Reading Time: 4 minutes

Birleşik Krallık’taki (Birleşik Krallık) dijital yasalar günlük olarak daha müdahaleci hale geliyor. Edward Snowden’a göre,ülkedeki gözetim sistemi ABD’nin dayattığı sistemi bile aştı.

İngiltere’de internet özgürlüğünün durumu kötüden kötüye kötüleşirken, vatandaşların Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktan başka seçeneği yok.

Bu yazıda, İngiltere vatandaşları ve gurbetçiler için en iyi VPN’leri vurgulayacağım. Ancak, birçok netizatör VPN’leri cüzdanlarından biraz fazla bulduğundan, ücretsiz VPN hizmetlerine odaklanmaya devam edeceğim, ancak biraz para harcamak isteyen herkes en iyi VPN kılavuzumuzu okumalıdır.

İngiltere için En İyi ve Ücretsiz VPN’ler

Ücretsiz bir VPN kullanmak biraz riskli olabilir. Bazen hizmet için sizden ücret talep etmeyen bir VPN, kişisel bilgilerinizi satarak sizi bir ürüne dönüştürür. Bu hizmetler, yeterli olması gereken bir VPN’in karşılığıdır.

Neyse ki, tüm ücretsiz VPN’ler bu şüpheli uygulamaya dahil değildir. Aşağıda, aynı zamanda güvenilir ve güvenilir olan bazı ücretsiz VPN’ler bulunmaktadır:

1. Surfshark

Surfshark-İngiltere-IP için ücretsiz

Surfshark, İngiltere için en iyi ücretsiz VPN’dir. Tamamen ücretsiz olmasa da, 30 günlük para İade garantisi sunar. Bu VPN’e sınırlı bir süre için pratik olarak ücretsiz olarak erişmek için geri ödeme süresini kullanabilirsiniz. Denemeden sonra satın almaya karar verirseniz, bu VPN’i maliyeti olarak oldukça uygun $2.03/mo bulacaksınız.

Sağlayıcının İngiltere de dahil olmak üzere 65 ülkede 3.200’denfazla sunucusu vardır. Netflix İngiltere’den daha büyük bir kütüphane olan Netflix US’de dizi izlemek için mükemmeldir. Buna ek olarak, VPN ayrıca popüler İngiliz akış hizmeti BBC iPlayer’ın yanı sıra Hulu, Amazon Prime Video ve daha fazlası gibi Amerikan akış sağlayıcıları için de oldukça etkilidir.

Surfshark aynı zamanda sadece torrent web sitelerinin kilidini açmakla kalmayıp, aynı zamanda torrent dosyalarını güvenli bir şekilde indirmenizi sağlayan P2P dostu bir VPN’dir.

Son olarak, sağlayıcı, kullanıcıların İngiltere’de gözetimden korunmasını sağlayan güçlü bir günlük politikasına sahiptir. Kill Switch, MultiHop, Kamuflaj Modu ve CleanWeb gibi bazı mükemmel gizlilik artırıcı özelliklerin yanı sıra Surfshark, gizliliğinizi verilerinizi çevrimiçi yayınlamak isteyebilecek dedektiflerden ve casuslardan koruyabilir.

Daha fazla bilgi için bu ayrıntılı Surfshark incelemesine göz atın.

Vorteile
 • Sınırsız bant genişliği
 • İngiltere merkezli sunucular
 • Gizlilik için mükemmel

Nachteile
 • Tamamen özgür değil.

2. Windscribe

İngiltere için Windscribe VPN

Windscribe, İngiltere için mükemmel bir ücretsiz VPN uygulamasıdır. VPN, reklam bloğu ve güvenlik duvarı gibi gelişmiş güvenlik özelliklerini gösterir. Ayrıca, ücretsiz VPN’ler arasında nadir bir beceri olan torrent web sitelerini destekler.

