Reading Time: 6 minutes

Samsung Akıllı TV’ler hayatınızı kolaylaştırmalı, değil mi? Android gibi açık kaynaklı bir işletim sistemi yerine, akıllı TV’lerde kapalı kaynaklı bir Tizen işletim sistemi çalıştırır. Bu, Samsung kullanıcılarının Akıllı TV’lerine popüler akış uygulamaları yüklemelerini engelleyecektir.

Bu nedenle, bu makalede, Netflix, BBC Player, Vudu ve çok daha fazlası gibi coğrafi olarak engellenen akış kanallarına mutlak kolaylıkla erişmenize yardımcı olacak en iyi Samsung TV VPN’lerinin hangisi olduğunu bileceksiniz. Buna ek olarak, manuel işlemi kullanarak “Samsung TV VPN nasıl kurulur” Tizen işletim sistemini öğreneceksiniz.

En İyi Samsung TV VPN 2021

Hangi VPN’in hangi koşullarda daha uygun olduğunu belirlemek için çeşitli akış ve gizlilik testleri yapmaya ve kusursuz çalışan ve sorunsuz çalışan en iyi akıllı TV VPN’lerinin bir listesini oluşturmaya karar verdik.

Kilit açma ve akış deneyimi için güvenli olan bu en iyi 6 VPN’e göz atın:

 1. ExpressVPN – $5.49/mo (Save 49% and get 3 extra months FREE with 12-month plan)
 2. Surfshark – $2.03/mo
 3. NordVPN – $2.97/mo (Save 70% on 2 Years Plan + Extra Subscription)
 4. PureVPN – $2.96/mo
 5. CyberGhost – $2.00/mo
 6. PIA VPN – 2,50 €/Mo

1. ExpressVPN – Ultra HD Video için Birinci Sınıf Bir VPN

expressvpn-a-top-çentik-vpn-for-ultra-hd-videolar

ExpressVPN, akıllı TV için birinci sınıf bir VPN’dir, ancak piyasadaki diğer VPN’lere kıyasla biraz pahalıdır. Ancak, Samsung TV uygulamalarının kilidini açmak söz konusu olduğunda kesinlikle inanılmaz bir seçimdir. İnsanların bu VPN’i akış amacıyla kullanmayı düşünmelerinin nedeni budur.

94’ten fazla ülkede 3.000’den fazla sunucuya sahiptir. Bu büyük sunucu ağı, hayal edebileceğiniz tüm akış kanallarının kilidini açmanıza yardımcı olabilir. ExpressVPN, Samsung Smart TV de dahil olmak üzere hemen hemen her cihaz ve işletim sistemiyle uyumludur.

Buna ek olarak, sağlayıcı, dünyanın en güvenli alanları olarak kabul edilen İngiliz Virgin Adası’nın yetki alanındadır. ExpressVPN, fiyatı isteyen kullanıcılar için mükemmel bir Smart TV VPN $5.49/mo (Save 49% and get 3 extra months FREE with 12-month plan) Gelemez.

Pros
 • 94’ten fazla ülkede 3.000’den fazla sunucu
 • Mükemmel müşteri desteği sağlar
 • 5 çoklu giriş sunar
Cons
 • Karşılaştırıldığında biraz pahalı

Kapsamlı ExpressVPN incelemesini okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN Alıp Alın ($5.49/mo)30 Tage Geld-zurück-Garantie

2. Surfshark – Sınırsız giriş ile iyi bir VPN

surfshark-a-decent-vpn-ile-unlimited-logins

Surfshark akıllı ve Samsung TV ile çalışacak kadar iyi. VPN’lerin kısıtlama olmadan çalışmasına izin verilen İngiltere’nin Virgin Adası’ndan işletilmektedir. Ayrıca, tek bir hesapta sayısız eşzamanlı bağlantıya izin veren tek VPN’dir.

Surfshark’ın en büyük avantajı hızı ve 65 ülkede 3.200’den fazla sunucu olmasıdır. Surfshark belki de en hızlı VPN hizmeti Samsung Smart TV’niz için alabilirsiniz. Ve bilgi tabanlı kılavuzlarının yardımıyla yönlendiricinizde yapılandırmak kolaydır.

