Reading Time: 4 minutes

VPN’ler ve kötü amaçlı yazılımdan koruma gibi güvenlik araçları olmadan web’de gezinmek, ne kadar cesur olursanız olun almamanız gereken bir risktir. Sosyal medya ve kurumsal veri ihlalleri ile ilgili sayısız olay verilerden etkilendiği için veri ihlalleri bir norm haline gelmiş, müşterileri ve son kullanıcıları internette açığa sezmektedir.

Bilgisayarınızda hangi işletim sistemini çalıştırırsanız çalıştırın, kendinizi internette gizlenen çeşitli çevrimiçi tehditlerden izole edemezsiniz. PC için ücretsiz bir VPN, bu tehditlere karşı savunma hattınızda ilk olmalıdır.

Tek sorun, birçok ücretsiz VPN hizmetinin güvenilmez olması ve hatta verilerinizi çalabilmesidir. Bu yazıda, yalnızca kullanımı tamamen güvenli olan ve hala ücretsiz olarak kullanılabilen birkaç VPN’e odaklanacağım.

PC için En İyi Ücretsiz VPN – (güncellendi 2021)

Aşağıdaki VPN’lerin kullanımı ücretsizdir, ancak bazı sınırlamaları vardır. Tüm gelişmiş özelliklere sahip tam teşekküllü VPN’ler arıyorsanız, PC için En İyi Ücretli VPN’lerle ilgili bu makaleye göz atın.

Şimdi pc’lerde ücretsiz olarak kullanılabilen en iyi ücretsiz VPN’lere bir göz atalım:

1. Editoryal Seçim: Surfshark – PC için En İyi Ücretsiz, En Hızlı ve Sınırsız VPN

PC ücretsiz VPN için Surfshark

Surfshark, PC için tartışmasız en iyi ücretsiz ve en hızlı VPN’dir. Tamamen ücretsiz olmasa da, tam olarak, bir ay boyunca ücretsiz bir yolculuk olarak çalışan 30 günlük bir para iade garantisi sunar (yani, bu süre içinde geri ödemenizi talep ederseniz).

Bu VPN, kullanıcıların torrent web sitelerinin engelini kaldırmasına, P2P dosyalarını güvenli bir şekilde indirmesine ve Netflix ABD, BBC iPlayer, Hulu gibi coğrafi olarak engellenen VoD hizmetlerine dünyanın her yerinden etkili bir şekilde erişmesine izin veren 65 ülkedeki 3.200’den fazla sunucusu aracılığıyla olağanüstü bir değer sunar.

Buna ek olarak, sağlayıcı kullanıcı verilerini dışarıdan davetsiz misafirlerden korumak için AES-256 şifrelemesini kullanır. En önemlisi, bir PC’de internette gezinirken kullanıcının kimliğinin ve kişisel bilgilerinin anonimliğini garanti eden bir kayıt tutmama politikasına sahiptir. Çevrimiçi etkinliklerinizi adınıza bağlayacak hiçbir kayıt olmadan, izinizde olabilecek izleyicilerin casus gözlüklerinden arınarak çevrimiçi olarak pratik olarak bir hayalet olabilirsiniz.

PC için Surfshark, ne pahasına olursa olsun web’de görünür olma riskini göze almak istemeyen kullanıcılar için ekstra gizlilik ve güvenlik için Kill Switch, MultiHop, CleanWeb, WhiteLister ve Kamuflaj modu gibi gelişmiş özelliklerle birlikte gelir.

Sadece 2 yıllık aboneliğin (3 ay ücretsiz) göz önünde bulundurularak $2.03/mo , Surfshark’ın sağlam gizliliğinden ve güçlü web sitesi kilidini açma özelliklerinden yararlanmak için aboneliğinize ilk 30 günün ötesinde devam edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bu Surfshark incelemesine bakın.

2. Windscribe – 10 GB/ay

PC için windscribe-ücretsiz

Windscribe, Windows 10 pc’ler için çekici bir uygulama ücretsiz VPN sunar ve ayrıca en popüler işletim sistemleriyle birlikte Linux’u destekler. Bazıları P2P indirmelerini destekleyen 10 sunucu konumu elde edersiniz.

Bu VPN dijital gizlilik arayanlar için oldukça iyi olsa da, öncelikle bu sitelerdeki coğrafi blokları atlayamadığı için ABD Netflix, Hulu vb.

Buna ek olarak, Windscribe 10 GB / ay bant genişliği kullanımı için bir sınır belirler. Bu ilk bakışta küçük görünebilir, ancak sektördeki diğer ücretsiz sağlayıcıların çoğuna kıyasla, aslında oldukça cömerttir.

Genel olarak, Windscribe PC için en iyi tamamen ücretsiz VPN biridir.

Daha fazla bilgi için bu Windscribe incelemesine bakın.

3. ProtonVPN– Sınırsız Bant Genişliği

Pc için ProtonVPN

ProtonVPN, ücretsiz olarak kullanılabilen birkaç VPN’den biridir ve sınırsız bant genişliği sunar. Windows ve diğer platformlar için çekici bir uygulamaya sahiptir. AES-256 şifreleme kullanır ve yerinde iyi bir günlüğe kaydetme politikasına sahiptir.

ProtonVPN’in ana sınırlaması sadece 3 ücretsiz sunucu konumuna sahip olmasıdır: ABD, Japonya ve Hollanda. Buna ek olarak, ücretsiz sürüm torrent desteği vermez ve Netflix ABD ve diğer yayın hizmetlerinin engelini kaldırma olanağı sunmaz.