Windscribe’ın ücretsiz planı, biri İngiltere’den olmak üzere 10 sunucu içerir. Bu sunucu, BBC iPlayer gibi akış hizmetlerindeki kısıtlamaları atlamak söz konusu olduğunda etkili olmasa da, yurtdışındaki coğrafi olarak kısıtlanmış İngiltere web sitelerinin engelini kaldırmak için kullanılabilir.

Hizmet, oldukça hızlı bir şekilde tükenebilen ayda 10 GB bant genişliğini etkiler. Bununla birlikte, AES-256 şifrelemesi ve güçlü bir protokol politikası Windscribe’ı İngiltere’deki gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için harika hale getirir.

Windscribe incelememizde bu hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin.

Vorteile
 • Ücretsiz İngiltere sunucusu
 • Adlock, P2P, Güvenlik Duvarı
 • İyi hız

Nachteile
 • 10 GB veri sınırı

3. ProtonVPN

İngiltere için ProtonVPN

ProtonVPN, İngiltere için en iyi tamamen ücretsiz ancak sınırsız VPN’dir. Bu ücretsiz hizmet bant genişliği sınırına sahip değil, böylece hiç çalışmadan tadını çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz hizmet Japonya, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan üç sunucu ile birlikte gelir. Ne yazık ki, bu VPN torrent desteği vermez ve Netflix veya BBC iPlayer gibi akış hizmetlerini ücretsiz planda paylaşamaz. Yine de ProtonVPN, askeri düzeyde AES-256 şifrelemesi ve iyi bir protokol politikası sunar, bu da dijital gizlilik arayan herkes için oldukça etkileyicidir.

Daha fazla bilgi için bu ProtonVPN incelemesinegöz atın.

Vorteile
 • Sınırsız bant genişliği
 • Askeri düzeyde şifreleme
 • Kayıt yok.

Cons
 • Ücretsiz İngiltere sunucusu yok
 • Yavaş hız

4. TunnelBear – 500MB/ay

İngiltere için TunnelBear

TunnelBear, İngiltere’de sunucular sunan popüler bir ücretsiz hizmettir. Platformlar arası uyumluluğa ve 20’den fazla farklı konum içeren bir sunucu ağına sahip oldukça yetenekli bir VPN’dir.

Gizlilik ve güvenlik açısından TunnelBear, birleşik krallık kullanıcıları için iyi bir seçimdir. Ne yazık ki, bu VPN’in en büyük dezavantajı 500 MB / ay sınırına sahip olmasıdır. Bu nedenle, orta ila yüksek VPN kullanım gereksinimleriniz varsa, TunnelBear sizin için doğru olmayacaktır, ancak ara sıra kullanım için mükemmel çalışır.

Vorteile
 • 256 bit şifrelemeli OpenVPN
 • Birleşik Krallık sunucuları
 • Kullanımı kolay uygulamalar

Cons
 • Aylık 500 MB veri sınırı

5. UrbanVPN – Sınırsız Bant Genişliği

UrbanVPN

UrbanVPN, sınırsız bant genişliği ve İngiltere de dahil olmak üzere 87’den fazla sunucu konumunu ücretsiz kullanım için sunar. Aslında, Netflix ve diğer yayın hizmetlerinin engelini kaldırabilen çok az VPN’den biridir.

Dezavantajı, şüpheli bir protokol politikasına sahip olması ve kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini daha fazla sorgulayan P2P benzeri bir ağ mimarisi kullanmasıdır. Ancak, akış hizmetleri için etkinliği lehine şüpheli gizliliği göz ardı etmek istiyorsanız, UrbanVPN ücretsiz bir İngiltere IP adresi almak için harika bir VPN’dir.

Urban VPN İncelemesi’nde bu VPN hakkında daha fazla şey öğrenin.

