Reading Time: 7 minutes

İngiltere için en iyi vpn

İngiltere’de sevilmeyecek ne var ki? Sosyetik, kültürel açıdan enfes ve modern toplumda kurtuluşun zirvesi olarak biliniyor.

Yine de İngiltere’deki son düzenleme ve sansür önerileri, ifade özgürlüğünü hükümetin baş parmağına sokabilir. Hepsi bu değil, birleşik krallık hükümetinin vatandaşlarına karşı yasadışı kitlesel gözetim operasyonları yürütme konusunda uzun bir geçmişi var.

Bu durumda, sansür ve gözetimle başa etmenin en etkili yolu en iyi VPN hizmetlerinikullanmaktır.
ExpressVPN İngiltere için en iyi VPN ‘ dir. Sağlayıcı, büyük bir sunucu çeşitliliği ve gizliliği sağlayan özelliklerle İngiltere’de sansür ve gözetimle başa çıkmak için tüm doğru özelliklere sahiptir.

İşte 2021’de İngiltere için en iyi VPN’lerden bazılarına hızlı bir genel bakış:

 1. ExpressVPN – 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu ile İngiltere için Genel Olarak En İyi VPN. Netflix, BBC iPlayer, SkyGo ve daha fazlası ile çalışır.
 2. Surfshark – Yüksek sunucu hızları ve sınıfının en iyisi güvenlik özellikleriyle mükemmel bir bütçe dostu VPN.
 3. NordVPN – Büyük bir sunucu ağı ve uluslararası akış platformlarının engelini kaldırma yeteneği ile İngiltere için en iyi seçimdir.
 4. PureVPN – Güçlü güvenlik ve tüm büyük akış platformlarıyla çalışan mükemmel engelleme kaldırma yeteneği.
 5. CyberGhost – Kullanımı kolay VPN, İngiltere’de akış ile iyi çalışan yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.
 6. Özel internet erişimi – Binlerce sunucu ve mükemmel güvenlik protokolleri ile en büyük sunucu ağlarından biri.

2021’de İngiltere için en iyi 6 VPN

Aşağıdaki en iyi İngiltere VPN’leri, İngiltere’de devlet gözetiminden ve sansürden kaçmak söz konusu olduğunda son derece yetkin hizmetlerden bazılarıdır:

1. ExpressVPN – İngiltere için Genel Olarak En İyi VPN

ExpressVPN türkiye
ExpressVPN, İngiltere de dahil olmak üzere 94’den fazla ülkede 3.000’den fazla sunucuyasahiptir. Tüm sunucularda ExpressVPN, AES-256 şifrelemesini kullanır ve torrentlemenin yanı sıra akışı da destekler. Bu nedenle, aradığınız gizlilik veya web’deki kısıtlamaları atlama yeteneği olsun, İngilizler için güçlü bir VPN’dir. Bu premium özellikler sayesinde ExpressVPN, İngiltere kullanıcıları için en iyi VPN’dir.

ExpressVPN ayrıca sektördeki çok az sayıda sıfır kayıt VPN’i arasındadır. İngiliz Virgin Adaları’ndan (BVI) çalışırlar ve çoğu veri saklama yasasına uymak zorunda değildirler. BVI, GCHQ için geçerli olan yetki alanının ötesinde olduğundan, sağlayıcının kullanıcı verilerini saklama veya İngiliz ajanslarına teslim etme yükümlülüğü yoktur. Ayrıca, çevrimiçi trafiğinizi şifrelemeden neredeyse tüm akış sitelerinin engelini kaldırabilen MediaStreamer özelliğine sahiptir. ExpressVPN ile Netflix ABD, Hulu engelini kaldırabilir ve ayrıca İngiltere’deki ABD eyalet yerel kanallarına erişebilirsiniz. Ayrıca hala İrlanda’da çalışan ve Polonya için en iyi VPN hizmetlerini sunan birkaç VPN’denbiridir.