Yine de, ProtonVPN daha iyi dijital gizliliğe ihtiyaç duyan ve daha iyi güvenlikle pc’lerinde web’de gezinen kullanıcılar için oldukça iyi bir hizmettir.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizden edinebilirsiniz.

4. Hide.Me – 10 GB/ay

Beni gizle

Hide.Me, 10 GB / ay verileri ücretsiz olarak sunan başka bir iyi VPN hizmetidir. Sağlayıcı 5 sunucu sunar: Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı. Torrent web siteleri ile uyumludur ve P2P dosyalarının güvenli bir şekilde indirilmesine izin verir.

Oldukça etkileyici hızlar sunar, bu nedenle bazı web sitelerinde coğrafi kısıtlamalar sorunuyla karşılaşan PC kullanıcıları için yararlıdır. Ne yazık ki, çoğu akış web sitesinde coğrafi kısıtlamaların engelini kaldırmak için çalışmaz.

Daha iyi gizlilik ve makul internet erişilebilirliğine ihtiyaç duyan kullanıcılar için Hide.Me, PC için en iyi ücretsiz VPN’dir.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiye Hide.Me testimizdebulabilirsiniz.

5. TunnelBear – 500 MB/ay

tunnelbear-free-vpn-provider

 

TunnelBear, ücretsiz sağlayıcılar arasında popüler bir VPN hizmetidir. 20’den fazla sunucudan oluşan etkileyici bir ağa sahiptir ve gizlilik bilincine sahip kullanıcıların oldukça güven verici bulacağı iyi bir günlük politikası izler. Bu VPN’in ana çekilişi, çok erken sona erebilen küçük 500 MB / ay sınırıdır.

Bu nedenle, bu VPN minimum VPN kullanım gereksinimleri olan PC kullanıcıları için uygundur.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiye TunnelBear Test.

Pc için neden bir VPN’e ihtiyacınız var?

VPN’ler, günümüzde kullanıcı gizliliğinin web’de ne kadar zayıf olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda giderek daha önemli hale geliyor. 2018’de, veri ihlalleri nedeniyle çevrimiçi kullanıcılar tarafından 1 milyardan fazla kayıt ortaya çıkarıldı. İnternet’e bağlanmak için hangi cihazı kullandığınız önemli değildir. Web’de etkin olduğunuz sürece, verilerinizi çalmak isteyen izleyicilere ve casuslara karşı savunmasız kalırsınız.

Buna ek olarak, VPN’ler, web siteleri ve hizmetlerdeki coğrafi kısıtlamaları atlamak isteyen PC kullanıcıları arasında da talep görüyor. Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ gibi en popüler yayın platformları tamamen coğrafi olarak kısıtlanmış veya farklı bölgelerde farklı içerikler sunuyor. VPN’ler IP adresinizi istediğiniz herhangi bir bölgeyle değiştirebilir, böylece bilgisayarınıza dünyanın her yerinden erişebilirsiniz.

Bu nedenle, çeşitli nedenlerden dolayı web’e bağlanmak için bilgisayarınızı kullandığınızda VPN’lerin değeri çok büyük olur.

Risk – Ücretsiz VPN’ler

Ücretsiz VPN’ler birden fazla şekilde riskli olabilir. Bazı sağlayıcılar kar elde etmek için kullanıcı bilgilerini sattı. Diğerleri kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlarla izler.

Ancak ücretsiz VPN sağlayıcıları bunu neden yapar? Cevap basit:

Bu sağlayıcılar hiçbir şeyi önceden ücretlendirmedikleri için, işlerini desteklemek ve finanse etmek için bu taktikleri kullanırlar.

Sonuçta, kurumsal açgözlülük ve aldatıcı iş modelleri için bedel ödemek zorunda olan biz tüketicileriz.

İyi olan şey, hala bu tür suistimallere karışmamış ve sadık müşterilerin büyük bir tabanına sahip birkaç iyi VPN hizmeti olmasıdır. Ücretsiz ancak kesinlikle güvenilir sağlayıcıları bulmak için yukarıda belirtilen sağlayıcılara bir göz atın.

PC için En İyi Ücretsiz VPN – Reddit

PC kullanıcılarından VPN’lere olan talep, reddit’te ücretsiz VPN’lerle ilgili tartışmalarla çalışan çeşitli konular tarafından değerlendirilebilir:

https://www.reddit.com/r/VPNTorrents/comments/ahxs5g/best_unlimited_free_vpn/eej6b0q/

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/7qx0dq/what_is_a_good_free_vpn_to_use/dssmpbf/

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/9kg5y3/the_best_free_vpn/e6yt0vk/

son

PC için ücretsiz vpn kullanmak, web’deki çevrimiçi gizliliğinizi korumanın ve kısıtlanmış web sitelerine (Netflix, HBO, Hulu vb.) erişmenin ilk adımlarından biridir. Surfshark’ın 30 günlük para iade garantisi, Surfshark’ı satın almanın ilk 30 günü içinde geri ödeme talep ederseniz neler yapılabileceğini ödemeden tam teşekküllü bir VPN’in tüm gelişmiş özelliklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için en iyi çözüm olarak çalışır.

Ayrıca, yukarıda belirtilen diğer seçeneklerle de gidebilirsiniz, bunların hepsi çevrimiçi etkinliklerinizi üçüncü taraflardan makul bir şekilde gizleyebilir.