Reading Time: 5 minutes

Filipinler eskiden Güneydoğu Asya’nın en özgür ülkelerinden biriydi. Trajik bir şekilde, Devlet Başkanı Duterte’nin göreve gelmesinden bu yana durum oldukça kötüleşti.

Son zamanlarda, eleştirel görüşler delander ile suçlanma riskiyle karşı karşıya olduğu için ülkede basın, gazetecilik ve ifade özgürlüğü büyük zarar gördü. Gazeteciler ve aktivistler için çok az yasal koruma vardır ve hükümete sadakat, sosyal medyadaki ve haber web sitelerindeki içeriği kendi lehlerine manipüle eder.

Ülkedeki diktatörlüğün görünürlüğü göz önüne alındığında, Filipinler’deki insanların internet kullanırken ek önlemler almaları zorunludur. VPN hizmetlerini kullanmak, çevrimiçi bir gizlilik duvarı oluşturmanın ve kendinizi gizliliğin devlet işgalinden ve dolayısıyla görüşlerin bastırılmasından korumanın en kolay yollarından biridir.

Bu makale, Filipinler için % 100 meşru ve kullanımı güvenilir olan güvenilir ücretsiz VPN’lere odaklanacaktır.

Bir Bakışta Filipinler İçin En İyi Ücretsiz VPN’ler

 1. PureVPN – 6’si Filipinler, Manila’da olmak üzere 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucu ile donatılmıştır. Satın alma işleminden sonraki 31 gün içinde para iadesi mümkündür.

 2. Windscribe
  – Gözetime karşı daha iyi çevrimiçi korumaya ihtiyaç duyan Filipinli kullanıcılar için gizlilik odaklı özellikler. Ücretsiz sürüm 10.00 GB/ay veri sınırına sahiptir.

 3. ProtonVPN
  Veri kapağı yok ve tamamen ücretsiz. Ayrıca Netflix ile çalışır ve daha fazla gizlilik arayan Filipinli kullanıcılar için iyi güvenlik sağlar.

 4. Hide.Me
  – Gizlilik bilincine sahip Filipinliler için uygun etkileyici özellikler yelpazesi. Aylık 10,00 GB bant genişliği sınırı sağlar.

 5. Speedify
  – Gizlilik için ideal değildir, ancak mobil cihazlardaki kısıtlı içeriği atlamak için iyi performans sunar.

 6. TunnelBear
  – Güvenlik ve gizlilik için iyidir, ancak ayda 500 MB’lık küçük bir bant genişliği sınırından muzdariptir.

 7. SecurityKISS
  – Temel koruma sağlayan fırfırsız bir VPN hizmeti.

Filipinler için En İyi 7 Ücretsiz VPN

Filipinliler için ücretsiz olarak güçlü gizlilik sunan en iyi ücretsiz VPN’lerin bir listesi:

1. PureVPN – Filipinler’de Sunuculu En İyi Ücretsiz VPN

PureVPN Phillipines IP Ücretsiz

PureVPN, Filipinler’de 31 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi VPN’lerden biridir. Filipinler içinde 6 sunucu sunuyor, Manila 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucudan oluşan tüm ağında.

Ancak, PureVPN tam olarak ücretsiz değildir. Tüm ay boyunca ücretsiz hizmet olarak kullanabileceğiniz 31 günlük para İade garantisi sunar. Bu süre zarfında geri ödeme talep ederseniz, VPN’i tüm avantajlarıyla ücretsiz olarak kullanıyormuşsunuz gibi olur.

İlk aydan sonra, geri ödeme talep edemezsiniz, bu yüzden 5 yıl boyunca maliyeti $2.96/mo vardır; hala çok ucuz ve ücretsiz bir VPN arayan çoğu kullanıcının bütçesi dahilinde.

Özellikler açısından PureVPN, Netflix ABD, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve diğerleri dahil olmak üzere çoğu akış uygulamasıyla çalışır. Bu nedenle, Filipinler’deyseniz ve bu akış sağlayıcılarına erişmek istiyorsanız, PureVPN’in büyük sunucu ağına güvenebilirsiniz.

Ayrıca, güçlü AES-256 şifrelemesi ile birlikte bölünmüş tünel açma ve kill switch gibi gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Sıfır kayıt politikası, PureVPN’i özellikle gizliliklerini geliştirmek isteyen Filipinliler için kullanışlı hale getirir.

