ücretsiz olarak sunsunlar?

Ücretsiz bir VPN ile karşılaşabileceğiniz sınırlamalardan bazıları aşağıda tartışılmıştır.

  1. hız sınırı
  2. Verilerin günlüğe kaydedilması
  3. Kısıtlanmış sunucular
  4. P2P desteği yok
  5. Sınırlı bant genişliği

Ivacy’nin hızlı ve güvenli sunucular sunduğu gibi torrent için uygun fiyatlı bir VPN kullanmanızı, güvenli ve anonimken torrent indirebilmeniz için P2P torrent için optimize etmenizi öneririz.

Diğer platformlar ve işletim sistemleri için ücretsiz VPN

Aşağıda hemen hemen tüm çevrimiçi platformlar ve işletim sistemleri için en iyi ücretsiz VPN’ler bulunmaktadır.

Torrent Reddit için En İyi Ücretsiz VPN’ler

Torrent için ücretsiz bir VPN ilk tercihiniz olmasa da, hareket halinde bir VPN kullanmak isteyebilirsiniz. Şimdi, blogda daha önce bazı harika ücretsiz hizmetleri zaten ele aldım, ancak Redditers kesinlikle denemeniz gereken bazı harika ücretsiz VPN’lerden de bahsetti. Reddit kullanıcılarının VPN incelemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinin.

Bu VPN’ler harika olsa da, bazı Redditor’lar torrent için kabul edilemez olduğunu düşünüyor ve ücretli VPN hizmetlerini seçmenizi tavsiye ediyor.

son

Şimdi piyasada birçok ücretsiz hizmet var, ancak çok azı gerçekten yararlı olmaya hak kazanıyor. Sınırlı bant genişliği, sınırlı hızlar ve belirsiz günlüğe kaydetme ilkeleri gibi birçok sınırlama, çevrimiçi varlıklarını anonimleştirmeyi umut eden herkes için büyük kapatmalardır.

Bunun dışında, .B. Ivacy gibi yukarıda belirtilen torrent için ücretsiz VPN’ler çok güvenilirdir ve P2P’yi destekler. Ancak, bant genişliği sınırlamaları diğer ücretsiz VPN’lerin çoğunda güvenli kullanım gerektirir.

Tam anonimlik ve torrent özgürlüğü elde etmek için premium bir VPN tercih etmeniz gerekir. Bir abonelik ücreti talep etseler de, ucuzdurlar ve ayda sadece birkaç dolar veya daha az maliyetlidirler.