Reading Time: 4 minutes

Avast VPN'i İptal Et ve Parayı Geri Al

Avast SecureLine VPN, 30 günlük para İade garantisi ile birlikte gelir. Bu, VPN’den memnun değilseniz ve satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde iptal etmek istiyorsanız, ödediğiniz tutarın tamamını geri ödeme talep etme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir.

Ancak, Avast VPN iptali kolay değildir. Avast aboneliğinizi iptal edip para iadesi talep etmeden önce atmanız gereken birkaç adım vardır. Tüm bunlar bu makalede açıklanmıştır.

Henüz iptal edip etmeyeceğinden tam olarak emin değilseniz, önce Avast VPN ile ilgili sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz, ancak her nedense hizmetten sıkıldıysanız, satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde geri ödeme talep edebilmeniz için hızlı hareket etmelisiniz.

İpucu: Avast Hesabınızı zaten iptal ettiyseniz ve alternatif arıyorsanız, ExpressVPN şiddetle tavsiye edilen bir seçenektir. Avast VPN’de eksik olan 3.000’den fazla sunucu, sıfır günlük politikası ve birçok premium özellik sunar. Genellikle Avast SecureLine’dan memnun olmayan kullanıcılar alternatif olarak ExpressVPN’i tercih ediyor.

Avast SecureLine VPN’i İptal Et – Adım Adım

Avast Premium Hesabının iptalini iki (2) farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu seçenekler Avast Müşteri Portalı ve Avast Hesabı’dır. Sipariş e-postanıza erişiminiz varsa Avast Müşteri Portalı’na devam edebilirsiniz.

Avast’ın ücretsiz deneme süresi boyunca hesabınızı iptal ederseniz, deneme süresi dolduktan ve hesabınızın süresi dolduktan sonra sizden herhangi bir para tahsil olmaz. Ancak deneme süreniz sona erdiyse ve tam abonelik için zaten ücretlendirildiyseniz, iptal adımlarını aşağıdaki gibi takip ettikten sonra ayrıca geri ödeme talep etmeniz gerekir:

Avast Müşteri Portalı üzerinden iptal

 • Avast Müşteri Portalı ‘nıaçın.
 • E-posta kimliğinizi ve şifrenizi girdikten sonra Sipariş Bul’a tıklayın.
 • Abonelikler sayfasında, uygun bir aboneliğin yanındaki Aboneliği Iptal Et seçeneğini tıklatın.
 • Avast otomatik yenileme ve aboneliğinizin belirli bir tarihte sona ermesine izin verin.B mm/0d/yyyy/.
 • Onayla’yı tıklatın.

Avast Hesabı üzerinden iptal

 • Mevcut Avast Hesabınızı açın.
 • Uygun aboneliğinizin altında Aboneliği iptal et’e tıklayın.
 • Avast otomatik yenilemeyi kapatın ve aboneliğinizin belirli bir tarihte sona ermesine izin verin.B. mm/yyyy/.
 • Onayla’yı ve sonra yeniden Al’ı tıklatın.

Sanatçı: Nexway

Nexway üzerinden bir Avast aboneliği satın aldıysanız, hesabı iptal etmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

 • Ürünü satın alırken aldığınız sipariş onay e-postasını açın.
 • Sürekli ödeme seçeneğini sonlandırmak için bağlantıyı kullanın.
 • Uygun Nexway web portalına yönlendirileceksiniz.
 • Sipariş onayı S-Mail’inizden Avast ürününü satın almak için kullandığınız şifre ile birlikte e-posta adresinizden bahsedin.
 • Oturum Aç ‘ıtıklatın, genel bakış sayfasında Otomatik yenileme ayarlarını değiştir’i tıklatın.
 • Ödeme ve FaturaLama Ayrıntıları sayfasında, Otomatik yenileme bölümünde belirtilen Devre Dışı’nı seçin.
 • Aboneliğinizin iptalini onaylamak için Otomatik yenilemeyi kapat’a tıklayın.
 • Değişiklikler yapıldıktan sonra, seçtiğiniz ürünün iptali hakkında bir onay e-postası alırsınız.

Avast SecureLine VPN – Para İadesi

Hesabınızı iptal ettikten sonra, para iadenizi istemek için bir form doldurmanız gerekir. Paranızı geri almak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Satış İadeleri için bu Avast destek sayfasını ziyaret edin.
 • “Bir Avast yazılım ürünü”seçeneğine tıklayın ve “İleri” ye dokunun.

Avast VPN Para İadesi

 • Bir sonraki ekranda “30 gün veya daha az” ı tıklayın ve daha fazla ayrıntı girin (bir abonelik satın alırken sipariş kimliğinizi Avast’ın onay e-postasında bulabilirsiniz).

İptal formunu doldurma

 • Sipariş onay e-postanızın e-posta ekran görüntüsünü yapıştırın ve tüm ayrıntıları doldurduktan sonra İsteK GÖNDER’e basın.

ima: Formda “30 günden fazla bir süre önce” seçeneğini belirlerseniz, para iadesi alma hakkınız yok. Ayrıca, geri ödeme isteme nedenini akıllıca seçin. Açılan listede bir neden seçerken en güvenli seçenek “Bir rakibin ürününü kullanmaya karar verdim”. Aslında, bazı seçenekler için, geri ödeme politikası bile geçerli değildir, e.B. “Ürünü yükleyemiyorum veya çalıştıramıyorum” veya “Kullanımı çok zor” vb.

Android için Avast VPN aboneliğini nasıl iptal edebilirim?

