Surfshark İnceleme 2021 – Uygun Fiyatlı, Ama Güvenli ve Hızlı mı?

 • Last updated July 18, 2023
 • written by
  Editor

Surfshark-best-vpn

Surfshark VPN artık bloktaki yeni çocuk değil. Bu İngiliz Virgin Adası merkezli VPN’in bir yıldan biraz fazla bir sürede sadece 100’den 3200’e kadar büyüdüğünü gördüm. Bu sunuculardan bazıları Surfshark’ı Çin’de erişilebilir hale bile getiriyor.

Surfshark’ta sevilecek çok şey var. Başlamak için Surfshark, güçlü şifreleme, hız, engellemeyi kaldırma yeteneği, gizlilik ve çok daha fazlasını sunan güvenli bir VPN’dir. $2.49/mo - Save up to 77% with exclusive 2-year plan + 30-day money-back guarantee.

Surfshark, Cure53’ün bağımsız denetiminin meşru olduğunu iddia ederek, kullanıcıların gizliliğe duyarlı bilgilerinin kaydını tutmadığını garanti eder. Ayrıca kullanımı güvenlidir ve politikasını da test ettiğim ve doğruladığım için inanılmaz güvenlik özellikleri sunar.

Genel olarak sonuçlar etkileyiciydi – Surfshark, sunacak çok şey olan ve süper uygun fiyatlı harika bir VPN hizmetidir.

Ancak, hala iyileştirme için biraz yer var, hızlar ve sunucu ağları hakkında konuşursak, sunucu kapsamının çoğu VPN’den daha küçük olduğunu düşünürsek.

Hızlı Bir Genel Bakış mı istiyorsunuz? İşte önemli bulgular.

 • Akış Surfshark, Netflix, BBC iPlayer ve daha fazlasının engelini kaldırmak için güçlü engelleme kaldırma özelliklerine sahiptir.
 • Hız Bazı sunucularda yüksek yükleme hızları ancak yavaş indirme hızları sunar.

 • Sunucu Ağı
  – Çok sayıda sunucuya sahiptir ve hepsi süper güvenilirdir.
 • Güvenlik Çeşitli siber tehditlere karşı çevrimiçi güvenliği artırmak için tonlarca yerleşik özellik. Diğer VPN hizmetlerinde bulunmayan gelişmiş özellikler sunar.

 • Özellikler
  – Surfshark, bu VPN’i bir reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleyici de dahil olmak üzere diğer premium hizmetlerden ayıran şaşırtıcı uygulama içi özellikler sunar.

 • Gizlilik
  – Surfshark sıkı bir sıfır günlük politikasına sahiptir ve herhangi bir kullanıcı bilgisi depolamaz. Gizlilik politikası şeffaftır ve aynı zamanda denetlenmektedir.
 • Kullanıcı deneyimi Minimalist bir tasarıma sahip yeni başlayanlar için kullanımı kolay uygulamalar sunar ve sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin veren birkaç premium VPN’den biridir.
 • Uyumluluk Sınırsız çoklu bağlantıyı destekler ve yönlendiriciler ve Akıllı TV’ler de dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için uygulamalar sunar.
 • Fiyatlandırma Sınırsız çoklu giriş ile birlikte 24 aylık ömründe %81 indirim sunuyor. Ayrıca en uygun fiyatlı VPN’lerden biridir.
 • Müşteri desteği Canlı sohbet, e-posta desteği, kurulum kılavuzları, SSS ve daha fazlasını sunar.

Surfshark Özellikleri – Nisan 2021 Güncellemesi

Sunucu sayısı 3200
Sunucu konumları 65
IP Adresi Sayısı 3,200+
Şifreleme AES-256 Bit
Günlük tutuyor mu? Günlük Yok
Abonelik başına cihaz sayısı Sınırsız Cihaz
Kill switch içeriyor mu? evet
fiyat $2.49/mo - Save up to 77% with exclusive 2-year plan + 30-day money-back guarantee

Akış – Surfshark akış için iyi mi? ⭐9.0

Evet, Surfshark VPN akış için mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Günümüzde çoğu VPN’in popüler akış hizmetleri tarafından uygulanan güvenlik duvarlarını ve VPN engelleme teknolojilerini geçemediğini düşünürsek, bu gerçekten etkileyici.

Surfshark’ı Netflix, BBC iPlayer ve Hulu ve Amazon Prime Video gibi yayın hizmetleriyle test ettim ve kusursuz çalıştıklarını gördüm.

Netflix Hotstar
Hulu FA
Amazon Prime Video Istemek
BBC iPlayer Crunchyroll
Disney+ Voot
HBO Git Tavus kuşu TV
HBO Şimdi stan
HBO Maks. Fubo TV
Vudu Foxtel
CBS GÖSTER ZAMANI
Gökyüzü TV Kanal 4
ESPN DAZN

Surfshark Netflix ile çalışıyor mu?

[nav][nav_menu name=”Netflix” link=”#tab-netflix” active=”evet”][nav_menu name=”Amazon Prime Video” link=”#tab-amazon”][nav_menu name=”Hulu” link=”#tab-hulu”][nav_menu name=”Disney Plus” link=”#tab-disney”][/nav]

Evet, Surfshark Netflix ile verimli bir şekilde çalışır. Dünyanın her yerinden 30’dan fazla Netflix kütüphanesini destekler. Netflix ABD için, Netflix’in ABD St. Louis sunucusuna bağlandım ve ünlü “300” filmini izledim. Surfshark filmi sadece saniyeler içinde oynatmakla kalmadı, aynı zamanda HD görüntü kalitesi de sundu.

 

surfshark-connected-to-us-server-playing-300-movies-on-netflix

Surfshark Netflix ABD Engelini Kaldırma – 24 ABD sunucusunun tümü mükemmel çalıştı!

Ayrıca Netflix’in İngiltere kütüphanesinin engelini de kaldırmayı başardım. Netflix demişken, Surfshark’ı Netflix ileşu şekilde izleyebilirsiniz.

Surfshark ile uluslararası kütüphanelere erişirken yaşadığım bir başka garip şey, çoğu AB sunucusunun Netflix ABD’ye yönlendirilmesidir. Benim için oldukça kafa karıştırıcıydı. Bu konuda müşteri desteğine başvurmaya karar verdim ve Netflix ABD ve Surfshark’ın kullanıcılarını kolaylaştırmak için bunu yapmasını izlemek için AB sunucularını kullanmanın tamamen güvenli olduğunu açıkladılar.

Surfshark-Netflix-Destek

Müşteri desteği, Surfshark sunucularının desteklemedikleri bölgeler için ABD Netflix’i otomatik olarak açacak şekilde yapılandırıldığını açıkladı.

Temel olarak, bağlantı hızlarınızı kesinlikle etkileyecek uzun mesafeli ABD sunucularını kullanmak yerine, Netflix ABD’ye erişmek için Avrupa’daki sunucuları kullanabilirsiniz. Bu benim için çok şaşırtıcı ve uygundu. Netflix US’yi İsveç ve Çek sunucularında test ettim ve Netflix proxy hatası yoktu. Ancak ExpressVPN gibi diğer akış VPN’leriyle karşılaştırırsak, Surfshark’ın bölgesel Netflix kütüphanelerinin engelini kaldırma konusundageride kaldığını söyleyebilirim , çünkü sizi otomatik olarak ABD Netflix’e yönlendirir.

SURFSHARK, ABD ve İngiltere Netflix dışında, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi popüler Netflix kütüphanelerinin engelini kaldırmayı başardı:

Netflix Kütüphaneleri Çalışma (Evet/Hayır) Hız düşüşü (%) Tamponlama
Netflix ABD %12 düşüş Hayır
Netflix İngiltere 5.3% düşüş en az
Netflix BT 1.3% düşüş Hayır
Netflix DE 1.7% düşüş en az
Netflix AU %48 düşüş en az
Netflix JP %26 düşüş Hayır
Netflix KR %18 düşüş en az
Netflix FR 5.2% düşüş Hayır
Netflix CA 9.7% düşüş Hayır
Netflix PT 3.7% düşüş Hayır

Amazon Prime Video Surfshark ile kusursuz çalışıyor.

Testim sırasında, her şey HD kalitesinde aktı ve ABD Chicago sunucusuna bağlıyken herhangi bir hatayla karşılaşmadım. Ancak, daha önce 5-6 sunucu değiştirmek zorunda kaldım, şansımı Amazon Prime US ile çalışan Chicago sunucusuyla denemek. Ayrıca Kanada kütüphanesinin engelini kaldırabilirdim ve Fransız kütüphanesinde şansım yaver gitmedi.

 

Surfshark-Amazon-Prime-ABD

Surfshark sadece ABD ve Kanada Amazon Prime Video Kütüphanelerinin engelini kaldırmayı başardı. Fransa içeriğinin engelini kaldıramazdım.

Hulu Surfshark ile oldukça iyi çalışıyor.

Testim sırasında, bağlandığım hemen hemen her ABD sunucusu Hulu’nun engelini kolayca kaldırmayı başardı. Görüntü kalitesine gelince, HD kalitesinde birden fazla şov yayınlamayı başardım.

 

Surfshark-engel kaldırma-hulu

Surfshark, Bent sunucusunda Hulu’nun engelini kolayca kaldırdı ve arabelleğe almadan HD kalitesinde yayın yapabilirdim.

Hulu’nun engelini sorunsuz bir şekilde kaldıran bir VPN istiyorsanız, ExpressVPN en iyi tercihim .

Surfshark, Disney Plus ile mükemmel bir şekilde çalışır.

Surfshark’ın Denver, Detroit, Boston, Atlanta ve New York sunucularıyla en iyi performansı elde etmeyi başardım. Yine, Disney plus’ta yayınladığım tüm içerik 1080p HD kalitesinde oynadı.

 

disney artı sörflühark

Surfshark, New York sunucusunda Disney+’ın engelini yüksek video kalitesiyle kaldırır.

