Reading Time: 3 minutes

AVG VPN oldukça basit bir VPN hizmetidir. Çeşitli seçeneklere ve özelliklere sahip kullanıcılar için bulmaca yoktur. Bu nedenle, herhangi bir sorunla karşı karşı karşıtsanız, kolayca kendiniz düzeltebilme şansınız vardır.

Bu kılavuzda, AVG’nin sizin için çalışmadığını deneyimlerseniz basit çözümler sunacağım. Bu, burada açıklandığı gibi bir dizi nedenden kaynaklanıyor olabilir.

Sorunu zaten çözmeye çalıştıysanız veya artık AVG’yi kullanmakla ilgilenmiyorsanız, ExpressVPN’i AVG VPN’e çok daha uygun fiyatlı ve güçlü bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Şimdi AVG’yi düzeltmek için bazı ipuçlarına göz atalım:

AVG VPN bağlanmıyor

Büyük ölçüde, çoğu AVG VPN bağlantı sorunu aşağıdaki sorunlardan biri uygulanarak çözülebilir:

1. İnternet bağlantısını kontrol edin

AVG VPN çalışırken internete hiç bağlanamıyorsanız, VPN ile bağlantıyı kesmeyi deneyin ve İnternet’in çalışıp çalışmadığına bakın.

AVG Secure devre dışı bırakarak İnternet’e bağlanabiliyorsanız, bu, İnternetinizin iyi çalıştığının ve sorunun yalnızca AVG ile ilgili olduğunun bir işaretidir. Ancak, internete hala bağlanamıyorsanız, bu sadece internetinizin onarılması gerektiği anlamına gelir.

Bu durumda, ISS’nizi arayın ve Internet sorununuzu çözmelerine izin verin. Sorun internetiniz değil avg ise okumaya devam edin veya diğer ipuçları.

2. Aboneliğin geçerliliğini kontrol edin

AVG Secure bağlantı sorununuzun nedeninin Internet’iniz olmadığından emin olduysanız, bir sonraki adım henüz süresi dolmamış geçerli bir aboneliğiniz olduğundan emin olmaktır.

Bazen tüm sorun, kullanıcının unuttuğu bir abonelik ödemesiyle ilgili. Bu nedenle, AVG’nin resmi web sitesini ziyaret ederek ve hesap bilgilerinize bakarak kullanıcı alanınıza giriş yapın. Hala geçerli bir abonelik görüyorsanız, sonraki adıma geçin. Aksi takdirde, VPN’e tekrar erişmek için aboneliğinizi yenilemeniz gerekir.

3. Sunucu konumlarını değiştirme

Sorunun yalnızca bağlanmak istediğiniz belirli AVG VPN sunucusunda bulunması çok olasıdır. AVG’nin ağı sektördeki bazı büyük oyuncular kadar büyük olmasa da, yine de aralarından seçim yapabileceğiniz yeterli konum sunuyor.

Fiziksel olarak konumunuza yakın bir konuma bağlanmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, çalışan bir sunucu bulana kadar farklı sunucuları denemeye devam edebilirsiniz.

ort. sunucu konumunu değiştirme

En iyi performans için sitenin yakınında bir sunucu konumu seçin. AVG etkileyici hızlar sunar,ancak konuma yakınlığınız devreye girecektir.

Birkaç farklı konum denediyseniz ve hiçbiri çalışmıyor gibi görünüyorsa, muhtemelen bir sunucu sorunu değildir. Bir sonraki ipucuna geçin.

4. Diğer VPN’lerin bağlantısını kesin

Arka planda çalışan başka VPN hizmetleriniz varsa, AVG’nin düzgün çalışmamasına neden olabilir. AVG’nin yanında çalışan diğer tüm VPN’lerin bağlantısını kesin.

Bunları devre dışı bırakarak AVG istemcinizi yeniden başlatın ve artık sunuculara bağlanıp bağlanamayacağınızı görün. Bu hala işe yaramazsa, bir sonraki adıma geçin. Ancak, aynı anda yalnızca bir VPN kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Birden çok VPN aynı anda kurulu ve etkinse, AVG’nin yeniden çalışması için düzeltmelerin ve ipuçlarının çalışması olası değildir.

5. Güvenlik duvarı çakışmasını çözme

Virüsten koruma ve güvenlik duvarları gibi güvenlik yazılımları kullanıyorsanız, bunlar AVG Secure bağlantınızı etkileyebilir ve bağlantı sorunlarına neden olabilir. Avg ile ilgili sorununuza yazılım çakışmalarının neden olup olmadığını öğrenmek için, sisteminizdeki tüm kötü amaçlı yazılımdan koruma/güvenlik duvarlarını devre dışı bırakın ve avg’ye bağlanmayı yeniden deneyin.

VPN şimdi düzgün çalışıyorsa, bu kesinlikle bir yazılım çakışması sorunudur. AVG’yi yanlarında kullanmaya devam etmek için AVG’yi güvenlik duvarı/virüsten koruma özel durumlar listenize eklemelisiniz.

AVG’yi istisnalar listesine eklemek, diğer yazılımların bağlantınızı engellememesini ve gelecekte sorunlara neden olmasını sağlayacaktır.

