Reading Time: 3 minutes

Disney Plus ile PureVPN

Disney Plus’ın tanıtılmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ve hizmet dünyanın birçok yerinde popülerlik kazandı. Ne yazık ki, Disney Plus ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi bazı ülkeler dışındaki çoğu ülkede coğrafi olarak kısıtlanmıştır.

Bu, bu ülkelerin dışındaki kişilerin Disney Plus’a erişmek için bir VPN’e ihtiyaç duyacağı anlamına gelir, ancak çoğu VPN Disney tarafından algılanır ve engellenir.

Neyse ki, bu PureVPN ile karşılaşmanız muhtemel bir sorun değil, çünkü Kanada ve Avustralya dahil olmak üzere birden fazla sunucu konumunda Disney Plus ile çalışıyor.

PureVPN’in Disney Plus’a erişme yeteneğini test ettim ve VPN’in coğrafi olarak kısıtlandığı bölgelerde Disney Plus akışı için gerçekten iyi olup olmadığını kaydetmek için kısa videolar yaptım, ancak önce, PureVPN ile Her yerde Disney Plus’ın engelini kaldırmak için atmanız gereken adımlara tam olarak bakalım.

PureVPN ile Disney Plus’ın engelini kaldırın – Adım Adım

Adım 1: Bir abonelik satın satın ettikten sonra, PureVPN’i cihazınıza indirip yükleyin.

PureVPN

Adım 2: PureVPN’i başlatın ve giriş bilgilerinizi girin.

purevpn giriş

Adım 3: Kanada sunucu konumuna bağlanın.

PureVPN-Kanada-bağlan

Adım 4: Bağlandıktan sonra Disney Plus’ı ziyaret edin ve en sevdiğiniz şovları ve filmleri yayınlamanın keyfini çıkarın.

PureVPN Engelsiz Disney Plus

PureVPN’i Disney Plus ile deneyin

PureVPN’i Disney Plus ile test etmeden önce, PureVPN’in müşteri desteğine ulaştım ve VPN hizmetlerinin Disney Plus’ı destekleyip desteklemediğini sordum. Destek temsilcisi olumlu bir şekilde cevap verdi ve aşağıdaki sunucu konumlarının Disney Plus’ın paylaşmasına izin vereceğini söyledi:

PureVPN Müşteri Desteği

Bu bilgilerle, Disney Plus söz konusu olduğunda VPN’in engellenebilirliği hakkında öğrendiklerimi doğrulamak için PureVPN’i tam olarak bu sunucularda test etmek için yola çıktım. İşte videolar şeklinde sonuçlarım:

Canada Server üzerinden Disney Plus – Video Eğitimi

Kanada sunucusuyla, PureVPN ile Disney Plus’a anında erişebildim. Yukarıdaki videoda beni “Yıldızlarımızdaki Hata” filmini yayınlarken görebilirsiniz. Video kalitesi mükemmel(HD)ve arabelleğe almanın bitmesini 5 saniye beklemek zorunda kaldım.

Avustralya Sunucusu üzerinden Disney Plus – Video Eğitimi

Avustralya coğrafi olarak fiziksel konumumdan oldukça uzak, bu yüzden daha uzun tampon süreleri ve muhtemelen akışın daha düşük video kalitesi ile sonuçlanacak daha yüksek pingler beklemek doğaldır. Yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi,“Bir Zamanlar” programını yayınlıyorum. Bu sefer videoyu tamponlamak biraz daha uzun sürdü ve görüntü kalitesi açıkçası o kadar da harika değil(SD).

Ancak, fiziksel olarak Avustralya’ya yakın olan kullanıcıların daha iyi pingler ve bağlantı nedeniyle bu sorunu yaşamaları olası değildir.

Abd üzerinden Disney Plus’a erişim

Daha önce de belirttiğim gibi, PureVPN müşteri hizmetleri temsilcisi Disney Plus için iyi çalışması gereken üç sunucu konumuna dikkat çekti: ABD, Kanada ve Avustralya.

