Reading Time: 3 minutes

Roku'da PureVPN'i kurun

Roku yakın zamanda 29 milyon müşteriyi aştı. Bu, bu şık akış kutusunun kabloları kesmek, TV kablolarını atmak ve akış tabanlı hizmetlere geçmek isteyen insanlar arasında ne kadar popüler olduğunu göstermektedir.

Ne yazık ki, Roku’daki en iyi yayıncılardan ve akış uygulamalarından bazıları ABD ile coğrafi olarak sınırlıdır. ABD IP adresiniz olmadığı sürece, bu adrese erişemezsiniz.

PureVPN’i kullanmak, yalnızca Roku’da kurabildiyseniz, talep üzerine anında BIR ABD IP adresi almanın en kolay yollarından biridir. PureVPN İnceleme 2021’imize göz atmanız gereken birçok özellik sunar.

Bu yazıda, Roku’da PureVPN’i nasıl kuracağınızı ve dünyanın her yerinden tüm istasyonlara tam olarak nasıl erişebileceğinizi göstereceğim.

Roku’da PureVPN nasıl kurulur?

Bir VPN sadece Roku’da kurulamaz. Asıl sorun, Roku’nun VPN’ler için yerleşik desteğe sahip olmamasıdır, bu nedenle muhtemelen alışık olduğunuz gibi bir mağazadan doğrudan uygulama yükleyemezsiniz.

Ancak, yapabileceğiniz şey VPN’i bilgisayarınıza yüklemek ve bilgisayarınızdan Roku’ya bir bağlantı paylaşmaktır. İşlem 3 dakika sürer ve yürütülmesi kolaydır.

Ayrıca, sadece bir kez yapman gerekiyor. İşlemi tamamlamak için aşağıdaki adımları izlemenız yeterlidir:

Adım 1: PureVPN’e abone olun veya ücretsiz deneme sürümüne göz atın

Adım 2: PureVPN uygulamasını Windows PC’nize indirip yükleyin

Adım 3: Görev çubuğunda Internet Access Network ve Internet > Ayarları simgesini tıklatın

Adım 4: Soldaki menüde Mobil Etkin Nokta’yı bulun ve İnternet bağlantımı diğer cihazlarla paylaş düğmesine geçin

PureVPN Roku Adım 4

Adım 5: Şimdi > soldaki aynı menüde Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir durumuna tıklayın

PureVPN Roku Adım 5

Adım 6: PureVPN Musluk Adaptörü > Özellikleri’ne sağ tıklayın

PureVPN Roku Adım 6

Adım 7: Paylaşım sekmesindeki “Ağdaki diğer kullanıcıların bu bilgisayarın bağlantısını Internet bağlantısı olarak kullanmasına izin ver” kutusunu işaretleyin.

Adım 8: Açılan kutudan yeni oluşturduğunuz bağlantıyı seçin ve Tamam’a basın

Adım 9: Şimdi PureVPN uygulamasını başlatın ve bir ABD sunucusuna bağlanın

Not: Henüz yapmadıysanız, Roku bölgenizi ABD’de şimdi yapılandırmalısınız. Bu zaten yapılandırılmışsa, 16.

Adım 10: PureVPN’i bir ABD sunucusuna bağlayın ve bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınızdaki https://owner.roku.com ziyaret edin

Adım 11: Ülkeyi seçmesi istendiğinde ABD’ye belirtin

Adım 12: 10007, 90612, 93725 vb..zip

Adım 13: Cihazınızın arkadaki sıfırlama düğmesine 15 saniye basılı tutarak Roku cihazınızı sıfırlayın.

Adım 14: > Roku’nuz yeniden başlatıldığında Ağ Ayarları’nı seçin

PureVPN-Roku-Ağ Ayarları-Adım-14

Adım 15: Bağlantı Kablosuz Ayarla’yı seçin >

PureVPN Roku Kablosuz Adım 15'e Bağlanın

Adım 16: Mevcut Wi-Fi seçenekleri listesinden PureVPN’i seçin

PureVPN-Roku-Mevcut-Wi-Fi-Bağlantılar Listesi-Adım-16

Adım 17: Wi-Fi şifrenizi girin ve bağlanın

İşte bu, Roku’nuzu yeni oluşturduğunuz VPN özellikli Wi-Fi’ye bağlayacak. Ancak PureVPN ile çalışacak şekilde yapılandırılabilen tek cihaz Roku değil. Aslında, Kodi kullanıyorsanız, Kodi’de PureVPN’i nasıl kuracağınıza dair bu kılavuza göz atın. Firestick cihazınız varsa, PureVPN’i bir Fire Stick’te kurabilirsiniz.