Aynı şekilde, Samsung Smart TV’nizdeki ve diğer cihazlarınızdaki diğer özelliklerin kapsamlı bir listesini alabilirsiniz. $2.03/mo deneyim.

Pros
 • Verimli 7/24 müşteri desteği
 • Sınırsız bağlantı sunar
 • 30 günlük para İade garantisi
Cons
 • Ücretsiz deneme sürümü sunmaz

Kapsamlı Surfshark incelemesini okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin

Surfshark'ı alıp alın ($2.03/mo)30 Tage Geld-zurück-Garantie

3. NordVPN – Güvenlik Amacıyla Güvenilir Bir VPN

nordvpn-a-reliable-vpn-güvenlik amaçlı

NordVPN güçlü güvenlik ve gizlilik özellikleriyle bilinen Panama merkezli bir sağlayıcıdır. Bu Samsung TV VPN, bağlantınızı 59 ülkedeki internet etkinlikleri için güvenilir hale getiren 5000’den fazla sunucuya sahiptir.

Buna ek olarak, Samsung Smart TV’nizde Netflix, Vudu, HBO ve daha fazlası gibi coğrafi olarak engellenen akış hizmetlerine erişmek için tasarlanmış gizleme adı verilen bir teknoloji kullanır. Bu yüzden ona “en iyi coğrafi engelleyici” dedik.

Her şeyden önce, NordVPN cebinizde bir delik açmaz, abonelik fiyatları oldukça uygun , sunduğu özelliklerin sayısını dikkate alarak. Bunları yalnızca $2.97/mo (Save 70% on 2 Years Plan + Extra Subscription) almak.

Pros
 • 59 ülkede 5.000’den fazla sunucu sunar
 • Verimli müşteri desteği
 • Akıllı TV’ler ve diğer cihazlar için kullanım kolaylığı
Cons
 • Yavaş akış hızları bazen

Kapsamlı NordVPN incelemesini okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

NordVPN'i alıp alın ($2.97/mo)30 Tage Geld-zurück-Garantie

4. PureVPN – Samsung TV Kullanıcıları için Son Derece Verimli Bir VPN

purevpn-a-yüksek verimli-vpn-for-samsung-tv-users

PureVPN piyasadaki tüm performansıyla bilinen Samsung Smart TV için verimli VPN’lerden biridir. Bu sağlayıcının merkezi, gözetim ve veri saklamayı desteklemeyen Hong Kong’da yer almaktadır.

Coğrafi olarak kısıtlanmış kütüphanelerin kilidini açmak ve HD kalitesi sunmak için “yerleşik akış modu” ile 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla hızlı sunucu sunar. Ayrıca, sadece Samsung Smart TV için değil, diğer internet cihazları için de kullanımı kolay kurulum kılavuzlarına sahiptir.

Buna ek olarak, PureVPN, ağınızı savunmaya yardımcı olan İnternet kill switch, bağlantı noktası iletme, Ddos koruması içeren özelliklere sahiptir. Özellikle herhangi bir sorununuz varsa, PureVPN 7/24 canlı sohbet desteği ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Bu VPN’i yalnızca sizin için
$2.96/mo
alabilirsiniz.

Pros
 • 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucu sunar
 • 31 günlük para İade garantisi
 • AES 256 bit şifreleme
Cons
 • Ücretli deneme sürümü sunar

Kapsamlı PureVPN incelemesini okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

PureVPN Haline Gel ($2.96/mo)31 Tage Geld-zurück-Garantie

5. CyberGhost – Samsung Smart TV için Güvenli Bir Seçenek

cyberghost-vpn-a-secure-option-for-samsung-smart-tv

CyberGhost, Romanya merkezli olağanüstü hizmetiyle bilinen bir başka VPN’dir. 6.700’den fazla sunucudan oluşan sunucu ağı Ve Almanya, Avustralya, Kanada, İngiltere, ABD ve daha fazlası gibi ülkelerde kullanılabilir.

Buna ek olarak, sağlayıcı video kalitesini artıran akış için özel bir mod sunar. Bu VPN ile yönlendiricinize bir bağlantı yapılandırdıysanız, Samsung Smart TV’nizde CyberGhost’u kullanabilirsiniz.

