Reading Time: 6 minutes

Android için En İyi VPN'ler

Android için En İyi VPN – Google Play Store’da kelimenin tam anlamıyla yüzlerce VPN uygulaması olduğunda. Bu günlerde sekiz çekirdekli CPU yapılandırmalarını destekleyen Android akıllı telefonlar bulmak oldukça kolay olsa da, güvenilir bir VPN bulmak zor olabilir.

VPN topluluğunda etkin olduğunuzda, kötü amaçlı VPN’ler ve hatalarla ilgili iletiler arasında sürekli olarak çalışırsınız. Eminim “Stagefright”hatasından haberdarsınızdır. Peki, bu konuda ne yapabilirsin? Siber saldırıların kurbanı olmak ve yol boyunca coğrafi kısıtlamalardan kurtulmak istemiyorsanız, premium VPN’lere yatırım yapmanız gerekir.

Android cihazınız için en güvenilir VPN’i seçmenize yardımcı olmak için, yalnızca uygun fiyatlı değil, aynı zamanda yüksek puan alan yedi (7) güvenli VPN uygulamasından oluşan harika bir liste oluşturdum. Ve bunu bilmenin tek yolu, bu listeye giremek için 100’den fazla VPN’i filtreledim.

Android için En İyi 7 VPN (Şubat 2021 Güncellendi)

İşte 2021’de Android için en iyi 7 VPN uygulaması. Aşağıda listelenen en iyi Android VPN’leri sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda güvenlidir.

1. ExpressVPN – Akış için En İyi Android VPN Uygulaması

Sunucu: 3.000+ | Ülkeler: 94 | Çoklu giriş: 5 | Şifreleme: 256 bit | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.1 | En iyi fiyat: $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan)

ExpressVPN Akış için En İyi Android VPN

En iyi Android VPN ExpressVPN’dir. Merkezi İngiliz Virgin Adası’nın güvenli yargı bölgesinde bulunan bu VPN, sıkı bir kayıt tutma politikası izler. Google Play Store’da 4.1 yıldız derecesiyle, bu VPN’in bu kadar popüler olmasının bir nedeni var. Sonuçta, Netflix ve daha fazlası gibi akış hizmetleri için en iyi VPN’ dir.

ExpressVPN ayrıca büyük bir sunucu ağına sahiptir. Şu anda 94 ülkede 3.000’den fazla sunucuya sahiptir. Bu kadar çok sunucuyla, kısıtlama olmadan akış veya torrent yapabilirsiniz. Güvenlik özelliklerine gelince, ExpressVPN Android cihazlarınızı güvence altına almak için tonlarca özellik ile birlikte gelir. Kill switch, bölünmüş tünel oluşturma, 256 bit şifreleme ve güvenli tünel protokolleri gibi seçeneklere sahip olursunuz.

Uyumluluktan bahsediyorsak, ExpressVPN Android 5.0 veya sonraki bir sürümünü destekler ve hangi Android cihaza sahip olursanız olun kullanımı çok kolaydır. Cihazlardan bahsetmişken, ExpressVPN’i Android akıllı telefonunuzda ve hatta Nvidia Shield Tablet K1 gibi Android tabletlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamalarının 12 dili desteklemelerini de seviyorum.

Ancak tüm bu özelliklerin, performansın ve uyumluluğun bir bedeli vardır. ExpressVPN $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan) , birçok VPN müşterisi için pahalı olabilir. Ancak diğer Android VPN’lere benzer şekilde, ExpressVPN 5 çoklu giriş ve 30 günlük para geri ödeme garantisi sunar.

Daha fazla bilgi için ExpressVPN analizimizin tamamını okuyun.

