Reading Time: 6 minutes

2020 için En İyi VPN Yönlendiricileri

Bu kılavuzda, Sanal Özel Ağ üzerinden internete kolayca bağlanan en iyi VPN yönlendiricilerini listeledik. Ev veya ofis için bir VPN yönlendiricisi satın almayı planlıyorsanız VPN’leri destekleyenleri satın alın.

Bu yönlendiricileri dikkatlice seçtik, çünkü bir yönlendirici satın alırken önemli olan tek şey uyumluluk. Bununla birlikte, fiyatları ve ana özelliklerini de bahsettik, böylece bunları VPN 2021 için diğer en iyi yönlendiricilerle karşılaştırabilirsiniz.

Bu sayfada önerdiğimiz en iyi VPN yönlendiricileri, birkaç dakika içinde bir VPN kurmanıza izin verecektir, çünkü birçok kişi Yönlendirici ile VPN kullanmanın yalnızca ileri düzey kullanıcılar için olduğunu varsayar. Bu yönlendiriciler bağlantı hızınızı etkilemeyecektir, bunları listelerken bununla ilgilendik. Bu yönlendiricilere bir VPN yükledikten sonra, tüm internet trafiğiniz şifreli bir tünelden geçecektir. En iyi önerimiz, yönlendiricilerle yüksek uyumluluğu ve kolay kurulumu nedeniyle ExpressVPN’dir.

 • 3,000+ Servers in 94 Countries
 • Hard disk free infrastructure (RAM only)
 • 256-bit Military-Grade Encryption
 • Excellent unblocking capability for Netflix, Hulu & more
 • 5 Multi Logins
 • Zero-knowledge DNS
Excellent - 4.6
Based on 100 reviews

7 En İyi VPN Yönlendiricileri 2021

İşte özellikleriyle birlikte en iyi VPN yönlendiricilerinin bir listesi. Bu yönlendiriciler için satın alma kararları almanıza yardımcı olacak bir fiyat karşılaştırması da bulabilirsiniz:

En iyi VPN Yönlendiricilerinin Hızlı Karşılaştırılması 2021

İşte yukarıdaki cihazların kısa bir VPN yönlendirici karşılaştırması:

VPN Yönlendiricileri Linksys WRT 3200 ACM TP-Link Archer C7 AC1750 Trendnet AC2600 Asus RT-AC5300

Asus RT-AC88U

Netgear Nighthawk X4S Akıllı Netgear – Nighthawk AC2300
snelheid 802.11ac: 3x 867 Mbps 5 GHz 1300 Mbps 1733 Mbps WiFi AC 802.11 ac 5334 Mbps 2.167 Mbps (5 GHz) 802.11 ac 2600 Mbps 2300 Mbps
Bağlantı 4x Gigabit Ethernet, 1x USB 3.0, 1 x ESATA/USB 2.0 Çift USB Bağlantı Noktası USB 3.0 paylaşım bağlantı noktaları USB 3.0 paylaşım bağlantı noktaları 1 USB 3.0 bağlantı noktası ve 1 USB 2.0 bağlantı noktası 4 x 1G Ethernet, 2 x 3.0 USB ve 1 x eSATA bağlantı noktası 4 x 1G Ethernet ve 2 USB bağlantı noktası
Özellik Üç Akışlı 160, 1,8 GHz çift çekirdekli CPU, 512 MB RAM, 256 MB flash bellek Konuk Ağı, IPv6 Destekli, Kolay Kurulum Ses önceliklendirme, 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci, Önceden şifrelenmiş WiFi Düşük gecikme süresi, 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci ASUS WRT ürün yazılımı, AiCloud, AiProtection, Yüksek güç modu. 1.7 GHz çift çekirdekli işlemci, DoS Güvenlik Duvarı, Konuk Wi-Fi erişimi NETGEAR Zırh, çift çekirdekli 1 GHz işlemci, DoS Güvenlik Duvarı
En İyi Fiyat $214.97 $69.99 $99.99 $269.99 $198.99 $355.07 $142.71