CyberGhost aracılığıyla, diğer Samsung Smart TV VPN’lerinde yaygın olmayan 7 eşzamanlı bağlantıya sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak, değeri oldukça makul $2.00/mo ‘ye 45 gün para İade garantisi ile ödeme yaptı.

Pros
 • Sıfır Günlüğe Kaydetme İlkesi
 • Tek abonelikli 7 cihaz
 • 45 günlük para İade garantisi
Cons
 • Ortalama hızlar

Kapsamlı CyberGhost incelemesini okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Cyberghost Alıp Alın ($2.00/mo)45 Tage Geld-zurück-Garantie

6. Özel İnternet Erişimi – Samsung TV için Bütçe VPN

pia-vpn-samsung-smart-tv

Daha da ilerisi, Özel İnternet Erişimimiz var. Samsung Smart TV VPN listem için bu VPN’i seçmemin nedeni güvenilir hızlar ve istikrarlı bağlantıdır.

Dünyanın her yerinden coğrafi olarak engellenen tüm içeriği paylaşabilen 25.000’den fazla optimize edilmiş sunucudan oluşan süper etkileyici bir ağ sunar. Özel bir Samsung Smart TV uygulaması yoktur. Ancak, bunları bir yönlendiricide veya bilgisayarda ayarlayabilir ve ardından Smart TV’nizle bağlantı paylaşabilirsiniz.

Uygun fiyat söz konusu olduğunda, PIA VPN sadece 2.50 € / mo maliyeti. Bu kadar düşük bir fiyata, 10 eşzamanlı bağlantı ve 30 günlük para İade garantisi de alırsınız.

Pros
 • 25.000’den fazla sunucu
 • 10 eşzamanlı bağlantı
 • Akış için yüksek hız
 • 30 günlük para İade garantisi
Cons
 • Genel Merkez ABD

Kapsamlı Özel İnternet Erişim Testi’ni okuyun ve sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

PIA'yı alıp alın30 Tage Geld-zurück-Garantie

Neden bir Samsung Smart TV VPN’e ihtiyacım var?

samsung-smart-tv-vpn

Samsung’un çok daha çok yönlü Android işletim sistemi yerine akıllı TV’leri için Tizen OS kullanmasıyla, Netflix, BBC iPlayer, Hotstar ve diğerleri gibi akış hizmetlerine erişmek isteyen insanlar belirli bölgelerde çalışan uygun uygulamalarla sıkışmıştır.

Bu, erişmek istediğiniz akış kanalı tarafından desteklenmeyen bir bölgedeyseniz, yalnızca engellanacağınız anlamına gelir. Ne yazık ki, ama işler böyle yürüyor ve bana sorarsan bu çok büyük bir sorun. Bu seçeneklerin olmadığı anlamına gelmez.

Peki ne yapabilirsin? Yönlendiricinizde çok uygun fiyatlı bir seçenek olan bir VPN yapılandırabilirsiniz. Samsung Smart için en iyi VPN listesine bakarsanız, Samsung TV’niz için çeşitli değerli seçenekler bulacaksınız.

Samsung Smart TV için ‘ücretsiz’ VPN

Samsung TV’nin premium VPN’lerine ek olarak, piyasada bazı ücretsiz VPN hizmetleri vardır. Bununla birlikte, böyle bir VPN asla ücretli bir VPN hizmetiyle karşılaştırılmamalıdır, genellikle olduğu gibi, ücretsiz VPN tarayıcınızda rahatsız edici reklamları bombalayan üçüncü taraf izleyicilerle paketlenmiş olarak gelir.

Ayrıca, bir sağlayıcının tarama geçmişinizi reklamverenlere satabileceği için ücretsiz hizmetleri kullanırken gizlilik endişeleri yüksek kalır. Ayrıca, ücretsiz sağlayıcılar tarafından sunulan bir dizi sunucu, protokol ve diğer özellikler ücretli sunuculardan daha azdır. Sonuç olarak, birçok taviz vereceksiniz.