Netflix’e benzer şekilde, Surfshark bölgesel bir Disney+ kütüphanesinin engelini kaldıramazsa, sizi otomatik olarak ABD Disney+’a yönlendirir. Ancak içerik tüm bölgelerde biraz benzer olduğundan, bu bir sorun olmamalıdır. Ayrıca, ABD Disney Plus kütüphanesi en büyüğüdür, bu yüzden çok fazla şey kaçırmayacaksınız.

Netflix’e veya VPN ile başka bir akış içeriğine erişmeden önce tarayıcı önbelleğinizi, çerezlerinizi ve geçmişinizi bir kez temizlemenizi öneririz.

Netflixdışında, BBC iPlayer, Huluve Disney Plus gibi diğer popüler yayın hizmetlerine de erişilebilir 1080p HD kalitesinde. Ayrıca Kodi Addon’u İngiltere sunucusuyla kullanarak coğrafi olarak kısıtlanmış BBC iPlayer içeriği yayınlayabilirdim (Manchester Londra’dan daha hızlıydı).

Surfshark ile sitelerin engelini kaldırmakla ilgili bir sorunum yoktu. Ancak, Hotstar’ın engelini kaldırmaya çalıştığımda harekete geçti. Birkaç sunucuyu değiştirmek zorunda kaldım ve sonunda 7. Test sırasında, hızlar son derece yavaştı ve çok fazla tamponlama vardı. Uzaklıktan kaynaklanıyor olabilir, ancak video arabelleğe alınmaya devam etti ve izlenemezdi.

Surfshark ayrıca bugünlerde birçok VPN sağlayıcısıyla kıt bir şey sunuyor. Sunucularıyla farklı web sitelerini test ederken, CleanWeb reklam engelleyici özelliğini etkinleştirdiysem, tüm bu can sıkıcı reklamların ortaya çıkmasınaengel olacağını fark ettim. Akış ve tarama deneyimimi çok pürüzsüz hale getirdi.

Surfshark'ı alıp alın 30 Days Money-Back Guarantee

Hız – Surfshark Online Aktiviteler için ne kadar hızlı? ⭐8.5

İndirme hızı Surfshark’ın gelişmesi gereken bir alandır. 63 ülkede 3200’den fazla sunucu sunmasına rağmen, Surfshark’ı hız testlerimde 100 Mbps bağlantımla test ettiğim çoğu sunucuda yüklü indirme hızları sunmak için buldum. Hız testlerinde üç şeyi kontrol ettik:

 • İndirme hızı, sunucudan veri alma hızıdır. Sayfaları, akışı ve daha fazlasını yüklemek önemlidir.
 • Yükleme hızı, örneğin sosyal medya, e-posta gönderme, görüntülü arama ve daha fazlası gibi verileri sunucuya ne kadar hızlı gönderdiğinizdir.
 • Ping, verilerin seyahat etmesi için gereken süredir. Milisaniye cinsinden ölçülür. Düşük pingler düşük gecikme süresi ve yüksek yanıt verme anlamına gelir. Oyun oynamak için önemlidir.

Ancak diğer yandan, yükleme hızlarından şikayet edemiyorum. Surfshark, 25 Mpbs indirme hız işaretini aşmak için mücadele ederken, üst 80’lerde yükleme hızlarını 90’lar aralığına ulaştırmayı başardı.

İlk olarak, diğer konumlar için hız karşılaştırması için bir temel olarak Surfshark’a bağlanmadan bağlantı hızımı kontrol ettim. Testler İspanya’nın Madrid kentinden yapıldı. Bu testleri Windows 10 dizüstü bilgisayarımda yaptım.

VPN’siz hız (Madrid, İspanya)

İndirme Hızı (Mbps) 80.24
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 98.3
Ping (ms) 12

Yerel Sunucu hızı

Surfshark’ın “En Hızlı Sunucu” seçeneğini kullanarak İspanya’daki Valencia’daki bir sunucuya bağlandım ve hızlarda hafif bir yavaşlama yaşadım.

Valencia (İspanya):

İndirme Hızı (Mbps) 68.09 (%15 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 92.6 (%5.7 düşüş)
Ping (ms) 29

Bir VPN’e bağlandığınızda hızınızda hafif bir düşüş yaşamanız normaldir. Ama her nasılsa, Surfshark indirme hızlarında yüzde 15’lik bir düşüş yaşadığım için çok yüksek yükleme hızları ve çok düşük indirme hızları vermeye devam etti.

Portekiz (Lizbon):

İndirme Hızı (Mbps) 38.05 (%52.5 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 93,07 (%5,3 azalış)
Ping (ms) 43

Daha sonra, gerçek konumumdan çok uzak olmayan lizbon – Portekiz sunucusunu denedim ve biraz benzer sonuçlar aldım – düşük indirme hızı ve daha düşük ping’lerle çok yüksek yükleme hızları.

Surfshark-Speed-on-Local-Servers1

Surfshark’ın hızı, VPN’siz temel internet hızıma kıyasla gerçek konumuma (Madrid) yakın olan yerel sunucularda biraz yavaştı.

Çok yavaş hızlarda bile, kendimi hazırladığım gibi performansı etkilemedi. Örneğin, Netflix’i herhangi bir büyük arabelleğe alma veya gecikme olmadan yayınlayabiliyordum ve tarama da hızlıydı. Bu nedenle, yerel sunucularla Surfshark ile herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Şehirlerarası Sunucu Hızı

Sırada Surfshark’ın hızını uzun mesafeli sunucularda test ettik. Biraz hız kaybı bekliyordum, çünkü doğal olarak, verilerim gerçek konumumdan çok uzak olan sunucuya gitmek zorunda kaldı.

İlk olarak, ABD sunucularıyla başladım. Abd – New York sunucusuyla bağlantı kurmam 18 saniyemi aldı. ABD New York sunucusunda almayı başardığım indirme hızı 24.09 Mbps ve yükleme hızı 87.5 Mbps. Yükleme hızı hakkında hiçbir şikayetim olmasa da, indirme hızları daha iyi olabilirdi.

Amerika Birleşik Devletleri (New York):

İndirme Hızı (Mbps) 24.09 (%69 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 87.5 (%11 düşüş)
Ping (ms) 251

Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles):

İndirme Hızı (Mbps) 25.17 (%68 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 89.23 (%10.3 düşüş)
Ping (ms) 184

Ayrıca avustralya sunucu hızını test etmeye karar verdim, çünkü gerçek konumuma kıyasla çok uzakta (İspanya’dan 15.700 km). Düşük pinglerle benzer sonuçlar elde ettim.

Avustralya (Perth):

İndirme Hızı (Mbps) 25 (%68 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 93.25 (%5.1 düşüş)
Ping (ms) 132

Avustralya (Melbourne):

İndirme Hızı (Mbps) 25.81 (%66 düşüş)
Karşıya Yükleme Hızı (Mbps) 93.42 (%5 düşüş)
Ping (ms) 197
Surfshark-speed-on-long-distance-servers-US-Avustralya

İndirme hızları hakkında konuşursak, ABD ve Avustralya sunucularındaki Surfshark uzun mesafe hızları çok düşüktü.

Genel bir bakış için aşağıdaki tabloya göz atın:

Sunucu konumu İndirme hızı Yükleme hızı Ping
Avustralya – Perth 25 Mbps 93,25 Mbps 132 ms
Kanada – Montreal 25,17 Mbps 92,09 Mbps 265 ms
Almanya – Frankfurt 25,67 Mbps 92,5 Mbps 117 ms
Hong Kong 25,67 Mbps 93,25 Mbps 264 ms
Hindistan 25 Mbps 93 Mbps 211 ms
İtalya – Milano 25,67 Mbps 95,67 Mbps 263 ms
Birleşik Krallık – Londra 25,5 Mbps 91,09 Mbps 139 ms
Amerika Birleşik Devletleri – New York 24,09 Mbps 87,5 Mbps 251 ms
Birleşik Arap Emirlikleri 24,92 Mbps 91.75 234 ms

Surfshark hız testimde yavaş indirme hızları sunmayı başarsa da, yine de büyük torrent dosyalarını hızlı bir şekilde indirebilir ve Netflix’i HD kalitesinde izleyebilirdim. Daha derinlemesine hız testi sonuçları için Surfshark hız testi ile ilgili tam kılavuzuma göz atabilirsiniz.

Surfshark Oyun oynamak için yeterince hızlı mı?

Surfshark oyun oynamak için iyi bir seçenektir, ancak hızlar bazen yukarıda görülebileceği gibi tutarsız olabilir. Ayrıca, test sırasında, bazı sunucular bana hata mesajları verdi ve yüklenmesi uzun zaman aldı. “En Hızlı Sunucu” özelliklerini kullandığımda, gerçek konumuma daha yakın olan sunucuların manuel seçimine kıyasla hızlar o kadar da büyük değildi. Örneğin, Avustralya gibi uzun mesafeli sunucularda gözle görülür gecikmeler yaşadım.

Surfshark’ı farklı sunucularda indirme hızı, yükleme hızı ve ping temelinde test ettim.

 • İndirme hızı, verileri ne kadar hızlı aldığınızdır. Hızlı indirme hızı, diğer oyuncu size saldırdığında yanıt vermeniz için daha fazla zaman verecektir.
 • Yükleme hızı, veri gönderme hızınızdır. Hızlı yükleme hızı, diğer oyuncuya saldırmak için daha fazla zamanınız olacağı anlamına gelir.
 • Ping gecikme süresi olarak da adlandırılır. Verilerin hedefine ulaşması için ne kadar zaman aldığını ölçer. Pingler ne kadar yüksek olursa, oyun sırasında o kadar fazla gecikme olur.