VPN Yönlendiricisiyle Çalışmaya Başlama

Birden fazla Yönlendirici VPN’i ve bunu kullanmanın farklı yolları vardır. Temel VPN yönlendiricisi kurulum seçeneklerinden bazıları şunlardır:

1. Önceden yapılandırılmış yönlendirici

FlashRouters, ExpressVPN de dahil olmak üzere çeşitli VPN sağlayıcıları için önceden yapılandırılmış yönlendiriciler sunar. Bu seçenek, özellikle zaten bir yönlendiriciniz varsa, biraz pahalıdır. Ancak, bir yönlendiriciniz yoksa, bu en basit ve kolay seçenektir.

2. VPN özellikli bir yönlendirici haline getirin

OpenVPN’i destekleyen bellenim ile yanıp sönen bir yönlendirici kullanıyorsanız, VPN’i yönlendiricinizdekolayca yapılandırabilirsiniz. VPN sağlayıcınız tarafından sağlanan adımları takip edebilirsiniz. Teknoloji meraklısı olmayan bireyler için basit ve iyi bir seçenektir.

3. Yeni ürün yazılımına sahip flash yönlendirici

OpenVPN’i desteklemeyen ürün yazılımına sahip bir yönlendiriciniz varsa, DD-WRT, Tomato ve OpenWrt gibi yeni bir ürün yazılımıyla yanıp sönebilirsiniz. Bunlar ücretsiz ve açık kaynak kodlidir. Ancak, tekniktir ve yukarıdaki seçenekler kadar basit değildir. Doğru yapılmazsa, yönlendiricinizi işe yaramaz hale getirebilir.

7 En İyi VPN Yönlendiricisi – Ayrıntılar

1. Linksys WRT 3200 ACM – Genel Olarak En İyi VPN Yönlendiricileri

Hız: 802.11ac: 3x 867 Mbps, 802.11n: 600 Mbps | Bağlantı: 4x Gigabit Ethernet, 1x USB 3.0, 1 x ESATA/USB 2.0 | Özellikler: Üç Akışlı 160, 1,8 GHz çift çekirdekli CPU, 512 MB RAM, 256 MB flash bellek

linksys li WRT3200ACM 10 VPN Yönlendiricisi

Linksys WRT 3200 ACM, kolayca elde edebileceğin en uygun maliyetli ve en hızlı VPN yönlendiricisidir. Hızlı dosya aktarımları ve MU-MIMO desteği için 5 GHz’lik etkileyici bir bant verimine sahiptir.

4 güçlü antenile güçlü sinyal gücü ile çok fazla alanı kaplayabilir. Özelleştirilebilir açık kaynaklı ürün yazılımı ile birlikte gelir. Harika bir özellik, güncellemeleri bir gecede otomatik olarak yükleme ve çalıştırma yeteneğidir. Yönlendirici ürün yazılımını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmez.

MU-MIMO’yı destekler ve açık kaynaklıdır. Bu, oyun konsolları, cep telefonları, PC, Mac ve daha fazlası gibi birden fazla cihazı aynı anda desteklediği anlamına gelir. Yönlendirici yavaşlamaz.

Profesyonel:
➕ Açık kaynaklı ürün yazılımını destekler
➕ Mükemmel özellikler

Eksi -lerini:
➖ Tutarsız kapsama alanı

Linksys Router’da ExpressVPN nasıl kurulur (Video Eğitimi):

Hız: 802.11ac: 2.4 GHz 450 Mbps ve 5 GHz 1300 Mbps | Bağlantı: Çift USB Bağlantı Noktası| Özellikler: Konuk Ağı, IPv6 Destekli, Kolay Kurulum

TP Link Archer C7 AC1570 VPN Yönlendirici

Bu TP-Link yönlendirici, mükemmel uygun fiyatlılığı nedeniyle bu listede olmayı hak ediyor. Hızlı performans sunar ve özelleştirilebilirlik için çok sayıda seçenek ve yönetim ayarı sağlar.

Yönlendiricinin kurulumu gerçekten kolaydır ve bu fiyat diliminde kelimenin tam anlamıyla daha hızlı bir alternatif yoktur. Tek küçük sorun, yalnızca USB 2.0 ‘ ı desteklemekgibi çevresel özellikler açısından hala biraz eski olmasıdır.

USB bağlantı noktası, medya dosyalarını diğer ağa bağlı cihazlarla kolayca paylaşmanıza izin verir veya FTP sunucusu üzerinden uzaktan bağlanabilirsiniz. Tether uygulaması aracılığıyla kolayca kurabilir ve yönetebilirsiniz ve evinizi veya ofisinizi paylaşan kişiler için güvenli Wi-Fi erişimi sunar.

Profesyonel:
➕ Alexa Desteği
➕ Hızlı hız ile mükemmel özellikler

Eksi -lerini:
➖ Pahalı

3. Trendnet AC2600 StreamBoost – Önceden Şifrelenmiş Wi-Fi ve Birden Fazla Cihazı Destekler

Hız: 1733 Mbps WiFi AC + 800 Mbps WiFi N bantları | Bağlantı: USB 3.0 paylaşım bağlantı noktaları | Özellikler: Düşük gecikmeli oyun/ses önceliklendirmesi, 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci, Önceden şifrelenmiş WiFi

Trendnet AC2600 StreamBoost VPN Yönlendiricisi

Trendnet, yönlendirici endüstrisindeki bir başka orta bütçeli VPN yönlendiricisidir. MU-MIMO, USB 3.0ve sürekli olarak hızlı aktarım hızını destekler. Kullanılabilirlik ve kurulum açısından, son derece sezgisel bir yönlendiricidir. Ancak, dosya aktarımı gereksinimleri iyileştirilmesi gereken bir yönüdür.

MU-MIMO destekli olduğundan, yoğun bir evde her türlü cihazı kullanabilirsiniz ve ne olursa olsun performansını artıracaktır. Wi-Fi önceden şifrelendiğinden,bu yönlendiriciye VPN bağlamanız gerekmez. Antenler de ayrılabilir.

Profesyonel:
➕ Alexa Desteği
➕ Hızlı hız ile mükemmel özellikler

Eksi -lerini:
➖ Pahalı

4. Asus RT-AC5300 Kablosuz – Güçlü Wi-Fi Ağlarına Sahip 8 Canavar Anten

Hız: 802.11 ac 5334 Mbps | Bağlantı: USB 3.0 paylaşım bağlantı noktaları | Özellikler: Düşük gecikmeli oyun/ses önceliklendirmesi, 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci, Önceden şifrelenmiş Wi-Fi

Asus RT AC5300 Kablosuz AC5300 VPN Router

Asus RT-AC5300, VPN desteğine sahip bir başka en iyi kablosuz yönlendiricidir ve aynı zamanda 2021 için en hızlı VPN yönlendiricilerinden biridir. Bu yönlendirici, diğer yönlendiricilerin çoğuna kıyasla oldukça büyüktür, ancak iyi nedenler olmadan değil. Asus, oyuncular düşünülerek tasarlanmıştır ve 8 canavar antenleçalışan 3 frekans bandında çalışma sunar.

Çeşitli yönetim ayarlarıyla oynamak için kontrole sahip olmak istiyorsanız, Asus size cihazı istediğiniz gibi yapılandırma olanağı sağlar. Tek dezavantajı biraz pahalıolması .

Bu yönlendirici, ev ve ofisler için en iyi VPN yönlendiricisi olarak kabul edilebilir, çünkü güçlü ve esnek bir Wi-Fi ağı oluşturmak için diğer ASUS yönlendiricilerle de bağlanabilir.

Profesyonel:
➕ Harika kapsama alanı
➕ Mükemmel oyun özellikleri ve hızı

Eksi -lerini:
➖ Büyük aygıt
➖ Sadece 1 USB 3.0 bağlantı noktası

ExpressVPN Asus yönlendiricide nasıl kurulur (Video Eğitimi):

5. Asus RT-AC88U Çift Bantlı Router – Oyunları Sorunsuz Oynamak İçin En İyisi

Hız: 2.167 Mbps (5 GHz) ve 1.000 Mbps (2.4 GHz) | Bağlantı: 01 USB 3.0 bağlantı noktası ve 01 USB 2.0 bağlantı noktası | Özellikler: ASUS WRT ürün yazılımı, AiCloud, AiProtection, Yüksek güç modu, Ana uygulamayı indirin, Çift WAN ve Bağlantı Noktası Toplama

Asus RT AC88U Çift Bantlı Router

Asus RT yönlendirici daha pahalı bir seçenektir, ancak muhtemelen piyasadaki en şık şekilde tasarlanmış cihazlardır. MU-MIMO teknolojisi, üretilen işlerde düşmeden aynı anda birden fazla bağlı cihaza etkili bir şekilde hizmet verir.

8 farklı WAN bağlantı noktasıve 4 anten, evinizin her köşesine bakabilir. Hem 2,4 GHz hem de 5 GHz bantları için hızlı aktarım hızı, pahalı bir çözüm için bütçeniz varsa, bunu VPN yönlendiricisi olarak sağlam bir seçenek haline getirir.

WTFast’ın oyunlardan sorunsuz bir şekilde keyif almanızı sağlayan yerleşik bir oyun hızlandırıcısı vardır. Diğer ASUS yönlendiricilerle de bağlanabilir.

Profesyonel:
➕ Harika kapsama alanı
➕ Katı Wi-Fi hızı
➕ İyi fiyatlandırma

Eksi -lerini:
➖ Karmaşık ürün yazılımı
➖ Garip tasarım

6. Netgear Nighthawk X4S Smart – Akış ve Oyun Amaçları İçin En İyisi

Hız: 802.11 ac 2600 Mbps | Bağlantı: 4 x 1G Ethernet, 2 x 3.0 USB ve 1 x eSATA bağlantı noktası | Özellikler: 1,7 GHz çift çekirdekli işlemci, Konuk WiFi erişimi, DoS, Güvenlik Duvarı ile tasarlanan WPA2 kablosuz güvenlik protokollerini destekler

Netgear Nighthawk X4S VPN Yönlendirici

Netgear Nighthawk, OpenVPN kurulumuna izin veren DD-WRT ürün yazılımını destekler. VPN için en iyi yönlendiricilerden biridir. Asus router’lardan daha küçük bir bağlantı noktası seçimi seçeneği sunar, ancak 4 WAN bağlantı noktası ev kullanımı için ihtiyaç duyan çoğu insan için yeterlidir.

Yönlendirici çok çeşitli ayarlar sunar ve akış ve oyun için MU-MIMO’yu destekler. Ancak, çok pahalı ve biraz daha fazla ödeyerek ve antenler gibi birçok ek özellik alarak daha iyi Asus modelleri alabilirsiniz.

Akış ve oyun amaçları için iyi olan güçlü bir 1.7 GHz çift çekirdekli işlemciye sahiptir. Nighthawk uygulamasıyla da ev ağına uzaktan erişebilirsiniz. DD-WRT Yönlendiricileri vpn’lerinegöz atmak için burayı ziyaret edin.

Profesyonel:
➕ Harika Wi-Fi hızı
➕ VDSL 2 modem
akıllı ebeveyn denetimleri ➕

Eksi -lerini:
➖ 1024-QAM’ı Yok
➖ Yüksek hızlar için özel donanıma ihtiyacı var

Netgear’da ExpressVPN nasıl kurulur (Video Eğitimi):

7. Netgear – Nighthawk AC2300 – Hızlı Performans ve Mükemmel Aralık

Hız: 2300 Mbps | Bağlantı: 4 x 1G Ethernet ve 2 USB bağlantı noktası | Özellikler: Çift çekirdekli 1 GHz işlemci ile tasarlanan NETGEAR Armor, WPA2 kablosuz güvenlik protokollerini, Konuk WiFi erişimini, DoS, Güvenlik Duvarını destekler

Netgear Nighthawk AC2300 VPN Yönlendirici

Netgear yönlendiricilerinin Nighthawk serisi, bu şirketin yıllar boyunca çıkardığı en iyi cihazlardan bazılarını içerir. Netgear AC2300 hızlı performance sunar, mükemmel aralıkve üstün kullanılabilirliksağlar. Bu yönlendiricide bir VPN kurmak çok zaman almamalıdır.

Akış yaparken aşırı hız sunar, böylece gecikme veya arabelleğe alma sorunları oluşturmaz. Nighthawk uygulamasıyla, bir kötü amaçlı yazılım tehdidinin ne zaman algılandığında bildirim alabilirsiniz.

Profesyonel:
➕ Harika Wi-Fi hızı
➕ Kurulumu kolay
➕ Sağlam kötü amaçlı yazılım

Eksi -lerini:
➖ Ebeveyn denetimleri abonelik gerektirir
➖ Ortalama dosya aktarım performansı

Yönlendiriciyi Destekleyen VPN Satın Almak İçin Önemli Noktalar

VPN destekleyen yönlendiriciler evinizdeki her cihazı VPN sunucularına bağlamak için harika olsa da, satın almaya karar vermeden önce yapmanız gereken birkaç husus vardır:

 • Maliyet: Gelişmiş özelliklere sahip yönlendiriciler temel yönlendiricilerden daha pahalıdır. VPN’lere bağlanmak istediğiniz birden fazla cihazınız / pc’niz varsa, yönlendirici için VPN almanın maliyet-fayda oranı sizin lehinize olacaktır. Ancak, yalnızca bir cihazınız varsa, yönlendiricide bir VPN yapılandırma sorunu yaşamak çok uygun maliyetli olmayacaktır.
 • Teknoloji meraklısı: Yönlendiricilere VPN yüklemek çok sezgisel bir işlem değildir. Bir dizi adımla oldukça ilgili olabilir. Genel olarak bilgisayarlarla aranız pek iyi değilse, VPN destekli yönlendirici sizin için olmayabilir. Ancak, biraz ekstra para karşılığında, önceden yapılandırılmış VPN’lere sahip yönlendiriciler alabilirsiniz (Daha sonra bu konuda daha fazla). Bu nedenle, bu yine ne kadar ödemeye istekli olduğunuza ve tüm evinizin VPN’lerle bağlantı kurmanız için tek bir yönlendiriciye ne kadar güvenmesini istediğinize bağlı.
 • Sunucu Forsayı: Bir VPN hizmetini değerlendirirken, birincil önceliğinizin ülke sayısı, ikincil önceliğinizin ise sunucu sayısı olduğunu unutmayın.
 • Müşteri Desteği: Yönlendiricinizi VPN tünel oluşturma için kullanmayı planlıyorsanız, müşteri desteği sizin için kritik öneme sahiptir. Ne zaman başınızı belaya sokabileceğinizi asla bilemezsiniz ve hiçbir şey böyle zamanlarda 7/24 destekten daha iyi çalışmaz.
 • Hız: Yönlendiriciniz muhtemelen aynı anda birden fazla cihaz için interneti çalıştırıyor olacaktır. Bir yönlendiricinin VPN çalıştırması için yüksek bant genişliği ve hız zorunludur.

Yönlendirici ile ücretsiz VPN kullanabilir miyim?

Şüphesiz piyasada birçok ücretsiz VPN vardır, ancak birçok nedenden dolayı yönlendiriciler için iyi bir seçim değildir. İlk olarak, yönlendiricilerle uyumlu bir VPN bulamazsınız veya yönlendiricilerle yapılandırılabilir. Yönlendiricilerle çalışan ücretsiz bir VPN bulsanız bile, size yeterli destek sağlamayacaktır.

Ücretsiz VPN’ler, çok sayıda kullanıcıya sahip birkaç sunucu (2 ila 4) sunar ve bu da düşük bağlantı hızlarına ve sürekli bağlantı düşüşlerine neden olur. Bu nedenle, ücretsiz bir VPN ile fazla bir şey yapamazsınız. Ayrıca, ücretsiz VPN sağlayıcıları, reklamlara büyük ölçüde güvenerek hizmetlerinden para kazanır, böylece çok sayıda can sıkıcı reklam ve izleme çerezleri göreceksiniz.