Vorteile
 • Sınırsız bant genişliği
 • Netflix ile çalışır
 • İngiltere’deki sunucular

Nachteile
 • P2P tarzı altyapı

İngiltere için Neden VPN’e İhtiyacınız Var?

vpn-for-uk

 • Devlet gözetimi: 2016 yılında, İngiliz Parlamentosu temelde her yerde kitlesel gözetim için yasal kılıf sağlayanSoruşturma Yetkileri Yasası’nıkabul etti. Bu yasa, GCHQ gibi kurumlara, diğerlerinin yanı sıra, İngiliz vatandaşlarını gözetlemek için ücretsiz bir el verir. VPN’ler gizliliğinizi artırmaya ve sizi casus ajanslardan korumaya yardımcı olabilir.
 • Güvenli torrent: İngiliz hükümetinin katı telif hakkı yasaları vardır ve iddia edilen ihlaller sürekli olarak önlenir. Torrentlerle dijital korsanlığın cezası 2017’de en fazla 10 yıla çıkarıldı. Bu nedenle, kullanıcıların güvenli bir şekilde davranması zorunludur, yasal torrentleri ve VPN’leri indirmek bu konuda çok yardımcı olabilir.
 • Herkese açık Wi-Fi ile güvende kalın: Herkese açık Wi-Fi etkin noktaları güvensizdir ve bilgisayar korsanlarının yararlanabileceği güvenlik açıklarıyla doludur. VPN’ler, herkese açık Wi-Fi üzerinden verilerinize güçlü şifreleme ekleyerek özel bilgilerinizin ve etkinliklerinizin yetkisiz üçüncü taraflara karşı korunmasını sağlar.

İngiltere IP adresi ücretsiz nasıl ediner

Ücretsiz bir İngiltere proxy sunucusu kullanarak İngiltere IP adresi alabilirsiniz. Ancak, proxy hizmetleri güvensiz olduğundan ve arkalarındaki şirketler verilerinizi çalabileceğinden, IP adresinizi değiştirmenin bu yöntemini önermiyoruz.

İngiltere’den BIR IP adresi almanın güvenli yolu, aşağıda açıklandığı gibi bir VPN kullanmaktır:

 1. Surfshark VPN’e abone olun.
 2. VPN’i cihazınıza indirip yükleyin.
 3. VPN’i başlatın ve kimlik bilgilerinizi girin.
 4. İstediğiniz IP adresini almak için İngiltere’deki bir sunucuya bağlanın.

Diğer bölgeler için ücretsiz VPN hizmetleri

SSS

İngiltere sunucusuna sahip birçok VPN sağlayıcısı ücretsiz deneme sürümü sunar. Bu testler genellikle 3-4 gün sürer ve sağlayıcı kredi kartı bilgilerinizi gerektirir.

Ancak, bazı VPN’ler bu gereksinimler olmadan da kullanılabilir. Bu VPN’ler ücretsiz olarak indirilebilir ve kurulumdan hemen sonra çalışır.

Bahsedilen VPN’ler ikinci açıklamaya karşılık gelir.

Birleşik Krallık’ta (İngiltere) VPN’in aktif olarak engellenmesi söz yoktur. Çoğu ülkede durum böyledir.

Bununla birlikte, İngiltere’de ve başka herhangi bir yerde yasadışı amaçlar için bir VPN kullanmak sorunlara neden olabilir.

Dedikleri gibi, büyük bir VPN ile büyük bir sorumluluk geliyor. Bu nedenle, VPN’inizi büyük bir sorumlulukla ve azami özenle kullanın.

son

Ücretsiz VPN, birçoğu verilerimizi çalmak veya cihazları kötü amaçlı yazılımlarla doldurmakla ilgili olduğu için şahsen kimseye tavsiye etmem bir şeydir. Yine de, sizi kitlesel gözetimden kurtarabilecek bazı güvenilir ücretsiz İngiltere VPN’leri vardır, bunların en iyisi Surfshark’tır.

İngiltere’de uygun fiyat, engeli kaldırma ve güçlü gizlilik arasında mükemmel bir denge arıyorsanız, Surfshark şu anda sahip olabileceğiniz en iyi seçimdir.