2. Surfshark – Android için En Hızlı VPN

Sunucu: 3.200+ | Ülkeler: 65 | Çoklu Oturum Açma: Sınırsız | Şifreleme: AES-256-GCM | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3 | En iyi fiyat: $2.03/mo

Android için Surfshark-en hızlı VPN

Süper hızlı ama aynı zamanda süper uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız, Surfshark tam ihtiyacınız olan şeydir. Surfshark’ın merkezi tıpkı ExpressVPN gibi İngiliz Virgin Adası’ndadır ve Google Play Store derecelendirmesi 4,3 yıldızdır. Bu Android VPN’i beğendiğinizi düşünmemin ana nedenlerinden biri hızıdır. Aslında, VPNRanks’teki en hızlı VPN hizmetlerinden biri olarak önerilir.

Özelliklere gelince, Surfshark Android uygulaması CleanWeb, Whitelister, Hack Lock, Blind Search ve normal askeri kalite şifreleme (AES 256 bit) gibi seçeneklerle yerleşik olarak gelir. Surfshark’ın garanti ettiği bir diğer önemli şey de çok etkileyici olan sıfır kütükler. Surfshark çok fazla sunucu sunmaz, ancak 65 ülkedeki 3.200’den fazla sunucusu Netflix ABD engelini kaldırabilir ve torrentin güvenli bir şekilde indirilebilir.

Uyumluluk hakkında konuşursak, Surfshark Android 5.0 ve daha fazlasını destekler ve Android akıllı telefonlar, Android TV ve AndroidOS çalıştıran hemen hemen her cihaza yüklenebilir. Anadili İngilizce değilse, Surfshark’ın da size bir teklifi vardır. 10’dan fazla farklı dili destekler.

Fiyatlandırmaya gelince, Surfshark sadece $2.30/mo (Get 84% + 2 Months FREE on 2-Year Plan) maliyet ve sınırsız sayıda cihazda kullanılabilir. Ve merak ederseniz, tüm Surfshark planları 30 günlük para İade garantisi ile birlikte gelir.

Daha fazla bilgi için Surfshark analizimizin tamamını okuyun.

3. NordVPN – Android için En İyi VPN Uygulaması

Sunucu: 5.000+ | Ülkeler: 59 | Çoklu giriş: 6 | Şifreleme: 256 bit çift şifreleme | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3 | En iyi fiyat: $2.97/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan)

NordVPN-Android için en iyi VPN

NordVPN şüphesiz sektördeki En iyi Android VPN’dir. Panama merkezli NordVPN, Google Play Store’da 4,3 yıldızlık sağlam bir derecelendirmeye sahiptir. NordVPN’i ilk seçmemin nedeni sunduğu tüm özelliklerdir. Her şeyden önce, sıkı bir günlüğe kaydetmema politikası izler.

Buna ek olarak, kill switch, AES 256-bit şifreleme, çok sayıda protokol, CyberSec ve sızıntı koruması gibi güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. NordVPN’i diğer sağlayıcılardan daha iyi yapan bir şey, sunucu ağıdır. Şu anda, gizleme teknolojisi ile donatılmış 59 ülkede 5.000’den fazla sunucu sunmaktadır.

Bu sunucular, Ultra HD görüntü kalitesinde Netflix, Hulu ve daha fazlası gibi popüler yayın servislerini torrent ve binge izlemek için mükemmeldir. Ayrıca, erişmek istediğiniz medya akış hizmetine bağlı olarak en iyi sunucuyu otomatik olarak seçebilen “SmartPlay”adlı akıllı bir özellik ile birlikte gelir.

NordVPN’in 5 gözün yetki alanında olmamasının yanı sıra, kullanımı da süper kolaydır ve bir dizi Android cihazla uyumludur. Android 4.4 veya sonraki bir sürümüne sahip olduğunuz sürece, Android akıllı telefonunuzda, Fire Stick’inizde, Android kutularınızda ve Chromebook cihazlarınızda kullanabilirsiniz. aman! Ve dokuz (9) dili desteklediği gerçeğini de takdir edeceğinizi düşünüyorum.

En iyi yanı, NordVPN’in sadece bir fiyata rağmen $2.97/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan) 6 cihazla aynı anda bağlantıya izin verir. Tüm NordVPN abonelikleri ayrıca 30 günlük para İade garantisi içerir.

