Reading Time: 7 minutes

Google Chrome, tüm tarayıcıları %62,63 oranında kullanmanın popülaritesi açısından en büyük pazar payına sahiptir, ancak Chrome için VPN kullanmadan güvenli midir? Bildiğimiz gibi, Google kullanıcı gizliliğini değerlendirme konusunda tam olarak bilinmemektedir.

Aslında, Google’ın tüm ürün ve hizmetleri, arama geçmişlerini yakalama ve internetteki davranışlarını analiz etme konusunda ünlüdür. Bu nedenle, çevrimiçi anonimliğinizi ve gizliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için Chrome için en iyi VPN’i kullanmak önemlidir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Chrome tarayıcınızla kullanabileceğiniz VPN uzantıları sunan tamamen ücretsiz VPN’lerin bir listesini derledim.

Ama önce, kısa bir genel bakış:

Chrome için En İyi 6 VPN – Tarayıcı Uzantısı Da Mevcut!


 • ExpressVPN
  – Masaüstü benzeri özelliklere sahip yıldırım hızında uzantılar

 • Surfshark
  – Birinci sınıf güvenlik özelliklerine sahip en hızlı Chrome VPN uzantısı

 • NordVPN
  – Block WebRTC, CyberSec adı verilen bir özellik ve binlerce sunucu sunar

 • PureVPN
  – Sızıntı koruması ve popüler web sitelerinin engelini kaldırma özelliğine sahip bütçe dostu Chrome VPN uzantısı.

 • CyberGhost
  – Güvenli bir tarayıcı VPN uzantısı, ancak sınırlı sunucular ve özelliklerle

 • Ivacy
  – Chrome tarayıcıları için çok sayıda özelliğe sahip özel bir uzantı sunar

2021’deki En İyi 6 Chrome VPN’i

Günümüzde birçok VPN sağlayıcısı mükemmel masaüstü ve akıllı telefon uygulamaları sunarken, çok azı Chrome için optimize edilmiş uzantılar sunuyor. Bu nedenle, bir ton Chrome VPN uzantısını dikkatlice test ettikten sonra, Chrome tarayıcısıyla kusursuz çalışan 5 VPN uzantısını kısa listeye aldım.

İşte Chrome ile kullanabileceğiniz en iyi 6 VPN.

1. ExpressVPN – Chrome’da Akış için En İyisi

ExpressVPN Chrome Tarayıcı Uzantısı En İyi Chrome VPN

ExpressVPN VPN dünyasında “kalite” ile eşanlamlı hale gelmiştir. Bakalım bu VPN’i Google Chrome’da sizi korumak için bu kadar güçlü bir gizlilik aracı haline getiren şey nedir?

Chrome uzantısı kullanılabilirliği:

ExpressVPN’in koruması altında web’de güvenli bir şekilde gezinmek için ekleyebileceğiniz Chrome için özel bir uzantı vardır. Arayüz oldukça temiz ve oynamak için birçok ayar var.

Performanstan bahsettiğimizde, ExpressVPN’in Chrome uzantısı inanılmaz derecede hızlıdır. Kelimenin tam anlamıyla seçtiğiniz bir sunucuya bağlanmak sadece birkaç saniye sürer. Sunucu konumlarından bahsetmişken, ExpressVPN’in Chrome uzantısı, diğer birçok Chrome uzantısının gerçekten desteklemediği belirli bir sunucuya bağlanmanıza izin verir.

Güvenlik açısından, HTML5 engelleme, WebRTC sızıntı koruması ve HTTPS Everywhere gibi harika özelliklere sahip olursunuz. Genel olarak, Chrome uzantıları oldukça harikadır, ancak Chrome uzantısının çalışması için birincil uygulamalarını indirmeniz gerekir.

Yetki Alanı: ExpressVPN, kullanıcıların çevrimiçi gizliliğinin yasalarla korunduğu son derece gizlilik dostu bir ülke olan İngiliz Virgin Adaları’ndayer almaktadır.

