Reading Time: 4 minutes

Windows için bir düzine ücretsiz VPN vardır. Ama asıl soru, kaç tanesinin güvenilir olduğu.

Ne yazık ki, birçok ücretsiz VPN hizmetinin işlevselliği son derece sınırlıdır ve tüm özelliklerini ücretsiz olarak sağlayanlar neredeyse her zaman size kötü niyetli olabilecek şüpheli sağlayıcılardır.

Bu nedenle, tamamen güvenli olan ve en iyi işlevsellik, güvenlik ve hız sunan en iyi ücretsiz VPN hizmetlerini listelemek için 100’den fazla ücretsiz VPN test ettim.

2021’de Windows 10 için En İyi Ücretsiz VPN’ler

Aşağıdaki VPN’lerin tümü güçlü ücretsiz hizmetlerdir, aynı zamanda bazı sınırlamalarla birlikte. Tüm özelliklerin kilidi açılmış tam teşekküllü VPN’lere ihtiyacınız varsa, ücretli Windows VPN’lerindeki bu makaleye göz atın.

Şimdi Windows için en iyi ücretsiz VPN uygulamalarına odaklanalım:

1. Surfshark – 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile sınırsız veri

Windows için Surfshark VPN Ücretsiz

Surfshark, Windows için en iyi ücretsiz VPN’dir. Gerçekten ücretsiz olmasa da, Windows kullanıcıları için 30 günlük para geri ödeme garantisi sunar. Bunu 30 gün boyunca ücretsiz deneme olarak kullanabilir ve memnun değilseniz geri ödeme talep edebilirsiniz. Surfshark bu listede özel bir sözü hak ediyor, çünkü kullanıcıların gizliliğini garanti ederken dünyanın herhangi bir yerindeki İnternet’teki coğrafi kısıtlamaları atlayabilen tamamen güvenilir bir VPN sağlayıcısı.

65 ülkedesürekli olarak yüksek hızlar ve sınırsız bant genişliği sunan 3200’den fazla sunucuya sahiptir. Surfshark, birden fazla sunucuda P2P etkinliğini destekler ve ayrıca tüm Netflix kitaplığına erişmek istiyorsanız Netflix ABD engelini kaldırır.

Güvenlik nedeniyle, Windows uygulamasında WhiteLister, CleanWeb, MultiHop ve Kamuflaj modunu içeren bir dizi mükemmel özellik sunar. Bu özelliklerle, çevrimiçi gizliliğiniz sizi çevrimiçi etkinliklerinizi gözetleyen izleyicilerden ve meraklılardan en üst düzeye çıkaracak ve güvende tutacaktır.

Bu VPN’i yalnızca sizin için $2.03/mo alabilirsiniz. 30 günlük geri ödeme süresine göz kulak olursanız Surfshark, Windows için en iyi ücretsiz VPN’lerden biri olarak kabul edilebilir.

Daha fazla bilgi için bu Surfshark incelemesine bakın.

Pros
 • Hızlı sunucular
 • Sıfır Günlüğe Kaydetme İlkesi
 • Sınırsız bant genişliği
Cons
 • Ücretsiz deneme yok

2. Windscribe – Windows için% 100 Ücretsiz VPN

Windscribe - Windows için En İyi Ücretsiz VPN

Windscribe, Windows için mükemmel bir ücretsiz VPN’dir. Windows sisteminizdeki coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerine erişime izin vermek için 10 farklı sunucu konumu sunan Kanada merkezli VPN sağlayıcısıdır. Gizliliğinizin güvende kalmasını sağlamak için güçlü AES 256 bit şifreleme ve gizliliğinizi onaylayan bir günlük politikası kullanır.

Windows için hafif ama çekici bir uygulamaya sahiptir ve yeterince iyi hızlar sunar. Tek hayal kırıklığı, diğer sağlayıcıların sunduklarına kıyasla hala oldukça iyi olan 10 GB / ay sınırıdır. Ancak Windscribe Netflix ile çalışmaz. Netflix’te Bölgenizi Windscribe ile değiştirmek ve tüm şovlara/filmlere erişmek istiyorsanız premium sürümü almalısınız.

