Reading Time: 4 minutes

Ubuntu için Ücretsiz VPN'ler

Ubuntu en popüler Linux dağıtımıdır. Açık kaynak doğası, windows veya MacOS’un izin verdiğinden çok daha büyük ölçüde sistemleri üzerinde deney yapan ve kontrol sahibi olan geliştiriciler için çekici bir işletim sistemi haline getirir.

Ubuntu, güvenlik açısından sağlamlığı ile bilinir, ancak Ubuntu’da internete bağlıyken gizliliğinizi korumak için belirli önlemler almak hala iyi bir fikirdir.

Bu, 30 günlük ücretsiz deneme (para İade garantisi) sunan Surfshark gibi Ubuntu için iyi ve ucuz bir VPN hizmeti ile elde edilebilir. Çok sayıda ücretsiz VPN hizmeti olmasına rağmen, birçoğu güvensizdir ve hatta bazıları güvenliğiniz için tehlikeli olabilir.

Bu yazıda, sadece gizliliğe odaklanan kullanıcılar için güvenli ve meşru olan Ubuntu için ücretsiz VPN’lerden bahsedeceğim.

Ubuntu için En İyi Ücretsiz VPN Hizmetleri

Aşağıdaki VPN’ler, Ubuntu sürüm 14.04 ve sonraki sürümleriyle uyumlu olan yetenekli hizmetlerdir. Ancak, bu hizmetlerin çok özel kullanım örnekleri için mümkün kılan ciddi sınırlamaları vardır.

Tüm gelişmiş özelliklere sahip bir VPN arıyorsanız, linux için VPN makalesinde önerilen ücretli bir VPN hizmetiniz varsa daha iyidir.

Ücretsiz seçeneklerle ilgilenen kullanıcılar için, Ubuntu için en iyi ücretsiz VPN’lerin bir listesi:

Editoryal Seçim: Surfshark – Ubuntu için Sınırsız Bant Genişliği

Surfshark

Surfshark, Ubuntu ile uyumlu mükemmel bir VPN’dir. Çoğu sağlayıcının sahip olmadığı Ubuntu sürümleri için yerel bir uygulama sunar. Ancak, tam olarak ücretsiz değil. İlk 30 gün içinde geri ödeme talep ederseniz ücretsiz hizmet olarak kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi sunar.

Sağlayıcı, 65 ülkede 3.200’den fazla sunucudan oluşan geniş bir ağ sunmaktadır. Ağ oldukça güçlüdür ve Netflix kütüphaneleri,BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime Video ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu yayın hizmetinin engelini kaldırabilir. Surfshark ayrıca torrent kullanımını da destekler, bu nedenle P2P üzerinden indirme alışkanlığı olan Ubuntu kullanıcıları, gizliliklerini en üst düzeye çıkarırken torrent web sitelerinin engelini kaldırmak için bu VPN’i kullanabilirler.

Güvenlik ve gizlilik için Surfshark, AES-256 şifrelemesini kullanır ve mükemmel bir günlüğe kaydetme politikasına sahiptir. Tek bir hesap üzerinden sınırsız sayıda eşzamanlı bağlantı sunan birkaç VPN’den biridir.

Surfshark aboneliğinizi ilk 30 günün ötesinde yenilemek istiyorsanız, $2.03/mo oldukça uygun fiyatlı olan sıfırlanacaksınız.

Daha fazla bilgi için bu Surfshark incelemesine bakın.

Vorteile
 • Özel Ubuntu Uygulaması
 • Netflix ABD ile çalışır
 • Torrent desteği
Nachteile
 • Tam olarak ücretsiz değil

ProtonVPN, Ubuntu için ücretsiz bir VPN hizmetidir. Bu sağlayıcıyı bir Ubuntu işletim sistemine komut satırı veya GNOME (GUI ağ yöneticisi) üzerinden yükleyebilirsiniz. VPN, Ubuntu 14.04 ve Ubuntu 18.04’e kadar kullanılabilir.

ProtonVPN, kullanıcılar için iyi bir gizlilik politikası ve AES-256 şifrelemesi sunar. Ayrıca, mevcut en güvenli ve en hızlı VPN protokolü olan Ubuntu için IKEv2 tünel protokolü sunar. Ücretsiz sürümde 3 sunucu vardır: ABD, Japonya ve Hollanda.

Bu VPN ile ilgili en iyi şey, ek / gizli maliyet olmadan sınırsız bant genişliği sunmasıdır. Ne yazık ki, torrent veya Netflix’i desteklemiyor.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizden edinebilirsiniz.

Vorteile
 • Yüksek sunucu hızları
 • Güvenilir güvenlik ve şifreleme
 • Veri sınırı yok
Nachteile
 • Sınırlı sunucu konumları

3. Windscribe -10 GB/ay

Windscribe VPN

Windscribe, Ubuntu için 10GB / ay sınırına sahip bir Kanada sağlayıcısıdır. En son Ubuntu 19.04 ile uyumludur. Bu VPN ücretsiz olarak kullanılabilir ve ücretsiz olarak 10 farklı sunucu konumu sunar. Çok hızlı olmasa da, AES 256 bit şifreleme standardı aracılığıyla oldukça güçlü bir güvenlik sunar.

Sınırsız bant genişliği istiyorsanız premium sürümüne yükseltebilirsiniz. Ancak, interneti yalnızca burada ve orada video / ses akışıyla gezinmek için kullanıyorsanız, Netflix ile uyumlu olmasa da veri sınırı yeterli olabilir.

Ancak, sağlayıcı Ubuntu’da p2p dosya paylaşımını destekler. etkileyici olan ücretsiz sürümde bile. Windscribe için bir kurulum kılavuzu Ubuntu 19.04’ün resmi web sitesinde bulunabilir.