PureVPN incelememizde bu hizmet hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Pros
 • Netflix ABD ile çalışır
 • Filipinler’deki sunucular
 • 10 çoklu giriş

Cons
 • Sınırsız ücretsiz değil

2. Windscribe – Filipinliler için Ücretsiz Gizlilik

Windscribe – Filipinler için En İyi Ücretsiz VPN

Windscribe, ücretsiz olarak kullanılabilen çok güvenilir bir VPN’dir, ancak Filipinli sunuculara sahip değildir. Aslında, bu sağlayıcıların çoğu sadece birkaç büyük ülkede sunucuları olan küçük bir sunucu ağına sahip olduğu için, tamamen ücretsiz olan hemen hemen tüm VPN’lerde durum böyledir.

Windsribe ağı nispeten yüksek hızlarda 10 sunucudan oluşur. Bu nedenle, Filipinler’deyseniz, her nedense yerel ISS’niz aracılığıyla kullanılamayan içeriğe erişmek için bu açık deniz sunucu konumlarını kullanabilirsiniz.

Güvenlik ve gizlilik sistemi, Filipinler’de fikrinizi ifade etmekten rahatsız olursanız, gizli kullanıcı bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğinizin korunmasını sağlama yeteneğine sahiptir.

Windscribe, Windows, Mac OS, Linux, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm büyük cihazlarda ve platformlarda kullanılabilir. AES 256 bit şifreleme, verilerinizi erişmeye çalışan bilgisayar korsanlarının erişamayacağı bir yerde korumaya yardımcı olur.

Bu VPN ile ilgili tek önemli sorun, 10.00 GB / ay bant genişliği sınırına sahip olmasıdır. Bununla birlikte, Filipinler’de kullanılabilecek iyi bir ücretsiz üründür.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiye Windscribe testimizdebulabilirsiniz.

Pros
 • 10 sunucu konumu
 • AES-256 şifreleme
 • Tünel protokolleri OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP ve IKEv2

Cons
 • Hız artırılabilir

3. ProtonVPN – Filipinler’de Tamamen Ücretsiz VPN

ProtonVPN

ProtonVPN, Filipinli sunuculara sahip olmamasına rağmen ücretsiz olarak sınırsız bant genişliğisunar. Ancak, sansürlenmiş sosyal medya içeriğine veya Filipinler’de diğer kullanılamayan web sitelerine erişmek isteyen kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

ProtonVPN’in ücretsiz planında mevcut 3 sunucu vardır:Hollanda, ABD ve Japonya. Sağlayıcı tatmin edici bir günlüğe kaydetme politikasına sahiptir ve kullanıcıların yetkisiz dış müdahalelerden korunmasını sağlamak için güçlü AES-256 şifrelemesi kullanır. Aslında, Netflix ile çalışan birkaç ücretsiz VPN hizmetinden biridir.

Ücretsiz sürümdeki hızlar sınırlı olsa da, yayınların yüksek kalitesini bekleyemezsiniz, ancak süresiz olarak çalışan ücretsiz bir hizmet için şikayet etmek için fazla bir şey yoktur.

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizden edinebilirsiniz.

Pros
 • AES-256 şifreleme
 • Sınırsız bant genişliği
 • İyi gizlilik politikası

Cons
 • Ücretsiz sürümde yalnızca 3 sunucu konumu mevcuttur

4. Hide.Me – Filipinliler için Zengin Özelliklere Sahip Ücretsiz VPN

Beni gizle

Hide.Me torrent desteği veren etkileyici bir VPN sağlayıcısıdır. Şifreleme ve tünel oluşturma için gelişmiş protokoller kullanarak hız ve güvenlik arasında iyi bir denge sağlar.

Bu VPN ağında 5 sunucu vardır: Singapur, Kanada, Hollanda, ABD Doğu ve ABD Batı. Gördüğünüz gibi, Filipinler yakınlarında hiçbir sunucu yoktur, bu da sizin sonunuzda daha yavaş hızlara yol açabilir.