Örneğin, TunnelBear ayda yalnızca 500 MB ila 1 GB veri sunar. Bu, Samsung Smart TV’de çok fazla video yayınlayan biri için asla yeterli olmayacaktır. Bu nedenle, ücretli olanları kullanmanızı öneririm. Ücretli VPN’lere gitmeye karar verirseniz, VPN fırsatlarımızı gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Reddit Smart TV VPN Hakkında Yorumlar

Reddit, farklı ürün ve hizmetleri dünya çapındaki diğer kullanıcılarla tartışmak söz konusu olduğunda kullanıcılar için bir topluluktur. İşte Samsung Smart TV’de Netflix’i izlemek için akıllı DNS ve DDWRT yönlendirici kullanmayı öneren bir Reddit kullanıcısının cevabı. Ayrıca, Reddit kullanıcılarının önerilerine göre oluşturulan özel Reddit VPN kılavuzunu okuyabilirsiniz.

NordVPN Akıllı TV'ye Nasıl Bağlanır

DD-WRT yönlendirici ile Samsung Smart TV VPN’i ayarlama

Bence, Samsung Smart TV’de VPN kullanmak için en kolay yöntem yönlendiricidir. Bir VPN yapılandırdıktan sonra, yönlendiriciye bağlı tüm cihazlar VPN bağlantısına sahip olacaktır.

Aşağıda DD-WRT yönlendirici ve Tizen işletim sistemi için Samsung TV’nin VPN kurulumu verilmiştir:

 1. Şarj Etme İlk olarak, OpenVPN Yapılandırma Dosyalarını herhangi bir VPN sağlayıcısından indirin.
 2. Tarayıcınıza 192.168.1.1 veya 192.168.0.1

  yazarak yönlendirici ayarlarınıza

  gidin.

 3. Ardından, Hizmetler

  sekmesini tıklatın ve VPN

  alt sekmesini tıklatın.

 4. Ardından, “OpenVPN İstemcisini Başlat” seçeneğini etkinleştirin.

 5. Şimdi, OpenVPN yapılandırma alanına, önce aşağıda listelendiği gibi özel VPN ayarlarını girin:

kur-samsung-smart-tv-vpn-using-dd-wrt-router

 1. Sunucu IP’si

  veya adı:

  VPN sağlayıcınız tarafından sağlanan .ovpn dosyasını veya sunucusunu

  girin.

 2. Bağlantı noktası adresi:

  VPN sağlayıcınız tarafından belirtilen bağlantı noktası adresini

  girin.

 3. Tünel aygıtı:

  Tünel aygıtı için “YAP” seçeneğine

  tıklayın.

 4. Tünel protokolü:

  UDP

  veya TCP protokolünü

  seçin.

 5. Şifreleme şifresi:

  AES

  için şifreleme şifresini seçin.

 6. Karma algoritma:

  SHA256’da

  karma algoritmayı seçin.



 7. Gelişmiş seçenekler:

  Etkin‘de uzantı seçeneklerini belirleyin.
 8. TLS şifresi:

  TLS şifresini etkin değilken bırakın.

 9. LZO Sıkıştırma:

  Uyarlama

  için LZO Sıkıştırma’yı seçin.

 10. NAT:

  Devre Dışı Bırak olarak NAT’yi seçin.

 11. Güvenlik duvarı koruması:

  Etkinleştirolarak Güvenlik Duvarı Koruması’nı seçin.

 12. IP adresi:

  IP adresini boş bırakın.

 13. Alt ağ maskesi:

  Alt ağ maskesini boş olarak bırakın.

 14. Tünel MTU ayarı:

  Tünel MTU ayarını 1500

  olarak seçin.

 15. UDP parçası:

  UDP parçasını 1450

  olarak seçin.

 16. Tünel UDP MSS Düzeltmesi:

  Etkinleştir olarak UDP MSS Düzeltme tünelini seçin.

 17. nsCertType denetimi:

  İşaretli

  olarak işaretli olduğundan emin olun.

Not: VPN yönlendiricisi kurmak, sahip olduğunuz yönlendirici türüne bağlıdır ve bir VPN sağlayıcısından diğerine değişir. Bu kurulum işlemi sizin durumunuzda işe yaramadıysa, DD-WRT ürün yazılımına sahip yönlendiricilere VPN yüklemek istiyorsanız VPN yönlendiricileri hakkındaki blogumuzu okuyabilirsiniz.

Samsung TV’de Akıllı DNS’i nasıl ayarlayabilirim?