Ayrıca, hizmet kaygan, süper hızlıdır ve tanıtıldığı gibi çalışan tonlarca özellik sunar. Bu hizmetin tek dezavantajı, nispeten pahalı olmasıdır, ‘ de $6.67/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) fiyatlanır. Bununla birlikte, çevrimiçi gizliliğinizi güçlendirme ve daha iyi internet erişilebilirliği elde etme konusunda ciddiyseniz, bu ExpressVPN inceleme kılavuzundabelirtildiği gibi paraya değer.

Pros
 • 94’den fazla ülkede 3.000’den fazla sunucu
 • Mükemmel 7/24 müşteri desteği sunar
 • 5 çoklu oturum açma sağlar
 • Yüksek hızlar
 • Hulu, Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, HBO ve daha fazlasının engelini kaldırır

Cons
 • Pahalı fiyatlandırma planları

ExpressVPN Alıp Alın30 Days Money Back Guarantee

2. Surfshark En Hızlı İngiltere VPN

Surfshark İngiltere
Surfshark, Londra, Manchester ve Glasgowşehirlerinde İngiltere’de sunucular sunmaktadır. Toplamda, sağlayıcının 65 ülkede 3.200’den fazla sunucusu vardır. Genel olarak, sunucu ağı hem İngiltere içindeki hem de dışındaki web sitelerinin engelini kaldıracak kadar güçlüdür. Ayrıca Surfshark’a güvenerek torrent web sitelerinin yanı sıra Hulu, Netflix ve BBC iPlayer gibi popüler yayın hizmetlerininengelini kaldırabilirsiniz. Danimarka, Yunanistan‘dasıkı telif hakkı ihlali yasalarının hükümet tarafından uygulandığı diğer Avrupa ülkelerinde torrent web sitelerine erişmek için en iyiVPN’lerden biridir.

Sağlayıcı, tüm sektördeki en hızlı VPN’dir. Buna ek olarak, sizi amansız GCHQ casusluğundan korumak için kill switch, MultiHop, AES-256 şifreleme ve CleanWeb gibi tonlarca özellik ile birlikte gelir. Sadece bu değil, Surfshark’ın merkezi İngiliz Virgin Adaları’ndadır ve herhangi bir kütük tutmaz.

En ucuz planı sadece maliyetler $2.30/mo (Get 84% + 2 Months FREE on 2-Year Plan) ve kullanıcılara sınırsız eşzamanlı bağlantıavantajı . Bu nedenle sağlayıcı, hizmet kalitesi için olumlu yorumlar almıştır.

Pros
 • Verimli 7/24 müşteri desteği
 • Sınırsız çoklu oturum açma sağlar
 • 30 günlük para İade garantisi
 • Yerleşik reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılımdan koruma ve çift VPN özelliği
 • BBC iPlayer, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, DAZN ve daha fazlası ile çalışır.

Cons
 • Bazen daha yavaş hızlar

Surfshark'ı alıp alın30 Days Money Back Guarantee

3. NordVPN İngiltere için En İyi VPN

NordVPN türkiye
NordVPN İngiltere içinde 580’den fazla sunucusunuyor. Sağlayıcı, 59’dan fazla ülkede dağıtılan 5.500’den fazla toplam sunucudan oluşan büyük bir tabana sahiptir. NordVPN, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve daha fazlası gibi kısıtlı akış uygulamalarının engelini kaldırmak için etkilidir.

Sunucuların yanı sıra NordVPN, Killswitch, Double VPN ve IP sızıntı koruması gibi gizlilik özelliklerinin yanı sıra kullanımı kolay süper bir arayüz sunar. Nord ayrıca kullanıcı verilerini günlüğe kaydetmez ve Panama’dan çalıştıkları için çoğu veri saklama yasasından muaftır. Bu nedenle, NordVPN ile güvenli bir şekilde torrentdeyapabilirsiniz. Bu, hizmetin abonelerini GCHQ ve İngiltere’deki diğer veri toplama kurumlarının casusluk gözlüklerinden çok uzakta güvenli bir sığınak altına koyar. Bu yüzden NordVPN hala olumlu bir şekilde inceleniyor.