Yine de, Hide.Me daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar için oldukça çekicidir. IP adresi veya çevrimiçi etkinliklerle ilgili bilgiler gibi önemli kullanıcı bilgilerinin sıfır günlüğe kaydedilini garanti eder.

Ücretsiz VPN sağlayıcılarının nispeten daha küçük veri kapakları sunduğu göz önüne alındığında cömert olan 10,00 GB / ay bant genişliği sınırını zorlar.

Herhangi bir Filipinlinin, mevcut gizlilik seviyesini artırmak istiyorlarsa kullanabileceği güvenilir bir hizmettir.

Bu VPN hakkında daha fazla bilgiyi Hide.Me incelememizden edinebilirsiniz.

Pros
 • Yüksek güvenlik seviyesini garanti eder
 • İstikrarlı performans
 • Mükemmel kullanım kolaylığı

Cons
 • 10 GB/ay bant genişliği sınırı

5. Speedify – Hızlı Ücretsiz VPN Uygulaması

Hızlandır

Speedify, yüksek hız gereksinimlerine sahip Filipinlilerin keyfini çıkarabileceği bir VPN’dir. Ayda 2.00 GB bant genişliği sınırı sunar. VPN, hızlı ve sorunsuz işlevselliğe sahip mobil cihazlarda çok iyi çalışır.

Ancak, sağlayıcının gizlilik politikası tam olarak ideal değildir, çünkü IP adresleri de dahil olmak üzere bazı kullanıcı verilerini depolar.

Yine de, seyahat ediyorsanız veya Filipinler’de ikamet ediyorsanız ve e-postaları kontrol etmek gibi çok fazla bant genişliği gerektirmeyen görevleri gerçekleştirmek için yüksek hızlı bir VPN’e ihtiyacınız varsa, Speedify ihtiyacınız olan hizmettir.

Daha fazla bilgi için bu Speedify incelemesine bakın.

Pros
 • Yüksek hızlar
 • Katı şifreleme

Cons
 • IP adresi günlüklerini tutar

6. TunnelBear – Ücretsiz uygulamada mükemmel arayüz

TunnelBear

TunnelBear, Filipinler’deki çevrimiçi kullanıcılara etkileyici güvenlik sağlayabilen Kanadalı bir VPN sağlayıcısıdır.

Kullanımı oldukça kolaydır; Tek bir tıklamayla, 20’den fazla kullanılabilir konumdaki herhangi bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Ancak, bu Filipinler’i içermez.

TunnelBear, düşük bant genişliği sınırı(500 MB / ay, tweetlerseniz ayda 1,5 GB’ a genişletilebilir)ve torrent desteği olmaması nedeniyle çok basit ve minimum VPN kullanım gereksinimlerine sahip Filipinli kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

Daha fazla bilgi için bu TunnelBear Test’e bakın.

Pros
 • Kullanıcı dostu gizlilik ilkesi
 • 20’den fazla sunucu konumu
 • Güçlü şifreleme

Cons
 • Düşük bant genişliği indirimi

7. SecurityKISS – İyi Ücretsiz Çözüm

GüvenlikKISS

SecurityKISS, Filipinler’de çevrimiçi anonimliğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için harika bir gizlilik aracıdır. Bu hizmet sağlayıcısı, kullanıcıların anonimliğine önem verir ve hizmeti kayıt bile olmadan ücretsiz olarak indirmelerini sağlar.

SecurityKISS, optimum güvenlik ve hızlı hız için OpenVPN protokolleri sunar. Filipinler’i ziyaret eden gezginler için SecurityKISS, siber alanda anonimliğinizi korumak için iyi bir seçenektir.

Ayrıca, belirli web sitelerine erişmenizi engelleyebebilecek coğrafi kısıtlamaları atlamak için de iyidir. Sağlayıcı, ücretsiz sürümde 300 MB/gün bant genişliği sınırı sunar.

Daha fazla bilgi için, bu SecurityKISS Sınama..

Pros
 • Kullanıcı anonimliğini koruma
 • Tutarlı hızlar
 • Güvenli protokoller

Cons
 • Sadece 300MB/gün sınırı

Filipinler’de neden ücretsiz bir VPN’e ihtiyacınız var?