Bu ülkede, esas olarak veri depolama ile ilgili bağlayıcı yasalar vardır ve açık deniz yargı yetkisi, sağlayıcının göz gözetimi yetkililerinden güvenli bir şekilde kaldırıldığı anlamına gelir.

Vatandaşların iç gözetimini yürüten 5, 9 ve 14 göz olarak bilinen ülkelerle ilgili makalemiz, yargı yetkisiyle ilgili endişelerin çevrimiçi gizlilikleri hakkında endişe duyan herkes için neden bu kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: Chrome’da gizliliğinizi korumak ciddi bir endişe kaynağı olduğundan, sonuçta seçtiğiniz VPN’in şeffaf bir sıfır günlüğe kaydetme politikasına sahip olması gerekir.

ExpressVPN kayıt politikası

Yukarıda gördüğünüz gibi, ExpressVPN sizi web’de tanımlamak için üçüncü taraflarca kullanılabilecek herhangi bir bilgi depolamaz.

IP/DNS/WebRTC sızıntı testi: ExpressVPN sizi her türlü sızıntıdan koruyabilir. Ayrıca sizi Chrome da dahil olmak üzere web tarayıcılarında yaygın bir sorun olan WebRTC sızıntılarından korur.

ExpressVPN sızıntı testi

Hız: ExpressVPN’i 30 Mbps internet bağlantısı üzerinden test ederken, hizmet 26,62 Mbpssaat hızıyla mükemmel sonuçlar elde etti: bu kadar yüksek hızlarla, şüphesiz akış için en iyi VPN’lerden biridir.

ExpressVPN ABD Hızı

Özet: ExpressVPN’in VPN Chrome uzantısı iyi çalışır,bu nedenle tek bir tıklamayla sunucularından birine anında bağlanabilir ve akış hizmetleriyle sınırsız alem yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ancak, uzantı Ağ Kilidi (satıcının tescilli kill switch özelliği) ve bölünmüş tünel oluşturma gibi ek özelliklerden yoksundur. Bu nedenle, tam gizlilik ve anonimlik için, ExpressVPN’in özel VPN uygulamasını tercih edeceğiniz platform için kullanmak daha iyi olacaktır.

$5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan)Biraz pahalı olmasına rağmen, üstün kalitesi nedeniyle Chrome için en iyi VPN uzantısıdır.

Markanın gizli mücevherlerini ortaya çıkarmak için testteki ExpressVPN deneyimine göz atın.

2. Surfshark – Chrome için En Hızlı VPN

Chrome için Surfshark

Surfshark, demir güvenliği için doğru özelliklere sahip çevrimiçi gizlilik endüstrisine yeni gelen bir şirkettir.

Chrome VPN uzantısı kullanılabilirliği: Surfshark, Chrome için 3.200’den fazla sunucu ağına sorunsuz erişim sağlayan sorunsuz bir VPN uzantısına sahiptir. Chrome için en iyi VPN uzantılarından birini arıyorsanız Surfshark sizin için mükemmeldir.

Neden değil? Son olarak, Chrome uzantıları Cure53’ten temiz bir sağlık sertifikası aldı. Güvenlikten bahsediyorsak Surfshark’ın Chrome uzantısı oldukça güvenlidir. Reklamları, izleyicileri ve hatta kötü amaçlı yazılımları engelleyen CleanWeb adlı bir seçenek vardır.

Kullanım kolaylığı için uzantılarının kullanımı oldukça kolaydır. Konumunuz için en uygun sunucuya bağlanmanızı sağlayan bir seçenek vardır. Buna ek olarak, seçtiğiniz ülkeyi seçme ve seçme seçeneğiniz vardır.

Yetki Alanı: ExpressVPN gibi Surfshark da BVI. Sonuç olarak, bu yargı yetkisinin veri koruma yasaları nedeniyle verilerinizin yanlış ellere düşebileceğinden endişelenmenize gerek yoktur.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: Surfshark, bir kullanıcı için ödün verebilecek her türlü günlüğü tutmaktan kaçınan mükemmel bir günlük politikasına sahiptir.

