Reading Time: 2 minutes

AVG Secure mütevazı özelliklere sahip bir VPN’dir. Küçük bir sunucu ağı ve ortalama kilit açma performansıyla, sektörün önde gelen satıcıları tarafından belirlenen standarda uygun yaşayamaz.

Bununla birlikte, daha özel bir akış deneyimine sahip olmak istiyorsanız Kodi ile birlikte kullanılabilir. AVG VPN’in Netflix’in engelini kaldırabileceğine dairbir kanıt bumamış olsak da, şanslıysanız bazı Kodi eklentilerini atlamanıza yardımcı olabilir. Ama bunun olması için önce Kodi’ye ayarlaman gerek.

Öyleyse işe dönelim ve AVG VPN’i Kodi ile kullanmak üzere nasıl kuracağınızı görelim.

Kodi ile AVG VPN kullanma

Adım 1: AVG VPN’e abone olun.

AVG Güvenli fiyatlandırma

Adım 2: AVG VPN’i sisteminize indirip yükleyin ve ardından uygulamayı başlatın.

AVG Güvenli ana menü

Adım 3: Listeden bir akış sunucusu seçin.

AVG vpn sunucu seçimi

Adım 4: Bağlandıktan sonra, KODI’nin DNS testiyle DNS’nin sızmadığından emin olun.

Adım 5: DNS sızdırılmışsa, özel Kodi akışı için VPN’e başarıyla bağlanırsınız.

kodi'de film akışı

Herhangi bir nedenle bu VPN ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bu kılavuz AVG VPN’in sizin için çalışmaması için çeşitli nedenleri açıklar.

Kodi’de AVG VPN bağlantısını kontrol edin

AVG’ye bağlandıktan sonra IP adresinizin Kodi’de başarıyla maskelandığından emin olmak için Kodi DNS sızıntı testini çalıştırın. Kodi’de DNS sızıntı testiniz yoksa, DNS sızıntı testi programını almak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Kodi’yi başlatın ve Eklentiler menüsüne tıklayın.

2. “İndir” seçeneğine tıklamak için aşağı kaydırın.

3. Ardından, menüden Program Eklentileri’ne tıklayın.

4. DNS sızıntı testi seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

5. Bu eklentiyi almak için Yükle’ye basın.

6. Yükleme tamamlandıktan sonra Tamam’ı tıklatın.

7. Şimdi yeni yüklediğiniz DNS LeakTest eklentisini açın.

8. AVG VPN’inizi başlatın ve bir sunucuya bağlanın.

9. Son olarak, test sonucu“DNS sızdırmıyor”mesajını gösteriyorsa, VPN’iniz kodi’de sizi başarıyla koruyor demektir.

AVG VPN Kodi için iyi bir seçim mi?

AVG VPN gerçekte olduğundan çok daha etkileyici görünüyor. AVG’nin Netflix ile olan testleri negatif çıktı çünkü VPN, akış sunucularıyla coğrafi olarak kısıtlanmış her kitaplığın engelini kaldıramadı. Küçük bir sunucu ağıyla, AVG’yi Netflix akışı için güvenilmez izlemek şaşırtıcı değildir.

Kodi öncelikle bir akış platformu olduğundan, kullanıcılar coğrafi olarak kısıtlanmış Kodi kanallarına erişmeyi etkisiz bulacaktır. Bu utanç verici, çünkü AVG aslında oldukça hızlı,yüksek kaliteli akışı mümkün kılacak kadar, keşke daha güçlü kilit açma yeteneği geliştirebilseydi.

Bununla birlikte, hızlı hız hoş bir özelliktir, çünkü kullanıcılar en azından Kodi kasasının yerine torrent için AVG VPN sağlayabilirler.

Genel olarak, AVG Kodi kullanıcıları için çok etkili bir VPN değildir.

sonuç!

AVG VPN Kodi ile kullanılabilmesine ve genel olarak önemli ölçüde hızlı bir VPN olmasına rağmen, zayıf engellemeyi kaldırma özelliği, Kodi’deki coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek isteyen kullanıcılar için uygun değildir. Aynı zamanda, kodi akış oturumlarınızı daha özel hale getirmek istiyorsanız AVG iş için yeterince iyidir.

KODI’de akış yaparken AVG’nin ihtiyaçlarınızı tatmin edici bir şekilde karşılayıp karşılayamayacağınızı görmenin en iyi yolu, 7 günlük ücretsiz AVG deneme sürümünden yararlanmaktır. Aslında, AVG’yi 30 gün içinde iptalederseniz VPN’i satın aldıktan sonra geri ödeme de talep edebilirsiniz. Bunlar, aVG VPN hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilecek önemli avantajlardır. Y

Ancak gerçek şu ki: AVG Secure, özellikle Kodi gibi platformlarla kullanım için akış yeteneği açısından sektördeki diğer sağlayıcılarla rekabet etmek istiyorsa gelişmeye ihtiyaç duyar.

Bu kılavuzu beğendiyseniz AVG VPN’i Roku ile nasıl kullanacağınız konusundaki kılavuzumuza göz atın.

Bu VPN’in tüm özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi için AVG VPN incelememize göz atın.