Google Play Store’dan bir Avast VPN aboneliği satın aldıysanız, Google Play Store aboneliğinizi de iptal etmelisiniz. Avast aboneliğinizi Google Play üzerinden iptal etmek için:

 • Cihazınızda Google Play Store’ı açma
 • Sol üst köşedeki ☰ menüsüne dokunun, Abonelikler’i seçin

Android'de Avast VPN'i iptal et

 • Abonelik listesinden istediğiniz Avast VPN aboneliğini seçin
 • Aboneliği İptal Et’e dokunun

Not: Aboneliğiniz geçerli faturalandırma döngüsünün sonunda iptal edilir. Yukarıda açıklandığı gibi geri ödemenizi talep etmek için Avast ile iletişime geçmelisiniz.

İOS’ta Avast SecureLine VPN’i nasıl iptal ederim?

Avast SecureLine’ı iOS cihazları için App Store üzerinden satın alan kullanıcıların bunu doğrudan App Store’dan iptal etmeleri gerekir. Hesabı doğrudan Avast üzerinden satın almadıkça Avast geri ödeme talebinizi işlemenize yardımcı olamayacağından, geri ödeme işlemi de bu durumda Apple aracılığıyla yapılmalıdır.

Avast SecureLine hesabınızı App Store’dan iptal etmek için:

 • Cihazınızda App Store’u açın ve profil fotoğrafınıza dokunun.

iOS'ta Avast VPN'i iptal edin

 • Abonelikleri Yönet’e dokunun,abonelikleriniz listesinden Avast SecureLine VPN Aboneliği’ni seçin.

Avast Secureline VPN İptali

 • Aboneliği İptal Et’e dokunun.

Avast aboneliğini iptal et

Not: Aboneliğiniz geçerli fatura döneminin sonunda iptal edilir. Geri ödeme talep etmek için App Store ile iletişime geçmeniz gerekir.

Avast VPN’i İptal Etmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kabul, Avast oradaki en iyi VPN değil. Ancak, bu VPN için adil bir tedavi sağlamak için, zayıflıklarının yanı sıra bazı temel güçlü yönlerine bakalım:

 • Engelsiz Netflix ABD: Bunun en iyi yanlarından biri, Avast VPN’in önde gelen sağlayıcılar kadar güvenilir olmasa da Netflix US ile çalışmasıdır. Yine de, bu VPN’e sahipseniz, Netflix’in engellemesini kaldırmak için kullanabilirsiniz.
 • Torrent desteği: Avast VPN torrent desteğine rağmen, bu amaç için çok iyi değildir. Sadece bir avuç p2p sunucusu var ve en son Avast hız testi sonuçlarımız da oldukça az mücadele edildi.

Avast SecureLine uygulamaları masaüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için kullanılabilir, ancak Fire TV gibi diğer cihazlar için kullanılamaz. Ancak, Avast VPN’i Kodi ile kullanabilir veya Avast VPN’i Roku için yapılandırmak için bir yönlendirici kullanabilirsiniz.

Avast VPN’i iptal ettikten sonra ne yapmalıyım?

Avast VPN’inizin veya başka bir Avast ürününün premium hesaplarını devre dışı yaptığınıza göre, web üzerinden gizliliğinizi korumak için en iyi VPN hizmetleri 2021 listesini keşfetmek isteyebilirsiniz. Hong Kong merkezli bir VPN sağlayıcısı olan ExpressVPN’i denemenizi öneririz.

ExpressVPN kullanıyorsanız, son derece düşük bir fiyata tek bir paket altında çeşitli özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) yarar. Ayrıca, ExpressVPN aynı anda 5 cihaz bağlamanıza, Netflix’in engelini kaldırmanıza, 3.000’den fazla sunucu seçmenize, 30 gün para İade garantisi almanıza vb.

ExpressVPN’i diğer VPN’lerden ayıran şey, bir sonraki seviye gizleme özelliğidir. Söz konusu avantaj, Büyük Güvenlik Duvarı kısıtlamalarını sorunsuz bir şekilde atlamak söz konusu olduğunda Çin’deki hizmeti kullanmanıza izin verir.

Gizliliğiniz hakkında uygun kararları veebilmeniz için bu iki hizmetin hızlı bir karşılaştırmasını aşağıda bulabilirsiniz:

Faktörler Avast VPN ExpressVPN
merkez ofis Çek Cumhuriyeti BVI
Günlüğe Kaydetme İlkesi Bağlantı günlüklerini depolar Sıfır Günlük
Fiyat 3,99 €/Mo $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan)
hız 15,95 Mbps 26,01 Mbps
sunucu 54 sunucu
33 Ülke
3.000’den fazla sunucu
94 ülke
müşteri Telefon ve E-Posta Canlı Sohbet ve E-posta
sağanak destekli destekli
Netflix Desteklenme -yen destekli
emniyet kuvvetli kuvvetli
web sitesi Avast VPN ExpressVPN

son

Avast VPN, çok sınırlı özelliklere ve işlevlere sahip güçlü bir VPN’dir. Ancak hizmeti kullanmaya devam etmek istemiyorsanız, Avast VPN’i iptal etmenin iki yönteminden bahsettim. Ayrıca, ilk 30 gün içinde iptal ederseniz, paranızı kolayca geri alabilirsiniz.

Bu VPN hakkında daha fazla bilgiyi ayrıntılı Avast VPN Test Kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

Geçmişte Avast SecureLine VPN’i iptal etmeyi ve geri ödeme talep etmeyi denediniz mi? Deneyimin nasıldı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!