Double VPN özelliği, Fransa gibi devlet tarafından gözetimin uygulandığı ülkelerde oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle NordVPN, Fransızlar için en iyi VPN hizmetleri arasında en iyi seçimlerden biridir.

Bunun dışında, NordVPN de süper uygun fiyatlı, pahalı $3.99/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan) . NordVPN para iadesinden yararlanabilir veya herhangi bir nedenle memnun değilseniz, aboneliğinizden sonraki 30 gün içinde NordVPN’i ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Pros
 • 59 ülkede 5500’den fazla sunucu sunar
 • 7/24 müşteri desteği
 • 6 eşzamanlı bağlantı
 • Akıllı TV’ler ve diğer cihazlarla kolay uyumluluk
 • Netflix, BBC iPlayer, YouTube TV, Sling TV, Showtime ve daha fazlası ile çalışır.

Cons
 • Çift şifreleme daha düşük hızlar sağlar
 • Windows uygulaması durgun

NordVPN'i alıp alın30 Days Money Back Guarantee

4. PureVPN – Akış için En İyi İngiltere VPN

PureVPN İngiltere
PureVPN İngiltere’de 168 özel sunucusunuyor. Toplamda, sağlayıcının 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucusu vardır. Bir süre İngiltere dışında ziyaret ediyorsanız, yerel olarak kullanılabilen web sitelerine ve BBC iPlayergibi akış hizmetlerine erişmenizi sağlamak için PureVPN’in İngiliz sunucularına güvenebilirsiniz.

Amerikan sunucularına bağlanırsanız PUREVPN’i ABD Netflix’e erişmek için de kullanabilirsiniz. Netflix kütüphanesi İngiltere’de ABD’ye kıyasla daha küçük olduğundan, bu İngiltere VPN’i akış hayranları için çok kullanışlı olabilir. Özellik açısından PureVPN çok yeteneklidir. Kill switch, bölünmüş tünel oluşturma, DNS ve IPv6 sızıntı koruması, tam P2P desteği ve gizlilik odaklı diğer özellikler sunar. Hong Kong’daki kayıt tutmama politikası ve açık deniz yetki alanı ile birleştiğinde PureVPN, GCHQ’nun ülkedeki gözetiminden uzak durmak için mükemmel bir seçimdir. PureVPN’in olumlu yorumlarla iyi bir üne sahip olması bu faktörlerden kaynaklanmaktadır.

$2.08/mo PureVPN’i bu kalitede bir VPN için son derece uygun fiyatlı olarak alabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca 30 günlük para İade garantisi ve 5 eşzamanlı bağlantı elde eder.

Pros
 • 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucu sağlar
 • 31 günlük para İade garantisi
 • 256 bit askeri düzeyde şifreleme
 • Çeşitli cihazlar ve platformlarla uyumludur
 • BBC iPlayer, Sling TV, Comedy Central, Netflix ve daha fazlası ile çalışır.

Cons
 • Reklam engelleyici yok

PureVPN Haline Gel31 Days Money Back Guarantee

5. CyberGhostİngiltere Kullanıcıları için Güvenli VPN

Cyberghost-VPN İngiltere
CyberGhost İngiltere’de 461 sunucusunuyor. Bunlar berkshire, Londra ve Manchester şehirlerindeki sunucuları içerir. Genel olarak, CyberGhost 89’dan fazla ülkede 6.600’den fazla sunucudanoluşan bir ağa sahiptir. İngiliz siber uzayındaki kısıtlamaları aşmanın bu VPN ile ilgili bir sorun olmadığını söylemek yeterli.

Güvenlik özellikleri açısından CyberGhost, tüm abonelik planlarıyla birlikte OpenVPN, DNS sızıntı koruması, konum sızdırma ve kill switch gibi özelliklerle doludur. Sağlayıcı ayrıca, Romanya’nın veri saklama yetkisinden çalıştığı için kullanıcı verilerini günlüğe kaydetmez. Bu, hükümetlerinin casusluk maskaralıklarından kaçmak isteyen İngiliz kullanıcılar için faydalı hale getirir. CyberGhost’un sunduğu bu ek güvenlik özellikleri, hükümetin sürekli kitlesel gözetimde yer aldığı Avustralya ve Pakistan gibi ülkeler için çok hayati öneme sahiptir. Pakistan’daki insanların, Pakistan’da çalışanVPN’leri kullanarak çevrimiçi gizliliklerini ve verilerini korumanın başka bir yolu yoktur.