Daha fazla bilgi için NordVPN analizimizin tamamını okuyun.

4. CyberGhost – Anonim tarama için mükemmel android VPN

Sunucu: 6.700+ | Ülkeler: 89+ | Çoklu giriş: 7 | Şifreleme: 256-bit askeri sınıf | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.1 | En iyi fiyat: $2.00/mo

Android için CyberGhost Anonim VPN

CyberGhost, 2021’de Android cihazınız için alabileceğiniz bir başka üst düzey VPN’dir. 15 yıllık sektör tecrübesi ile Google Play Store’da genel olarak 4,1 yıldız derecesine sahiptir. Güvenlik özellikleri hakkında konuşursak, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım koruması, veri sıkıştırma gibi diğerlerine sahip olursunuz.

Şimdiye kadar incelediğimiz diğer VPN’lere benzer şekilde, CyberGhost da güvenli bir yargı alanındadır. Daha spesifik olarak, veri saklama konusunda özgür bir sorumluluk olan Romanya’da merkezi vardır. Sunucu ağı hakkında konuştuğumuzda CyberGhost, torrentleri indirmenize ve hayal edebileceğiniz tüm içeriği yayınlamanıza yardımcı olmak için 89’dan fazla ülkede 6700’den fazla sunucu sunar.

Uygulama uyumluluğuna gelince, CyberGhost işletim sistemi sürüm 4.1 ve üzerini çalıştıran herhangi bir Android cihazda çalışabilir ve 11 dili destekler. Fiyat açısından oldukça uygun. CyberGhost’u $2.00/mo olduğu kadar az bir fiyata satın alabilir ve aynı anda 7 cihazda kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için özel CyberGhost analizimizi okuyun.

5. IPVanish – Android Cihazlar için Esnek VPN Uygulaması

Sunucu: 1.600+ | Ülkeler: 75+ | Çoklu Oturum Açma: Sınırsız | Şifreleme: 256 bit | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.0 | En İyi Fiyat: $3.33/Mo

IPVanish Android VPN

Sırada IPVanish var. Bu VPN sağlayıcısı, Google Play Store’da 4.0 yıldızlı bir derecelendirmeye sahiptir ve bir Android VPN uygulamasından bekleyebileceğiniz en iyi özelliklerden bazılarıyla birlikte gelir. IPVanish Amerika Birleşik Devletleri merkezli olmasına rağmen, veri günlüğünü garanti etmez. Buna ek olarak, IPVanish torrent’i tamamen destekler ve akış hizmetleriyle kusursuz çalışır.

Özelliklere gelince, IPVanish Gelişmiş Standart Şifreleme (AES-256), Bölünmüş Tünel oluşturma, IPv6 Sızıntı Koruması ve daha fazlası gibi seçenekler sunar. Uygulama uyumluluğu açısından IPVanish, sürüm 4.0.3 ve üzeri sürüme sahip herhangi bir Android cihazı destekler. IPVanish hakkında gerçekten beğendiğiniz bir şey, İngilizce, İspanyolca, Hintçe ve Rusça gibi dört (4) dile verdiği destektir.

Genel olarak, IPVanish kesinlikle kullanabileceğiniz en iyi Android VPN’leri arasındadır. Oldukça makul fiyatlı ve aylık 3.33 $ / mo fiyatına alabilirsiniz. Tüm abonelik planları 30 günlükpara İade garantisi ile birlikte gelir ve aynı anda sınırsız cihazda kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için ayrıntılı IPVanish analizimizi okuyun.

6. Özel İnternet Erişimi – Ünlü Android VPN Uygulaması

Sunucu: 25.000+ | Ülkeler: 77 | Çoklu giriş: 10 | Şifreleme: 256 bit | Google Play Store Derecelendirmesi: 3,7 | En İyi Fiyat: €2.50/Pzt

Android için PIA VPN

Özel İnternet Erişimi veya PIA, VPN endüstrisinde kesinlikle popülerdir. Yani, Android uygulamasının 1.000.000’dan fazla indirmesi var. Google Play Store incelemesine gelince, PIA VPN 3.7 yıldız derecelendirmesine sahiptir. Bu, şimdiye kadar baktığımız diğer VPN’lerden biraz daha düşük, ancak şikayet etmeye değer.