5. TAP Bağdaştırıcısını Devre Dışı Bırak/Etkinleştir

Bilgisayarınızda AVG ile birlikte yüklü başka VPN’ler varsa, bağlantı sorunları TAP bağdaştırıcısı çakışmalarından kaynaklanıyor olabilir.

Her VPN, bilgisayarınıza ilk kurduğunuzda kendi TAP adaptörünü yükler. Sorununuzun nedeninin bu olup olmadığını kontrol etmek için AVG dışındaki tüm TAP bağdaştırıcılarını devre dışı bırakın:

  • >Denetim Masası Ağı ve Internet Ağı ile Paylaşım Merkezi BağdaştırıcıSı Değiştirme > > Ayarları’nı açın.

bağdaştırıcı ayarlarını değiştirme

  • Yüklü tüm VPN’lerle ilişkili TAP bağdaştırıcıları şunlardır:

dokunma adaptörleri

  • AVG VPN dışındaki tüm VPN’lerin bağdaştırıcılarını sağ tıklatıp Devre Dışı Bırak’ı seçerek devre dışı bırakın.

6. Aşırı çoklu girişler

AVG VPN 10 çoklu giriş sunar. Masaüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonların yanı sıra, AVG’yi Kodi ile de kullanabilir veya Avg bağlantısını Roku’da paylaşmak için bir yönlendiricide kullanabilirsiniz.

Birden fazla bağlantı sınırını aşarsanız AVG Secure VPN uygulamasında sorun yaşıyorsunuz demektir. Sınırı aşmadığınızdan emin olun. AVG hesabınızı paylaştığınız herkese sorun ve çoklu giriş sınırının aşılmadığından emin olun.

AVG VPN’e bağlanın ve kabul edilebilir sınır dahilinde çoklu oturum açma işlemlerini düşürin. Oturum açabiliyorsanız, sorunu başarıyla tanımladınız demektır. Değilse, okumaya devam edin.

AVG VPN Sorunları ve Belirli Durumlar için Düzeltmeler

Kullanıcıların avg VPN’i genellikle sorun verirken buldukları bazı özel hizmetler ve yazılımlar şunlardır:

AVG VPN Netflix ile çalışmıyor

AVG, Netflix yayını için bazı özel özellikler sunar. Ne yazık ki, netflix ile test ettiğimde bunların hiçbiri işe yaramadı. Ancak, özellikle uygun AVG sunucularıyla zaman zaman ABD Netflix’e erişebilirsiniz.

ort. akış sunucuları

Netflix’in engelini kaldırmazsanız, korkarım fazla bir şey yapamayacaksınız ve sorun AVG VPN’in Netflix üzerindeki kötü engel kaldırma performansında yatıyor.

Daha fazla bilgi için AVG VPN’in Netflix ile nasıl kullanılacağına ilişkin bu kılavuza bakın.

uTorrent AVG VPN ile çalışmıyor

AVG, p2p etkinliklerini destekleyen birden fazla sunucu sunar. Bunun dışındaki bir sunucuya bağlıyken AVG ile torrentlere erişmeye ve indirmeyeçalışırsanız, AVG VPN size sorunlara neden olabilir.

ortalama p2p sunucuları

Bu sorunu gidermek için, sunucu seçim ekranının “P2P” sekmesinde bulunan sunucuları seçmeniz yeterlidir. Bunlar torrentlere sorunsuz bir şekilde erişmenizi sağlar.

AVG VPN alternatifleri

Yukarıdaki tüm yöntemleri denediniz ve hala AVG’yi düzeltemediniz mi? Belki de AVG VPN aboneliğini iptal etmenin ve farklı bir VPN denemenin zamanı geldi. Örneğin, AVG VPN vs. ExpressVPN’in hemen hemen her yönden üstün bir hizmet olduğu aşağıda açıklanır:

Işlev ExpressVPN AVG VPN
fiyat $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) €4,99/Mo
sunucu 94 ülkede 3.000+’ 34 ülkede 53
müşteri 7/24 Canlı Sohbet ve E-posta Telefon Desteği ve E-posta Biletleri
Günlüğe Kaydetme İlkesi Sıfır Günlük Bağlantı günlüklerini depolar
merkez ofis BVI Çek Cumhuriyeti
Netflix Paylaşımı kuvvetli kol
uyumluluk Tüm cihazlar Windows, Mac, Android, iOS
Trustpilot Puanı 4.7/5 1.9/5
web sitesi EXPRESSVPN AVG Güvenli VPN

Satın almadan önce VPN’i denemek her zaman daha iyidir. Tam aboneliğe abone olmadan önce hizmeti denemek için AVG ücretsiz deneme sürümünü alabilirsiniz.

sonuç!

AVG VPN’in sizin için çalışmadığını bulursanız, yukarıdaki tüm ipuçlarını deneyin. Çoğu durumda, yukarıdaki adımlarla sorunu çözebilmeniz gerekir. Ancak, daha tatmin edici bir deneyim için ExpressVPN gibi daha iyi alternatifler seçebilirsiniz. Gizlilik ve engel kaldırılamazlık arasında daha iyi bir dengeye sahip bir VPN arıyorsanız, ExpressVPN kesinlikle denemeye değer.

Bu VPN hakkında daha fazla bilgi için bu AVG VPN incelemesine göz atın.