Abonelik planlarından bahsetmişken, CyberGhost şu anda $2.11/mo için kullanılabilir. Kullanıcılar bu planla 45 günlük para İadesi garantisine ek olarak 7 eşzamanlı bağlantı elde ediyor. Sonuç olarak, CyberGhost yorumcular arasında iyi karşılanan bir hizmettir.

Pros
 • Günlük yok
 • 45 günlük para İade garantisi
 • 7 eşzamanlı bağlantı
 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve daha fazlası için optimize edilmiş sunucular

Cons
 • Yavaş hızlar

CyberGhost Alıp Alın45 Days Money Back Guarantee

6. PIA VPN – İngiltere’de Torrent için en iyisi

PIA türkiye

PIA, dünyada 35.912’den fazla sunucuya sahip, İngiltere’de yaklaşık 1500′ den fazla sunucuyasahip büyük bir sunucu tabanına sahiptir. Bu hizmetlerle gurbetçiler, denizaşırı ülkelerde çalışmayan coğrafi olarak kısıtlanmış İngiltere web sitelerine kolayca erişebilirler. PIA tarafından sunulan sunucuların çoğu p2p dostudur ve akış için de optimize edilmiştir.

Sağlayıcı, sorunsuz akış sağlamak için özellikle önemli olan hızlı ve kararlı bağlantılar sunar. Yüksek hızlar da torrent içinkullanışlıdır. DNS güvenli, otomatik kill switchve IPv6 ve WebRTC sızıntı koruması gibi gelişmiş özellikler kimliğinizi birleşik krallık devlet kurumlarından gizler. Aynı zamanda Hollanda ve diğer AB ülkeleri için en güvenli VPN hizmetlerinden biridir.

Pia’yı $2.11/mo .. 30 günlük para İade garantisi ve 10 eşzamanlı bağlantıile PIA kadar değerli birkaç VPN vardır. Bu, PIA’yı yorumcular arasında yüksek puan .

Pros
 • Torrent web sitelerinin engelini kaldırır
 • Hızlı hız sunucuları
 • Son derece uygun fiyatlı
 • OpenVPN’i destekler
 • P2P’ye izin verir
 • 77 ülkede 35.912′ den fazla sunucu

Cons
 • Abd merkezli
 • Canlı sohbet desteği yok
 • Yalnızca bazı Netflix kitaplıklarının (ABD, İngiltere, Kanada) engelini kaldırabilir

PIA'yı alıp alın30 Days Money Back Guarantee

İngiltere’de iyi bir VPN seçmek için yönergeler

Herhangi bir VPN hizmeti satın almadan önce, birkaç temel özelliği göz önünde bulundurmalısınız. Sizin için kolaylaştırmak için, herhangi bir premium VPN hizmetini seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç işaretçi:

Protokol

VPN protokolleri, herhangi bir VPN hizmetinin hemen hemen en önemli yönüdür. Sonuçta, gizliliğinizi sağlam tutmaktan sorumludurlar. Olmazsa olmaz VPN protokollerinden bazıları OpenVPN, L2TP/IPsec, PPTP ve diğerleridir.

Sunucu

Sunucular da iyi performans için çok önemlidir. Ne kadar çok sunucu alırsanız, bağlantınız o kadar hızlı olur. Ayrıca, daha büyük bir sunucu tabanına sahip olmak, coğrafi olarak kısıtlanmış bir dizi içeriğe erişebileceğiniz anlamına gelir.

