Reading Time: 4 minutes

Roku'da AVG VPN'i kurma

AVG Secure VPN en iyi VPN olmayabilir, ancak yine de Roku cihazlarıyla çalışır. Sanal VPN etkin noktası olarak çalışabilen bir bilgisayarınız (PC veya Mac) olduğu sürece, Roku cihazınıza güvenli bir VPN bağlantısı sağlayabilir ve coğrafi kısıtlamaları atlamanıza izin verebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir şey, AVG VPN’in Roku tarafından dayatılan tüm coğrafi blokların engelini kaldırmaya yardımcı olmayabileceğidir, çünkü Surfshark, ExpressVPN, NordVPN vb.

Sizi kesinlikle rahatsız edecek bir başka şey, AVG Secure VPN’in fiziksel bir yönlendiriciye yüklenememesidir, çünkü sadece uyumsuzdur. Bu nedenle, sanal yönlendiricinin yöntemine bağlı kalmanız gerekir.

Her neyse, bir AVG VPN aboneliğiniz varsa ve Roku ile kullanmak istiyorsanız, bu kılavuz sizin için mükemmeldir. Bugün, sanal yönlendirici yöntemini kullanarak Roku’da AVG Secure VPN’i en kolay şekilde nasıl kuracağınızı göstereceğim.

AVG Secure VPN Roku ile çalışıyor mu?

Evet, AVG Secure VPN Roku cihazlarında çalışır. Ancak AVG Secure VPN’in Roku cihazınızla çalışması için, Roku cihazınız için sanal etkin nokta bağlantısı kurmak üzere bir bilgisayar (Windows, macOS) kullanmanız gerekir.

Ancak başlamadan önce, Avast VPN’in Roku’daki tüm popüler kanalların engelini kaldıramayabileceğini unutmayın. Aslında, testimden sonra olduğu gibi, AVG Secure VPN ile Netflix’in engelini kaldıramayacaksınız. Her neyse, AVG Secure VPN’in ne kadar iyi veya kötü olduğu hakkında bir fikir edinmek için AVG Secure VPN incelemesini kontrol edin.

Artık bunu aradan çıkardığımıza göre, kısıtlama içermeyen akış için Roku’da AVG Secure VPN’i nasıl kuracağımıza bir göz atalım.

Roku’da AVG Secure VPN’i kurma (sanal yönlendirici aracılığıyla)

AVG Secure VPN fiziksel yönlendiricilerle uyumlu olmadığından, AVG Secure VPN ile Windows PC veya macOS bilgisayarınızdan sanal bir Wi-Fi bağlantısı kurmalısınız. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemenız yeterlidir:

Windows’ta Sanal Yönlendirici

Avg Secure VPN için Windows bilgisayarınıza sanal bir Wi-Fi bağlantısı oluşturmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir. Sadece 5 dakikadan fazla sürmez.

Adım 1: AVG Secure VPN’e abone olun veya ücretsiz deneme sürümünü alıp

Adım 2: AVG Secure VPN uygulamasını Windows PC’nize indirip yükleyin

Adım 3: Ardından, Windows bilgisayarınızda, sağ alttaki görev çubuğuna tıklayın ve ardından Internet Bağlantısı simgesi Ağ ve Internet > Ayarları’na tıklayın

Adım 4: Sol menüde mobil etkin noktayı bulun ve Option Internet bağlantımı diğer cihazlarla paylaşma seçeneğini etkinleştirin

adım-4-nasıl kurulur-AVG-Secure-VPN-on-roku

Adım 5: Şimdi sol menüdeki durumu tıklatın ve sonra Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir’e tıklayın

adım-5-nasıl kurulur-AVG-Secure-VPN-on-roku

Adım 6: Şimdi AVG Secure VPN Dokunma Adaptörü’ne sağ tıklayın ve ardından özellikler’e tıklayın

adım-6-nasıl kurulur-AVG-Secure-VPN-on-rokuAdım 7: Ardından, Paylaş sekmesini tıklatın ve “Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın Internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver” seçeneğinin yanındaki onay kutusunu seçin

Adım 8: Açılan menüden,yeni oluşturduğunuz etkin noktayı seçin ve Tamam’ı tıklatın

Adım 9: Artık bilgisayarınız arka planda AVG Secure VPN ile sanal bir Wi-Fi yönlendirici olarak çalışabilir

Adım 10: Şimdi avg secure VPN uygulamasını bilgisayarınızda başlatın ve bir ABD sunucusuna bağlanın.