Daha fazla bilgi için bu Windscribe incelemesine bakın.

Pros
 • OpenVPN, IKEv2, PPTP ve L2TP/IPSec
 • 10 farklı sunucu konumu
 • İyi kullanılabilirlik
Cons
 • İdealden daha düşük hızlar

3. ProtonVPN – En İyi Ücretsiz VPN Hizmeti

ProtonVPN

ProtonVPN ücretsiz bir Windows VPN olarak iyi bir seçimdir. Windows için en iyi tasarlanmış uygulamaların özelliklerine sahiptir ve ücretsiz olarak sınırsız bant genişliği sunan birkaç güvenilir sağlayıcıdan biridir.

Buna ek olarak, VPN etkileyici hızları % 90 oranında sunar ve şifreleme için AES 256 kullanır. Ancak, ücretsiz planda sadece 3 sunucu sunar: Hollanda, Japonya ve ABD. PROTONVPN ile ABD Netflix engelini yalnızca Plus hizmetinde (ücretli abonelik) kaldırabilirsiniz.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizden edinebilirsiniz.

Pros
 • Sınırsız bant genişliği
 • Güçlü şifreleme
 • Yüksek hızlar
Cons
 • Ücretsiz sürümde yalnızca 3 sunucu mevcuttur

3. Hide.Me – Windows için Güvenli Ücretsiz VPN

Beni gizle

Hide.Me, Windows 7, 8 ve 10 için ücretsiz indirme için başka bir iyi sağlayıcıdır. Kullanıcı verilerinin sıfır günlüğe kaydedillenmesini garanti eder ve AES-256 şifrelemesi sağlar. Sağlayıcı, Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı dahil olmak üzere 5 sunucu konumu sunar. Hide.Me’ın bu yazının yazıldığı sırada ABD Netflix’in engelini kaldırdığı bilinmiyor.

Bu VPN hakkında daha fazla bilgiyi Hide.Me incelememizden edinebilirsiniz.

Pros
 • İyi güvenlik özellikleri
 • Mükemmel işlevsellik
 • Günlüğe kaydetme yok ilkesi
Cons
 • Sınırlı sunucu seçimi

5. TunnelBear – 500mb / ay ile Güvenli Ücretsiz VPN

TunnelBear

TunnelBear, Windows için kullanılabilen başka bir ücretsiz VPN’dir. Ücretsiz olarak 20’den fazla sunucu konumuna ev sahipliği yapmaktadır. Hizmet, kullanıcıların gizliliğini garanti eden iyi bir günlük politikasına sahiptir. Windows kullanıcıları için dijital güvenlik ve gizlilik için oldukça iyi olmasına rağmen, oldukça düşük olan 500MB / ay sınırı belirler.

Bu nedenle, bu VPN’i yalnızca daha iyi gizliliğe ihtiyacınız varsa ve minimum VPN kullanım gereksinimleriniz varsa kullanmalısınız.

Daha fazla bilgi için bu TunnelBear testini görün.

Pros
 • 20’den fazla sunucu konumu sağlar
 • İyi güvenlik
 • Şeffaf gizlilik ilkesi
Cons
 • 500 MB/ay bant genişliği sınırı

Windows için en iyi ücretsiz VPN’ler nasıl seçilir?

Windows için iyi ve güçlü bir ücretsiz VPN’lere sahip olduğundan emin olmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli şey şunlardır:

Sıfır Günlüğe Kaydetme İlkesi

Bir VPN’in temel amacı kullanıcıların gizliliğini korumak olduğundan, ne kadar kullanıcı verisi topladıkları önemlidir. Bazı VPN hizmetleri Surfshark ve Windscribe gibi son derece güvenli bir günlüğe kaydetme politikasına sahiptir. Ancak, Hola VPN ve Betternet gibi kullanıcılar açısından sahip olmaları gerekenden daha fazla bilgi toplayan bazı ücretsiz sağlayıcılar vardır.