Bu nedenle, ExpressVPN gibi yönlendiriciler için premium VPN’lere bağlı kalmanız önerilir. Ayrıca 30 gün para İade garantisi sunar, böylece 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

ExpressVPN Yönlendiriciler İçin Önerilen VPN’imizdir

Sunucu Sayısı: 3.000+ | Sunucu Konumları: 160 | IP Adresleri: Yok | Desteklenen Maksimum Cihaz Sayısı: 5

ExpressVPN Yönlendirici

ExpressVPN bizim tavsiyemizdir ve en iyi yönlendirici VPN 2021’den biridir, çünkü farklı yönlendirici markalarını destekler ve bunlara kolayca yüklenir. ExpressVPN yönlendirici kurulum kılavuzumuz süreci adım adım açıklamanıza yardımcı olacaktır.

ExpressVPN’i bir yönlendiricide kullanmak için tercih ettiğimiz VPN olarak seçmemizin nedeni, 94 ülkedemevcut olan 3.000 sunucuya sahip olmasıdır. Sadece bu değil, en güçlü şifrelemeye sahip, yani 256 bit.

ExpressVPN ayrıca inanılmaz hızlı hız. ExpressVPN’i bu sayfada bahsettiğim yönlendiricilerden herhangi birine birleştirdiğinizde elde edeceğiniz internet hızını hayal edin.

SSS – En İyi VPN Yönlendiricileri 2021

İnternet bağlantınızı aynı anda birden fazla cihazda bir VPN ile güvence altına almak istiyorsanız, bir yönlendirici VPN’e ihtiyacınız vardır. Bu şekilde sadece internette özel olarak gezinmekle kalmayacak, aynı zamanda birden fazla cihazda vpn’i ayrı ayrı kurmak zorunda kalmadığınız için size çok zaman kazandıracaktır.

Evet, internet servis sağlayıcınız (ISS) tarafından sağlanan çoğu yönlendirici VPN’lerle uyumlu olmadığı için VPN’lerle uyumlu bir yönlendiriciye ihtiyacınız vardır. Yönlendiricinizde vpn kullanmak için, VPN kullanımını destekleyen bellenim ile yukarıda belirtilen yönlendiricilerden birine ihtiyacınız vardır.

Evet, ürün yazılımı VPN’leri destekliyorsa yönlendiricinize bir VPN koyabilirsiniz. Çoğu ISS tarafından sunulan yönlendiricilerin yazılıma sahip olduğunu ve VPN bağlantısını desteklemediğini belirtmek gerekir. Ancak, VPN’i destekleyen bir yönlendirici alabilir ve VPN’in çalışması için yönlendiricinizde manuel olarak yapılandırabilirsiniz. Veya yönlendirici ürün yazılımınız VPN’i desteklemiyorsa, yönlendiricinizi yeni bir ürün yazılımıyla yanıp sönebilirsiniz.


Nihai Karar

Önerilen en iyi VPN yönlendiricimiz 2021 Linksys WRT 3200 ACM’dir, çünkü tüm cihazları destekler, oyun izlemek ve oynamak için yeterince hızlıdır ve açık kaynaklıdır. Listede bahsettiğim diğer en iyi VPN yönlendiricileri tarafından takip ediliyor.

Bunu söyledikten sonra, ExpressVPN önerilen VPN hizmetimizdir, çünkü yönlendiricilerinize yükleyebileceğiniz özel bir yönlendirici uygulaması sunar.

3.000 sunucuya sahiptir, hızlı hıza sahiptir ve tüm yönlendiriciler için kullanılabilir. ExpressVPN inceleme kılavuzumuzu da ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

VPN, tüm çevrimiçi verilerinizi şifreleyen ve çevrimiçi etkinliğinizi gizli tutan zorunlu bir yazılım haline geldiği için, birçok kişi her cihazının internet üzerinden güvenliğini sağlamak isteyecektir.