Reading Time: 3 minutes

AVG VPN Torrent

2000’lerde bilgisayar kullanmaya başladıysanız, avg’ye aşinasınızdır. Şirket bu süre zarfında en popüler antivirüs yazılımlarından biriydi.

AVG hala bir antivirüs programı sunuyor, ancak artık bir zamanlar sahip olduğu pazar payından hoşlanmıyor. Şirket ayrıca ürün yelpazesini genişletti ve şimdi AVG Secure adlı bir VPN hizmeti de sunuyor.

Bu makalede, AVG Secure’un torrent için iyi bir seçim olarak kabul edilebilecek özelliklere sahip olup olmadığı üzerinde durulacaktır.

AVG ile Güvenli Torrent Nasıl

  1. AVG VPN’i alıp alın.
  2. Sisteminize/cihazınıza yükledikten sonra VPN’i başlatın.
  3. Sunucu seçimi ekranında, p2p sekmesinde bir sunucu seçin.
  4. Güvenli indirmeyi başlatmak için BitTorrent istemcinizi şimdi başlatın.

AVG VPN’in P2P dostu özellikleri

öncelikle AVG p2p dostu özelliklere odaklanalım:

Kill Switch:

AVG, uygulamasına entegre edilmiş bir kill switch ile birlikte gelir. Varsayılan olarak devre dışıdır, ancak ayarlar menüsünden etkinleştirilebilir. Torrent amacıyla, vpn bağlantısının geçici bir kesintiye uğraması durumunda, kullanıcıların koruma önlemi olarak kill switch’i etkin tutmaları şiddetle tavsiye edilir.

AVG Güvenli kill switch

Kill switch, VPN bağlantısı kesilirse İnternet erişimini hemen kesecek ve gerçek IP adresinizi ve diğer özel bilgilerinizi üçüncü taraflarca görünmez hale getirecektir.

P2P sunucusu:

AVG’nin ağında sekiz p2p özellikli sunucu vardır. AVG’nin az sayıda sunucusuna rağmen, p2p trafiğine izin veren sunucular sunar.

AVG Güvenli p2p sunucuları

Bu sunuculara sunucu seçim ekranındaki p2p sekmesinden erişilebilir. Kullanıcıların torrentlere p2p sekmesinde listelenen sunucudan başka bir sunucuyla erişemediğini unutmayın, çünkü yalnızca bu sunucularda torrent trafiğine izin verilir.

Bağlantı sorunları yaşıyorsanız, kılavuzumuzdaki ipuçlarına göz atın: AVG VPN Çalışmıyor.

hız:

En son hız testi sonuçlarımız, hizmetin birçok sunucuda yüksek hızlar sağladığını, ancak performansın ağ genelinde özellikle tutarlı olmadığını göstermektedir. Bunun dışında, genel olarak, AVG VPN şaşırtıcı derecede hızlı BIR VPN hizmetidir.

Bazı sunucularda sadece 25 Mbps üretebilirken, diğer sunucularda 100 Mbps’lik bir temel bağlantıda test edildiğinde 80 Mbps’ye kadar ulaştı.

Kanada’daki AVG VPN sunucusunun hız sonucu:

avg-vpn-speed-test-sonuç-canada-server

Yani yüksek hızlar bu VPN’in açıkça olumlu bir özelliğidir. AVG’nin Netflix’in engelini sürekli olarak kaldırmaması talihsizliktir, çünkü iyi hız performansı onu Netflix akışı için çok iyi bir VPN haline getirecekti.

merkez ofis:

Merkezi Çek Cumhuriyeti’nde bulunan AVG, torrent söz konusu olduğunda ülkedeki hafif kolluk kuvvetlerinden yararlanıyor. Çek Cumhuriyeti’nde torrent indiren kişilere karşı bilinen bir tutuklama veya para cezası vakası yoktur.

Bu nedenle AVG, torrent kullanıcılarını korumak için elverişli bir konumda bulunur.

AVG’nin Torrent için Dezavantajları

Eksilerden daha fazla artı olsa da, ikincisinin ciddiyeti gizlilikle ilgili kullanıcılar için anlaşmayı bozabilir:

Günlüğe Kaydetme İlkesi:

Bir VPN’in topladığı kullanıcıyla ilgili verilerin türü ve kapsamı, torrent gibi hassas amaçlar için bir VPN seçerken çok önemli bir husustur. Ne yazık ki, bu AVG’nin eksik olduğu önemli alanlardan biridir.

AVG’nin günlüğe kaydetme politikasına göre, sağlayıcı zaman damgalarını, orijinal IP adresinin alt asını, VPN sunucusunun tam IP adresini ve AVG kullanırken tüketilen toplam veri miktarını toplar.

Bu bilgilerin bazıları biraz abartılıdır, özellikle de çoğu sağlayıcı kullanıcıların gizliliğini korumak için minimum bilgi toplama modeline doğru ilerlerken.

Bu nedenle, günlük politikası AVG ile torrent söz konusu olduğunda önemli bir konudur.

Fiyat:

AVG’nin fiyatlandırma planları, bu kadar basit bir VPN olmasaydı makul olurdu. Çok küçük bir sunucu ağına sahip olduğu, Netflix gibi yayın hizmetlerinin engelini kaldırmak için güvenilmez olduğu ve normalin ötesinde neredeyse hiçbir gizlilik özelliği sunduğu göz önüne alındığında, AVG’nin aylık 4.99 € fiyatı biraz daha yüksek.

30 günlük para iade garantisi sunar, böylece bu süre zarfında hizmetten memnun değilseniz AVG VPN’i iptal ederek tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Buna ek olarak, kredi kartı veya diğer bilgileri (keyifli bir anlaşma) gerektirmeyen 7 günlük ücretsiz AVG deneme sürümünü de alabilirsiniz.

AVG VPN’i Kodi ile kullanabilir veya Roku ile kullanılmak üzere yapılandırabilirsiniz.

Yine de, AVG’nin temel hizmet özelliklerini daha büyük VPN markalarından bazılarına kıyasla göz önünde bulundurduğunuzda fiyatlandırma hala biraz fazla yüksek kalıyor.

sonuç!

AVG, düzenli olarak torrent indiren kullanıcılar için iyi çalışan iyi bir hizmettir. Performans açısından bakıldığında, kullanıcıları tamamen tatmin edebilir. Ancak, Gizlilik Politikası, daha gizliliğe duyarlı kullanıcıları AVG’yi kullanmaktan vazgeçirebilecek bir acı noktası olmaya devam etmektedir.

Daha fazla bilgi için bu AVG Secure incelemesine bakın.