Adım 11: Ardından, Roku’nuzun ana menüsünden Ağ Ayarları’nı seçin >

adım 11-kurulum-AVG-Secure-VPN-on-roku

Adım 12: Ardından Bağlantı > Kablosuz Ayarla’yı seçin

adım-12-nasıl kurulur-AVG-Secure-VPN-on-roku

Adım 13: Şimdi tüm Wi-Fi ağlarının bir listesini görmeniz gerekir. Daha önce oluşturduğunuz sanal Wifi bağlantısını seçmeniz yeterlidir

adım-13-nasıl kurulur-AVG-Secure-VPN-on-roku

Adım 14: Şimdi istendiğinde Wi-Fi şifrenizi girin ve Roku cihazınızı AVG Secure VPN’e bağlayın

Not: Yukarıdaki yöntemin çalışmasını sağlamak ve Roku’da ABD’ye özgü içeriğe erişmek için Roku cihazınızın bir ABD bölgesiyle düzgün bir şekilde ayarlı olduğundan emin olun. Değilse, aşağıdaki adımları izleyin:

Roku bölgemi ABD olarak nasıl değiştirebilirim?

Roku cihazınızın bölgesini ABD olarak değiştirmek ve dünyanın herhangi bir yerinden özel ABD içeriklerini izlemek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Adım 1: AVG Secure VPN uygulamasını başlatın ve bir ABD sunucu konumuna bağlanın

Adım 2: Şimdi bir Roku hesabı oluşturun

roku-hesabınızı oluşturun-adım-2

Adım 3: ABD kredi kartınız olmadığından, kredi kartı bilgilerini sağlamadan bu adımı atlayabilirsiniz.

İşte bu kadar. ABD bölge ayarlarıyla ilgili yeni Roku hesabınız doğru oluşturuldu. Artık AVG Secure VPN’in ABD sunucusunu kullanarak yalnızca Roku US’de bulunan tüm içeriği görebilirsiniz.

Ancak Roku cihazınızda ZATEN ABD dışı bir cihazla oturum açmışsanız. Çıkış yapmak için Gelişmiş Sistem Tercihleri’ni değiştirerek Roku cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

fabrika ayarlarına sıfırlama-roku-cihazınızı

macOS’ta sanal yönlendirici

Bir macOS makinesinde sanal bir VPN etkin noktası oluşturmak oldukça basittir ve daha önce Windows makineleri için baktığımız işleme benzer. Ancak, başlamadan önce macOS bilgisayarınıza bir Ethernet kablosu bağlamanız ve ardından aşağıda listelenen adımları izlemeniz gerekir:

 1. İlk olarak, sol üst köşedeki Apple logosuna tıklayın
 2. Ardından, “Sistem Tercihleri” ne tıklayın
 3. Şimdi“Ağ” ı seçin
 4. Sol alt köşedeki “+” simgesine tıklayın
 5. Artık“Arayüz”olarak adlandırıldığı için“VPN” i seçin
 6. “VPN türü”ne gelince,“IKEv2” yi seçin
 7. hizmet adı için herhangi bir ağadı yazın
 8. Ardından, KOPYALAYıP ABD sunucu adresine Uzak Kimlik yapıştırın (Internet’te bulabilirsiniz)
 9. Ardından,“Kimlik Doğrulama Ayarları” nı tıklatın
 10. “VPN hesabınızınkullanıcı adı ve şifresi” ne tıklayın.
 11. Şimdi“Tamam”ı tıklayın ve ardından“Gelişmiş” i tıklayın
 12. Ardından,“Tüm trafiği VPN bağlantısı üzerinden gönder”e tıklayın ve ardından“Tamam” ı tıklayın
 13. “Uygula”ya ve ardından“Bağlan” a tıklayın
 14. Şimdi apple logosuna tekrar tıklayın ve“Sistem Tercihleri” ne gidin
 15. Ardından,“Paylaş” ı seçin
 16. “InternetPaylaşımı”yazan kutuyu işaretleyin
 17. Şimdi“Wi-Fi” > “Ağadı”nı seçin ve ağ adını WPA2 Personal olarak [default] “Kanal:”, “Güvenlik” olarak girin ve“Şifre” için seçtiğiniz şifreyigirin. Artık “Doğrula” olarak adlandırıldığı için parolayı yeniden girin
 18. Son olarak, işlemi tamamlamak için“Tamam”ı tıklayın