Eşzamanlı bağlantılar

Çoklu bağlantılar, farklı cihazlar için farklı abonelikler almak istemeyeceğiniz için mutlak olması gereken bir özelliktir. Premium VPN hizmeti, abonelik planı başına 5 eşzamanlı bağlantıya izin verir. Surfshark durumunda, sınırsız eşzamanlı bağlantı alabilirsiniz. İşte ayrıntılı bir kılavuz birden fazla cihaz için en iyi VPN’ler.

Sıfır günlüğe kaydetme

Hiçbir günlük, herhangi bir VPN hizmetinin tüm özüdür. Verilerinizi günlüğe kaydetmeyen bir sağlayıcı aramak istersiniz. Genellikle imkansızdır, ancak özel bilgilerinizin daha az veya hiç olmaması için çok az kayıt vardır.

VPN sağlayıcı merkezinizin de 14 Göz ittifakının bir parçası olan ülkelerde bulunmadığından emin olun, çünkü eğer öyleyse bazı veri saklama uygulamalarını takip ediyor olmaları gerekir. İsveç, Almanya, İtalya ve İspanya gibi ülkeler, merkezi bir VPN sağlayıcısına ev sahipliği yapmak söz konusu olduğunda ideal değildir. Örneğin İsveç gibi 14 Göz ittifakının bir parçası olan bir ülkede yaşıyorsanız, kendinizi korumanızı öneririz İsveç için en iyi VPN.

Ödeme modları

Ödeme modları da protokoller veya günlüğe kaydetme ilkeleri kadar önemlidir. Kripto para birimleri gibi anonim ödemeleri destekleyen bir VPN sağlayıcısını düşünmek istersiniz. Sonuçta, kendiniz hakkında ne kadar az bilgi verirseniz o kadar güvende olursunuz.

Kill switch

Kill switch ayrıca herhangi bir VPN hizmetinde olmazsa olmaz bir özelliktir. Bu özellik, VPN bağlantınızın düşmesi durumunda IP adresinizi sızıntıya karşı koruyabilir. Seninki bir tane sunmazsa, sadece anla.

Birleşik Krallık’ta Çalışan Ücretsiz VPN’ler

Genellikle sadece ücretli VPN’leri kullanmanızı tavsiye etsem de, İngiltere için kişisel olarak sorun olmadığım birkaç ücretsiz VPN var. Karşılaşacağınız tek sorun belli ki sınırlı bant genişlikleri. Daha fazla bilgi için, bu makaleye bakın ücretsiz VPN hizmetleri.

Para harcamak istemiyorsanız, aşağıdan ücretsiz bir İngiltere VPN’i seçebilirsiniz:

 1. Rüzgarlık
 2. ProtonVPN
 3. TunnelBear
 4. Kentsel VPN

Ücretsiz VPN’lerin kullanıcılarla aşırı kalabalık olan sınırlı miktarda sunucu sunduğunu ve böylece son derece yavaş hızlara yol açtığını unutmayın. Ayrıca, bu sunucularda o kadar çok trafik var ki, coğrafi olarak kısıtlanmış sitelerin VPN sunucularını tanımlaması ve engellemesi kolaylaşıyor. Yani, hulu, HBO, CBS, YouTube TV ve daha fazlası gibi İngiltere’deki coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere erişmek için bu tür VPN’leri kullanamazsınız.

İkincisi, ücretsiz hizmetler iyi şifreleme sunmaz ve genellikle çevrimiçi etkinliklerinizi izler ve verilerinizi üçüncü taraf reklamverenlere satar. NordVPN Dijital Gizlilik Uzmanı Daniel Markuson’undediği gibi, “Bedava öğle yemeği diye bir şey yoktur. Bir kullanıcı bir hizmet için ödeme yapmıyorsa, ödenmesi gereken alternatif bir fiyat olmalıdır. Ve çoğu zaman, bu mahremiyettir.

Bu nedenle, kullanıcıların Ücretsiz Denemelere sahip VPN’lerden veya premium VPN’lerin para İadesi garantilerinden yararlanmalarını öneririz. Örneğin, ExpressVPN 30 günlük para İade garantisi sunar, böylece 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

ExpressVPN'i Risksiz Deneyin30 Days Money Back Guarantee

VPN İngiltere’de Neden Bir Zorunluluktur?