Sorunsuz oyun oynamak için en az 15 Mbps indirme hızına, en az 1 Mbps yükleme hızına ve mümkün olan en düşük pinglere sahip olmak en iyisidir. İlk başta En Hızlı Sunucu özelliğini kullandım ve beni İspanya’sına bağladı. Overwatch’ı yükledikten sonra beni Avrupa oyun sunucusuna bağladı. Oyun ilk yüklendiğinde, laggy oldu, ancak birkaç dakika sonra oldukça sorunsuz çalıştı ve kesintisiz oynayabildim.

Daha sonra performansını test etmek için Surfshark’ın Singapur sunucusuna bağlanmayı denedim. Uzun mesafeli bir sunucu olduğu düşünüldüğünde iyi bir hız (36.21 Mbps) verdi. Ancak, test sırasında Surfshark, Singapur sunucusunu denedimken pingleri azalttı.

surfshark-ping-azaltma-overwatch için-öncesi ve sonrası

Ancak, Avustralya sunucularında, oyunu yükleyemediğim için bağlantı sorunları yaşadım. Birden çok kez denedim ve aşağıdaki hata iletisini aldım ve 10 dakika bekledikten sonra bile yüklenmedi.

Oyun Sunucusu Bağlantısı Başarısız Oldu… Yeniden deniyoruz.

Bu hata, o sırada oyunla ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir, ancak Singapur gibi diğer sunucularda mükemmel bir şekilde çalıştı. Overwatch’ı uzun mesafe sunucusunda kolayca oynatabiliyordum (Singapur sunucusunu test ettim, çünkü bana 48 ms’de en düşük pingleri verdi). ABD ve Kanada gibi diğer sunucuları da deneyebilirsiniz, ancak hızlar Kuzey Amerika sunucularında çok dalgalanır, böylece bazı bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz.

overwatch-Surfshark-sunucusu

Surfshark’ın Singapur sunucusunda overwatch oynamayı seçtim ve çok düşük pingler vardı.

Singapur sunucusunda oyun hızını test ettim, çünkü Asya’daki sunucuları test etmek istedim, çünkü bana her zaman yüksek indirme hızları ve daha düşük pingler verdiler – oyun oynamak için mükemmel bir kombinasyon. Dürüst olmak gerekirse, oyun oynamak için ExpressVPN’i kullanmanızı şahsen tavsiye ederim, çünkü daha iyi hızlar sunar (ExpressVPN hız testi

sonuçlarımızı kontrol edebilirsiniz) ve daha fazla sunucu konumuna (94+ ülke) sahiptir.

Surfshark Sunucu Ağı

Surfshark 65 lokasyonda 3200’den fazla sunucuya sahiptir. Kötü değil, ancak Özel İnternet Erişimi (77 konumda 35.550’den fazla sunucuya sahip) gibi diğer VPN’lerle karşılaştırırsanız, bu büyük bir ağ değildir. Ayrıca, küresel kapsama istiyorsanız, 94 ülkede ve 160’ın üzerinde şehirde 3000 sunucusuolan ExpressVPN için de gidebilirsiniz.

Surfshark’ın sunucularının çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur, 24 şehre yayılmıştır. Yani Surfshark, Amerikan akış sitelerinin engelini kaldırmak ve coğrafi blokları atlamak isteyen kullanıcılar için harika bir seçenektir. Surfshark, ABD dışında İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya ve Fransa gibi tüm büyük ülkelerde birden fazla sunucuya sahip Avrupa’da büyük bir sunucu ağına sahiptir.

Surfshark ayrıca Rusya, Türkiye ve Vietnam gibi ağır internet kısıtlamaları ve sansürü olan ülkelerde fiziksel sunucular sunmaktadır. Çoğu VPN bu konumlarda sunucu sunmaz, bu nedenle bu konumlardan birinde yaşıyorsanız, uluslararası bir sunucuya bağlanarak web’de serbestçe gezinmek için Surfshark’ı kullanabilirsiniz.

Sanal Sunucu Konumları

Surfshark ayrıca Şili, Arjantin ve Kosta Rika dahil olmak üzere birden fazla konumda sanal sunuculara sahiptir. Çoğunlukla VPN’lerin kısıtlamalar ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle hizmetlerini sunmalarının zorlaştığı ülkelerde kullanılabilir. Bu sanal sunuculardan birine bağlandığınızda, aslında sizi bölgenin dışında bulunan fiziksel bir sunucuya bağlar. Sadece size daha fazla seçenek değil, aynı zamanda hızlarınızı da artırır.

Surfshark’ın uygulamasındaki her sanal konum bir ‘v’ ile işaretlenmiştir. Ancak, sanal konumların daha yüksek pinglere neden olabileceğini unutmayın, çünkü bağlantıyı kurmak için verilerinizin bölgenizin dışındaki fiziksel bir sunucuya gitmesi gerekiyor. Test sırasında Şili sunucusuna bağlanmam biraz zaman aldı.

Surfshark-sanal konumlar

Surfshark’ın sanal konumları sansürü atlamanıza yardımcı olur, ancak daha yüksek pinglere yol açabilir.

Surfshark’ın Statik IP Adresi

Surfshark ayrıca her bağlandığınızda aynı IP adresini veren statik sunucular sunar. Bu sunucular 5 ülkede bulunur: Singapur, Almanya, Japonya, ABD ve İngiltere. Bu, anında bir bağlantı istediğinizde ve bankacılık uygulamalarınıza her giriş yaptığınızda CAPTCHA kodunu tamamlamak istemediğinizde çok uygundur. Aynı statik IP sunucusunu test ettim ve bankacılık uygulamamdaki ilk giriş denemesi sırasında kimliğimi onaylamam istendi.

En iyisi, bu statik IP sunucularının P2P dostu olmasıdır, böylece torrent yapabilir ve ayrıca ekstra koruma için MultiHop sunucuları arasından seçim yapabilirsiniz.

Güvenlik – Surfshark ne kadar güvenli? ⭐10.0

Surfshark VPN, sektördeki en güvenli VPN’lerden biridir. En iyi şifrelemeyi, VPN protokollerini ve ek özellikleri sunar. Surfshark’ın özellik listesini gözden geçirirseniz, bu sağlayıcının kırılmaz AES 256 bit şifreleme, sızıntı koruması, Kill Switch, güvenli protokollerve sizi güvende tutmak için ek özellikler sunduğunu göreceksiniz.

Surfshark Şifreleme

Surfshark, ağ üzerinden cihazınıza giden ve cihazınızdan gelen tüm verileri şifrelemek için AES-256, Gelişmiş Şifreleme Standardı’na (bazen Rijndael algoritması olarak da adlandırılır) dayanır. Bu, ABD’nin kullandığı şifreleme standardıyla aynıdır. Bu şifreleme standardı, internet servis sağlayıcınızın veya herhangi birt hird taraf varlığının kişisel etkinliğinizi veya verilerinizi görememesi için size DNS ve IPv6 sızıntı koruması sağlamaktan sorumludur.

AES 256-bit şifreleme endüstrinin en iyisidir ve hükümetler ve ordu tarafından verilerini korumak için kullanılır. Bu nedenle, Surfshark ile ISS’nizin çevrimiçi etkinliklerinizi göremeyeceğine bahse girebilirsiniz.

Surfshark Ram-Only sunucuları

Diğer premium VPN’lerin aksine Surfshark sadece disksiz ve VPN’i kapattığınızda tüm verileri otomatik olarak silen% 100 RAM sunucularına sahiptir. Bu, bir VPN’in sunabileceği en iyi özelliktir, çünkü ihlalleri ve üçüncü tarafların saldırılarını önler. Böylece size ek bir gizlilik katmanı sağlar.

Surfshark VPN Protokolleri

Protokolleri ele alarak, şu anda, Surfshark’ın bağlantı sorunlarını görüntülemesi durumunda çok yararlı olan VPN bağlantısı için beş farklı protokol sunuyor.

 • İkEv2: Bu iletişim kuralı, yakındaki bir sunucuya bağlandığınızda en iyi şekilde çalışma eğilimindedir. Test sırasında, uzun mesafe sunucularında da iyi hızlar verdi. Cep telefonu kullanıcıları için mükemmel bir seçim haline getiren bir otomatik bağlantı özelliği ile birlikte gelir. IKEv2, Windows, iOS, Android, macOS ve FireTV Surfshark uygulamalarında kullanılabilir.
 • OpenVPN: OpenVPN, güvenlik uzmanları arasında popüler bir seçimdir, çünkü mevcut en güvenli protokollerden biridir. UDP ve TCP olmak üzere iki sürümü vardır. UDP daha hızlıdır ve oyun, akış ve görüntülü aramalar için idealdir. Öte yandan TCP biraz daha yavaştır.
 • Gölgelikler: Shadowsocks, Çin, BAE ve Mısır gibi ağır sansürlü ülkelerde yaşayan insanlar için ideal bir vekildir. Bu ülkelerde IKEv2’yi kullanamayacaksınız, bu nedenle Shadowsocks harika bir yedekleme protokolüdür.
 • WireGuard: WireGuard ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürüldü ve OpenVPN‘e benzer , aynı zamanda Açık Kaynak. OpenVPN’den daha hızlı, daha kararlı ve 4 kat daha hızlı hale getiren son teknoloji kriptografik teknolojiyi kullanır. Surfshark bu protokolleri yalnızca Windows, Mac, Android ve iOS cihaz uygulaması için sunar.

OpenVPN hız ve güvenilirlik için tercih edilen bir seçim olsa da ve bağlantı protokolünü seçmek için en iyi seçim olduğu söylense de, WireGuard yavaş yavaş bir sonraki büyük şey olma yolunda ilerliyor.

Gelecekte giderek daha fazla VPN sağlayıcısının WireGuard bağlantı protokolüne geçmesi bekleniyor. Daha derinlemesine bir karşılaştırma için Wireguard vs. OpenVPN karşılaştırmamızagöz atın.

OpenVPN protokolü, verileri iletmek, ABD’den veri iletmek ve en son teknoloji olan WireGuard ile karşılaştırmak için kullanılır ve veri iletmek için Surfshark tarafından daha hızlıdır.