Çevrimiçi özgürlüğün azalması ve sansürün yükselişi içerik manipülasyonu ile başladı. Siber Suçlar Yasası 2012. Bu yasa tasarısı, internetteki delander’ı 12 yıl hapis. Bu nedenle, bu, delander’ın kriminalizasyonu nedeniyle çevrimiçi aktivizmde bir düşüşe yol açmıştır, çünkü yasa her zaman masum insanları hedef almak için kötüye kullanılabilir.

O zamandan beri, çevrimiçi aktivizmde bir düşüş oldu, çünkü muhtemelen kullanıcılar hükümet veya diğer kurumlar hakkında eleştirel görüşlerini ifade ettikleri için iftiraya uğradıkları için suçlu bulunabileceklerinden korkuyorlar.

Son zamanlarda, terörizmi o kadar gevşek bir şekilde tanımlayan Terörle Mücadele Yasası kabul edildi ki, Filipinler’de hükümetin sorunu olan hemen hemen her kişiyi taciz etmek ve korkutmak için kullanılabilir. Bu gelişmelerle birlikte otosansür sadece artacak ve özellikle Dutert hükümetini eleştiren yönlerden ifade özgürlüğü azalmaya devam edecektir.

Filipinler için en iyi VPN, trafiğini güvenli ve özel bir tünelden yönlendirerek kullanıcının kimliğini gizleyebilir. Nakit paranız varsa, yukarıda belirtildiği gibi yüksek profilli ancak uygun fiyatlı VPN hizmetini veya tamamen ücretsiz olarak tercih edebilirsiniz.

Bir VPN (Sanal Özel Ağ) ile yetkililer, filipinlilere istenmeyen etkilerden korkmadan çevrimiçi içerik yayınlamak için daha fazla güvenlik sağlayarak çevrimiçi kullanıcıları tanımlamak zorlanacaklar.

VPN hizmetlerinin ek bir avantajı, ABD veya İngiltere’deki tam konumunuzu değiştirerek Filipinler’deki coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişime izin vermeleridir. Örneğin.B Filipinler’e belirli bir nedenle seyahat ediyorsanız, yerel bankanızdan çevrimiçi bankacılık hizmetlerine erişemeyebilirsiniz.

Ücretsiz VPN ile Filipinler’den Netflix ABD’ye nasıl erişilir?

Netflix’in bölgeden bölgeye değişen telif hakkı yasalarına ve anlaşmalarına uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle, mevcut oyunlar açısından bir ülkede Netflix ile başka bir ülkede Netflix arasında farklılıklar vardır.

Aslında, bazı ülkeler Netflix’te diğerlerinden çok daha büyük bir dizi ve film kataloğuna sahiptir. Netflix ABD, tüm bölgelerden en fazla sayıda oyun içerir, ancak bunlara ABD dışında erişemezsiniz.

İyi haber, Netflix ABD’ye Filipinler’de çok kolay bir şekilde erişebilebilebilesiniz:

 1. Cihazınıza ücretsiz bir Netflix VPN indirin ve yükleyin. (PureVPN önerilir)
 2. VPN uygulamasını başlatın ve bir ABD sunucusuna bağlanın
 3. Netflix’i hemen açın ve çevrimiçi olarak en büyük dizi kataloğuna erişin!

Bunun nedeni, ücretsiz hizmetlerin bant genişliği sınırlamalarına bağlı olması ve bir sınırı olduğunda akışın eğlenceli olmasıdır.

Buna ek olarak, premium hizmetler VoD sağlayıcılarını mümkün olduğunca kolay desteklemek için gerekli sunucu altyapısına sahiptir.

son

Filipinler, sansür ve internette ifade özgürlüğü eksikliği söz konusu olduğunda Kuzey Kore ve Çin gibi ülkelere yaklaşmıyor.

Ülkedeki daha katı yasalar göz önüne alındığında, durum daha güçlü bir sansürle daha da kötüleşebilir ve şimdiden endişe verici derecede hızlı bir şekilde azalıyor. Bu durumda, vatandaşlar kendi çevrimiçi güvenlikleri için yeterli korumadan yararlanmalı ve yukarıda listelenen VPN sağlayıcıları gibi en azından bazı ücretsiz çözümleri tercih etmelidir.

Filipinler’de gizlilik veya sansürle ilgili sorunlarınız var mı? Söyleyeceklerini duymak isteriz. Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kutusunda ifade edin.