Reading Time: 2 minutes

ProtonVPN 30 günlük para İade garantisi sunar. Hizmetten memnun olmayan kullanıcılar 30 gün içinde para iadesi talep edebilir. Bununla birlikte, ProtonVPN’in para İade garantisi diğer sağlayıcılardan biraz farklı çalışır. ProtonVPN kullanılmayan sürenin tutarını sadece 30 gün içinde iade edecektir.

Bu nedenle, satın alma işleminden hemen sonra talep etmedikçe asla tam bir geri ödeme alamazsınız. Bu yazıda, ProtonVPN’den nasıl geri ödeme alabileceğinizi ve hangi adımları izlemeniz gerektiğini açıklayacağım.

Düzgün bir şekilde iptal etmek isteyip istemediğinizi bilmiyorsanız, önce ProtonVPN’i düzeltmeyi deneyebilirsiniz. ProtonVPN’i zaten iptal ettiyseniz ve bir alternatif arıyorsanız, ExpressVPN piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.

ProtonVPN Nasıl İptal Edilir: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

 1. E-postanızı açın ve yeni bir tane oluşturun.
 2. Konu satırına “İade Talebi” yazın ve iptal nedeninin yanı sıra hesap bilgilerinizi de e-posta gövdesine ekleyin.
 3. E-postayı
  support@protonvpn.com
  gönder.
 4. Bir e-posta yanıtı bekleyin (genellikle yaklaşık 24 saat).
 5. Talebinizi onayladıktan sonra, talepten sonraki 14 gün içinde geri ödeme almalısınız.

İade Hüküm ve Koşulları

Bir kullanıcının ProtonVPN geri ödemesi alabilmesi için aşağıdaki koşulların dikkate alınması gerekir:

 • Başvuru, aboneliğin satın alınmasından sonraki 30 gün içinde yapılmalıdır.
 • Aboneliğinizin yalnızca kullanılmayan kısmı için tutarı alırsınız. Örneğin, isteği satın alma işleminden 15 gün sonra yaparsanız, geri ödeme, ödediğiniz 15 gün hariç tam abonelik tutarını içerir.
 • Aboneliği üçüncü bir taraf aracılığıyla satın aldıysanız ProtonVPN geri ödeme talebinizi yerine getirmez.

Daha fazla bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

ProtonVPN’i iptal etmeden önce göz önünde bulundurmanız gerekenler

ProtonVPN iyi bir hizmettir, ancak VPN ile olan deneyiminizin o kadar iyi olmaması oldukça olasıdır. Bu durumda, aboneliği iptal etmek için her türlü hakka sahipsiniz. Ancak adil olmak için, sonunda iptal düğmesine basmadan önce VPN’in tüm özelliklerini göz önünde bulundurmak da önemlidir.

ProtonVPN’in temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Netflix kütüphanelerine erişim: Kullanıcılar, protonVPN ile ABD Netflix engelini amaç için belirlenmiş belirli sunucular aracılığıyla kaldırabilir. ProtonVPN’in iyi hızlar sunması,Netflix akışı için iyi bir seçim olmasının ek bir nedenidir.
 • Torrentlerin engelini kaldırın: Yüksek güvenlik ve hız, ProtonVPN’i torrentlere erişmek için de verimli hale getirir. ProtonVPN kullanıcılarının torrent’e bağlanmasına izin veren birkaç p2p için optimize edilmiş sunucu vardır.
 • Platformlar arası uyumluluk: Tek bir ProtonVPN aboneliği 5 çoklu girişe izin verir. Bu, ProtonVPN’i Kodi veya Roku gibi diğer platformlar / cihazlarla (manuel kurulum yoluyla) kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yeni bir kullanıcıysanız ve bu hizmeti sizden önce denemek istiyorsanız ücretsiz ProtonVPN deneme sürümünden de yararlanabilirsiniz.

ProtonVPN’i iptal ettim – Şimdi ne yapacağım

Tamam, ProtonVPN’i iptal etmeye ve iade edilen miktarı elinize almaya karar verdiniz. Ancak muhtemelen yine de çevrimiçi gizliliğinizi korumanız ve web sitelerinin engelini kaldırmanız gerekir.

İyi olan şey, 2021 için en iyi VPN’ler listesinde belirtildiği gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olmasıdır. Belirli bir öneri arıyorsanız ExpressVPN hız, gizlilik veya genel işlevsellik açısından en iyi seçenekleri sunar.

3000’den fazla sunucudan oluşan bir ağ tarafından desteklenen ExpressVPN, çeşitli Netflix bölgelerinin, BBC iPlayer’ın, Amazon Prime Video’nun ve daha fazlasının engelini kaldıran bir VPN’in güç merkezidir. Ayrıca birçok sunucuda torrent desteği de destekler. Günlüğe kaydedilmeme politikası, bireyin gizliliğine saygı gösterirken, kullanıcıların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini saklamadığı için lehine olan başka bir faktördür.

Ayrıca ExpressVPN ile 30 günlük para İade garantisi alırsınız ve diğer alternatiflere kıyasla daha hızlıdır. Şu anda ExpressVPN $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) yalnızca.

İki VPN arasında hızlı bir karşılaştırma:

Faktörler ProtonVPN ExpressVPN
merkez ofis İsviçre İngiliz Virgin Adası
Günlüğe Kaydetme İlkesi Sıfır Günlük Sıfır Günlük
Fiyat €8,00/Mo $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan)
sunucu 1.080 sunucu
54 Ülke
3000+ sunucu
90+ Ülke
müşteri E-posta Canlı sohbet, 24 saat destek
sağanak destekli destekli
Netflix Kilidi Aç destekli destekli
emniyet kuvvetli kuvvetli
web sitesi ProtonVPN ExpressVPN

Diğer VPN’ler iptal etmek mi istiyor? şöyle olacak!

son!

ProtonVPN’in 30 günlük para iade garantisi, hizmetten memnun değilseniz geri ödemenizi alabileceğiniz anlamına gelir. Tüm iptal ve iade talepleri yukarıda açıklandığı gibi ProtonVPN e-posta desteği aracılığıyla iletilmelidir.

Bu VPN hakkında daha fazla bilgiyi ProtonVPN incelememizden edinebilirsiniz.