Uyumluluk ve Uygulamalar

Günümüzde, özel bir GUI tabanlı uygulamadan başka hiçbir şey bir VPN için kabul edilemez. Her şeyden önce açıklanan VPN’ler, Play Store’dan kolayca yükleyebileceğiniz iyi tasarlanmış ücretsiz Windows uygulamalarına sahiptir.

Bant Genişliği Sınırlamaları

Ücretsiz sağlayıcılar genellikle bant genişliği kısıtlamaları uygular. Bunun bir faydası olmaz. Ancak, emin olabileceğiniz şey, yukarıda belirtilenler gibi makul miktarda internet bant genişliği sunan bir VPN seçmektir.

Hız

Bazı VPN’ler bağlantı hızınızı yavaşlatabilir ve web’de sorunsuz bir şekilde gezinmenizi engelleyebilir. Yukarıdaki VPN’lerin listesi sektördeki en hızlı değil, ancak ücretsiz olduklarını göz önünde bulundurarak, yine de yeterince iyi hızlar elde edebilirsiniz.

Windows için neden ücretsiz bir VPN hizmetine ihtiyacım var?

Ücretsiz bir VPN almak veya almamak için soru bu.

Ücretsiz hizmetlerin, özellikle internette gizlenen birçok çevrimiçi tehditle çok fazla çekiciliği olduğunu inkar etmek mümkün değil. Gizliliğimizi ve güvenliğimizi bu tehditlerden ücretsiz olarak koruyabilen bir araç bir nimet olacaktır.

Buna ek olarak, web sitelerinde, özellikle akış hizmetlerinde coğrafi kısıtlamalarla karşılaştığınızda bile VPN hizmetlerine olan ihtiyaç güçlü bir şekilde hissedilmektedir. İnternette Disney+, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video gibi birçok cazip yayın platformu ortaya çıktığı için, başka bir ülkede yaşıyorsunuz diye erişimin reddedilmesinden daha sinir bozucu bir şey yoktur.

Bu nedenle, Windows ve diğer platformlar için VPN hizmetlerine olan ihtiyaç sadece zamanla artar. Trajik gerçek şu ki, ücretsiz VPN’lere olan talep yüksek olmasına rağmen, ücretsiz olarak çok fazla yetkin sağlayıcı mevcut değildir. Aslında, bu VPN’ler güvenliğiniz için risk oluşturabilir.

Bu nedenle, çevrimiçi gizliliğinizden ödün vermek istemiyorsanız, en güvenli bahis, kullanıcıların web’deki gizliliğini artıran kanıtlanmış bir kayda sahip Windows için ücretli bir VPN hizmeti kullanmaktır.

Bazı ücretsiz VPN’ler neden riskli?

Yıllar boyunca, VPN hizmetleri hakkında gizliliğinizi korumak yerine tehlikeye atan birçok durum olmuştur. Örneğin, hem Windows hem de diğer platformlar için kullanılabilen popüler ücretsiz VPN Hola, bir botnet saldırısı gerçekleştirmek için bant genişliğinizi satmaya dahil olmuştur.

Benzer kötü amaçlı VPN uygulamaları (çoğu ücretsizdir) bu araçların çoğunun ücretsiz bir günle güvenliği hakkında ciddi endişelere neden oldu.

Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmayan bir VPN bulmayı başarsanız bile, bu VPN sağlayıcılarının kar elde etmek için verilerinizi üçüncü taraflara satabileceği gerçeğiyle uğraşmanız gerekir. Operasyonlarını bir şekilde finanse etmek zorunda kaldıkları için, ödeme yapan müşterileri olmadığında bu takt takt yadaklara başvururlar.

Bu nedenle, Windows 10 için tamamen güvenli ücretsiz bir sınırsız VPN arıyorsanız, aramayı bırakabilirsiniz.

Yine de, sınırlı özellikler sundukları uyarısıyla güvenli ve ücretsiz olarak kullanılabilen bazı VPN’ler hala vardır. Her zaman güvenli ama sınırlı bir özellik kümesini güvensiz ama süslü özelliklerle dolu bir hizmete tercih ettiğimden, yalnızca Windows sisteminizde kullanabileceğiniz güvenilir özellikleri tartışacağım.

