Reading Time: 2 minutes

BT Group, izleyicilerine geniş bir spor televizyon ağı koleksiyonu sunmaktadır ve bu kanal grubu toplu olarak BT Sport olarak bilinir. BT Sport’ta BTSport 1, BTSport 2, BTSport Europe ve ESPN’i içeren çok çeşitli spor kanalları bulunmaktadır.

Bu kanallar UFC,Şampiyonlar Ligi , Serie A, Premier League, MLSve Bundesligadahil olmak üzere tüm önemli spor etkinliklerinin canlı yayınını sunmaktadır.

Ancak, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle BT Sport’u İngiltere dışında izleyemezsiniz. BT Sport’u dünyanın herhangi bir yerinden izlemek istiyorsanız, İngiltere sunucuları sunan en iyi VPN’lereihtiyacınız olacak.

BT Sport’u İngiltere Dışında izleyebilir misiniz?

Evet, BT sporlarını İngiltere dışında izleyebilirsiniz ve bunu yapmanın en basit yolu bir VPN kullanmaktır. VPN, sanal bir özel ağ anlamına gelir ve ağınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekleyen üçüncü taraf bir hizmettir. VPN ile BT Sport gibi coğrafi olarak kısıtlanmış eğlence hizmetleri de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden web içeriğini izleyebilirsiniz.

Çin, İngiltere ve İtalya gibi bazı ülkeler eğlence kanallarına coğrafi kısıtlamalar getirdi. İçerikleri yalnızca kendi sınırları içinde izlenebilir. Bu nedenle ABD’de veya dünya çapında başka bir ülkede BT Sport’a erişemezsiniz. BT sporlarını İngiltere dışında yayınlamaya çalıştığınızda, aşağıdakileri söyleyen bir hata mesajı alırsınız:

“Üzgünüz, bu video ülkenizde mevcut değil”

BT Spor-coğrafi hata

İnternete her bağlandığınızda ve BT Sport’ta içerik akışı yapmak istediğinizde bir VPN kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

BT Sport’a erişdiğinizde, çevrimiçi konumunuz (IP adresi) BT Sport sunucusuna gider ve İngiltere dışında yaşıyorsanız kanala erişmenizi engeller.

Bu nedenle, bir VPN IP adresinizi maskeler ve kendi adreslerinden biriyle değiştirir. Bu şekilde ISS’nizin veya akış hizmetinizin konumunuzu izlemesi imkansızdır. İngiltere’den bir IP adresi aldıktan sonra, dünyanın herhangi bir yerinden en sevdiğiniz spor etkinliklerinin canlı yayınının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, İngiltere’de ABD Netflix engelini kaldırmanızayardımcı olan farklı akış kanalları izlemenize izin verir.

Şimdi ağınızın şifrelenmesi için hangi VPN servis sağlayıcısına güvenebileceğinizi merak ediyor olmalısınız. Piyasada çeşitli VPN satıcıları mevcuttur. Ancak, ExpressVPN’in öne geçmesine inanıyoruz.

BT Sport Outside UK engelini kaldırmak için şu basit adımları izleyin:

 1. Kaydolun ve ExpressVPN’i indirin
 2. ExpressVPN uygulamasını indirin
 3. Uygulamaya giriş yapma
 4. Sunucuların listesini bulma
 5. Sunucu listesinden bir UK Server seçin
 6. Şimdi BT Sport resmi web sitesine gidin ve coğrafi olarak engellenen BT Sport canlı yayınına erişin

BT Sport için En İyi VPN’ler

Piyasada çok çeşitli VPN servis sağlayıcıları var ve birini seçmek çok zor. Ancak, bir VPN hizmeti seçmeden önce düşünmeniz gereken bazı faktörler vardır.

Piyasada iki tür VPN hizmeti vardır, ücretsiz ve ücretli VPN hizmetleri. Her zaman ücretsiz bir VPN yerine ücretli bir VPN tercih etmeniz önerilir. Ücretli VPN hizmetleri gerçektir ve kullanımı daha güvenlidir. Ayrıca, İngiltere için ücretsiz VPNile karşılaştırıldığında daha yüksek bir hizmet kalitesi sunuyorlar.