Hangisinin daha hızlı olduğunu görmek için bu protokollerin hızlarını test ettim. Test sırasında OpenVPN (UDP), IKEv2 ve WireGuard’a kıyasla son derece yavaş hızlar verdi.

Surfshark-speed-on-different-güvenlik protokolleri

Her VPN protokolü hız ve performansı hakkında kabaca bir fikir vermek için 3 farklı Surfshark protokolü kullanarak 10 farklı sunucuda hızları test ettim.

OpenVPN’de ortalama hızım IKEv2’den % 46 daha yavaştı. Yani, yoğun internet kullanımınız varsa, en hızlı olduğu gibi IKEv2’yi seçmek en iyisidir. Ayrıca otomatik protokol seçeneğini de seçebilirsiniz ve Surfshark ihtiyacınıza göre otomatik olarak en iyi protokolü seçer.

Surfshark’ın özel masaüstü uygulaması, TCP ve UDP varyasyonu ile dört VPN protokolü, IKEv2, Shadowsocks, WireGuardve OpenVPN’de paketlenir. OpenVPNdemişken, Surfshark VPN’in iOS uygulaması artık OpenVPN protokolünü destekliyor.

Surfshark ayrıca Windows ve Android uygulamalarına Shadowsocks protokolü ekledi ve Mac ve iOS cihazlarda manuel olarak yapılandırılabilir. Çin, Mısır ve BAE gibi yüksek düzeyde sansür ve internet kısıtlamaları olan ülkelerde ikamet eden kullanıcılar için oluşturulan şifreli bir proxy’dir. OpenVPN’in çalışmayı durdurması durumunda yedek görevi görür.

protokol

Surfshark birden fazla VPN protokolü sunar.

IKEv2 protokolü, hızlı olmasına ve mükemmel akıllı telefon uyumluluğu sunmasına rağmen, güvenli protokol değildir. Aslında, NSA’nın bu protokolü aktif olarak sömürdüğünedair kanıtlar var. Öte yandan, OpenVPN şu anda VPN sağlayıcıları tarafından kullanılan endüstri kriteri ve en güvenli protokoldür.

Surfshark Sızıntı Testi Sonuçları

10 Surfshark sunucusunu (İngiltere, ABD, Fransa ve İtalya) test ettim ve DNS, IP veya WebRTC sızıntısı bulamadım.

Verilerinizin Internet Servis Sağlayıcınızın DNS sunucuları yerine Surfshark’ın DNS sunucuları üzerinden yönlendirilmesini sağladığından DNS sızıntı koruması zorunludur. Benzer şekilde, IPv6 sızıntı koruması, ağın IPv6’sının gerçek konumunuzu sızdırmamasını sağlar.

Surfshark, IPv4 yığınını kullanırken tüm sunucularında özel DNS ve IP sızıntısı koruması sunar. IPv6 daha yeni biçim iken, en yaygın IP türüdür. Ayrıca müşteri desteği aracılığıyla kontrol ettik ve onlar doğruladı Surfshark IPv6’ı desteklemez, bu nedenle bazı sızıntılarla karşılaşabilirsiniz. Ancak test sırasında herhangi bir sızıntı yaşamadık.

IPv6-sızıntı koruması

Surfshark, kullanıcılara artık desteklemedikleri için IPv6’yı devre dışı bırakmalarını önerir.

IPv6’yı aygıtlarınızda devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bazı uygulamaların düzgün çalışmamasına neden olabilir. Surfshark en iyi VPN olduğu için bu çok önemlidir, çünkü ExpressVPN veya NordVPN gibi premium VPN’ler ile IPv6 veya IPv4 hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Surfsharkile gizliliğime güvenmeden önce, IPleak.net kullanarak bazı sızıntı testlerine almaya karar verdim. Surfshark sızıntı testimde şu performansı sergiledi:

Excel 2010'da yeni bir sayfa

Surfshark, Fransız sunucuya bağlı olduğum için tüm sızıntı testlerini geçti ve gerçek konumumu (İspanya) açıklamadı.

Surfshark’abağlandıktan sonra ne DNS’im ne de IPv6’m sızdırdığı için sonuçlardan memnun kaldım. Güvenli olduğundan emin olmak için bağlantınızı kontrol etmenizi öneririm.

Surfshark Otomatik Kill Switch

Surfshark VPN ayrıca, VPN hizmetiniz aniden çalışmayı durdurursa IP sızıntılarını önleyen yerleşik bir Kill Switch özelliği ile birlikte gelir. Bu özellik çok akıllı; VPN sunucusuna bağlanmayı kaybettiğinizde internetinizi otomatik olarak öldürür. Herhangi bir VPN bağlantı sorunu durumunda, internet bağlantınızı devre dışı bırakabilir ve otomatik olarak yeniden etkinleştirecektir. Bu şekilde herhangi bir ani bağlantı düşüşü durumunda bilgi sızdırılmayacaktır.

Surfshark-Kill-anahtarı

Surfshark’ın Kill Switch’ini Windows uygulamasına 3 tıklamayla etkinleştirin

Bu özelliği bir torrent dosyası indirerek ve ardından VPN sunucusuyla bağlantıyı keserek test ettim. VPN sunucusuyla bağlantımı keser kesmez Surfshark internet bağlantımı otomatik olarak devre dışı bırakmıştır. Otomatik kill switch özelliği Surfshark’ın tarayıcı uzantılarında ve diğer tüm uygulamalarda kullanılabilir.

Surfshark’ın ÇokluHop Özelliği

Surfshark’ın Multihop özelliğiile bir VPN zinciri kurabilir ve IP maskelemeyi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Örneğin, Surfshark’ın Almanya ve Birleşik Krallık’taki sunucularına aynı anda bağlanabilir ve neredeyse iki farklı konumda görünebilirsiniz. Size bir yerine iki sunucu konumundan trafik gönderir, bu da şaşırtıcıdır.

Ancak, MultiHop sunucuları hızlarımı önemli ölçüde yavaşlattı. Trafiğiniz 2 konumdaki 2 sunucudan geçerken bu doğaldır.

surfshark-multihop-sunucu hızı

İngiltere-Londra sunucusunda ortalama hız 25.5 Mbps idi, bu nedenle MultiHop sunucusundaki hız son derece yavaştı.

Bu özellik, önceden çevrimiçi gözetimle mücadele etmek için ekstra bir güvenlik katmanı ekleyebilir. Performans açısından, Multihop özelliğinin o kadar da yavaş olmadığını buldum. İki farklı sunucuya bağlı olmama rağmen, çok fazla hız düşüşü fark etmedim.

NoBorders

Sınır yok, VPN kullanımına ve ağır çevrimiçi sansüre karşı katı düzenlemelere sahip ülkeler için tasarlanmış bir Surfshark özelliği değildir (örneğin Çin’i düşünün). NoBorder özelliği yukarıda belirtilen durumu algılar algılamaz, bağlanabileceğiniz sunucuların özel bir listesini sunacaktır.

Surfshark-Sınır Tanımayanlar

Surfshark’ın Çin veya BAE gibi bölgelerde ağır internet kısıtlamalarını ve sansürü atlamak için NoBorder modu.

Surfshark Kamuflaj Modu

Bu mod, şifrelenmiş trafiğinizin derin paket incelemesi(DPI)altında normal trafik gibi görünmesini sağlar, böylece kimse VPN kullandığınızı göremez. Sıkı bir güvenlik duvarının veya VPN kullanımını kısıtlayan bir Internet Hizmeti Sağlamanın arkasına bağlanırsanız kullanmak için kullanışlı bir özelliktir.

Temel olarak, Kamuflaj modu VPN trafiğinizi normal trafik gibi gösterir, böylece internette fark edilmeden gezinebilirsiniz ve ayrıca VPN yasaklarından kaçınmaya yardımcı olur. Bu, bazı sitelerin engellendiği kütüphanelerde ve kafelerde olduğu gibi herkese açık Wi-Fi kullanırken gerçekten yararlıdır. Bir kütüphanede herkese açık bir Wi-Fi üzerinde test ettim ve netflix ve Disney + engelini anında hıçkırık tutmadan kaldırdı.

OpenVPN protokolüne bağlandığınızda kamuflaj modunu otomatik olarak etkinleştirildiğinden manuel olarak etkinleştirmeniz gerekmez. OpenVPN Windows, macOS, Android, iOS ve Linux’ta kullanılabilir.

Surfshark 2FA

Surfshark ayrıca 2FA özelliği de sunar, ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama. Surfshark hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekler. Surfshark’ta 2FA’yı etkinleştirmek için tarayıcınızda resmi sitesini açmanız ve kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapmanız gerekir. Bundan sonra “Hesap Ayarları” na gidin ve “2FA’yı aç” ı tıklayın. Bundan sonra, e-posta kimliğinizle veya Google Authenticator gibi kimlik doğrulama uygulamalarıyla ayarlayabilirsiniz.

Google Authenticator yöntemini seçtim çünkü süper özel ve Surfshark tarafından da önerili. Tek yapmanız gereken, bir iOS cihazı kullanıyorsanız Google Authenticator uygulamasını Google Play Store veya App Store’dan indirmektir. Sadece QR kodunu tarayın ve sitenizi kaydedecektir. Şimdi, her giriş yaptığınızda, kodu kimlik doğrulayıcı uygulamasından girmeniz gerekecektir. Ancak kodun yalnızca 30 saniye boyunca geçerli olduğunu unutmayın, bundan sonra daha yeni bir tane oluşturur.

Surfshark VPN CleanWeb

CleanWeb, Surfshark VPN’in reklamları, izleyicileri ve kötü amaçlı yazılımları engelleyenyerleşik bir özelliğidir. Özellikle bu özelliği seviyorum çünkü rahatsız edici reklamları aktif olarak engelliyor.