Bu hizmet ayrıca 2021’in en iyi ücretsiz XBMC VPN’lerinden biri olarak listelenmiştir.

Vorteile
 • Ubuntu için 10 Sunucu Konumu (Ücretsiz)
 • İyi gizlilik politikası.
 • Ubuntu için Yerel VPN İstemcisi
Nachteile
 • Vasat hızlar

4. TunnelBear – 500 MB/ay

TunnelBear

TunnelBear, yüksek güvenlik ve şifreleme ile ücretsiz VPN hizmetleri sunmasıyla bilinen başka bir sağlayıcıdır. Ubuntu için sınırlı destek sunar ve kullanıcılar OpenVPN aracılığıyla manuel olarak kurmak zorunda. Hizmet, son derece düşük olan 500 MB / aybant genişliği sınırı sunar. Ancak, kişisel hesaplarınızdaki hizmet hakkında tweet atarak bu 1,5 GB’a yükseltilebilir.

TunnelBear, gizlilik politikasındaki bazı değişikliklerle birlikte bir hizmet olarak geliştirilmiştir. Sağlayıcı daha önce kayıtlı kullanıcının tam adını istedi, bu da daha iyi gizlilik için geri çekilen bir gereklilik. 20’den fazla Ubuntu VPN sunucusuyla TunnelBear VPN, Ubuntu’da minimum VPN kullanımınız varsa kesinlikle denemeye değer.

Vorteile
 • Ubuntu için AES 256-bit Şifreleme
 • En az günlüğe kaydetme
Nachteile
 • 500 MB/ay

5. Hide.Me – 10 GB/ay

Beni gizle

Hide.Me hem Ubuntu 14.04 hem de Fedora 24+ dağıtımlarıyla uyumlu ücretsiz bir VPN’dir. Ubuntu kullanıcıları için IKEv2 ve OpenVPN protokolleri sunar. IKEv2 protokollerin en güvenlisi olarak kabul edildiğinden ve aynı zamanda hızlı olduğundan, bu Hide.Me ücretsiz sağlayıcılar arasında çok daha iyi bir VPN yapar.

Kullanıcılar Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı dahil olmak üzere Hide.Me ile 5 farklı konuma erişebilir. Bu VPN’in tek dezavantajı, oldukça düşük olan 10 GB / ay bant genişliği sınırına sahip olmasıdır. Ancak, Hide.Me torrent web sitelerinin engelini kaldırmada oldukça verimli olduğunu belirtmek ilginçtir.

Bu sınırlama nedeniyle, sadece idareli kullanılabilir. Sınırsız veri almak için, kullanıcılar Ubuntu için ücretli sürüme abone olabilir ve güvenliği en üst düzeye çıkarabilir.

Vorteile
 • Ubuntu için Hızlı ve Güvenli VPN Protokolleri
 • Reklam yok
 • Kararlı bağlantı
Nachteile
 • 10 GB bant genişliği sınırı

5. GüvenlikKISS

SecurityKISS, freemium modeline göre çalışan başka bir VPN sağlayıcısıdır. Kullanıcılar OpenVPN’i manuel olarak yapılandırarak Ubuntu’da VPN kurabilirler. Çoğu sağlayıcı gibi, yerel bir Ubuntu VPN istemcisi sunmaz.

GüvenlikKISS

SecurityKISS’in ücretsiz sürümünde 300 MB/gün veri sınırı vardır. Kullanıcıların gizliliğine ve anonimliğine değer verir ve sisteminize herhangi bir kişisel veri indirilmesini gerektirmez. Bu, veri koruması açısından iyi bir hizmet haline getirir.

Vorteile
 • Ubuntu için OpenVPN
 • Gizlilik için iyi
Nachteile
 • 300 MB/gün

Ücretsiz sağlayıcıların daha kapsamlı bir kapsamı için, genel olarak en iyi ücretsiz VPN’lerdeki bloga göz atın.

Ubuntu için neden VPN kullanmalısınız?

Ubuntu’nun muhtemelen bugün sahip olduğumuz en güvenli işletim sistemi olduğuna şüphe yok. Bunun nedeni, kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmanın çok daha kolay olmasıdır, çünkü tüm yükleme işlemi Linux tabanlı işletim sistemlerinde daha şeffaftır.

Buna ek olarak, Ubuntu’nun bilgisayar korsanları veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından enfekte olması daha zordur, çünkü Windows’a endemik kullanım haklarının çoğundan yoksundur.

Yine de, Ubuntu’da kullanıcıların virüslü dosyaları sisteme getirmesini engelleyen hiçbir şey yoktur. Bu nedenle, kullanıcıların bu tür istismarların kurbanı olmalarını önlemek için koruyucu önlemler uygulamaları önemlidir.

VPN’ler genellikle IP adresinizi ve dolayısıyla web’deki görünür konumunuzu değiştiren bir yazılım aracı olarak bilinir. Ancak bir VPN’in iyi olduğu tek şey bu değil. Aslında, bir VPN internetteki kullanıcı verilerini de şifreler, böylece artık hareketsiz bir ördek değilsiniz, bilgisayar korsanlarının ve virüslerin hilelerine ve kötülüğüne maruz kalıyorsunuz.

son

VPN hizmetleri, internet kullanırken kullanıcıların güvenliğini artırmada önemli bir rol oynar. Surfshark, engeli kaldırmanın güçlü gücü, yüksek hızlar ve sağlam gizlilik özellikleri göz önüne alındığında Ubuntu kullanıcıları için en iyi ücretsiz VPN’dir. Bu nedenle, gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa, Ubuntu gibi genel olarak güvenli bir işletim sisteminde çalışan bir VPN’i birleştirmek, çevrimiçi güvende kalmanın en etkili yoludur.