Diğer cihazlar ve platformlar için ücretsiz VPN’ler

Windows kullanıcısı değilseniz, aşağıdaki makalelerde diğer platformlar için önerilen VPN’leri bulabilirsiniz. Ücretsiz bir VPN aradığınızı biliyorum, bu yüzden liste sadece ücretsiz VPN’ler, farklı cihazlar ve platformlar için.

Windows 10’da gizliliğinizi nasıl geliştirirsiniz?

Windows’ta kişisel verilerinizi kullanan üç önemli özellik (en azından yüzeyde) vardır: genel uygulamalar, Cortana ve reklamları kişiselleştirme.

Bunların gizliliğinizi tehlikeye atmasını şu şekilde önleyebilirsiniz.

 1. Ayarlar altında Gizlilik ‘iaçın. 13 seçim ekranından oluşan bir dizi birbiri ardına görüntülenir ve istediğiniz tüm ekranları devre dışı bırakmanızı sağlar.
 2. Artık “Genel” sekmesinde kameraya, mesajlara, takvime vb.
 3. Cortana’nın veri toplamasını Dil, Mürekkep ve Giriş sekmesinden döndürebilir ve “Beni tanımayı durdur”u tıklayabilirsiniz.
 4. Reklam amacıyla veri toplamayı devre dışı bırakmanız için https://choice.microsoft.com/en-gb/opt-out. Buradan “Bu tarayıcıda kişiselleştirilmiş reklamlar” ve “Microsoft hesabımı nerede kullanırsam kullanayım kişiselleştirilmiş reklamlar”ı kapatın.

Bu değişiklikler Windows’ta gizliliğinizi artırabilir, ancak işletim sisteminin kullanıcı için kontrol edilebilmeyebilecek diğer kaynaklardan kullanıcı verilerini toplaması hala çok olasıdır.

Gizliliğinizi daha da artırmak için, Windows ortamının kendisinde size yardımcı olabilecek hiçbir şey yoktur. Bunun yerine, VPN’ler gibi araçlar şeklinde bazı harici desteğe ihtiyacınız olacaktır.

SSS

Windows’ta ücretsiz VPN kurmak zor mu?

Hayır. Windows cihazlarınızda ücretsiz bir VPN kurmak çok kolaydır, çünkü çoğu VPN hizmeti Windows için özel ücretsiz VPN yazılımı sunar. Buna ek olarak, sağlayıcılar çok basit ve takip etmesi kolay kılavuzlar ve öğreticiler de sunar.

Windows için ücretsiz VPN’ler güvenli mi?

Çoğu ücretsiz VPN hizmeti güvenli değildir, çünkü gizliliğinizin garantisi yoktur ve kullanıcı verilerini üçüncü taraf şirketlere de satarlar. Neyse ki, yukarıda listeledim olanlar en iyi ve en güvenli ücretsiz VPN’lerdir.

Ücretsiz VPN’ler nasıl para kazanıyor?

Çoğu ücretsiz VPN şirketi uygulamalarında reklam göstererek kazanır. Bazıları ayrıca kullanıcı verilerini toplar ve günlüğe kaydeder ve parasal getiri için üçüncü taraf şirketlere satar. Ancak yukarıda listelemiş olduğum VPN’lerin kullanımı %100 güvenlidir.

sonuç

Yukarıda açıklanan VPN hizmetlerinin tümü, Windows işletim sisteminizdeki gizliliğinizi artırma konusunda oldukça yetkin araçlardır. Surfshark Trial, bir ay boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir araç arıyorsanız Windows için ücretsiz VPN’dir.

Ancak, Windows VPN’i daha uzun bir süre istiyorsanız, İnternet’teki web sitelerinin engelini kaldırmak ve gizliliğinizi korumak için ProtonVPN ve Windscribe gibi diğer seçenekleri düşünebilirsiniz.