Surfshark günlüğe kaydetme ilkesi

Arka planda çalışan ve web’de gizliliğinizi sağlayan bir hizmetiniz varsa, Google Chrome’un veri toplama etkinliği hakkında endişelenmenize gerek yok.

IP/DNS/WebRTC Sızıntısı:Surfshark, Chrome tarayıcınızın gerçek IP adresinizi, DNS’nizi veya WebRTC’nizi sızdırmasını önleyen koruma mekanizmalarıyla tam donanımlıdır.

Surfshark sızıntı koruması

Bu, web’deki gizliliğinizi yüksek seviyede tutmak söz konusu olduğunda Surfshark’ı iyi bir seçim haline getirir.

Hız: Surfshark’ın olanakları burada bitmiyor. Hizmet, akıştan torrente kadar çoğu amaca uygun yüksek hızlar sunar.

Surfshark Hızı

Özet: Surfshark, çevrimiçi etkinliklerinizi internetteki izleyicilerin veya bilgisayar korsanlarının gözünden uzak tutmak için gerekli tüm temel bilgileri kapsar.

Bölünmüş tünel oluşturma,WhiteLister, kill switch ve MultiHop olarak bilinen VPN zincirleme özelliği gibi ek özelliklerle Surfshark, Chrome tarayıcıları için en iyi VPN uzantıları listesinin başında yer alıyor. Olumlu fiyatlandırma $2.03/mo çekiciliğini daha da artırır.

Surfshark Test 2021 ile hizmetin gizli gerçeklerini keşfedin.

3. NordVPN – Büyük Sunucu Ağına Sahip VPN

NordVPN-a-premium VPN-for-Chrome

NordVPN, çevrimiçi tehditlere karşı korunmak için birinci sınıf gizlilik çözümleri arayan kullanıcılar için uzun zamandır en iyi VPN hizmeti olarak kendini kurmuştur.

Chrome uzantınız da çok iyi donanımlıdır. “Ayarla” düğmesine tıklanızda, WebRTC korumasını ve CyberSec’i etkinleştirme seçenekleri sunulacaktır.

Bu özellikler oldukça havalıdır ve kötü amaçlı yazılımlardan ve WebRTC sızıntılarından korunmanıza yardımcı olur.

Kullanım kolaylığına gelince, NordVPN’in Chrome uzantısı çok hızlı ve kullanımı kolaydır.

Chrome VPN uzantısı kullanılabilirliği: NordVPN, tarayıcıyla ilgili trafiğiniz için korunmaya ihtiyacınız varsa doğrudan Chrome’unuza eklenebilir. Ancak, Chrome uzantısı daha iyi güvenlik için ek özelliklere sahip olmadığından, bu önerilen bir yaklaşım değildir.

Yetki Alanı: NordVPN, gizlilik açısından başka bir güvenli konum olan Panama’da yer alandır. Ülke, tüm vatandaşların mahremiyet hakkına değer verir. Bu nedenle, veri depolama için bir ISS veya VPN’e tabi değildir.

Bu nedenle, NordVPN çevrimiçi gizliliğinizi iyi koruyabilir, çünkü hiçbir otoritenin kişisel bilgilerinizi yayınlaması için şirkete dış baskı yapma yetkisi yoktur.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: Sağlayıcının, sizin ve benim gibi gizliliğin farkında olan kullanıcılar için çok güven verici bir sıfır günlük politikası vardır.

NordVPN günlük politikası

VPN günlüğe kaydetme konusundaki derinlemesine kılavuzumuz, önde gelen sağlayıcıların gizlilik politikalarını değerlendirdi ve NordVPN’in günlük tutmayan birkaç sağlayıcıdan biri olduğunu buldu!

IP/DNS/WebRTC sızıntısı: NordVPN, tarayıcılar için güvenli VPN’ler için son derece önemli bir faktör olan DNS, IP veya WebRTC sızıntısı sorunundan muzdarip değildir.