Surfshark’ın CleanWeb özelliğinin iş başında ekran görüntüsü:

Temiz web-Surfshark

Surfshark’ın uzantısında CleanWeb özelliğini etkinleştirmek için, özelliğe tıklamanız ve etkinleştirmeniz yeterlidir. Artık çevrimiçi gezinirken müdahaleci reklamlar görmek zorunda kalmayacağınız için kullanışlı olur. Ayrıca, cihazınızı korumak için kötü amaçlı web sitelerini ve kimlik avı dolandırıcılıklarını algılar.

Temiz Web-Surfshark

Surfshark GPS Sızdırma

Uygulamalar ve web siteleri, IP adreslerini kullanmak yerine kullanıcıları bulmak için GPS kullanır. Bu şekilde reklamverenler sizi reklamlarla hedefler. Ancak, kullanıcıların çevrimiçi gizliliği söz konusu olduğunda bir sorundur ve ne yazık ki, bir VPN yeterli değildir. Ancak, Surfshark bir GPS Sızdırma özelliği.

Bu özellik hem IP adresinizi hem de GPS konumunuzu gizler, böylece fiziksel olarak sunucu konumuyla aynı yerde bulunuyormuşsunuz gibi görünür. Bu nedenle, hiçbir uygulama nerede olduğunu izleyemez. Ancak, bu özellik yalnızca Android’de kullanılabilir. Etkinleştirmek için, gelişmiş ayarlar altında “GPS Konumunu Geçersiz Kıl” özelliğini seçebilirsiniz.

Bu özelliği Chicago sunucusuna bağlanarak test ettim. Özelliği etkinleştirdikten sonra Google Haritalar’a gittim ve fiziksel olarak İspanya’dayken Chicago’daki Willis Kulesi yakınındaki konumumu gösterdi. Ancak, Pokemon Go gibi oyunlarda kullanamazsınız, çünkü o zaman herhangi bir PokeStops yükleyemez ve oyunun konumunuza ihtiyacı vardır.

Surfshark’ın Uygulama içi Özellikleri10.0

Surfshark, güvenlik özelliklerinin yanı sıra kullanıcıları için tonlarca harika uygulama içi özellik de sunuyor. İşte bazı önemli olanlar:

Surfshark WhiteLister Özelliği

surfshark-Whitelister-özellik-in-action-min

Adından da anlaşılacağı gibi Whitelister, belirli uygulamaların veya web sitelerinin VPN üzerinden bağlanmasını özel olarak hariç tutmanıza olanak tanıyan bölünmüş bir tünel özelliğidir.

Bu özellik, akış ve genel tarama için kullanabileceğiniz diğer uygulamaları hariç tutarken belirli hassas uygulamaların ve web sitelerinin güvenliğini sağlamayı tercih ederseniz harikadır.

Surfshark’ın Whitelister özelliğinin öne çıkmasının bir yolu da ters yönde kullanılabilmesidir. Örneğin, yalnızca uygulamaları veya web sitelerini dışlamak yerine, VPN ile korumak istediğiniz uygulamaları veya web sitelerini bile ekleyebilirsiniz.

Bu özelliği test etmek için tarayıcımı listeye ekledim ve Whitelister özelliği tam olarak reklamı yapıldığı gibi çalıştı.

Cihaz Görünmezliği

Surfshark ile VPN özellikli cihazlarınızı aynı ağdaki diğer cihazlar tarafından görünmez hale getirebilirsiniz. Bu özellik ekstra bir gizlilik katmanı sunar ve herkese açık Wi-Fi kullanırken ve başkaları tarafından görülmek istemediğinizde en iyisidir. Ne yazık ki, bu özellik yalnızca Windows ve Android için Surfshark uygulamalarında kullanılabilir. Özelliği etkinleştirmek için Gelişmiş > Ayarlar’a gidin ve > Cihazlara Görünmez özelliğini açmanız yeterlidir.

Surfshark-Görünmez cihazlar

Herkese açık Wi-Fi’de ekstra koruma için Surfshark Device Görünmezlik özelliği.

VPN’in Ötesinde Surfshark Gizliliği

Surfshark ayrıca, temel abonelik maliyetine ek olarak 2 ek özellik ve aylık 0,99 $ ekstra maliyetle birlikte gelen Privacy Beyond VPN adlı bir paket eklenti paketi sunar. Bu özellikler şunlardır:

 • Surfshark Search, Google gibi herhangi bir reklam veya izleyici içermeyen özel bir arama motorudur. Birisi tüm tıklamalarınızı izliyor gibi hissetmeden web’de gezinebilir ve gezinebilirsiniz. DuckDuckGo’ya çok benzer, ancak reklamsız.
 • Surfshark Alert, kişisel bilgilerinin sızdırılması durumunda kullanıcılara anında bildirimde bulunanlar sunar. Bir ihlal olması durumunda, anında bildirim alırsınız.

Surfshark’ın Ücretsiz Güven DNS’si

Surfshark ayrıca DNS adresinizi ücretsiz olarak değiştirmenize izin veren ücretsiz bir Güven DNS uygulaması sunar. En iyisi, 100’den fazla genel DNS sunucusu arasından seçim yapabilir ve DNS düzeyinde engellenen web sitelerine erişebilir ve hatta çevrimiçi etkinliğinizi ISS’nizden gizleyebilirsiniz. Yalnızca Android ve iOS uygulamalarında kullanılabilir.

Genel DNS sunucusuna bağlanmak istiyorsanız, bunu Surfshark’ın uygulamasıyla kolayca yapabilirsiniz, ancak Surfshark’ın VPN sunucusunu kullanmanızı öneririz. Bunun bir nedeni, DNS proxy’nin trafiğinizi şifrelemediği ve IP adresiniz görünür olduğu için VPN ile aynı düzeyde koruma ve gizlilik sunmamasıdır. İkinci olarak, bu sunucular kara listeye alınmış olduğundan Netflix gibi coğrafi olarak kısıtlanmış sitelerin engelini kaldıramayabilirsiniz.

Gizliliğiniz ve Surfshark ⭐10.0

Bu başlıkta, doğrudan gizliliğiniz ve Surshark arasındaki ilişkiyi araştıracağız Surshark’ınonu nasıl onurlandırdı ve Bir Garanti Kanaryası nedir.

Surfshark günlük tutuyor mu?

Hayır, Surfshark günlük tutmaz ve kesinlikle veri günlüğü yok kavramını izler. Surfshark’ın gizlilik politikası, sağlayıcı aşağıdaki bilgileri kaydetmediğini belirtmektedir:

 • IP adresleri
 • Gözatma geçmişi
 • Oturum bilgileri
 • Kullanılan bant genişliği
 • Bağlantı zaman damgaları
 • Ağ trafiği ve diğer benzer veriler
Surfshark-gizlilik politikası-şeffaf

Surfshark’ın gizlilik politikası, sıkı bir kayıt tutmama politikası izlediği ve herhangi bir kullanıcı bilgisi depolamadığı için çok şeffaftır.

Surfshark yalnızca e-postaları, şifreli şifreleri, fatura bilgilerini ve sipariş geçmişini topladığı için bu gerçekten etkileyicidir. Bu oldukça standarttır ve kullanıcı gizliliği için bir tehdit oluşturamaz. Surfshark ayrıca 1 Haziran’da düzenlenen 17th Annual 2021 Cybersecurity Global Excellence ödüllerinde Yılın Güvenlik Yazılımı Şirketi Ödülü’nü kazandı.

Hala kullanıcının kişisel bilgilerini ve verilerinikoruma konusunda ne kadar ciddi olduklarından şüphe ediyorsanız, sunucuları geçici (RAM) belleklekullandıkları gerçeği hakkında üfleneceksiniz. Geçici (RAM) bellek sunucusu kullanmanın avantajı, kapatılır kapatılmaz,sabit sürücüler üzerinde çalışan sunuculara kıyasla üzerindeki tüm verilerin ve bilgilerin silinecek olmasıdır.

Surfshark Yetki Alanı

Surfshark’ın merkezi İngiliz Virgin Adaları‘ndadır , daha önce de tartıştığımız gibi, zorunlu veri saklama yasaları olmayan bir yargı alanıdır. ExpressVPN gibi diğer ünlü VPN’ler de BVI’de olduğu için VPN’lerin temel alınması için en ideal yerlerden biridir.

İngiliz Virgin Adaları, birbirleri arasında gözetim istihbaratı paylaşan bir grup ülke olan 5 Göz, 9 Göz ve 14 Göz İttifakı’nın dışında yer almaktadır. Sadece merkezi olmayanbir kuruluş değil, aynı zamanda ofis konumlarını açıklamaya gelince de şeffaftırlar. Temsilcilerinden biri Almanya, Kıbrısve Birleşik Krallık’ta ofisleri olduğunu ve Finlandiya, Çin, Litvanya, Hindistan, Hollanda, Ukrayna, Philippinesve ABD’denuzaktan çalışan çalışanları olduğunu doğruladı.

Surfshark Garanti Kanaryası

Bilmiyorsanız, izin kanaryası temel olarak müşterileri sağlayıcının bugüne kadar aldığı Ulusal Güvenlik Mektupları, Gag Emirleri ve Garantiler hakkında bilgilendiren küçük bir belgedir.

Etkileyici bir şekilde, Surfshark 26 Şubat 2021 itibarıyla müşteri bilgilerini açıklamak için herhangi bir mahkeme celbi veya sipariş almadı:

0 Ulusal Güvenlik mektupları;
0 Gag emirleri;
0 Bir devlet kuruluşundan izinler.

Garanti-Kanarya-Surfshark

Bir mahkeme celbi durumunda bile, Surfshark’ın sıfır günlük politikası nedeniyle verecek verisi olmayacaktır.

Cure53 tarafından bağımsız güvenlik denetimi

Surfshark, servislerini daha şeffaf ve güvenli hale getirmek için kısa süre önce Cure53 adlı bir Alman siber güvenlik kuruluşu aracılığıyla hizmetinin bağımsız bir denetimini gerçekleştirdi. Şirket Chrome ve Firefox tarayıcı uzantılarını test etti ve denetim raporunagöre büyük güvenlik veya gizlilik sorunları yoktu .