İngiltere hükümeti, İngiliz vatandaşlarının VPN hizmetlerine yönelmesi için çeşitli nedenler sunuyor. VPN, ISS’nizi, devlet kurumlarınızı ve web sitelerinizi çevrimiçi etkinliklerinizi izlemesini önlemek için harika bir araçtır. İngiltere’de VPN’e ihtiyaç duymanın nedenlerinden bazıları şunlardır:

1. Çevrimiçi Gizlilik ve Anonimlik

çevrimiçi gizlilik ve anonimlik-in-the-uk

Daha önce de söylediğim gibi, İngiltere artık internet kullanıcıları için güvenli bir yer değil. Aslında, güvenli olmaktan başka bir şeyden uzaktır. Birleşik Krallık’ın 2016’daki Soruşturma Yetkileri Yasası’nı geçirmesinden bu yana, diğer adıyla Snooper’ın tüzüğü, soruşturma ajansları şüphelenmeyen internet kullanıcılarını aşağılıyor.

nasıl..?

Snooper’ın tüzüğü, arama izni gerektiren rutin bir soruşturmanın aksine, her türlü gizli veriye, arama iznine ihtiyaç duymadan eşi görülmemiş bir şekilde erişime izin veriyor.

Eğer hükümetin hangi bilgileri takip dabileceğini merak ediyorsanız, o zaman kemerlerinizi bağlayın size sadece birkaç tane vereceğim:

 • Çevrimiçi Sohbetler
 • E-postalar
 • Gözatma geçmişi
 • Sosyal medya
 • Çevrimiçi işlemler

Sizi bilmem ama İngiltere’ye her gidişimde bu beni gerçekten korkutuyor. Hepsi bu değil, yüzeyi zar zor çizdim.

Bu, en iyi İngiltere VPN’i olmadan asla seyahat etmememin en büyük nedenidir. Çünkü kim bilir, şu anda seni kim izliyor olabilir?

2. Güvenli Torrent

İngiltere’de sıkı korsanlıkla mücadele yasaları vardır ve bu web sitelerinin çoğu ülkede yasak olmaya devam etmektedir. Benzer bir durumla Arjantin halkı da karşı karşıyadır. VPN’ler bu torrent web sitelerine erişmenize yardımcı olabilir. Daha da önemlisi, bu hizmetler güvenliğinizi artırır ve kimliğinizin çevrimiçi etkinliklerinize burnunu sokabilecek yetkililerden gizli kalmasını sağlar.

VPN’lerin kullanılması, İngiltere’de korsanlık için artan cezalar göz önüne alındığında daha da önemli hale gelmiştir, çünkü suçlu bulunanlar en kötü senaryoda 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Bu nedenle, İngiliz vatandaşları VPN’leri yasal sorunlarla karşı kaçma olasılığına karşı bir sigorta poliçesi olarak kullanmalıdır.

Arjantin okuyucularımıza, Arjantin’deki torrent web sitelerine erişmek için En İyi VPN’leregöz atın.

Yasal Uyarı: VPN’lerin telif hakkı ihlali de dahil olmak üzere yasa dışı faaliyetler için kullanılmasını teşvik etmiyor veya göz yummuyoruz.

3. Engellenen web siteleri ve hizmetler

İngiltere web sitelerini bazı Orta Doğu ülkeleri kadar agresif bir şekilde engellemese de, aslında Birleşik Krallık’ta engellenen birkaç web sitesi ve hizmet vardır.

Aslında, BT Group, EE, Sky Broadband, Talk Talk ve Virgin Media gibi tüm büyük ISS’ler, özellikle torrentle ilişkili web sitelerini sürekli olarak engelliyor. Aynı şekilde mahkeme, FAPL ve yayın şirketlerine Kodi de dahil olmak üzere tam yüklü yayın cihazlarına son verme emri verdi. Bunun anlamı, İngiltere’deki Kodi kullanıcılarının artık en sevdikleri TV şovlarını, filmleri veya diğer içerikleri çevrimiçi izleyemeyeceğidir.