NordVPN Sızıntı Koruması

Hız: Hız açısından, NordVPN kalitesine uyan birkaç VPN vardır.

NordVPN ABD Hızı

Özet: Mükemmel gizlilik odaklı temel özelliklerin yanı sıra, NordVPN’in CyberSecözelliği mutlak bir güvenliktir.

Son olarak, NordVPN, özellikle çok iyi satıldığı için yüksek hızları nedeniyle yüksek kaliteli Netflix akışı için en iyi Chrome VPN olarak kabul $2.97/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan) edilebilir.

Bu VPN ve özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi derinlemesine NordVPN incelememizde öğrenin ve NordVPN’in buna değip değmeyeceğini görün?

4. PureVPN – Chrome için En İyi VPN

Chrome için PureVPN

PureVPN, Trustpilot’ta 9.5 gibi çok yüksek bir puan alan başka bir hizmettir.

Chrome VPN uzantısının kullanılabilirliği: PureVPN, Chrome için bir VPN uzantısı da dahil olmak üzere çeşitli platformlar için özel uygulamalar sunar. Chrome için oldukça minimal ve hızlı bir VPN uzantısı istiyorsanız, PureVPN Chrome uzantısından çok memnun kalacaksınız.

PureVPN Chrome uzantısını rekabetten ayıran şey, popüler web sitelerinin engelini kaldırmak için yerleşik bir seçenektir. Netflix, Hulu ve diğer popüler web siteleri gibi web sitelerinin engelini kolayca kaldırabilir.

Buna ek olarak, PureVPN WebRTC sızıntılarına karşı korunmak için sağlam bir özellik ve seçtiğiniz ülkeyi seçme yeteneği sunar.

Yetki Alanı: PureVPN’in Hong Kong’daki yargı yetkisi, gizlilik açısından oldukça avantajlıdır, çünkü ülke veri koruma yasalarından arındırılmıştır.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: PureVPN kullanıcı etkinliği, IP adresi, zaman damgası veya DNS istekleriyle ilgili günlük dosyalarını tutmaz. Bu nedenle sağlayıcı, chrome tarayıcısında kendilerini güvende tutan bir VPN çözümü arayan dünya çapında birçok kullanıcının güvenini kazandı.

PureVPN Günlük Politikası

IP/DNS/WebRTC sızıntıları: PureVPN’in yerleşik koruma mekanizması ve güvenlik önlemleri, herhangi bir IP adresi, WebRTC veya DNS sızıntılarını kolayca önler.

PureVPN sızıntı testi

Hız: PureVPN, aşağıda gösterildiği gibi sunucularının çoğunda yüksek bağlantı hızları sunar:

Saf VPN ABD Hızı

Özet: PureVPN, bölünmüş tünel açma, kill switch ve reklam engelleme özelliği sunan herhangi bir gizlilik veya güvenlik alanında pes etmez. Ancak, kullanılabilir tüm bu özellikleri elde etmek için Windows uygulamasını kullanmanız gerekir. $2.96/mo 2 yıldır kullanılabilir.

Sağlayıcının bilinmeyen özelliklerini öğrenmek için PureVPN hakkındaki özel incelememize göz atın. Ayrıca, hiçbir maliyeti olmayan güvenilir çözümler arıyorsanız, Chrome için ücretsiz VPN’lerle ilgili bu makaleye göz atın.

5. CyberGhost – Güvenli Chrome VPN

CyberGhost Chrome VPN

Son olarak, Chrome için etkileyici bir uzantı sunan Romanya merkezli bir VPN hizmetimiz var.

Chrome için VPN uzantısı kullanılabilirliği:

CyberGhost, Chrome için gerçekten sorunsuz çalışan görsel olarak iyi tasarlanmış bir VPN uzantısına sahiptir. Uzantınız ücretsizdir, ancak her biri 2 sunucuya sahip 4 ülkeye erişebilirsiniz.