Akıllı DNS, proxy’lere ve VPN’lere benzer şekilde çalışan başka bir teknolojidir. Pasaportu, çok fazla sorun yaşamadan kısıtlı web siteleri aracılığıyla etkili bir şekilde verebilir.

Ancak, kullanıcı trafiğini şifrelemez, bu yüzden VPN hizmetlerinden çok daha az güvenlidir. Şifreleme eksikliği, akıllı DNS hizmetlerinin güvenliği azaltma pahasına daha hızlı hale geldiği anlamına gelir.

Bu nedenle, önceliğiniz güvenlik değilse ve hızlı akışlar hedeflediğiniz şeyse, Akıllı DNS sizin için doğru seçim olabilir.

Samsung TV’nizde Akıllı DNS’yi ayarlamak için şu adımları izleyin:

 1. Smart TV’nizin uzaktan kumandası üzerinde “Menü” ye gidin.
 2. Seçimi > ‘Ağ Durumu’nagidin.
 3. IP Ayarları ‘nıseçin.
 4. ‘DNS Ayarı’nı açın ve ‘El ile Gir’iseçin.
 5. Akıllı DNS hizmetiniz tarafından sağlanan “DNS adresini” girin.
 6. Tamam düğmesine basın.
 7. Şimdi bağlantı testi tamamlandıktan sonra Smart TV’nizi yeniden başlatın.

Samsung Smart TV’nizin bölgesinin akış yapmak istediğiniz hizmetlerle eşleştiğinden emin olun. Örneğin, Hulu,HBO veya Netflix gibi ABD merkezli kanalları izlemek istiyorsanız, Samsung Smart TV’nizin bölgesini ABD olarak değiştirmeniz gerekir.

Not:

Yine de dünyanın herhangi bir yerinde daha fazla güvenlik ve sorunsuz akış için bir VPN hizmeti seçmenizi öneririz.

Android üzerinden Smart TV Samsung için VPN’i ayarlama

Ek bir cihaz aracılığıyla Android işletim sistemine sahip bir Samsung Smart TV’de VPN kurmak oldukça basittir. Smart TV için bir VPN uygulamasını doğrudan Google Playstore’dan indirebilirsiniz.

Kendiniz şu şekilde yapabilirsiniz:

1. Samsung Smart TV’nizde Google Play Store’u açın.

2. Herhangi bir VPN hizmetini arayın(ExpressVPN önerilir).

3. VPN uygulamasını Samsung Smart TV’nize indirip yükleyin.

4. Hesap kimlik bilgilerinizle VPN’e giriş yapın.

5. İstediğiniz sunucuya bağlanın ve akışa başlayın.

Not: Samsung Smart TV’ye VPN uygulaması yüklemek Google Play Store üzerinden kolayca yapılabilir. Ancak, paralel olarak bir Samsung Smart TV’ye uygulama yükleyebilmek için Android işletim sistemi kurulabilecek ek donanıma ihtiyacınız olacaktır.

PC veya dizüstü bilgisayar üzerinden Smart TV Samsung için VPN’i ayarlama

İnternet bağlantınızı bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan paylaşarak Samsung Smart TV’de vpn ayarlayabilirsiniz. Yalnızca sanal bir etkin nokta oluşturmanız gerekir. Kulağa korkutucu geliyor, ama değil.

 1. Git > Başlat Menüsü Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım merkezi > Denetim > Masası’nı

  Değiştirme Birdapter ayarları

  .

 2. Şimdi VPN sağlayıcınıza bağlı olan “dokunma adaptörünü”

  bulun.

 3. ‘Sağ tıklayın’ ve ‘Özellikler’e

  dokunun.

 4. Ardından

  Paylaş sekmesi

  .
 5. ‘Tick’

  diğer

  kullanıcılarının bu bilgisayarın Internet bağlantısını kullanarak bağlanmasına izin ver.

 6. Şimdi açılır menüye

  tıklayın ve > soeben yapılandırılmış “Ethernet” bağlantısını seçin.