En iyi ücretli VPN servis sağlayıcılarından bazıları şunlardır:

ExpressVPN:

ExpressVPN’in en iyi özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Coğrafi sızdırma için Smart DNS kullanır
 • Çin, İran, İngiltere gibi bölgelerdeki kısıtlamaları kaldırmak için tasarlanmış Stealth Sunucuları sunar.
 • Mevcut en hızlı VPN hizmetlerinden biridir.
 • Kullanıcılarına 7/24 canlı sohbet müşteri desteği sunar
 • 30 gün para İadesi garantisi alırsınız
 • Etkinlik günlüklerini tutmaz
 • Bir kill switch sunar
 • 95 konumda 3000’den fazla hızlı sunucu sunar
 • ExpressVPN uygulaması mobil cihazlar ve diğer işletim sistemi, hatta yönlendiricilerle uyumludur
 • En sevdiğiniz spor etkinliklerini BT Sport üzerinden izlemenizi sağlar

Surfshark:

Surfshark’ın heyecan verici özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • 65 ülkede 3200’den fazla hızlı sunucu sunar
 • Surfshark ile herhangi bir reklam, izleyici, kötü amaçlı yazılım ve siber saldırı girişimi olmadan özgürce gezinebilirsiniz
 • VPN servis sağlayıcısı çok sıkı bir kayıt tutmame politikası izler
 • VPN bağlantısının düşmesi durumunda gizliliğinizi koruyan bir kill switch sunar
 • Her sunucuda Özel DNS ve sızıntı koruması sunar
 • BT Sport’ta sörf yaparken sizi gizli tutmak için kamuflaj modu sunar
 • Sektör lideri AES-256-GCM şifreleme kullanır
 • Tüm uygulamalarında varsayılan protokol olarak IKEv2/IPsec kullanır

PureVPN:

PureVPN’in olağanüstü özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • 140’tan fazla ülkede erişilebilen 6500’den fazla sunucu sunar
 • P2P için optimize edilmiş sunucular sunar, bu da hız azaltma gibi ağ sorunlarıyla karşılaşmayacağınız anlamına gelir
 • BT Sport, Netflix, Amazon TV ve Hula gibi en sevdiğiniz web eğlence hizmetlerini dünya çapında izleme özgürlüğü sağlar
 • Askeri sınıf 256 bit şifreleme kullanarak verilerinizi korur
 • 7/24 hizmet sunan örnek müşteri hizmetleri sunar
 • Bt sunucuları 76 Mbps bağlantıda 65 Mbps’ye kadar hız sunar

SSS

Şimdi İngiltere dışında BT Sports izlemek hakkında sık sorulan sorulardan bazıları hakkında konuşalım.

BT Sport’u İngiltere dışında izleyebilir miyim?

Evet, VPN kullanarak yapabilirsiniz. İngiltere dışındaki BT Sport’a erişmek için sunucular listesinden bir İngiliz sunucu seçmeniz yeterlidir.

BT Sport’u nasıl ücretsiz izleyebilirim?

Bt Sport’u ücretsiz bir VPN hizmeti kullanarak ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ancak, ücretsiz bir VPN’e kıyasla daha yüksek bir güvenlik seviyesi sundukları için ücretli bir VPN kullanmanız önerilir.

BT Sport’u yurt dışında VPN ile izleyebilir miyim?

Evet, BT Sport’u yurtdışında VPN ile izleyebilirsiniz. IP adresinizi bir İngiltere IP’si ile değiştirecek ve BT Sport’a dünyanın her yerinden erişebileceksiniz.

BT Sport’u yurt dışında iPad’de izleyebilir misiniz?

Evet, BT Sport’u iPad uyumlu bir VPN kullanarak yurtdışında iPad’de izleyebilirsiniz. ExpressVPN, Surfsharkve PureVPN iPad uyumlu VPN uygulamaları sunar.

son

Ne yazık ki, BT Sports sadece İngiltere’de kullanılabilir. İngiltere dışındaysanız ancak en sevdiğiniz futbol turnuvasını izlemek istiyorsanız endişelenmeyin. Bunu en güvenilir VPN hizmetlerinden birini kullanarak yapabilirsiniz. ExpressVPN, Surfshark ve PureVPN, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmanızı sağlayan en iyi özelliği sunar.