Özelliklere gelince, CyberGhost’un Chrome uzantısıyla aşağıdakilere sahip olursunuz:

 • Anonim tarama
 • Çevrimiçi izlemeyi engelle
 • Engellenen kötü amaçlı içerik
 • WebRTC sızıntı koruması
 • Gizli IP

Yetki Alanı: Romanya Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen, çoğu AB ülkesinde aynı veri depolama gereksinimlerine tabi değildir. Bu nedenle, gizlilik meraklıları bu ülkede yargı yetkisine sahip hizmetleri tercih eder.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: CyberGhost kategorik olarak kullanıcı bilgilerini günlüğe kaydetme uygulamasından uzak kaldığını belirtir.

CyberGhost günlüğe kaydetme ilkesi

Google’ın tüm veri toplama etkinlikleriyle, sıfır günlük VPN gizliliğinizi artırmak için atabileceğiniz en iyi adımdır.

IP/DNS/WebRTC sızıntısı: CyberGhost, sızıntı koruması güvenlik özelliği sayesinde IP, DNS veya WebRTC sızıntılarını kolayca önler.

CyberGhost IP Sızıntı Koruması

Hız: Hızın yönü iyi, ancak CyberGhost için son derece hızlı değil.

CyberGhost VPN ABD Hızı
Özet:
CyberGhost, doğru gizlilik artırıcı özellikler kümesine sahip çok yönlü iyi bir veri koruma çözümüdür. Veri toplama yetkililerinin radarı altında kalmak istiyorsanız bu özellikler bir zorunluluktur. $2.00/mo Bunun altında, Chrome gibi bir tarayıcı ile kendinizi korumak için seride elde edebileceğin en iyi VPN fırsatlarından biri var.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için özel CyberGhost incelememiziokuyun.

6. Ivacy – Chrome için Uygun Fiyatlı VPN

Chrome için Ivacy

Ivacy, Chrome tarayıcısıyla gezinirken gizliliğinizi korumanıza olanak tanıyan bütçe dostu bir VPN’dir.

Chrome VPN uzantısı kullanılabilirliği: Ivacy, dünya çapında 2000’den fazla sunucu listesinden tercih ettiğiniz sunucuları seçmenizi sağlayan basit ve kullanımı kolay bir uzantı sunar. İnternet faaliyetlerinizi ISS’ler, çevrimiçi meraklılar ve diğerleri gibi çeşitli gözetim aktörlerinden korumak istiyorsanız, Ivacy mükemmel bir seçimdir.

Güvenlik gelince, uzantı, Internet Kill Switch, 10 çoklu giriş, 30 günlük para geri ödeme garantisi, 256 bit askeri sınıf şifreleme vb.

Yetki Alanı: Ivacy, allianz Fünf Augen’in ortağı olan Singapur’dan geliyor. Ancak, hizmetin etkileyici bir sıfır günlük politikası vardır, bu da tarama etkinliğiniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Günlüğe Kaydetme İlkesi: Sağlayıcı, Kullanıcılarının çevrimiçi görevlerini, özgün IP adreslerini, bağlantı protokollerini, bağlantı sürelerini ve giden trafiği izlemez.

Ivacy günlüğe kaydetme ilkesi

IP/DNS/WebRTC sızıntısı: Ivacy Chrome uzantısı dijital konumunuzu IP adresleri, DNS ve WebRTC bilgileri şeklinde açıklamaz.

Ivacy IP DNS Sızıntı Koruması

Hız: Genel olarak, Ivacy, web’de gezinme, torrent ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli etkinlikleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan makul bağlantı hızları sunar. Bu nedenle hizmet torrent için ideal bir VPN haline gelmiştir.

Ivacy hızı

özet:

Hizmet, internette her yerden gezinirken dijital ayak izlerinizi korumanıza izin veren doğru özelliklere sahiptir. Bu özellikler kill switch, IP, DNS veya WebRTC sızıntı koruması ve ayrıca Netflix / BBC iPlayer’ın piyasaya sürülmesidir.

fiyatına aylık aboneliği satın $1.00/mo alabilirsiniz. Bu şekilde, hemen büyük bir% 90 indirimden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde, bu incelemede Ivacy VPNhakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Chrome için neden VPN kullanmalısınız?