IPVanish’e benzer şekilde, Özel İnternet Erişimi ABD’den kaynaklanır,ancak kullanıcı günlüklerini tutmama sözü verir. Özelliklere gelince, kill switch, 256 bit şifreleme ve kötü amaçlı yazılım, izleyici ve reklam engelleyici gibi bir dizi harika seçenek içeren bir MACE özelliği ile birlikte gelir.

Uyumluluk hakkında konuşursak, PIA VPN Android işletim sistemi’nin en son sürümlerini çalıştıran tüm cihazlarla çalışır. Kullanım kolaylığı açısından, Özel İnternet Erişimi süper kullanıcı dostudur ve 25.000’den fazla sunucusu, torrent ve akış gibi engellenen herhangi bir hizmete erişimi bir parça kek gibi görünmesini sağlar.

Fiyatlı PIA VPN oldukça uygun fiyatlı. En ucuz planı € 2.50 / mo kadar erken başlar. Ve her abonelik planıyla, 30 günlük para İade garantisi ile birlikte aynı anda 10 cihazı yedekleme özgürlüğüne sahip olursunuz.

Daha fazla bilgi için Özel İnternet Erişimi incelememizin tamamını okuyun.

7. VyprVPN – Chameleon Protokolü ile Android VPN Uygulaması

Sunucu: 700+ | Ülkeler: 70+ | Çoklu giriş: 5 | Şifreleme: 256 bit | Google Play Store Derecelendirmesi: 4.0 | En İyi Fiyat: €1.44/Pzt

Chameleon Protokolü ile VyprVPN Android Uygulaması

Son olarak, Android için en iyi VPN’ler listesinde VyprVPN var. VyprVPN’i sevmek için birçok neden vardır. Yeni başlayanlar için, Google Play Store’da 4.0 yıldız derecelendirmesine sahiptir. Buna ek olarak, oldukça mütevazı bir sunucu ağı sunar. Şu anda, VyprVPN 70’den fazla ülkede 700’den fazla sunucuya sahiptir. Çok olmasa da, bu sunucular P2P uyumludur ve BBC iPlayer ve çok daha fazlası gibi engellenen hizmetlere erişmeye yardımcı olabilir.

Ancak iyi olan şey, engellemeyi biraz kaldırmanıza yardımcı olabilecek 200.000’den fazla IP adresi sunmasıdır. VyprVPN hakkında gerçekten sevdiğim bir başka şey, merkezi İsviçre’de olması ve açık bir kayıt tutma politikasına sahip olmasıdır.

Özelliklere gelince, VyprVPN standart olarak yerleşik kill switch, sızıntı koruması ve Çin gibi ülkelerdeki katı güvenlik duvarlarını atlamanıza yardımcı olabilecek benzersiz bir bukalemun protokolü ile birlikte gelir. Uyumluluk gelince, VyprVPN Android 5 (Lollipop), 6 (Marshmallow), 7 (Nuga), 8 (Oreo), 9 (Pie) veya 10 çalıştıran tüm Android cihazlarını destekler.

Fiyatlı VyprVPN çok fiyat dostudur. Fiyatlar sadece € 1.44 / ay’dan başlar ve aynı anda 5 cihazla kullanılabilir. Diğer VPN’lere benzer şekilde, VyprVPN de 30 günlük para İade garantisi sunar.

Daha fazla bilgi için tam VyprVPN analizimizi okuyun.