İşte bu kadar. Tüm adımları doğru bir şekilde tamamladıysanız, Roku cihazınızla yeni sanal etkin nokta bağlantılarını kullanabilmeniz gerekir. Ancak AVG Secure VPN ile garip bir bağlantıyla karşılaşırsanız, basit düzeltmeleri bulmak için AVG Secure VPN kılavuzumuza göz atarak kontrol ettiğinizden emin olun.

AVG Secure VPN Roku’daki Kanalların Engelini Nasıl Kaldırır?

Roku’nun keyfini sadece birkaç ülkede çıkarabileceğiniz için, dünyanın herhangi bir yerinden coğrafi blokları atlamak için bir VPN’e ihtiyacınız olacak.

AVG Secure VPN ile Roku’daki çoğu kanala erişebilirsiniz, ancak hepsine erişemezsiniz. Örneğin, AVG VPN ile Netflix’i kesinlikle izleyemezsiniz. AVG VPN, günlüğe kaydetme politikası nedeniyle torrent için de ideal değildir, bu nedenle akılda tutulması gereken bir şey vardır.

Ancak Netflix’in aksine, AVG VPN’in ABD sunucularını kullanarak Roku’da birçok engellenen içeriğe erişebilirsiniz. AVG VPN de hızlıdır. AVG Secure VPN ile Roku’daki çoğu kanala erişmenin ne kadar kolay olduğu aşağıda açık:

 • Roku cihazınızı açma
 • Amazon Prime’ı veya herhangi bir akış uygulamasını Roku’nuza yükleyin
 • Kullanıcı adınız ve şifrenizle seçtiğiniz akış uygulamasına giriş yapın
 • İzlemek ve keyfini çıkarmak istediğiniz içeriği arayın

AVG Secure VPN ile coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek bu kadar kolaydır. Ancak Roku’da en sevdiğiniz içeriğin engelini kaldırmakta sorun yaşıyorsanız AVG Secure VPN aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz.

SSS

Artık Roku’da AVG Secure VPN’i nasıl kuracağınızı bildiğinize göre, artık Roku’da VPN kurma hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarına bakabiliriz.

AVG Secure VPN iyi mi?

AVG Secure VPN iyi bir VPN hizmetidir. Ama en iyisi değil. Çok fazla premium özellik yoktur ve oldukça pahalı olmasına rağmen birkaç popüler akış hizmetiyle çalışamaz.

AVG için ödeme yapmalı mıyım?

Bu soru biraz karışık. Öncelikle AVG Secure VPN’in ücretsiz 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü denemenizi tavsiye ederim ve gerçekten seviyorsanız, sadece bunun için ödeme yapın.

AVG Secure VPN nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, AVG Secure VPN tanınmış antivirüs sağlayıcısı AVG Securities tarafından sunulan bir VPN hizmetidir. İstenecek çok şey kalan ortalama bir VPN hizmetidir.

Son düşünceler!

İşte oldu. Bu, Roku’da AVG Secure VPN’in nasıl kurulacek konusunda yeni başlayanlar için basit bir rehberimdi. Umarım şimdi, Roku’daki engellenen içeriğin çoğunu görmekte zorlanmazsınız.

Ancak AVG Secure VPN’in sizin için yeterince güçlü olmadığını bulursanız, alternatif olarak Roku için en iyi VPN’ler listemize göz atabilirsiniz.

Bu kılavuzu yararlı bulduysanız AVG Secure VPN Kodi kurulum kılavuzumuzu da yararlı bulabilirsiniz.