Bölge tarafından engellenen web sitelerine erişirken çevrimiçi gizliliğinizi korumak istiyorsanız Google Chrome için en iyi VPN’i yüklemeniz gerekir. Bunun nedeni, Google’ı acil bir güncelleme yayınlamaya zorlayan Mayıs 2019 hatasını hatırlayabileceğiniz gibi Google’ın gizlilik ve güvenlik kusurlarıyla dolu olmasıdır.

Buna ek olarak, coğrafi kısıtlamalar ve sansür, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için içeriğe erişim konusunda yeterli soruna neden olur.

VPN’ler coğrafi engelleri önemsiz hale getirir, çünkü kullanıcıları engelsiz geçebilen stratejik olarak konumlanmış sunuculara bağlayabilirler. Aşağıda Chrome’a özgü VPN hizmetlerinin bir listesi verilmiştir.

Ancak, genel kullanıma uygun önde gelen VPN hizmetlerinin titiz bir analizini arıyorsanız, daha fazla bilgi için 2021 için En İyi VPN sayfamıza göz atın.

Tarayıcı VPN Uzantısı ile Masaüstü VPN arasındaki fark nedir?

Tarayıcı VPN’i yalnızca belirli bir tarayıcı için koruma sağlarken, masaüstü VPN kullanıcılarına tam çevrimiçi gizlilik sağlar.

Uygulamayı masaüstü cihazınıza indirdikten sonra VPN sunucusuna bağlandığınızda tüm trafiğinizi şifreler. İnternette hangi aktiviteleri gerçekleştirirseniz gerçekleştirin trafiğinizi korumanızı sağlar.

Benzer şekilde, masaüstü VPN’leri çok güvenilir bir altyapıya ve kullanıcı dostu bir fiyatlandırma ve günlüğe kaydetme politikasına sahiptir. Ancak, bu avantajlardan yararlanmak için bazı maliyetlere katlanmak zorunda kalacaksınız. Öte yandan, tarayıcı VPN uzantısını kullanmanın yararları sınırlıdır.

Tarayıcıdaki trafiğinizi güvence altına alabilirsiniz. Yine de, kullanıcılarından tek bir kuruş bile talep etmiyorlar ve bu onların en büyük artısı. Ancak çevrimiçi oyunlar oynarken kullanıcıların kimliklerini korumazlar.

Chrome için en iyi VPN uzantılarını eklerseniz, bu özel tarayıcıda oldukça iyi çalışır. Aynı şekilde, masaüstü VPN’lere kıyasla etkileyici bağlantı hızları sunmuyorlar. Bazen tam bir VPN hizmeti olarak değil, bir proxy olarak da hareket ederler.

Reddit’ten Chrome VPN uzantısı

Reddit, çeşitli ürün ve hizmetler için çözümler bulma konusunda diğer etkileşimli toplulukları geride bıraktı.

İşte Chrome tarayıcısı için VPN eklentileri sağlayan tüm saygın VPN hizmetlerini öneren bir Reddit kullanıcısının cevabı.

son

Chrome dünyanın en popüler web tarayıcılarından biri olabilir, ancak güvenli olmaktan çok uzaktır. Aslında, muhtemelen bugün var olan en büyük veri toplama makinesidir.

Tarama etkinliğinizi izlemek istemiyorsanız, chrome için kesinlikle en iyi VPN’lerden birini tercih etmelisiniz. Ayrıca verilerinizin reklamverenlere satılmasını önlemeye yardımcı olur. Yalnızca web etkinliğini izlemekten kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda Netflix, Hulu ve diğerleri gibi coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerinin ve hizmetlerinin engelini de kaldırabilirsiniz.

Gizliliğinizi daha da güçlendirmek için bir VPN uygulamasını güvenli bir tarayıcıya bağladığınızdan emin olun.