Hızlı Karşılaştırma Grafiği – İşlevler

Android cihazınız için hangi VPN’i alacağınıza karar vermekte hala sorun yaşıyorsanız, bu kılavuzda kapsanan tüm VPN’lerin özelliklerini hızlı bir şekilde karşılaştırmak için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz:

VPN 30 Mbps bağlantıda hız Para İade Garantisi Eşzamanlı bağlantılar P2P’yi destekler Uyumlu akış hizmetleri En iyi fiyat
ExpressVPN 24,91 Mbps 30 gün 5 evet Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime, BBC iPlayer, Sling TV, ZDF ve daha fazlası $5.49/mo (Get 49% Off + 3 Months FREE on its 12-Month Plan)
Surfshark 27,17 Mbps 30 gün sınırsız evet Netflix, Hulu, HBO, Sling TV, Amazon Prime, BBC iPlayer ve daha fazlası $2.03/mo
NordVPN 27,91 Mbps 30 gün 6 evet Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime, BBC iPlayer, ESPN, CBS, ARD, ZDF, SAT1 ve daha fazlası $2.97/mo (Get 57% Off + 3 Months FREE on 2-Year Plan)
CyberGhost 17,10 Mbps 45 gün 7 evet Netflix, Hulu, Sky GO, HBO, Amazon Prime, Eurosport, ESPN, BBC iPlayer ve daha fazlası $2.00/mo
IPVanish 14,26 Mbps 30 gün sınırsız evet Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve daha fazlası $3.33/Mo
PIA VPN 23,32 Mbps 30 gün 10 evet Netflix ABD ve İngiltere €2.50/Pzt
VyprVPN 22,73 Mbps 30 gün 5 evet Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve daha fazlası €1.44/Mo

En iyi Android VPN nasıl seçilir?

Daha önce de belirttiğim gibi, Google Play Store’da yüzlerce VPN APK dosyası var. Ama doğru olanı aldığına nasıl emin olacaksın? Dikkat edebileceğin birkaç şey var. İlk olarak, elde ettiğiniz VPN’in android için gerçekten uygulamalar sunduğundan emin olun. El ile yapılandırma gerektiren VPN’ler almaktan kaçınmalısınız.

Bunu anladıktan sonra, ilerleyebilir ve ilgilendiğiniz VPN’in tüm güvenlik özelliklerine sahip olduğundan, sıkı bir sıfır kayıt politikası izlediğinden, yüksek hızlar sunduğundan ve birçok eşzamanlı bağlantıya sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Son olarak, sağlayıcının gerçekten uygun fiyatlı olduğundan emin olun. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınız için en iyi Android VPN’i seçebilirsiniz.

Android için ücretsiz VPN’den neden kaçınmalısınız?

Google Play Store’da tonlarca ücretsiz VPN uygulaması olmasına rağmen, bunları denemelerini önermiyorum. Bunun yerine, ücretsiz denemeler sunan VPN’leri denemek çok daha iyidir. Bunun nedeni, ücretsiz VPN’lerin verilerinizi reklamverenlere satabilmesidir. Bu nedenle web tarayıcınızı ve sosyal medya uygulamalarınızı rahatsız eden hedefli reklamlar görürsünüz.

Android için ücretsiz VPN’lerden kaçınmanın bir başka nedeni de kötü özellikler ve performans sunmalarıdır. Muhtemelen neredeyse hiç hız ve sınırlı sayıda sunucu konumu sunan bir VPN ile sıkışıp kaldınız. Bununla birlikte, hala biraz güvenilir olan çok az ücretsiz VPN var. İsterseniz, Android için en iyi ücretsiz VPN’ler hakkındaki ayrı makalemizi okuyabilirsiniz.

son

Android akıllı telefonlar ve cihazlar çok güçlü hale gelmesine rağmen, çevrimiçi tehditlere karşı hala savunmasızdır ve diğer cihazlarla aynı coğrafi bloklarla uğraşmak zorundalar. Bu, Android cihazınızda VPN kullanmanın ciddi şekilde karşılığını bulabileceği yerdir.

Cihazınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için Android için en iyi VPN’ler listeme göz atın ve çevrimiçi özgürlüğünüzü geri alın. Hangisini seçeceksin? Aşağıdaki yorumlarda en iyi Android VPN’inizi bana bildirin.