Kanada ve Avustralya’daki sunucu konumları aracılığıyla Disney Plus’ın engelini kaldırabilmeme rağmen, ne yazık ki ABD sunucusu benim durumumda çalışmadı ve PureVPN ABD sunucusu aracılığıyla Disney Plus’ı ziyaret ettiğimde sadece boş bir ekran aldım.

Bu sadece benim tarafımda bir sorun veya purevpn ile daha geniş ölçekte geçici bir sorun olabilir. Ancak bilgimiz ve inancımız dahilinde, Disney Plus’ın ENGELİnİ ABD dışında veya başka bir yerde kaldırmak istiyorsanız, Kanada ve Avustralya’daki sunucular kesinlikle sizin için çalışacaktır.

PureVPN yüksek kaliteli Disney Plus akışı sağlıyor mu?

PureVPN, yukarıdaki videolarda gördüğünüz gibi kesinlikle yüksek kaliteli akış sağlar. Kanada sunucusuna bağlandığımda HD kalitesinde görüntü aldım ve PureVPN’in Disney Plus’ta yüksek kaliteli akışlar sunabildiğini kanıtladım.

Ancak, Avustralya sunucusu üzerinden akış kalitesi önemli ölçüde düştü, ancak bu muhtemelen VPN’in hatası değil, gerçek konumum ile bağlı olduğum Avustralya sunucusu arasındaki mesafelerin hatası.

En iyi sonuçlar için, Disney Plus’ın belirtilen sunucu konumunda kullanılabilir olmasını sağlarken her zaman size en yakın sunucuya bağlanmalısınız. Bu, İnternet bağlantınız destekliyorsa akışlarınızın kalitesinin HD ve daha da yüksek olmasını sağlar.

PureVPN Disney Plus için yeterince hızlı mı?

PureVPN genellikle iyi hızlar sunar, ancak en hızlısı değildir. Yine de, yeterli bir internet bağlantınız varsa, pureVPN, Disney Plus’ta minimum arabelleğe alma ile yüksek kaliteli akış sağlama yeteneğinden daha fazlasıdır.

Örneğin, Kanada sunucusuna bağlılarsa, bu PureVPN’in hız testi sonucudur.

  • Ping: 299 ms
  • İndirme Hızı: 51.67 Mbps
  • Yükleme Hızı: 65.42 Mbps

Bunlar sadece akış için değil, aynı zamanda PureVPN üzerinden hızlı bir şekilde torrent indirmek için de yeterince iyidir. Yani, genel olarak, PureVPN Disney Plus akışı hayranları için oldukça iyi bir pakettir veya sadece torrent yoluyla film indirmeyi tercih ederseniz (yasal, kesinlikle ticari olmayan kullanım için).

PureVPN Ücretsiz Deneme Sürümü

Ne yazık ki, Disney Pus ile çalışıp çalışmadığını kendiniz görmek için kullanabileceğiniz meşru bir ücretsiz PureVPN denemesi yoktur. Bununla birlikte, elde 0,99 € ‘ya mal olan ücretli bir PureVPN denemesi alabilirsiniz.

Bu deneme sürümü 7 gün boyunca çalışır, bundan sonra PureVPN’i bu sürenin bitiminden önce iptal etmediğin sürece aylık veya yıllık aboneliğin tamamının bedelini ödemeniz gerekecektir. Daha fazla bilgi için bu kılavuza göz atın: PureVPN Ücretsiz Deneme Sürümü.

Deneme sürümü, ücretli aboneliğin sunduğu özelliklerin tamamını içerir. Örneğin, PureVPN’i Fire Stick, Kodi ve Roku’da kurmanıza izin veren 10 eşzamanlı bağlantıya sahip olursunuz.

son

PureVPN, belirli sunucularda Disney Plus ile bir cazibe gibi çalışır (testime göre Kanada ve Avustralya). Aslında, PureVPN genellikle akış hizmetlerini paylaşmak için oldukça güçlüdür. Örneğin PureVPN ile çeşitli Netflix kütüphanelerine kolayca erişebilirsiniz.

PureVPN ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bu kılavuzun pureVPN açısından herhangi bir nedenle çalışmadığını görebilirsiniz.

Genel olarak bu VPN hakkında daha fazla bilgi için ayrıntılı PureVPN incelememize göz atın.