 7. Son olarak, kurulumu tamamlamak için

  bilgisayarınızı yeniden başlatın

  ve bu bağlantıyı Samsung Smart TV’nizde kullanın.
Not: Aşağıdaki süreci ExpressVPN ile test ettik ve sorunsuz çalıştı.
ExpressVPN Alıp Alın ($5.49/mo)30 Tage Geld-zurück-Garantie

Farklı kullanım örnekleri için yararlı olan en iyi Samsung Smart TV VPN’i keşfetmek için okumaya devam edin.

Yeniden tasarlanan Samsung Smart TV, yeni Smart TV tasarımları üzerinde büyük bir gelişmedir. Parlak, canlı bir ekran, göz alıcı tasarım, basitleştirilmiş menü ve etkileyici özelliklerle donatılmıştır.

Eğlence avcıları için bir New Age TV’ dir. Yerleşik bir web tarayıcısı ile tüm bilgileri, filmleri, TV dizilerini, oyunları ve popüler videoları anında alabilirsiniz.

Ancak, tüm iyi şeylerin bazı sınırlamaları vardır. Bu nedenle, kullanıcılar aşağıdaki gibi popüler isteğe bağlı kanallara seyahat ederken coğrafi kısıtlamalarla karşı karşıya kalırlar. Netflix ABD,

Almanya’da Hulu veya Almanya’da HBO Max vb.

Samsung TV işletim sistemi de değiştirilebilir veya güncellenebilir, sadece menüye, desteğe ve ardından yazılım güncellemesine gidin. Yeni bir güncelleme varsa, üzerine tıklayın ve Samsung Smart TV’niz her zaman taze ve yeni kalacaktır.

Samsung Smart TV VPN, engellenen akış hizmetlerine erişmenizi sağlayan anahtardır.

SSS

Artık Samsung TV’nizle vpn nasıl kurulacağınızdan bildiğinize göre, VPN’ler ve Samsung Akıllı TV’ler hakkında en sık sorulan sorulardan bazıları hakkında konuşalım.

Samsung Smart TV’ler VPN’lerle uyumlu mu?

Teorik olarak, hayır, Samsung Akıllı TV’ler VPN’lerle uyumlu değildir. Bunun nedeni, Samsung TV’lerin VPN’ler için yerel destek sunmayan bir Tizen işletim sistemi üzerinde çalışmasıdır. Ancak, Samsung Smart TV’nizle herhangi bir VPN uygulamasını kullanmaya devam etmenin yolları vardır. Bilgileriniz için bu kılavuzda çeşitli yöntemler tanımladım.

VPN ile Akıllı TV’mde hangi uygulamaların engelini kaldırabilirim?

Bir VPN yardımıyla, Smart TV’nizin desteklemesi koşuluyla coğrafi olarak engellenen herhangi bir uygulamanın engelini kaldırabilirsiniz. Samsung Smart TV ve ExpressVPN ile Netflix, Hulu ve diğer birçok yayın uygulamasını indirebildim.

Yönlendiricimi yapılandırmadan Smart TV’mde VPN kullanabilir miyim?

Evet, daha önce size gösterdiğim sanal yönlendirici hotspot yöntemini tercih ederseniz, yönlendiricinizde yapılandırmak zorunda kalmadan Smart TV’nizdeki herhangi bir VPN uygulamasını kullanabilirsiniz.

Samsung TV’min IP adresini nasıl değiştirebilirim?

Samsung Smart TV’nizin IP adresini değiştirmek için herhangi bir VPN sunucu konumuna bağlanabilirsiniz. Bundan sonra, yeni bir IP adresi alacaksınız ve orijinal IP adresiniz maskelenecektir.

son

VPN yıllardır internet kullanıcılarının erişilebilirlik ve gizlilik açısından ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Akıllı TV’lerin çoğalmasıyla, Samsung TV VPN’e olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla artıyor. Yukarıda açıklanan yöntemlerden birini kullanarak Samsung TV’nizde bir VPN kurun ve sonsuz akış dünyasına erişmeniz gerekir.

Hangi VPN’in seçileceği sorusu ortaya çıkıyor. En iyi Samsung TV VPN’i arıyorum. Surfsharkgibi ucuz seçenekler olsa da, ExpressVPN ve NordVPN’i denemeyi öneririm. Bu iki VPN son derece iyi iş çıkardı.

Umarım bu makalenin size çok yardımı olur. Geri bildiriminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.