Roku’da PureVPN Nasıl Kurulur (Fiziksel Yönlendirici Aracılığıyla)

Roku, bilgisayarınızı sanal olarak kullanmak yerine VPN özellikli bir fiziksel yönlendirici üzerinden bağlanabilir. Bu şekilde, Wi-Fi yönlendiricinize bağlanarak Roku’daki akış kanallarının kilidini açabilirsiniz.

Ancak, bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekir: İlk olarak, PureVPN’i bir yönlendiricide yapılandırmanız gerekir, bu da başlı başına başka bir tüm süreçtir. Bunu yaptığınızda, aşağıdaki talimatları izleyin:

Adım 1: Bir PureVPN hesabı satın almanız gerekir.

Adım 2: Satın aldıktan sonra, PureVPN’i bir yönlendiricide yapılandırmanız gerekir

Adım 3: Şimdi Roku Home’u açın, > Ayarlar’a gidin Ağa tıklayın ve > bağlantıyı kur’a tıklayın

Adım 4: Kablosuz’a tıklayın

Adım 5: Yerel Wi-Fi ağlarını arar. Wi-Fi bağlantınıza tıklayın

Adım 6: Parola girin

Adım 7: Bağlantı kurulduktan sonra “Bağlı” durumu görüntülenir.

Adım 8: Artık her şeyi Roku üzerinden aktarabilirsiniz.

PureVPN Roku kanallarının engelini nasıl kaldırır?

Lisans anlaşmaları Roku’nun dünya çapında aynı hizmetleri sunmasını engeller. Cihaz, IP adresinizden içinde olduğunuz ülkeyi otomatik olarak algılar. ABD dışındaki tüm adreslere yalnızca ABD’de coğrafi olarak kısıtlanmış hizmetlere erişim engellenecektir.

Bu adil değil çünkü herkes Roku cihazları için aynı parayı ödüyor. Ancak herhangi bir akış platformu için lisans sözleşmelerine uyulmalıdır ve Roku da farklı değildir. PureVPN, VPN bağlantınız süresince size geçici bir ABD IP adresi vererek bu kısıtlamaları atlar.

Bu istasyonları engellemenin kilidini açmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

İşte bu, artık Amerikan Netflix’ini hemen yayınlayabileceksiniz. Ancak PureVPN’in çalışmaması veya memnun kalmazsanız, PureVPN’i istediğiniz zaman iptal edebilir ve 31 gün içinde tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

PureVPN’in Faydaları

PureVPN, Roku için sektördeki en iyi VPN’lerden biri olarak kabul edilir. Roku kullanıcıları için sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Netflix engelini kaldırın: 6500’den fazla sunucu ile ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’dan çeşitli Netflix kütüphanelerine tek bir tıklamayla erişebilirsiniz.
  • Hızlı akış: PureVPN hız testimiz gibi hızlı olduğundan, roku cihazınızda sorunları arabelleğe almadan akışın keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Torrentleri güvenle indirin: PureVPN’in optimize edilmiş P2P sunucuları ile torrent bir esintidir. PureVPN’in ayrı blogumuzda torrent ile ne kadar iyi çalıştığına göz atın.

Son olarak, PureVPN 7/24 canlı sohbet desteği sunar. Bu şekilde, VPN istemcinizle sorun yaşarsanız, canlı sohbet destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Alternatif olarak, “PureVPN çalışmıyor” kılavuzumuz aracılığıyla hızlı yardım da alabilirsiniz.

sonuç

PureVPN’i Roku’da kurmak tam olarak çocuk oyuncağı değil, ama kesinlikle endişe verici. Binge izlemeye bağımlı insanlar için, PureVPN aracılığıyla engelini kaldıran Roku kesinlikle bu bağımlılığı çok daha kötü hale getirecektir. Ancak hala memnun değilseniz ve bir alternatif istiyorsanız, roku için en iyi VPN’lerden bazıları.