Surfshark tarafından alınan girişim, her VPN hizmetinin uygulamalarını otonom denetim için göndermediği için övgüye şayandır. Ancak Surfshark’ın günlüğe kaydetme politikası veya VPN uygulamasının kendisi üzerinde herhangi bir denetim yapılmamıştır. ExpressVPN gibi premium VPN’ler günlük ve gizlilik politikaları da dahil olmak üzere birçok kez denetlendikleri için bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu nedenle, günlük politikasının üçüncü taraf denetimlerine sahip olmak, en iyi premium VPN hizmetleri arasında yaygındır. Surfshark’ın gizlilik politikasıyla ilgili bir sorun yoktur, ancak iddialarının kanıtı olarak bir denetime ihtiyaç vardır. Doğrulanmış bir günlük yok ilkesine sahip bir denetlenmiş ve VPN kullanmakistiyorsanız, orada birden fazla seçenek vardır.

Surfshark Torrent İçin İyi mi?

Evet, Surfshark torrent için hızlı, güvenli ve genel olarak iyi bir çözümdür. Surfshark hangi sunucuların P2P için optimize edilmiş olduğunu belirtmese de, bir P2P sunucusuna bağlı değilseniz, uTorrent gibi bir torrent istemcisini açtığınızda, sizi otomatik olarak torrent için en iyi sunucuya bağlar. Bu nedenle, Surfshark ile optimize edilmiş bir sunucuya manuel olarak bağlanmanız gerekmemektedir.

Bu özelliği kendim test etmek istedim, bu yüzden İtalya sunucusuna bağlandım (P2P için optimize edilmiş değil) ve IPleak.net kullanarak sızıntı testleri yaptım ve IP ve DNS konumlarımın İtalya’nın Milano’ya ayarlandığını gördüm. uTottent’i açtıktan sonra IP ve DNS konumlarımı tekrar kontrol ettim ve IP’imin hala aynı olduğunu buldum, ancak DNS’im P2P için optimize edilmiş Hollanda’ya ayarlandı.

surfshark-torrent-otomatik sunucu seçimi

Surfshark, uTorrent gibi bir Torrent istemcisini açtığınızda sizi otomatik olarak bir P2P sunucusuna bağlar.

Ancak, bu otomatik sunucu anahtarı oyununun, P2P sunucularını manuel olarak seçtiğim zamanlara kıyasla daha yavaş indirme hızları olduğunu fark ettim. Örneğin, yerel P2P optimize edilmiş sunucularda, ortalama hızım 4.1 Mbps idi ve dosya 12 dakika içinde indirildi. İtalya sunucusunda hızım 2,5 Mbps idi ve dosyanın düşürülmesi 23 dakika sürdü.

Surfshark, 256 bit şifreleme, sıkı bir kayıt tutmama politikası ve sızıntı koruması gibi güvenlik özellikleriyle, özel P2P sunucularını kullanarak dünyanın her yerinden güvenli bir şekilde torrent indirmenizi sağlar.

Surfshark ayrıca torrent konusunda çok istekli olan kullanıcılar için inanılmaz bir özelliğe sahiptir. “Whitelister” özelliği ile beyaz liste özellikleri sunar. Bu özellik, kullanıcının torrent istemciniziayırmasına olanak tanır ve trafiği VPN. Buna karşılık, diğer internet trafiğiniz bir internet servis sağlayıcı ağıüzerinden kanalize edilir.

Hızlar hakkında konuşursak, Surfshark genel iyi bağlantı hızlarıyla beni gerçekten etkiledi. Testim sırasında ani bağlantı düşüşleri veya hız dalgalanmaları olmadan ortalama boyutlu bir torrent dosyasını nispeten hızlı bir şekilde indirmeyi başardım. Ancak, benim genellikle torrent için ExpressVPN kullanıyorum çünkü sadece yüksek hızlar sunuyor, aynı zamanda indirme hızlarını artıran SOCKS5 proxy sunuyor.

Surfshark'ı alıp alın 30 Days Money-Back Guarantee

Surfshark Çin’de çalışıyor mu?

Evet, Surfshark anakara Çin’de çalışançok az VPN arasında. Aslında, Hong Kong’daki sunucuları erişmeye çalıştığım hemen hemen tüm Çin içeriklerinin engelini kaldırmayı başardı.

Surfshark bunu yapmayı başarıyor çünkü hem fiziksel hem de sanal sunucularınbir karışımını kullanıyor . Bu şekilde, Surfshark VPN Arnavutluk’ta fiziksel bir sunucu sunmasa bile, örneğin sanal sunucu konumu Arnavutluk’ta bulunan tüm bölgesel içeriğe erişmenizi sağlayabilir. Surfshark’ın Hong Kong sunucusu, var olmayan Çin sunucusunu tam olarak böyle telafi ediyor.

Çin’de Surfshark’ı indirirken sorun yaşıyorsanız, manuel olarak ayarlayabilirsiniz, her zaman çalışır. Cihazınızda ayarlama konusunda yardıma ihtiyacınız olması durumunda müşteri desteği de mevcuttur. Surfshark ayrıca Suudi Arabistan, Rusya ve BAE gibi internet kısıtlamaları olan diğer ülkelerde de çalışır.

Surfshark-Çin-Müşteri Desteği

Çin’de Surfshark kullanamıyor gibi görünüyorsanız, müşteri desteğine başvurabilir ve manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Surfshark, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nı atlamak için yapılan NoBorders Modu ve Kamuflaj Modu’nu kullanır. Kamuflaj Modu VPN trafiğinizi gizler ve ISS’ler tarafından dayatılan VPN bloklarını atlayabilmeniz için normal trafik gibi görünmesini sağlar.

Benzer şekilde, NoBorders Modu VPN engelleme teknolojisini ve güvenlik duvarlarını algılar ve internete sınırsız erişim elde edebilmeniz için karartılmış sunucuların seçilmesine yardımcı olur. Bunun da ayrıca, Çin’deki ağır sansür ve kısıtlamaları atlamak için Shadowsocks proxy’sini de kullanabilirsiniz.

Surfshark Kullanıcı Deneyimi ⭐10.0

Surfshark uygulamasının kullanımı gerçekten kolaydır. Çok fazla beyaz alanla temizdir ve birkaç tıklamadan sonra her şey ulaşılabilecek olduğu için düzen basittir. Gelişmiş ayarlar için uygulamanın derinliklerine inmeniz gerekmez. Windows, Mac, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm platformlardabiraz benzer bir uygulama . Yani, farklı sürümlere alışmak için zaman harcamak zorunda değilsiniz. Tarayıcı uzantısı bile çok basit ve hafiftir.

Surfshark’ın uygulamasıyla ilgili bir başka harika şey, VPN’lerde yeni olanlar için her özelliğin altında küçük bir açıklama olmasıdır. Özelliği ve ne yaptığını anlamak için yararlıdır. Benzer şekilde, Surfshark’ın uygulaması Almanca, Japonca, Çince, Korece ve İspanyolca dahil olmak üzere 15 dilde kullanılabilir.

Beni rahatsız eden birkaç şey vardı. Örneğin, otomatik bağlanma özelliğini her kullandığımda, yavaş hızlarla karşılaştım ve seçtiğim bir sunucuya manuel olarak bağlandığımda hız mükemmeldi. CyberGhost gibi Surfshark da P2P, Gaming, MultiHopve daha fazlası için optimize edilmiş sunucuların bir listesini içerebilir, böylece kullanıcı vahşi bir kaz avına gitmek yerine ihtiyaçlarına göre birini seçebilir.

Benzer şekilde, ilk başta ping süresi, sunucu yükü ve daha fazlası gibi sunucu bilgilerini bulamadım. Müşteri desteğine başvurmadan sonra, tek tek sunucu bilgilerini görüntülemek için VPN ile bağlantınızı kesmeniz gerektiğini öğrendim. Bu, daha düşük ping’lere sahip en hızlı sunucuyu seçebileceğiniz için çok yararlıdır.

Surfshark-sunucu-infromation

En iyi sunucuyu seçmek için sunucu yükünü ve tek tek sunucu konumunun pinglerini görüntüleyin.

Sınırsız Eşzamanlı Cihaz Bağlantısı

Surfshark, tek bir surfshark aboneliği ile istediğiniz kadar cihaz bağlamanıza izin veren birkaç premium VPN’den biridir. Bu para için büyük bir değerdir, çünkü çoğu VPN cihaz bağlantısını 5-10 arasında kısıtlar. Bu özellik onu geniş aileler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Surfshark hakkında en iyi şey, farklı cihaz türlerini aynı anda bağlayabilmeniz ve performans üzerinde herhangi bir etki yaşamamanızdır – 2021’de birden fazla cihaz için en iyi VPN’den biri haline gelir.

Surfshark’ı yönlendiricimde yapılandırarak performansı test ettim ve dizüstü bilgisayarıma, iPhone, iPad, Apple TV ve masaüstü bilgisayarıma bağladım. Performansta bir değişiklik görmedim.

Ayrıca göz atabilirsiniz IPVanish tam inceleme, aynı zamanda sınırsız eşzamanlı bağlantılar sunar, tıpkı Surfshark .

Uyumluluk – Surfshark Cihazımla Uyumlu mu? ⭐9.0

Surfshark tüm büyük işletim sistemleri ile uyumlu olduğundan,cihazınıza yüklerken sorun olmamalısınız.

Surfshark VPN, Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve diğer birçok ana cihazla kullanılabilir. Diğer cihazlardan bahsetmişken, Surfshark’ı birkaç dakika içinde FireStick’e indirmeyi ve kurulumunu kolayca başardım. Ayrıca, kapsamlı geri ödeme politikası ile Surfshark şüphesiz FireStick için en iyi VPN’dir.