Bu senaryoda, ülkedeki Kodi medya içeriğine güvenli bir şekilde erişmek için bir İngiliz VPN’i dışında hiçbir seçeneğiniz kalmaz. FireStick için çalışan VPN’lerinlistesini de keşfedebilirsiniz.

VPN ile İngiltere Dışında İngiliz TV’lerini İzleyin

İngiltere dışında İngiliz TV izlemek için, bir VPN’e ihtiyacınız var İngiliz IP adresi. İngiliz şovları, dramalar ve sinema tüm dünyada büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Ne yazık ki, BBC’nin iPlayer, Channel 4 ve ITV Hub gibi en popüler üst düzey akışlı İngiliz akış kanallarından bazılarına İngiltere dışında erişilemeyenler.

Bu hizmetlere İngiltere içinde erişmek için bir İngiltere IP adresine sahip olmanız gerekir. VPN ile denizaşırı bir birleşik krallık IP adresini şu şekilde edinebilirsiniz:

 1. İngiltere’deki sunucularla bir VPN hizmetine abone olun(ExpressVPN kullanmanızı öneririz)
 2. VPN uygulamasını sisteminize/cihazınıza indirip yükleyin.
 3. VPN uygulamasını başlatın ve giriş bilgilerinizi girin.
 4. Başarıyla oturum ettikten sonra bir birleşik krallık sunucusuna bağlanın.
 5. Denizaşırı erişim elde etmek için en sevdiğiniz İngiliz akış hizmetinin uygulamasına veya web sitesine erişin

İngiltere’de İnternet Özgürlüğü

İngilizlerin gizlilik ve internet özgürlüğü ile kötü bir geçmişi var. Kasım 2016’da İngiliz parlamentosu, “Snooper Tüzüğü” olarak da bilinen Soruşturma Gücü Yasası’nı yürürlüğe soktu. Temel olarak İngiliz istihbarat kurumlarına tüm kullanıcı verilerine erişim izni veriyor ve “batı Avrupa’daki hatta ABD’deki herhangi bir ülke tarafından eşsiz”, diyor The Guardian.

NSA muhbiri Edward Snowden da şöyle bir tweet attı: “Birleşik Krallık, batı demokrasi tarihindeki en aşırı gözetimi yasallaştırdı. Birçok otokrasiden daha ileri gidiyor.” Bu eylem, yerel İnternet Servis Sağlayıcılarını ve telekom firmalarını çevrimiçi etkinlikler ve tarama geçmişleri de dahil olmak üzere kullanıcı verilerini depolamaya ve ardından verileri istek filtresi adı verilen bir arama motoru aracılığıyla devlet kurumlarına teslim etmeye zorlar.

İstihbarat teşkilatları bu verilere herhangi bir yargı denetimi olmadan tam erişime sahiptir – yani hükümet belirli bir grubu hedef alabilir ve incelemeye tabi tutulmaz. Ama öyle değil. İngiliz istihbarat örgütleri bu tasarıdan önce yasadışı olarak kullanıcı verilerini topluyorlar. 2016’daki Snooper Charter süreci yasallaştırdı ve ajanslara eskisinden çok daha fazla erişim verdi.

bu yüzden kendilerini bu Snooper Charter’a karşı korumak için İngiltere’deki kullanıcıların bir VPN kullanması gerekir. Bu tüzüğün ışığında, İngiltere’de internet özgürlüğü olmadığını söyleyebilirsiniz ve zamanla bu tüzük devam ederse önümüzdeki yıllarda azaldığını göreceğiz.

İngiltere Merkezli BIR VPN Kullanmak İngiltere’de İyi Bir Seçenek mi?

İngiltere’de bir dizi İngiltere merkezli VPN var ve “İngiltere merkezli VPN’lerin İngiltere içinde kullanımı güvenli mi?” diye merak ediyor olmalısınız. Bu sorunun cevabı hayır. Çevrimiçi gizliliğinize değer verirseniz, İngiltere merkezli bir VPN kullanmak iyi bir seçenek değildir.

Birleşik Krallık, ISS’leri ve VPN hizmetlerini kullanıcının çevrimiçi etkinliğini günlüğe kaydetmeye ve 12 ay veya daha fazla süreyle depolamaya adayan
5 Eyes Alliance’ın
aktif bir üyesidir. Bu veriler daha sonra istendiğinde İngiliz istihbarat kurumlarına teslim edilir. Bu nedenle, İngiltere merkezli VPN’ler kullanıcının çevrimiçi etkinliğini depolar ve bu kullanıcının gizlilik hakkına aykırıdır.

Bu nedenle, ne pahasına olursa olsun İngiltere merkezli VPN’leri kullanmaktan kaçınmalısınız. İngiltere için harika bir VPN yapan güvenli bir yargı yetkisine dayanan bazı harika VPN’lerden bahsettik. Bu sağlayıcılar mükemmel bir gizlilik politikasına sahiptir ve uzmanlar tarafından test edilir. Çeşitli konumlarda binlerce sunucuya ve en iyi şifrelemeye sahip olduğu için ExpressVPN’e gidebilirsiniz. Ayrıca İzlanda ve diğer Avrupa ülkeleri için en iyi VPN’dir.

SSS

Evet, İngiltere’de VPN kullanmak tamamen yasaldır. Çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için İngiltere’de bir VPN kullanabilirsiniz. Bu kılavuzda belirtilen VPN’ler, gizliliğinizi korumak söz konusu olduğunda harikadır. Ancak, telif hakkı ihlali indirmek gibi yasadışı faaliyetlerde bulunmak için bir VPN kullanırsanız, kendinizi İngiliz yetkililerle başınızı derde sokabilirsiniz.

İngiltere’de yayın için en iyi VPN’lerden bazıları ExpressVPN, Surfshark ve NordVPN’dir. Bu VPN’ler, İngiltere’deki tüm uluslararası içeriğin keyfini çıkarabilmeniz için tüm önemli konumlarda birden fazla sunucuya sahip geniş bir sunucu ağına sahiptir. VPN ile Hulu, HBO, Comedy Central, Showtime ve daha fazlasını İngiltere’de de izleyebilirsiniz.

Piyasada birçok şaşırtıcı VPN var, ancak tüm VPN’ler akıllı telefonlar için uygulamalar sunmuyor. ExpressVPN, hem Android hem de iOS cihazlariçin mükemmel uygulamalar sunan birkaç VPN’den biridir. ExpressVPN mobil uygulamalarının kurulumu ve kullanımı kolaydır. Bir sunucuya bağlanmak yalnızca birkaç saniye sürer.

İngiltere’de bir Sanal Özel Ağın ortalama maliyeti yaklaşık $ 2 – $ 5 USD dır, bu da ayda yaklaşık £ 1.45 – 3.63’tür. Ancak, maliyet VPN’den VPN’e değişir ve ayrıca istediğiniz ekstra özelliklere ve protokollere de bağlıdır. Örneğin, özel bir IP adresine ihtiyacınız varsa, ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Benzer şekilde, VPN’ler aylık planlardan yıllık planlara kadar çeşitli abonelik planları sunar. Çoğu zaman, plan ne kadar uzun olursa, o kadar ucuzlar.


En İyi İngiliz VPN: Sarma!

İngiltere’nin oldukça otoriter ve müdahaleci çevrimiçi politikalarından kaçınmak istiyorsanız, güvenilir bir VPN mutlak bir zorunluluktur. ExpressVPN, kayıt tutmama politikası ve güçlü şifreleme protokolleri ile kullanıcıları casusluk ajanslarından koruduğu için Birleşik Krallık için en iyi VPN’dir. Ayrıca İngiltere’de artan sansürle başa çıkmak için iyi donanımlıdır.

Aşağıda bir yorum bırakın ve İngiltere’nin kötüleşen çevrimiçi gizlilik durumu hakkındaki tartışmaya katılın ve indirim arıyorsanız, 2021 için VPN Fırsatlarımıza ve indirimlerimizegöz atın.