Surfshark’ı Kodi’de kurmak da kolaydı. Kodi’yi fırlatmadan önce arka planda çalıştırmam gerekiyordu. Ve merak ediyorsanız, evet, Surfshark’ı Roku cihazlarında ve yönlendiricilerinde de kolayca kurabilirsiniz.

Surfshark uyumlu cihazların tam listesi:

Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar Telefonlar ve Tabletler Tarayıcı Akıllı TV’ler Konsol
macOS – 10.12 veya daha yenisi iOS – 10.3.3 veya daha yenisi krom Yangın TV Xbox
Windows – 7 veya daha yenisi Android – 5.0 veya daha yenisi Firefox Apple TV PlayStation
Linux Diğer TV’ler

Surfshark VPN, çeşitli cihazlar için kullanıcı dostu uygulamalara sahiptir. Bu uygulamalar yeni bir çok yönlü tasarıma sahiptir ve gezinmek son derece kolaydır. Her şey hızlı ve seçenekleri bulmak kolaydır.

surfshark-ios-app-user-interface-and-hands-on-experience

Uygulamanın ortasında sizi size en yakın en iyi sunucuya bağlayan hızlı bağlantı düğmesine sahip olursunuz. Ayrıca uygulamanın sol tarafında bir sunucu listesi alırsınız. İstediğiniz sunucu konumunu arayabilir veya Statik IP’leri veya MultiHop’ı destekleyen özel sunucuları seçebilirsiniz.

Surfshark ile gelişmiş özelliklere erişmek de kolaydır. Ayarlar menüsünden dili değiştirebilir, karanlık moda geçebilir veya yardım alabilirsiniz.

Daha da derine inerseniz, hız testlerini çalıştırmak ve Kill switch, NoBorders gibi özellikleri etkinleştirmek veya farklı bir protokole geçmek için Bağlantı sekmesine ve Gelişmiş sekmesine erişebilirsiniz.

Genel olarak, Surfshark yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmıştır.

Windows, Android, macOS, iOS, Linux ve daha fazlası için yerel VPN uygulamaları

Surfshark’ın tüm büyük platformlardaki uygulamalarının kullanımı ve gezinmesi kolaydır. Düzende sadece küçük farklılıklar vardır, ancak özellikler ve navigasyon tüm uygulamalarda aynıdır. Ancak, özellikler hakkında konuşursak, bazıları yalnızca Device Invisibility ve WhiteLister gibi Windows ve Android cihazlarla sınırlıdır.

Surfshark uygulamaları

Surfshark VPN uygulamaları, harika bir düzene sahip tüm büyük işletim sistemlerinde benzerdir.

Windows uygulaması kolayca yeniden boyutlandırılabilir ve yalnızca VPN bağlantısını görebileceğiniz mini modda kullanılabilir, ancak macOS’ta uygulamayı yeniden boyutlandıramazsınız.

Benzer şekilde, Android uygulaması yukarıda tartışıldığı gibi GPS Spoofing gibi bazı özel özelliklere sahiptir. Ayrıca, daha fazla güvenilirlik ve güvenlik için yerel bir kill switch özelliğine sahiptir. Surfshark, Windows 7 ve üstü, iOS 10.3.3 veya üstü, Android 5.0 veya üstü ve macOS 10.12 veya üstü ile uyumludur.

Surfshark ayrıca MacBook veya iMac’in yeni sürümlerinde en son Apple M1 yongasını destekleyen birkaç VPN’den biridir. Bu nedenle, kullanıcılar artık daha iyi bir deneyime sahip olacak, uzun ömürlü pil ömrüve en iyisi yazılım güncellemesine gerek olmamasıdır.

Surfshark uygulamaları Linux Ubuntu ve Devian dağıtım. OpenVPN protokolünü Linux cihazlarında kullanabilirsiniz, çünkü uygulama çok basittir, böylece ek özellikleri manuel olarak ayarlayabilirsiniz (otomatik kill switch gibi).

Surfshark Tarayıcı Uzantıları

Surfshark ayrıca Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları da sunar. Tarayıcı uzantıları yalnızca CleanWeb gibi sınırlı gelişmiş özellikler içerir ve yalnızca tarayıcı trafiğinizi şifreler. Yani, tarayıcı dışında kullandığınız uygulamalar VPN tarafından korunmaz. Bu yüzden bunun yerine Surfshark’ın uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Surfshark tarayıcı uzantıları İngilizce, Almanca, Fransızca ve Japonca dahil olmak üzere 9 dilde kullanılabilir. Uzantısının kullanımı kolaydır ve uygulamaya kıyasla bir sunucuya bağlanması daha az zaman alır. Ancak, bir Apple kullanıcısıysanız, Safari tarayıcısı için uzantı sunan tek premium VPN olduğu için ExpressVPN’i kullanmanız daha iyidir.

 

Yönlendirici Uyumlu ancak belirli sınırlamalarla

Surfshark’ı yönlendiricinizle kullanabilirsiniz, ancak cihaza önceden yüklenmiş OpenVPN ve L2TP istemcisini içeren bellenimle manuel olarak yüklenmesi gerekir. Yönlendiricinizin ürün yazılımı OpenVPN’i desteklemiyorsa, yenisini yükleyebilirsiniz, ancak çok teknik ve karmaşık bir süreçtir, bu nedenle dikkatli olun.

Sınırlamalar hakkında konuşursak, surfshark’ın uygulamasında bulunan gelişmiş özellikleri kullanamazsınız. Örneğin, yalnızca birkaç yönlendirici bölünmüş tünel oluşturmayı ve WireGuard gibi farklı VPN protokollerini seçme yeteneğini destekler.

Benzer şekilde, sunucu konumunu değiştirmek söz konusu olduğunda, sunucu konumunu her değiştirmek istediğinizde YÖNLENDIRICINIZDE VPN’i manuel olarak yapılandırmanızgerekir. Bu nedenle, sunucuları değiştirmek uygulamadaki kadar kolay değildir.
Yönlendiricinizde bir VPN kullanmak istiyorsanız,
önceden yapılandırılmış yönlendiriciler sunduğu ve kurulumu daha kolay olduğu için ExpressVPN ile daha iyi durumdasınız. Surfshark’ın web sitesine de göz atabilirsiniz, çünkü surfshark’ın yönlendiricilerde nasıl kurulabileceğine dairayrıntılı kılavuzlar ve öğreticiler .

Ayrıca Xbox, PlayStation, Akıllı TV’ler ve Apple TV ile de çalışır

Surfshar ayrıca oyun konsolları, Akıllı TV’ler ve akış cihazları gibi bir VPN için yerel desteğe sahip olmayan cihazlarla da çalışır. SmartDNS’sini PS4’te test ettim ve Amazon Prime Video, Hulu ve Disney+ engelini kaldırmayı başardım. Ayrıca, bu cihazları bir yönlendirici kullanarak veya bilgisayarınızda bir VPN yapılandırarak ve ardından bu cihazlara internet bağlantısını paylaşarak Surfshark’a bağlayabilirsiniz.

Ancak, SmartDNS’nin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın, çünkü trafiğinizi şifrelemez. Yalnızca IP adresinizi değiştirerek engellenen sitelere erişmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle, VPN olarak güvenlik ve gizlilik sunmaz.

Surfshark Kurulumu ve Kurulumu

Surfshark’ı kurmak ve kurmak çok kolay ve basittir. Surfshark kurulumunu Windows, Macbook, Android ve iOS (iPhone) cihazlarımda test ettim. Surfshark’ın web sitesine gidip uygulamayı indirmem olduğu için çok basitti.

Windows bilgisayarda Surfshark’ı kurmak 3 adımlı bir işlemdir: Oturum açın ve bir plana abone olun, e-posta adresinizi ve ödeme yönteminizi girin. Surfshark’ın web sitesine gidin ve Windows veya ilgili cihazınız için uygulamayı indirin.

Surfshark-App-İndir-Windows

Windows dizüstü bilgisayarımda Surfshark uygulamasını kurmak 30 saniyemi aldı.

İndirme sayfasına girdikten sonra, “Şimdi İndir” i tıklamanız yeterlidir ve kurulum otomatik olacaktır. Surfshark’ın uygulamasını cihazımda 30 saniye içinde kurabildim. İndirme işlemi bittikten sonra uygulamayı açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

Surfshark-Windows-Uygulaması

Kurulum dosyasını açtıktan sonra, tek yapmanız gereken yüklemenin tamamlanması için birkaç saniye beklemektir.

En iyisi, Surfshark’ı kurmanın Android ve iOS dahil olmak üzere diğer cihazlarda olduğu kadar kolay olmasıdır. Kurulum işlemi tamamen otomatik olduğu için de daha hızlıdır, bu nedenle her şeyi ayarlamak sadece yaklaşık 15 saniye sürdü iPhone ‘umum.

Surfshark-ios kurulumu

Surfshark’ı iPhone’umda kurmak ve bir sunucuya bağlanmak 2 dakika sürdü.

Uygulama indirmeyi bitirdikten sonra, e-postanızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız yeterlidir ve gitmeye hazırsınız. Android akıllı telefonlar, tabletler ve iOS cihazlar için de aynı işlemdi. Chrome Web Mağazası’na gidip Surfshark’ı aramanız ve “Ekle”yi tıklamanız gerekteceği için tarayıcı uzantısını yüklemek kolaydır.

Ps4’mde Surfshark’ın Akıllı DNS’lerini kurmak da çok basit ve oldukça kolaydı. Tek yapmam gereken web tarayıcısında Surfshark hesabıma giriş yapmak, Smart DNS’ye gitmek ve IP’m otomatik olarak kaydedildi. Daha sonra PS4’ümün ağ ayarlarına kopyaladığımı DNS kodları verildi. Ve hepsi bu kadar. Aynı yöntemi Samsung TV, diğer Akıllı TV’ler (Apple TV, LG TV) ve Xbox’ta da kullandım.

Surfshark-SmartDNS öğreticisi

PlayStation’ıma DNS adresleri girdikten sonra tek yapmam gereken cihazımı yeniden başlatmaktı ve Netflix ABD ve Hulu gibi Amerikan yayın platformlarına tam erişime sahipti.

Surfshark’ı Chromecast veya Roku gibi cihazlarda kullanmak istiyorsanız, yönlendiricinizde manuel olarak ayarlayabilir veya bir etkin nokta kurarak VPN özellikli internet bağlantınızı bilgisayarınızdan paylaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki konulardaki kılavuzlarımıza bakın:

Surfshark, En İyi Alternatif VPN’lerle Karşılaştırıldığında

VPN’leri yan yana karşılaştırmak, kendiniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olabilir ve ayrıca baktığınız sağlayıcının kalibresini gösterir. Surfshark’ın nordVPN, PIA ve PureVPN gibi en yüksek puanlı diğer iki sağlayıcıyla karşılaştırması şöyledir.

Compare Surfshark with the top alternative VPNs
NordVPN
9.0
Compare 
Private Internet Access
8.3
Compare 
PureVPN
8.0
Compare 

Fiyatlandırma – Surfshark’ın fiyatı ne kadardır? ⭐10.0

Surfshark bütçe dostu tüm fiyatlandırma planlarının bir listesi:

Abonelik Planı Fiyatlandırma iskonto
$12.95/mo 1 aylık İndirim yok
$6.49/mo 6 ay %50 indirim
$2.49/mo - Save up to 77% with exclusive 2-year plan + 30-day money-back guarantee 24 ay %81 indirim

Aylık 12.95 $ olan temel aylık abonelik fiyatı , diğer VPN sağlayıcısından oldukça pahalı görünebilir. Altı aylık aboneliği tek bir hareketle satın alırsanız, fiyat
ayda 6.49 $ ‘a
düşer – hala pahalı – ancak iki yıllık aboneliğe giderseniz, Surfshark’ın rakiplerinin çoğunu ayda sadece
2.49 $
düşük bir fiyatla yendiği yer .

surfshark-ucuz-fiyatlandırma-planlar

Muhtemelen söyleyebileceğiniz gibi, Surfshark’ın 24 aylık abonelik planı elde etmek için en uygun seçenektir. Ödeme yöntemleri hakkında konuşursak, Surfshark için bir abonelik satın alabilirsiniz:

 • Kredi kartları
 • PayPal
 • Google Pay
 • Amazon Pay
 • Kripto para birimi (bitcoin, ethereum ve ripple).

Surfshark-Ödeme Yöntemleri-İnceleme

Surfshark İade Politikası

Surfshark 30 günlük para iade garantisisunar, böylece 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilir ve geri ödeme almak için iptal edebilirsiniz. Ancak istisnalar ile birlikte gelir. App Store, Amazon veya iTunes üzerinden VPN’e kaydolan kullanıcılar para iadesi alamaz. Aynı şey hediye kartı ödemeleri için de geçerlidir. Bu gibi durumlarda, kullanıcının geri ödeme için belirli bir mağazayla iletişime geçmesi gerekecektir. Bununla birlikte, geri ödeme almayı planlıyorsanız Surfshark’ın hizmet şartları bölümünde dikkat etmeye değer birkaç şey vardır.

Surfshark-İade-Politikası

Surfshark’ın harika bir politikası, çoğu ücretli VPN’in aksine, Surfshark’ın kripto para birimi ile yapılan ödemeleri de iade ettiğidir. Surfshark için kripto para birimi ile ödeme yapan kullanıcılara, geri ödeme anındaki değişiklik oranına göre ABD doları cinsinden eşdeğer bir miktar verilecektir. Test sırasında, 2 saat içinde iptalle ilgili bir onay e-postası aldık ve geri ödeme 8. Bu nedenle, Surfshark’ın geri ödeme politikası oldukça iyidir.

Surfshark geri ödemeleri hakkında daha fazla bilgi için, surfshark aboneliğini iptal etme hakkındakibu makaleye göz atın.

Surfshark'ı alıp alın 30 Days Money-Back Guarantee

Surfshark Güvenilirlik ve Müşteri Desteği ⭐9.0

Surfshark, çoğu işletim sistemi için öne çıkan zengin uygulamalar sunar. Uygulamalarını çeşitli işletim sistemleri için test ettiğim süre boyunca, herhangi bir çökme fark etmedim. Ancak Surfshark’ın uygulamalarından herhangi birinin düzgün çalışmaması durumunda, bu
Surfshark’ın çalışmadığı
makalesinde belirtilen ipuçlarını deneyin.

Surfshark’ın müşteri desteği hızlı ve yararlıdır. Destek ekibiyle sadece canlı sohbet yoluyla iletişim kurmakla kalmaz, aynı zamanda e-posta desteği aracılığıyla da yardım alabilirsiniz.

Müşteri destek temsilcileri duyarlı ve bilgili. Destek ajanları Edd’e basit bir soru sordum ve hemen saniyeler içinde bir yanıt aldım:

Surfshark-müşteri desteği

Bunun yanı sıra, Surfshark

web sitesinde sorun giderme kılavuzları, popüler cihazlar için kurulum öğreticileri ve yararlı SSS.

Ancak, Surfshark’ın canlı sohbet özelliğinin, sitede kolayca erişilebilen ve her zaman mevcut olan ExpressVPN tarafından sunulan kadar tutarlı olmaması beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Son zamanlarda Surfshark’ın canlı sohbet özelliğine erişemedim ve bu konuda e-posta yoluyla desteğe başvurmaya karar verdim.

Surfshark-canlı sohbet özelliği

Surfshark’ın Canlı Sohbet Desteği tüm bölgelerde kullanılamaz.

Canlı Sohbet Desteği’nin artık belirli bölgelerde kısıtlandığını öğrenmek beni hayal kırıklığına uğrattı. E-posta destekleri, Surfshark’ın ekibinden 5 dakika içinde anında yanıt aldığım kadar verimlidir. Bununla birlikte, canlı sohbet desteği ile aynı şey değildir.

Surfshark'ı alıp alın 30 Days Money-Back Guarantee

Surfshark hakkında Reddit görüşü

Reddit’egiderseniz, bu hizmeti gerçekte ne olduğu için övecek birden fazla kullanıcı bulacaksınız – küresel içeriğe erişim ile çevrimiçi anonimlik sağlamaya kararlı müşteri merkezli bir ürün. Memnun kullanıcılarından birinin bıraktığı reddit incelemesine bir göz atalım.

gözden geçirme-reddit

Doğal olarak, Reddit kullanıcısı da bazı olumsuz açıklamalar bıraktı.

Nihai Karar – Surfshark’ı tavsiye ediyor muyum?

Evet, Surfshark’ı şiddetle tavsiye ederim.

Surfshark VPN hakkında sevdiğim çok şey var. Neredeyse hiç hız düşüşü ile yüksek hızlar sunması hayranlık uyandırıcı. Surfshark’ın Netflix ile son derece iyi çalışmasını ve yalnızca 3.200’den fazla sunucu sunarak $2.49/mo - Save up to 77% with exclusive 2-year plan + 30-day money-back guarantee.

Ancak, yine de listeye daha fazla sunucu eklenmesini istiyorum – özellikle Çin için özel bir sunucu. Surfshark’ın Trustpilot yorumları hakkında da biraz şüpheciyim. Bir şey bana tüm yorumların meşru olmadığını söylüyor – bundan emin değilim. Ancak genel özellikler, fiyatlandırma, müşteri desteği ve güvenilirlik göz önüne alındığında, Surfshark olağanüstü bir VPN hizmetidir ve 9.5/10 derecelendirmesini tamamen hak eder.

Bu, Surfshark incelememi sona eriyor. Hala kafan karışık mı? Daha küresel kapsama alanına sahip bir VPN istiyorsanız, ExpressVPN harika bir seçimdir,

NordVPN de akış ve torrent için iyi bir seçimdir.

Ayrıca kılavuzumuzu kullanabilirsiniz pc için en iyi ücretsiz VPN.

Surfshark'ı alıp alın 30 Days Money-Back Guarantee
.

Surfshark hakkında SSS

Evet, Surfshark’ın kullanımı güvenlidir. Surfshark, kırılmaz ve hassas verileri korumak için kullanılan askeri düzeyde şifreleme sunar. Surfshark ayrıca sıkı bir kayıt tutmama politikasına sahiptir, bu nedenle çevrimiçi gizlilik sunan herhangi bir kullanıcı verisini saklamaz.

Evet, Surfshark VPN 7 günlük ücretsiz denemesürümü , ancak yalnızca Android ve iOS uygulamaları için. Dikkat etmesi gereken bir şey, ücretsiz deneme sürümünden yararlanmak için kredi kartı bilgilerinizi sağlamanız gerekeceğidir. Surfshark’ın ücretsiz deneme sürümünü nasıl alacağınızı merak ediyorsanız, Surfshark ücretsiz deneme sürümündekibu ayrı bloga göz atın. Surfshark’ın ücretsiz deneme sürümünü kullanarak Netflix ABD, Hulu, Disney+ ve daha fazlası gibi coğrafi olarak engellenen yayın platformlarına da erişebilirsiniz. Ayrıca Patlamış Mısır Zamanı içinharika bir ücretsiz VPN .

Surfshark ile istediğiniz kadar cihaz kullanabilirsiniz. Surfshark ile ilgili en iyi kısım, çoğu premium VPN’in aksine sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin veriyor, böylece Surfshark’ı istediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz.

Evet, Surfshark FireTV de dahil olmak üzere FireStick cihazları için yerel uygulamalar sunar. Doğrudan Amazon App Store’dan indirebilirsiniz.

Surfshark, Akıllı TV’ler ve Apple TV’ler için yerel uygulamalar sunmaz. Akış sitelerinin engelini kaldırmak için Smart DNS özelliğini kullanabilir veya yönlendiricinizde Surfshark’ı ayarlayabilir ve Akıllı TV’lerinizde kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *